Jump to content


Photo
- - - - -

2-в-1 мод от пълнителите на DSE-801 и Joye 302


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.04.10 г. в 23:51

От малко повече от месец пуфтя електронна цигара DSE-801 и покрай нея - и Joye 302 атомайзери, но от самото начало се наложи да се боря с най-постоянният проблем на 801/302 - лесното "съхнене" след няколко дръпки. Първите ми впечатления показаха, че от 801 се дърпа по-трудно, заради което пък се прави доста пара и много приятни удар и предаване на аромата, докато от 302 атомайзера сякаш се дърпа дори прекалено лесно, и въпреки това прави доста пара, но... дотам - ударът и ароматът ми липсваха.

Опити 1.
Пробвах мода с филтърната гъба с пружинка - с цигари 801 е относително добре, но и там протича, за 302 да не говоря, че там си е постоянен теч (през него по-лесно минава течност). Иначе като цел модът с гъба и пружинка върши идеална работа и съхнене няма, но цигарата просто не може да стои изправена, а и често се случва да се напълнят каналите на пълнителя с течност, която рано или късно стига до устата.

Опити 2.
След това минах на вариант със сламки, които държат парче вата, което затапва по-плътно от синята филтърна гъба. Проблемът е, че ако завъртите пълнителя, обикновено ватата се захваща за мрежичката на атомайзера (въпреки, че е от тези с нисък свод) и при вадене и ватата, и сламката остават в атомайзера. Съответно и течността заминава по дяволите.

Опити 3.
направи ми впечатление, че така наречените "меки" пълнители (тези за 801, с мундщук от мека пластмаса, почти гума) стоят добре в някои атомайзери, но в други са малко хлабави, заради което постоянно сълзи течност там, където се събират с атомайзера, докато "твърдите" (тези за Joye 302) нямат подобен проблем. Естествено - веднага се метнах на твърдите, но изникна друг проблем - привидно никаквата разлика между двата вида доведе до удивителна разлика във предаването на вкуса и удара - все едно бях сменил 801 атомайзера за такъв от 302! Кратко разследване намери виновник в пълнителя на Joye 302 и последва опит 4:

Опити 4.
Пълнителите на електронни цигари DSE-801 и Joye 302 (а в този дух и на Gamucci Classic, Volcano Deluxe и въобще - всички pen Style прекръстени цигари със същите пълнители) състоят от мундщук, пълнител и вата.
Posted Image
Ако размените двата мундщука на пълнители за 302 и 801, ще забележите, че бялата част (хранилката) на 801, която е с по-дълбоки канали и е направена от по-тънка пластмаса, влиза по-трудно в твърдия мундщук, който от своя страна влиза наистина трудно в атомайзерите, но пък и от него никога не "сълзи" течност. Освен това:
- има значително подобрение на удара и предаването на аромат и при 801, и при 302 атомайзерите
- при 302 всичко с изключение на лекотата на дърпане започва да се доближава до DSE-801 - но се дърпа по-леко
- при Joye 302 атомайзерите се забелязва склонност да "бълбукат" с такъв пълнител, но пък те и се разтичат по-лесно заради позицията на отворите, така че - логично


В какво се състои мода в няколко точки:
1. Купувате това (801 меки пълнители) и това (302 твърди пълнители) от www.pv-bg.com или друг магазин, където ги предлагат;
2. Махате мундщука (черната част на пълнителя) на всички меки пълнители;
3. Правите същото и с тези от 302 - ще забележите, че оставащата бяла част (хранилката) се различава леко при двата модела;
4. На мястото на махнатите мунщуци от 801 слагате твърдите от 302 - не влизат докрай и пълнителя става мъничко по-висок - не се притеснявайте, това не е проблем;
5. Пълните по свой вкус (с махане на ватата и задържащия я силикон или с пълнене под наклон от долната страна);
6. Наслаждавате се на по-добър удар при 302 и на по-постоянно количество пара и по-редки пресъхвания при 801.



? Ако все пак искате нулево ниво на пресъхванията - модовете с една или две сламки и тапа от вата или филтърна гъба са елементарни, но ще трябва да се примирите и с повишения риск от протичане. Според мен дори без тези два мода си струва да опитате горното, понеже е най-лесно и изисква много малка инвестиция на време и разправии, освен това - все пак си имате 10 пълнителя, дори и да не ви хареса след това, няма да сте се набутали излишно.


! Препоръчвам да ползвате 801 батерии с 801 атомайзери. Това е лично мнение, но тези атомайзери сякаш работят по-добре с батериите, предназначени за тях. Всъщност - според личния ми опит, тези батерии работят с почти всички атомайзери много добре и са едни от най-устойчивите, но това е субективно мнение.

#2 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 13.05.10 г. в 13:33

Филтърната гъба с пружинка не е за мен, нямах късмет и протече, а после и самото миене предполага повече време-отвиване на пружинката, заплитане на пружинката и все такива неща свързани с пружинката.

Мундщук от твърда пластмаса трудно побира вата, особено ако е една идея по-дълга, буквално я усуквам и навивам, за да застане равномерно. Твърдата пластмаса и не е удобна. За гризане. :blush: Предаването на вкуса и удара обаче ми е по-важно, така че ги предпочитам.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.05.10 г. в 18:53

Аз продължавам да ги мешам, странното е, че предният ми атомайзер оставяше доста "кафявичко4 върху ватата, докато сегашния вече почти трети ден изглежда точно, както когато го сложих. Онзи умря безславно, но явно има разлика вътре в атомайзера, дори и да не се вижда.

#4 mdrius

mdrius

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 17.06.10 г. в 19:05

Как става зареждането на пълнителите наDSE801.Понеже съм начинаещ е пушач.Благодаря предварително.

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 29.06.10 г. в 16:13

Накланяш го на една страна и сипваш течност в долния край на ватата. Елементарна физика, нали въздуха трябва да излезе отгоре...