Jump to content


Photo
- - - - -

Прост калкулатор за течности на български - заиграх се


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 2.12.12 г. в 15:08

Здравейте,

Днес си поиграх малко с JavaScript, HTML и css и сътворих поредния прост калкулатор за сокчета. Единственото предимство на калкулатора е, че е на български.
Само един файл е и може да се изтегли и да се ползва offline.
Не съм го тествал под различни браузери (само Firefox), може да вади грешни резултати, така, че не му се предоверявайте.
Ако някой намери грешка(и), ще съм благодарен да я сподели.

Posted Image

Demo
Изтегляне: JS e-juice calculator by Ned-v.1.0.

#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 2.12.12 г. в 15:48

Добре си си поиграл, ама то има 10-тина такива готови вече. И то проверени, позволяващи и няколко бази да се смесват, няколко аромата и т.н. Има цяла тема в пловдивския форум.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 2.12.12 г. в 16:08

Видях темата. Всъщност го направих защото имам приятели, които не разбират английски, а аз съм ги вербувал в каузата за електронните цигари. Може и да има на БГ, поне някой от магазините със сигурност си е направил, но търсенето с google не ми помогна. По едно време ми се мерна някакъв excel-ски файл на бг, но не го намерих. Май беше във варненския форум.

#4 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 2.12.12 г. в 17:13

Добре си си поиграл, ама то има 10-тина такива готови вече. И то проверени, позволяващи и няколко бази да се смесват, няколко аромата и т.н. Има цяла тема в пловдивския форум.

Колега . Не е лош калкулатора. Наистина на БГ не съм срещал "освен собствените си сметки преди време". И все пак трябва да се подкрепи родното. :sSig_goodjob2:
И аз го проверих. С ИЕ и Хром "все пак са сродни души" . Сег ще видя като мобилна версия дали ще мине номера :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#5 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 2.12.12 г. в 18:03

да се разпиша и тук:

С Chrome работи коректно.
Само в лявата табличка означенията mg/ml/% са под полетата, т.е. нещо с оразмеряването на таблицата или шрифта.
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#6 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 2.12.12 г. в 19:57

Трябва вече да е ок.

#7 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 2.12.12 г. в 21:28

Трябва вече да е ок.

Да, сега на Chrome всичко се визуализира точно.
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#8 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 2.12.12 г. в 23:27

На Опера също работи.

Само капките на аромата нещо не ми изглеждат ОК. Направил си го с фиксирани 20 капки за милилитър. По спомен, колеги от форума твърдят, че са 30-35.

Поздравления. Дано ти остане време за развитие и да може да се ползват повече видове бази (с различно съдържание на никотин). Аз например, за да направя желана концентрация никотин и 50:50 PG:VG, ползвам 38 PG, 6 PG и 0 VG.

И аз харесвам българското.

#9 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 2.12.12 г. в 23:56

Направил си го с фиксирани 20 капки за милилитър. По спомен, колеги от форума твърдят, че са 30-35.

Не са фиксирани, би трябвало да могат да се сменят. Просто пишеш колкото мислиш, че е редно.

#10 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 3.12.12 г. в 00:05

Направил си го с фиксирани 20 капки за милилитър. По спомен, колеги от форума твърдят, че са 30-35.

Не са фиксирани, би трябвало да могат да се сменят. Просто пишеш колкото мислиш, че е редно.

ДА не са фиксирани. Просто не се забелязва в началото "цветът на фона и клетката са еднакви". Поне който не е пробвал с подобен калкулатор не го е забелязал :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#11 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 3.12.12 г. в 03:16

Ааа, верно бе! Аз не чувам добре, ама май вече и не виждам. :Koshechka_08:

#12 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 3.12.12 г. в 08:55

Промених цвета на полето за капките. Благодаря ви за коментарите!

