Jump to content


Photo
- - - - -

Пълнене на картомайзер


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Vallko

Vallko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 24.02.11 г. в 14:50

Здравейте и от мен. Предварително се извинявам ако не съм пуснал темата на точното място или вече има подобна.
Пуша ел. цигарка от един месец вече и почти нямам проблеми. Пуша Joye Egо. Днес си взех от сайта допълнителен атомайзер и 4 картомайзера от 2,50 за да опитам как е с тях. Проблема е това,че не мога да разбера "аджеба" как се пълни този картомайзер. Прочетох почти всичко във форума и прегледах някои клипчета в youtube,но пак не ми стана ясно. А и тези атомайзери, които получих нямат вата в тях и не виждам къде ще се задържи течността. Така ли трябва да е,не знам. След като махнах двете капачета видях една дупчица в дъното и напълних там със спринцовката, но то пък взе,че протече откъм страната на батерията. Аз ли съм затъпял напоследък, или наистина си е сложно това?

Edited by Vallko, На 24.02.11 г. в 14:51.


#2 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 24.02.11 г. в 15:49

Ето така го напълни.



#3 Vallko

Vallko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.02.11 г. в 14:58

Ето така го напълни.



Благодаря за клипчето. Изгледах го и го напълних по посочения начин, но още на първата дръпка устата ми се напълни с течност и малко потече и към батерията. Все още се чудя защо няма вата или нещо подобно в този картомайзер. Пак ще уточня, че картомайзера е от тези,които се продават по 2,50 лв. тук в онлайн магазина и са за Joye Ego. А и след като не мога да схвана принципа на работа на точно този атомайзер, няма как да си правя и проби. Ако може някой да ми обясни ще съм много благодарен. Струва ми се, че както и да го напълня все ще тече, просто не виждам какво може да спре течността. Или може би трябва сам да си сложа ватичка вътре? Не знам вече.

#4 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 25.02.11 г. в 22:27

Готин, има толкова клипчета за пълнене на този вид картове, махни бялото капаче отгоре с помоща на игличка - и сам ще се убедиш има или няма вата, има вата 100%, сложил си повече течност отколкото трябва или е бил пълен карта когато си го допълвал.
Пълненето със спринцовка и игла става най лесно след като си махнал бялото гумено капаче отгоре, забиваш иглата във ватата и шприцоваш по малко на няколко места, но предварително си сложил отдолу гумения предпазител с които си купил карта, дори и да се напълни в повече си го изсмукваш със спринцовката - лесно и бързо е.

#5 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 25.02.11 г. в 23:19

Конструкцията е примерно такава:
Posted Image

Нелоша идея, но заради лоши материали понякога се получава това:

Posted Image

И после казват - картовете са гадни... А може да се модне и да отвее доста от сток изпарителите. Но това е за хора които обичат да човъркат, не за "консуматори" (нищо лошо за последните).

Тези ги има и във вариант "Мега":

Posted Image

Конструкцията е уж подобрена, но заради увеличеният брой компоненти (визирам фитила), надеждността пада.

#6 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 26.02.11 г. в 01:15

Добри снимки си намерил, само незнам как да отворя картомайзера малкия - дали трудно става, виждам че е на шлици, може би и лепило има или само е набито, ако някой знае лесен начин да се разглоби - ще му бъда благодарен

Edited by Rado, На 26.02.11 г. в 01:17.


#7 Vallko

Vallko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 26.02.11 г. в 14:17

Благодаря за отговорите,момчета. Поръчах си 4 картомайзера и ги получих заводски затворени. Днес ги отворих всичките и се оказа, че във нито един НЯМА вата. Снимах един разглобен, надявам се снимките да са се получили. Да реша ли, че просто моите са заводски "бъгнати" и да си поръчам нови? Пробвах и сам да им сложа вата, но се оказа трудно и не успях.
Ето и снимките:
Attached File  IMG_3054new.jpg   110.56KB   600 downloadsAttached File  IMG_3048new1.jpg   119.67KB   582 downloads

#8 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 26.02.11 г. в 14:26

Ами не се вижда ясно. То никои не казва, че трябва да има вата, има много модели картове. Аз например ползвам керамични CE2R които нямат вата, но и принципът им е друг.
Предлагам за благото на народа да жертваш един карт и да го разглобиш напълно :-)

#9 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 1.03.11 г. в 10:08

Какво стана с тези картомайзери от магазина. Днес дойдоха за един приятел, аджеба как се пълни това чудо! Ако колегите от магазина знаят нека обяснат. :smiley_emoticons_joint:

Edit:
Вденах, махат се двете капачки, вижда се нещо като "коминче" това нещо се дупчи като мега картомайзера на ЕГо и със спринцовка се пълни, побира един мл течност.

Edited by tishovsx, На 1.03.11 г. в 10:21.


#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.03.11 г. в 11:38

Благодаря за отговорите,момчета. Поръчах си 4 картомайзера и ги получих заводски затворени. Днес ги отворих всичките и се оказа, че във нито един НЯМА вата. Снимах един разглобен, надявам се снимките да са се получили. Да реша ли, че просто моите са заводски "бъгнати" и да си поръчам нови? Пробвах и сам да им сложа вата, но се оказа трудно и не успях.
Ето и снимките:
Attached File  IMG_3054new.jpg   110.56KB   600 downloadsAttached File  IMG_3048new1.jpg   119.67KB   582 downloads

Всъщност по-добре, че няма, така ще са по-трайни.

Чакаме вече и от керамичните картомайзери за електронна цигара - даже два вида, ама нещо китайците го удариха на мързел или просто са затрупани с поръчки.

