Прехвърляне към съдържание


Снимка
- - - - -

Новак в "изпаряването". Съвет моля...


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 15.03.12 г. в 22:01

Здравейте.
Решил съм изцяло да заменя аналоговите цигари с електронна такава, обаче като всеки нов в тоя спорт не разбирам нищичко.
Имам няколко въпроса към вас на който се надявам че ще ми отговорите и ще направя тая стъпка...

Първо: Пуша не заради никотина а повече за да ми дими нещо в устата... Тоест искам дим да има пък другото ще го преодолея с някакви по леки сокчета.. ?

Второ: В момента пуша карелия слимс (шарената)(по 10-15 цигарки на ден) не са тежки
цигари... Бихте ли ми дали съвет с каква течност да започна в началото?

Трето(най-важното): Изчетох доста теми в форума (много хубав форум - и потребителите са учтиви и помагат много) и се спрях на Joyetech eGo/eGo-T но въпроса е коя е правилната конфигурация за мен.. ?
http://www.pv-bg.com...a-joyetech.html Гледам тук за
компонентите и за сега съм се спрял на 1000 mAh батерия за Joye eGo/eGo-T - черна и до тук.. :D След това нямам понятие какво да избера за да стане добра конфигурацията на цигарката и да си пафкам с кеф навсякъде без да мирише гадно, без да ме трови и без приятелите ми да ми обясняват какъв комин съм... А и най-важното да я махна тази отрова вече че ми пречи :(

Четвърто: Лесно ли се пълни с течност самата цигара... Кои неща се сменят през определен период от време и трудно ли става смяната на консумативите така да ги нарека ?

Предварително благодаря на всички които ще отговорят на въпросите ми ... :)
Лека вечер...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПипПип
  • 1041 Мнения:

От: На 15.03.12 г. в 22:53

Потърси малко във форума. Има вече няколко теми за "новаци".
В общи линии отговорите са N+1, защото тук и мода, и иновации, и глезотии :)
А нашите съвети отразяват личното ни мнение и предпочитания, така че може да не паснат на теб.
Моят съвет е да опиташ eGo-T с тип B танкове. След това да пробваш и някой хубав карт.
Ти ще си намериш "точката" :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 09:45

Най-лесно - отиди в офиса и Слав ще ти препоръча правилната за теб цигара. После си изчети ръководството, изгледай няколко филмчета в youtube и позачети отгоре-отгоре "често задавани въпроси" на сайта, и няма да имаш проблеми :sherlock:

#4 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 10:24

кв. Лозенец, ул. Липа 17A, ет.1 - Тук се намира офиса ви нали ? :)
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#5 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 12:13

кв. Лозенец, ул. Липа 17A, ет.1 - Тук се намира офиса ви нали ? :)


Да това е адреса на офиса ни.
Biohazard

#6 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 238 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 20:57

НЕ препоръчвам единична цигара за начинаещи.Вземи си стартер пакет.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#7 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 23:06

Така от това което четох реших че няма да стане тоя номер с 1000mah батерия 1 брой...
Мисля вече по друг начин...
Както ми препоръча колегата от горния пост ще си купя стартер пакет...
Спрях се на http://www.pv-bg.com...atomajzeri.html еГо с тайп А атомайзери. От това което четох за този модел реших че батерията ще ми е достатъчна.. Както и течността която побира цигарата...
Понеже пуша леки цигари (та даже вече почват да ме дразнят и бях замислил и на по-леки да минавам) реших че сокчето с което ще започна ще е от ниските никотинови 9-11... ;)
Мисля в най-скоро време да отида и до офиса за да видя цигарката на живо. А вярвам че там ще ми и разяснят повечко неща за нея и най-вероятно ще мога да си я купя и от там :)
Темата може да бъде затворена.. Благодаря на хората който писаха в нея.
:smiley_emoticons_joint: :smiley_emoticons_joint: :smiley_emoticons_joint:
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#8 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 406 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 23:48

Така от това което четох реших че няма да стане тоя номер с 1000mah батерия 1 брой...
Мисля вече по друг начин...
Както ми препоръча колегата от горния пост ще си купя стартер пакет...
Спрях се на http://www.pv-bg.com...atomajzeri.html еГо с тайп А атомайзери. От това което четох за този модел реших че батерията ще ми е достатъчна.. Както и течността която побира цигарата...
Понеже пуша леки цигари (та даже вече почват да ме дразнят и бях замислил и на по-леки да минавам) реших че сокчето с което ще започна ще е от ниските никотинови 9-11... ;)
Мисля в най-скоро време да отида и до офиса за да видя цигарката на живо. А вярвам че там ще ми и разяснят повечко неща за нея и най-вероятно ще мога да си я купя и от там :)
Темата може да бъде затворена.. Благодаря на хората който писаха в нея.
:smiley_emoticons_joint: :smiley_emoticons_joint: :smiley_emoticons_joint:


Започни първо с по-висока концентрация, не се нахвърля веднага на ниска.