#13 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 3.12.12 г. в 10:19

Работи и на мобилна версия добре. :sSig_goodjob2:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#14 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 3.12.12 г. в 23:49

Браво колега! Полезно е да има калкулатор и на български +.
Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#15 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 4.12.12 г. в 20:43

Към тоя калкулатор добавям и един Excel-ски с възможност за добавяне на 6 овкусителя:

Posted Image

Изтегляне: Calc-e-Juice_v1.01.xls

#16 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 31.01.13 г. в 14:02

Здравейте,

Искам да споделя и аз една малка настолна програмка за смятане на течности - Цък
Изглежда ето така :)
Posted Image

Надявам се да ви е от полза.

#17 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.02.13 г. в 10:36

Една молба - да увеличиш разряда на числото в "Никотин мг/мл"
Че може да се наложи повече от 100мг/мл да се разреждат ;)
М/у другото, тази таблица в дясно как да се разбира, я дай малко разяснение за непросветените.

Едит:Нещо ми куца алгоритъма, защото според мен има 2 типа задачки.
1.Имам база(и) ХХмг/мл и искам да получа 30мл с YYмг/мл. Системата трябва да ми сметне колко база и колко разредител ми трябва.
2.Имам база(и) ХХмг/мл и разредител 100мл, искам да получа YYмг/мл. Системата трябва да ми сметне колко база(и) ми трябват, за да стане номер.
Или аз се лъжа....

Edited by Topper, На 1.02.13 г. в 10:43.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#18 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 1.02.13 г. в 11:57

Здравей Topper.

В течност 1 едно описваш базата или течността която ще разреждаш.
Течност 2 е активна само ако ще смесваш 2 бази или готови никотинови течности или без-никотинова такава и ще получиш отговор какво ще се получи.
Ако търсиш желана концентрация на никотин, течност 2 не се ползва(за сега), и програмата ти казва колко трябва да разредиш течност 1(базата) за да постигнеш 12мг/мл да речем.
Секцията отдясно ще ти сметне пропорциите на глицерина, пропилен гликола, водата и аромата, но за целта трябва да се попълнят правилно.

Например ако имам 50мл база с концентрация 24мг/мл и искам да имам 12мг/мл ще попълня течност 1 и ще задам 12 в "желана концентрация". Ако искам да смеся 2 бази съответно 36мг/мл и 6мг/мл ще попълня течност 1 и 2, и според съотношението ще ми покаже какво ще се получи.

Надявам се да съм помогнал, ако ли не просто разцъкай програмката не е сложна :)

П.П. Със сигурност не е без бъгове, но ще се радвам да ми помогнете да ги отстраним.

#19 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.02.13 г. в 15:27

Ами аз очаквам системата да ми сметне колко база да сложа, не аз да задавам?
Не е ли логично точно това да е целта на една програма за смесване.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#20 nickbul

nickbul

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 2.02.13 г. в 08:47

Ами аз очаквам системата да ми сметне колко база да сложа, не аз да задавам?
Не е ли логично точно това да е целта на една програма за смесване.


Написах, че това е идеята и може, без-никотинова течност може да е глицерин, пропилен гликол, боза или квото и да е :)
Другото(течност 2) го има защото някой може да иска да смеси 2 бъркоча и е полезно да знае какво ще се получи.
Ето и снимки за двете функции:
Posted Image
Posted Image

Една молба - да увеличиш разряда на числото в "Никотин мг/мл"
Че може да се наложи повече от 100мг/мл да се разреждат ;)

Не съм предполагал че ще е необходимо но щом се налага ;), ще го направя скоро.

Ами аз очаквам системата да ми сметне колко база да сложа, не аз да задавам?
Не е ли логично точно това да е целта на една програма за смесване.


Разбирам какво искаш, програмата съм я правил за моите нужди и тази опция за мен е ненужна.
Все пак, ще си поиграя да я добавя, поздрави.

Edited by nickbul, На 1.02.13 г. в 16:32.