#11 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 1.03.11 г. в 12:49

Тези картомайзери в PV магазина са на Joye Tech оригинални.
Ето и едно клипче на най-популярните три вида картомайзери, и тяхното пълнене.



И още едно, специално за тоя модел.

Смея да твърдя, че предават вкуса на сокчето почти като, обикновен изпарител :smiley_emoticons_joint:

Edited by tishovsx, На 1.03.11 г. в 13:16.


#12 Vallko

Vallko

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 1.03.11 г. в 13:52

Ееееее, благодаря ви пичове. Много ми помогнахте. И най вече на tishovsx. Ето това било разковничето - "коминчето".
Сега вече доволно си пафкам с новия картомайзер докато пиша. :smiley_emoticons_joint:
Форума е много полезен за начинаещите като мен. Поздрави на всички. :sSig_goodjob2:
И така и така пиша, да попитам как да разбера кога картомайзера е "заминал"? Горе-долу 4-5 дни се изкарва се дин,така ли? Аз така подразбрах от форума. Макар, че аз пуша доста сериозно.

Edited by Vallko, На 1.03.11 г. в 13:53.


#13 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 1.03.11 г. в 14:13

Ами зависи...аз тези на Boge ги пълня до десетина пъти, като на всеки два ги изплаквам с топла вода. Тези не знам как ще се държат но поне два-три пъти зареждане трябва да удържат.
Казват, че на JSB са били много добри. Керамични не съм пробвал, но и това ще стане.

#14 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 25.03.11 г. в 06:57

Е аз нещо ударих на камък с керамичните картомайзери. Моля някой с повече опит да помага.
Махнах първо черната капачка, а после и едно бяло пръстенче. Остана друго бяло пръстенче, в средата на което се вижда реотанчето с нишките вътре, а от двете му страни има малки дупчици. Та в едната дупчица пъхнах иглата и сипах 0.6 мл, както пише на инструкцията. Затворих всичко по обратния ред, дърпам, и получавам в гърлото невероятен вкус на прегоряла гняс. Викам си - още не се е напоило фитилчето. Поизчаках половин час, дърпам - същата гняс. Реших, че просто новата течност, която взех - 555, си е с такъв вкус, и взех да се псувам наум, докато пълнех втори картомайзер с течност Марлборо, каквато си дърпах досега. Изчаквам, дърпам - пак същия гаден вкус на прегоряло. И тук ми е въпроса - къде бъркам? Да не би да е омазан картомайзера с нещо за съхранение и да трябва да се измие първо, или пък да не го пълня както трябва? Тези са ми първите картомайзери и нямам никакъв опит.

#15 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 25.03.11 г. в 16:04

Махаш всички гуми и тестваш, ако се махне гадостта значи има какво да се направи, ако ли не -хвърляш и следващият.
Универсалният инструмент за керамични картове изглежда така (аз върха го свивам като кука):

Attached Files



#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.03.11 г. в 18:17

Пробвай да намокриш и реотанчето в средата - т.е. да се намокрят нишките в горната част, че иначе може просто да не "тръгва" течността по тях.

#17 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 25.03.11 г. в 18:39

Благодаря за идеите. Извадих всички гумении и определено имаше разлика. Понатиснах реотанчето надолу да не опира случайно в силикона, досипах още по около 0.2 мл, щото имаше мегдан, събрах всичко, и вече си дърпам нормално.

#18 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 1.04.11 г. в 12:19

Ogi, дай впечатления как е с новите картомайзери :sherlock:

#19 Ogi

Ogi

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 2.04.11 г. в 07:18

Мога да сравня само с атомайзери 901 - картомайзерите са с по-рехав удар и аромат, но пък се дърпа по-лесно. Засега съм на 5-то пълнене и все още държи първия. Съжалявам само, че не взех прозрачни, та да виждам колко течност има.

#20 Withman

Withman

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 3.04.11 г. в 21:11

Ogi,
керамичните картомайзери са промазани с някаква антибактериална субстанция и от нея е отвратителният вкус.Ако си с прозрачните става много лесно да премахнеш този вкус,а за металните малко по трудоемко ваденето на самата метална тубичка.След като извадиш тапата,гуменото кръгче и онова силиконовото през което мушкаш иглата за зареждане завърташ на някаква батерия и просто издърпваш прозрачната тубичка.Така можеш да пипаш и правиш разни неща с нишките по които се провежда течността.Вземаш някоя запалка и ги подпалваш.Отначало като се запалят изглежда че изгарят,но просто са от някакъв оглеопорен материал.Та първо почерняват като сажди но след това отново стават белички и чисти.Обгаряш ги добре,дори там където е керамичната ямка на самият нагревател и гадният вкус се маха.Ингформацията я имам от youtube.Tам има клипчета за тези неща,но сега не ми се търси линк.Влизаш и пишеш cartomizer CE2 или clearomizers или fluxomizers и излизат доста полезни клипчета точно за тях.А забелязах че тъй като дупчиците в селиконовата тапичка за пълнене на въженцата са малки и течността която минава е по-малко.С нокторезачка или малка ножичка след като извадиш това селиконче може да уголемиш тези дупчици с около 1 мм. от 3те страни и да го поставиш обратно.След такава интервенция се подобрява значително количеството пара и ударът в гърлото.Но както те съветват да изхвърлиш гадно меришещите картомайзери е напълно грешно,просто обгори нишките и си готов.Така практикувам аз и двато съвета са тествани и за мен работят перфектно и резултатите са повече от показателни.Ако искаш по-подробна информация може да ми пишеш на лично и да ти обесня за да не оспамваме тотално темата.