Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на 808 D-1/Vaporking,Nebula, etc/


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.03.10 г. в 20:14

За да не възникват неприятни асоциации искам предварително да обявя че тук ще изложа малко персонални впечатления от тъй наречените картомайзери.
Признавам си, че обичам преди да дам мнение за нещо да го проверя лично.
Над месец вече експлоатирам упорито една цигара от този модел, известен като Vaporking,Nebula и други.

Капацитет на батериите 280 мАч.
Обем на пълнителя -1 мл течност.
Съпротивление на атомизатора - 3,7-3,8 Ома.
Стандарт на резбата - батерия - мъжко , картомайзер- женско.(съответства на DSE901.)
Батерията поне на пръв поглед е същата като на 801 ( не мога да го твърдя,тъй като този култов модел не познавам).

След над месец здрава употреба батериите се държат прекрасно, в смисъл никакви симптоми за намаляне на капацитета.
Относно картомайзерите ( обединени в едно атомизатор и пълнител),също почти нямам забележки.Умишлено въртях повече от месец 5 пълнителя с цел проверка до колко ще намалее пароотделянето.Ако има такова то почти не се забелязва.Един проблем единствено - без да се усетя изсмуках един от тях почти до нула и малко се позапали :Koshechka_08:.Нагревателя е обвит в напоената с разтвор вата,като има една предпазна тръбичка от стъкловлакна между тях ,но явно съм го попрепекъл.
Разбрах го от вкуса и от това че батерията започна да мига до припадък.Развих я да се освести,презаредих пълнителя и си заработи все едно не е било.

Относно презареждането най-добрият начин се оказа този :



В смисъл със спринцовка от страната на всмукване, но с известно допълнение, трябва да се вкара оригиналното силиконовото щифтче в отвора за въздух (страна батерия) и предпазното силиконово капаче при презареждане.По този начин си поема 1 милилитър без проблем.Иначе се получава като кофа без дъно...Само трябва да се внимава да не се "ръга" близо до централният отвор и евентуално да се нацели нагревателя или захранваща жичка.
Цапотенето е нищожно в сравнение с всичко друго което съм ползвал до момента и става за секунди, а наградата е - цял ден вайпване с никаква промяна на вкуса и никакво презареждане ( е сложете си един резервен в джоба за всеки случай че не се знае къде ще замръкне човек;))
За да не се предозира и съответно да не протече към батерията,задължително трябва да се изсмуче обратно в спринцовката течноста останала в централната тръбичка.

Относно вкуса - отстъпва на 401,118 и 901.Някак не толкова отчетлив,но абсолютно постоянен,никакъв прегар,метален вкус и други такива.
Относно удара - доста по-слаб от удара на 510,отстъпва на 118 също,добре е да се ползва с по-високо концентрирани течности ако се търси удар.
Относно парата - според мен е най-обилна от всичко което съм пробвал.
Дърпане - най-лекото вдишване от всички модели които съм пробвал.
Относно грижи - нулеви ако се спазва нормално отношение при презареждане.
Течност в устата - никога.

Имал съм случаи поне в началото в които предозирах зареждането.Течноста се събита между + и - контакт на батерията. В един момент се усетих че нещо много бързо ми пада батерията.
Тъй като фланчетата са алуминиеви а не бронзови, между контактите ,там където е попаднала течност се образува някакъв синьо-зелен алуминат ;),който явно окъсява контактите.
Като конструктивен плюс - има нарези на централният контакт на батерията и на атомизатора ,който отвежда евентуално попадналата течност към периферията,т.е. предпазва от влизане в тялото на батерията.
Почистих го с цепната клечка за зъби и следваща спиртна промивка на фланчето с което проблема приключи.
Нещо което не ми харесва е кръглият муднщук от една страна и захабяването на стикера около тялото на картомайзера.След няколко пренапълвания се обелва и се получава Иноксов мод от само себе си ;).
Проблема се реши перфектно като ползвам мундщуче от 118 ( без контейнерчето).Махам бялата оригинална капачка и плоският мундщук пасва идеално във вътрешния диаметър на картомайзера.

Дългичко се получи,но в заключение - много позитивно мнение, едно от най-добрите неща които съм ползвал!

Edited by last_hope, На 9.03.10 г. в 20:26.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.03.10 г. в 23:08

Аз точно днес пробвах, единственото, с което не съм съгласен, е дърпането... на мен ми е направо тегаво. Иначе 18 мг стандартен боро картомайзер рита в гърлото ужасно. Вкус - иди дойди. Вижда ми се тегаво и задължително се пълни със спринцовка и игла, нещо, на което нормалните хора (не вманиачените вайпъри кат нас) не гледат с добро око.

Хубаво ревю, иначе :sSig_goodjob2:

#3 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 9.03.10 г. в 23:48

Иначе 18 мг стандартен боро картомайзер рита в гърлото ужасно


а има и 36 мг-мови :excl: мислех , че вече не се продават такива фабрично пълни ..
доста сериозна концентрация си е това даже и за закоравели пушачи :excl:

при марковите GreenSmoke най - силните са 16 мг:)

Edited by adel, На 10.03.10 г. в 00:07.


#4 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 5.05.10 г. в 12:50

best way to fill up cartamizers -

става и от двете страни , без да се махат капачките и без игли и спринцовки ;)

Edited by adel, На 5.05.10 г. в 12:55.


#5 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 5.05.10 г. в 13:24

Пробвал съм всички възможни методи за пълнене. С игли, спринцовки,капане и дори този.
Най-добрия метод за пълнене е маха се капачката и гумената шайба и се капе директно от шишенцето по ръба на картомайзера: 20-25 капки на нов празен картомайзер. 18 капки за картомайзер на 3-5 пълнения, 9 капки докато издържи.

Един ден рязах картомайзер с дремела който беше на 15 пълнения. От горната част беше сух от страната на резбата беше мокър и прокапваше(изгърмя ми КР808 батерия на месец понеже беше цялата мокра(като я отворих)), но даваше дъх на изгоряло, тъй като нагревателчето е по средата на картомайзера.

Според мен вътре остават онези жълтите налепи и ватата не може да поема над 9 капки след 5-6 пълнене. След това е чиста загуба на течност тъй като не може да изпарява от страната на резбата колкото и да се пълни.

Прането на картомайзери не е препоръчително, тъй като доста често не се разпалва наново и обикновено отива в кофата. Пуша само картомайзери вече почти 2 месеца и съм доста доволен.

Все пак да не забравяме, че картомайзера е еднократен пълнител. Мисля,че нормално 5-10 пълнения са му предостатъчно :)

Edited by Dk_vr, На 5.05.10 г. в 13:26.


#6 dragi4

dragi4

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 11.05.10 г. в 14:58

много добра батерия, особено ръчната версия, горещо я препоръчвам, преправих си мундщуче от 901, което осигурява лесен достъп за пълнене, без тапата и уплътнението. Дърпането е много по-конфортно и не удължава прекалено цигарата, придава положителна визия.

Edited by dragi4, На 12.05.10 г. в 21:25.


#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.05.10 г. в 11:57

Аз пък мога да кажа, че от тези имаме много малко дефектни. Виж, автоматичните - доста повече. Заливането с течност рано или късно води до проблем, особено, когато не се чистят, понеже като ги донесат хората, обикновено вече говорим за количества мърсотия, от които направо ме е гнус... :thumbdown:


Надали е мислена за ползване с 510 изпарители, обаче, това също има значение, колкото и всички да го пренебрегваме.

#8 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 12.05.10 г. в 14:39

Тук подкрепям напълно. Батериите за КР808 изискват доста грижи особенно ако се ползват с пълнени картомайзери. Моите всеки ден им чиста фланците и около резбата при условие, че всеки път като слагам картомайзер го избърсвам с кърпичка.
И пак едната ми батерия умря тъй като с времето се е събрала течност вътре.

#9 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.05.10 г. в 23:51

много добра батерия, особено ръчната версия, горещо я препоръчвам, преправих си мундщуче от 901, което осигурява лесен достъп за пълнене, без тапата и уплътнението. Дърпането е много по-конфортно и не удължава прекалено цигарата, придава положителна визия.


Плюс едно. С голямата КР808 батерия се поудължава цигарата, ако се ползва с други изпарители, но с оригиналните сие много добрe . С какво ли не съм я ползвала вече тази батерия и нямам проблеми за сега / да чукам на дърво /с нея , въпреки че е автоматична.

Edited by adel, На 13.05.10 г. в 01:29.


#10 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 13.05.10 г. в 09:20

Аз пък ползвам 380ма батерия само в крайни случаи. Моята е ръчна и според мен при напълно заредена дава над 4.2В и ми прегаря картомайзерите. Надявам се да ми остане време да я измеря за да видя дали твърдението ми е вярно. За съжаление напоследък нямам време и да пуша вече. Стана така, че карам с 1 автоматична батерия на ден и под 1мл течност.

#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.05.10 г. в 11:09

Това с грижата като цяло важи за батериите, не е истина какви батерии носят хората - имам чувството, че вече са развили живот около фланеца :shok:

Между другото, съвсем спокойно може да се киснат/чистят със спирт, съхне за минути и сваля мърсотията доста добре.

#12 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 14.05.10 г. в 11:33

Това звучи направо отвратително. Особено при този модел ако не се чисти редовно става страшно.

Относно спирта,беше ме страх да пробвам да чистя батерия с него, но в Неделя се престраших и я налях направо вътре. Според мен се изчисти, разбира се не препоръчвам това на никой, тъй като може просто да съм имал късмет. Което ми напомни, Ники може ли да редактираме поръчката и вместо батерия да си запазя една риан 30мл 18мг. Само се надявам да успея да мина да го взема,тъй като съм адски зает напоследък.

#13 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 9.06.10 г. в 11:37

Дайте моля някакви насоки за правилно зареждане на кутия ? Само знам , че голямата батерия не се събира в кутията: )
Заедно с батерията ли , отделно ли се зареждат , какво кога трябва да свети, колко време и каквото се сетите друго ...

Edited by adel, На 9.06.10 г. в 13:05.