#9 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 16.03.12 г. в 23:53

Страх ме е от препушване с по-голямата концентрация...
А като пуша слаби цигари 18 или 24 няма ли да ми идва тежко ?
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#10 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 406 Мнения:

От: На 17.03.12 г. в 10:21

Страх ме е от препушване с по-голямата концентрация...
А като пуша слаби цигари 18 или 24 няма ли да ми идва тежко ?


Няма да ти стане нищо с препушване. По зле е препушването с аналогови.
Ами трябва да си нагодиш мг. с проби но ме съмнява като си вземеш 11мг/мл да ти задоволява никотиниовия глад.
За това първо започни с 18ка

Редактирано от pioneer 306c: На 17.03.12 г. в 10:22


#11 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 238 Мнения:

От: На 17.03.12 г. в 11:26

Преминаване на електронна цигара с течност под 18мг увеличава драстично шансовете ти за провал.Милиграмите в течностите нямат нищо общо с милиграмите при аналоговите.Освен това ностителят на никотин е друг - при аналоговите е дим следствие на горене ,а при електронните е пара вследствие на нагревател.Вземи си 18мг,аз също преди пушех абсолютно същата карелия и започнах с 24 ,като след месец минах на 18.Сега вече и 11 ме задоволява прилично.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#12 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 23.03.12 г. в 10:35

Така... Купих си eGo-T Tank Type A. :)
Доволен съм много ... Няма течове. Изпарява перфектно...
11мг течност ме задоволява доволно... след 5 6 дръпки цигари не искам да виждам просто :) От както я имам (21.03) аналогова цигара не съм палил :)
Имам и 1 въпрос обаче - Пуша течност череща (dekang) 11mg никотин обаче удара е ЗВЕРСКИ. Направо гърлото ме заболява след 4 5 дръпки..? От течността ли е това и дайте идея за нещо по-лекичко от което няма да кашлям поне :smoking-8570: :D
ПС: Пробвах и 18мг след 3-4 дръпки ми се завива свят направо за това си купих 11 :)
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#13 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 238 Мнения:

От: На 23.03.12 г. в 11:00

Това е защото атомайзера е нов,след седмица ще ти се притъпи удъра.Честито и ти пожелавам цигара да не лапаш цял живот.
п.п. Това с кашлянето те първа ще ти предстои понеже ще започнеш да се чистиш от катраните.След време ще изчезне.

Редактирано от vakill: На 23.03.12 г. в 11:02

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#14 Missing

Missing

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 161 Мнения:

От: На 23.03.12 г. в 11:06

Благодаря за бързия отговор :)
Както и за хубавото пожелание :)
Днес мисля да скоча да си купя още течности, че ми е интересно :)
Тия с вкус на тютюн само shade и Ry4 ми харесват... Пробвах и разни други (боро,кент,парламент,дънхил)
Днес мисля да напазарувам 10мл тубички праскова,диня,малина,ябълка и virginia :) Дано да ми харесат...
Дано и удара да се притъпи малко след няколко дена, че като дръпна и кашлям, а ми се пуши...
Joytech eGo-C upgrade 1000mAh + Mini Vivi Nova + SmokeTech Redux

#15 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 238 Мнения:

От: На 23.03.12 г. в 11:08

Цял свят прави какви ли не модове за як удър ,а ти се оплакваш от него :Koshechka_08: Радвай му се :smiley_emoticons_joint:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПипПип
  • 1041 Мнения:

От: На 23.03.12 г. в 17:17

Разреди си малко течност с глицерин, установи си твоята концентрация.
Ако почваш с 11 и ти е силно, не знам какви цигари си пушил :)

Редактирано от Topper: На 23.03.12 г. в 18:14

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA