Jump to content


Photo
- - - - -

Какво да си купя?


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#41 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 11.11.12 г. в 20:28

Колега от това което прочетох мога да кажа че принципно си прав, но ...!
Съвета ми е да опиташ да отделиш между 30 и 40 лв за батерия и с 2 до 5 лв за картомайзер повече от това което е в продавалника.
Т.е, разликата в цифрово изражение между комплект "яко менте" и "много добър" е около 15 лв.
Относно течностите както си ги изобразил в стил "самосмес" никой няма забележки предполагам.
Мисля си че тези 10-15 лв в повече ще са една от най-добрите ти инвестиции.
Разликите в цената между "яко менте" и "много добър вариант" са някъде около 20-25%.

Пример - сетче "продавалник" с нулева гаранция ( всичко е консуматив а вие за тази цена и гаранция тъсите) обикновенно включва 1 Батерия обявена задължитено на над 1000 мАч + един картомайзер + огромен подарък 20 мл течност е-хилт ( със себестойност около 50 стотинки) - цената е в порядъка на 30-38 лв ( внимава се много да не надскочи психологическата граница от 40 лв) да кажем 38 лв + транспорт.
Подложен на дисекция този вариант в най ( ама наистина най-добрия вариант ) включва батерия с реален капацитет най-много 650 мАч, независимо какво е обявено, и картче на което жизненият път, пак в най добрия случай е една седмица.
В отсрещният вариант имаш батерия с реален капацитет от 650 или 900 мАч ( в зависимост колко е надписана) за средна цена от 35 лв + карт със сменяема глава за (хайде максимално) 12 лв. Тука бонус е-хилт за 50 стотинки няма! Но има вариант да спечелиш бонус и една глава за изпарителя резервна. Т.е. крупната инвестиция за устройство с известен производител е някъде в порядъка 45-48 лв + транспорт.
Рекапитулация - в повече инвестирани 10-12 лв. А в +, получена гаранция за батерията и една относително стабилно работеща система.
Вярно 12 лв са една бутилка водка + един буркан кисели краставички в по-вече...
В обратния случай въпросната водка + кисели краставички Х 3 със знак минус след около седмица до десет дни. Демо версиите са със средна продължителност на живота между 2 и 12 дни в зависимост от това как се експлоатира. За справка погледни темичките за "азбучната молитва" включва букви от А до Щ за сега...
П.П. Срещат се и "огън" оферти - двоен сет за около 35 лв - е там вече не мога да те убедя с нищо...сам смятай за какво става дума ...
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#42 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 11.11.12 г. в 20:28

колегата вайпар е напълно прав по добре оргинална батерия с гаранция и читав картомаизер и си :smoking-8570:колкото ти е кеф

#43 asenabv

asenabv

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 11.11.12 г. в 20:45

asenabv, почти всички сме минали по тоя път по който ти си се запътил. Такъв си ни е манталитета на българите. Няма значение дали имаме парички или не, няма значение, че може да даваме по 200 лева за тютюневи цигари само за месец. Винаги искаме да минем по-тънко. За което не сме виновни - плод сме на битието си в тая шантава държава.
Аз ти препоръчвам да си вземеш нещо прилично от ниския клас - батерия (Joyetech, Microcig, Smoktech) с гаранция 6 месеца + Kanger T2/T3 или Smok Redux (който ти е по-симпатичен). Понякога дори марковите батерии се прецакват и е добре да имаш гаранция. А споменатите картомайзери са достатъчно популярни, за да си намериш бързо при нужда резервни глави.
Ако говорим за комплект над 80лв бих ти препоръчал друго.
Много е писано за нонейм ментетата, защото сега е момента на "златотърсачите" (много правилно го беше определил някой) и пазара е залят. Почти всеки, който е пробвал менте след максимум месец или се отказва от електронните цигари, или дава двойно пари за качествена техника. Недостатъците на ментаците са много - като почнем от това, че батериите не са mah-часовете, за които се продават, нямат защити против късо, картомайзерите са с по-високи напрежения и не пускат тая пара, дето да ти замести тръпката от пушенето, течат, зацапват течности, не предават добре вкуса, защото нагревателите са навити с теслата, а фитилите са от на баба скрина и прогарят за седмица и т.н.

Всеки сам си върви по пътя и никой не може да го извърви вместо теб. Ние можем да те посъветваме да не си даваш парите за нещо, което ще изхвърлиш в коша, но ти си решаваш какво ще направиш.
Моето лично мнение е да не си купуваш евтините боклуци, а да си купиш хубави цигари и да идеш да се напукаш в някоя кръчма. Ще си оползотвориш парите по-ефективно, от колкото да ги дадеш за нещо, дето после ще псуваш и ще те е яд.



Благодаря за отговора.
Абсолютно си прав...
Историята е: Наблюдавах няколко приятели с ел. цигари...та от вчера си играя с една такава от евтините. Не че нямам пари за по скъпа или се скрънзя...брат пръскал съм пари за какво ли не, а колко пък за цигари не ми се мисли...И значи, чак взе да ми става интересно...Снощи и днес не съм пушил аналогова цигара (рекорд), и да ти кажа не ми и се пуши кой знае колко.
Цигарата е EGO-LCD (китайска измислица отвсякъде). Ама върши работа бре, да не повярваш.
Течността е на Dekang. И четох тук из форумите...благодарности на пишещите хора. Не че кой знае колко повече знам сега, ама все пак си е нещо.
Даже се понапуших повечко. То никотина си е никотин, предозирах го мисля...и днес неделя(няма от къде да купя по слаба течност) и от аптеката взех на майтап шишенце глицерин и размесих 1:1 с Деканга да падне концентрацията на никотина, да не взема пък да се отровя от толкова дърпане...Ей брат тая цигара се сбърка, още повече взе да пуши...де, де ...ненормална работа. Ама приятно де...лудница...
Сигурно ако цигарата е някоя маркова ще е още по добре , знам ли...
Въпроса ми беше дали си струва по скъпа цигара при условия че и тази евтината върши чудеса.
А, и целта ми е по принцип да откажа тотално цигарите...Ако успея ще черпя , ако ли не ...ще си взема истинска , такава каквато ми препоръчваш. Вероятно ще е да е по добре...След 10-тина дена ще е ясно предполагам какво ще се прави.
Пак благодаря за отговора пич.

#44 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 11.11.12 г. в 21:16

asenabv Явно грешно съм разбрал коментара ти. Извинявам се ако съм те засегнал.
Мисълта ми беше "и още е" , че да се купуват нонейм батерии е само в ущърб на доказаните такива. Все едно да си вземеш Мерцедес менте и после да разправяш как били кофти марка. Има такива ако се чудиш защо го казвам.
Да повече пуши с Глицерин . Личният ми съвет е , че този от аптеката не е добър. "85% е". Аз ползвам този от PV-BG или от друга фирма но се води ЧЗА "чист за анализ" .
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#45 asenabv

asenabv

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 11.11.12 г. в 21:22

asenabv Явно грешно съм разбрал коментара ти. Извинявам се ако съм те засегнал.
Мисълта ми беше "и още е" , че да се купуват нонейм батерии е само в ущърб на доказаните такива. Все едно да си вземеш Мерцедес менте и после да разправяш как били кофти марка. Има такива ако се чудиш защо го казвам.
Да повече пуши с Глицерин . Личният ми съвет е , че този от аптеката не е добър. "85% е". Аз ползвам този от PV-BG или от друга фирма но се води ЧЗА "чист за анализ" .


:thumbup: :thumbup1:

#46 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 11.11.12 г. в 21:23

Искрено ти желая успех, независимо с каква електронна цигара изпаряваш! Дано цигара, която имаш да държи, при всички случаи е по-добре от аналоговите. Винаги можеш да си вземеш и резервна батерия, за да си сигурен, че няма да посегнеш към кутията. Ако си намериш аромата, който да ти е много приятен, ще откриеш и нирваната от изпаряването. Не само ще е заместител, но и ще ти е такъв кеф, че ще ти се иска да го пиеш. Аз съм така с 2-3 течности - собствено производство.
За глицерина от аптеките - става донякъде. Аз също минах през него. Но колкото повече изпаряваш, толкова повече ти се изострят осезанията и придобиваш ценен опит. В момента мога да кажа, че не бих си разредил течност с такъв глицерин, освен ако наистина не съм много на зор. Засилва сладникавия вкус прекалено, чак ме дразни. И много бързо скапва главите. Сега в по-хладното време, ако имаш повече глицерин, течността е доста по-гъста и е много вероятно да усетиш прегорял вкус и да имаш сухи дръпки. Ако разреждаш с глицерин, предназначен за изпаряване е с една идея по-добре, но определено е добре зимата да имаш по-малко глицерин в течността. Може би трябва да се слага повечко вода. Така мисля, въпреки че изпарявам по-малко от 3 месеца и все още трупам опит.
Пуснах една анкета за предпочитаните бази, където се вижда, че има хора, които изпаряват предимно глицерин. Вероятно има трикове при изпаряване на чист глицерин или течности по-голяма концентрация, които се учат с течение на времето.

#47 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 11.11.12 г. в 23:16

Какво значение има каква батерия ползваш?...
Смисъл батерията си е батерия...дали е китайска копие , дали е оригинална, важното е да работи...

Да изнамеря ли темата с взривената литиева батерия, която ни донесе клиент, или филмчето как точно се случва, което сме правили с клетки?

Модове...Па волтажи ще сменяме , па не знам си какво?!...аре аре...чак толкова...

А, пробвай, ще идеш там, откъдето доста хора са ходили и обикновено резултатът е - кутия цигари от магазина в един прекрасен момент.

И две батерии по волт и половина да забиш ако ти дават необходимото напрежение достатъчно дълго време(мощност нали) би трябвало всичко да е идеално...или логиката ми е грешна?

Грешна е, ако точиш две 1.5V батерии с 1-2 ампера... няма да изкарат достатъчно. Пък и могат максимум 3V да ти дадат без буст.

Картомайзерите средна класа от около 10 лв вършат ли работа?...е нормално е един път на ден сигурно да ги по почистиш с малко тоалетна хартия да кажем и всичко предполагам ще е ток и жица...

Вършат, по мое мнение по-добра от атомайзерите.

Зарядното си е зарядно...хубаво...

Хубаво... ама онази взривената е взривена заради зарядно, което не е спряло да зарежда (най-вероятно).

Въпреки че една бъркалка: глицерин от аптеката(100-тина грама е лев и нещо + малко аромат(FlavourArt примерно)+ никотин (концентриран Inawera 100мл с никотин 36-38мг)...Та пак за около 30-40 лв си правиш половин литър и се разцепваш от пушене една година напред.
Е, сигурно в цялото ми мислене гледам как ще е най-голяма делаверата, да си пуфкаш , да не се набутваш много и това което ще правиш няма да отстъпва кой знае колко от същото с цигара от 100 лв примерно и хубави готови течности 3-5 бройки(30-50 лв) месечно.

Няма цигара от 100 лева. Дори да вземеш за пример тези от 120+, то те са двойни комплекти с резервни глави. Т.е. единичната излиза наполовина или по-малко.

Течностите са 30 лева за 50-60 мл и са микс, който може да си забъркаш на малко по-ниска цена, естествено. Е, ще ти трябва и PG, дестилирана вода и аромат, но със сигурност ще е по-евтино. Но трябва поне малко да отбираш какво купуваш, какъвто не е случаят с повечето хора.

#48 asenabv

asenabv

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 11.11.12 г. в 23:52

[quote name='geniusloci' date='На 11.11.12 г. в 23:16' timestamp='1352668592' post='12126']
[quote name='asenabv' date='На 11.11.12 г. в 18:44' timestamp='1352652277' post='12098']
[/quote]

Ехе...спри се...
За взривените батерии няма да коментираме...
Две батерии по волт и половина....ееее ама много буквално си приел сравнението...
Зарядно да гръмне като го забиеш в контакта ще повярвам...ама батерия извън зарядното малко трудно...да се понагрее доста да, ама да гръмне...
Утре ще забъркам един казан с глицерин и ще се напушааа....без никотин.... и никакви цигари повече...

#49 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 12.11.12 г. в 02:00

...
Утре ще забъркам един казан с глицерин и ще се напушааа....без никотин.... и никакви цигари повече...


Дали няма да е по-добре да идеш на сауна?...

#50 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 12.11.12 г. в 11:30

Ехе...спри се...
За взривените батерии няма да коментираме...

Защо? Още си я пазим някъде. Ако ти е кеф да дадеш 20-25 лева за батерия и тя да работи ден, два, три или дори нека е месец, след което да си купиш нова, вместо да имаш гарантирани 6 месеца работа (или замяна с нова) - твой е избора. Само не убеждавай хората, че 10 лева разлика си струват, понеже заради такива убеждавания от страна на познати, некоректни търговци и въобще - разни нещастници, сума ти народ си приказва "аз пробвах електронни цигари, развали ми се след няколко дена, баси боклуците". Трупаме някакъв негативен имидж на електронните цигари, щото на хората им се свиди да си купят изпитани продукти и приказват врели-некипели. Като в съседната тема, където някой нямал 20 лева (и щял да ги събира до декември!), понеже не смятал да спира да купува тютюневи цигари междувременно. Ама... ебем ти и икономията, за какво му е на някой е-цигара, ако има намерение да си пуши същото количество тютюневи, след като я купи? Това си е излишен разход...

Две батерии по волт и половина....ееее ама много буквално си приел сравнението...

Пробвай да дадеш по-смислено, тогава. То може да си направиш батерия и от батерията на телефона, може и от клетките на батериите за RC модели (е, те не са евтини). Ако няма електроника - първото сваляне на 3V и ще се надуе. Правили сме/са се какви ли не извращения, хората, които изпаряват от повече време, си спомнят времена, когато нямаше особен избор на батерии, да не кажа почти никакъв.

Зарядно да гръмне като го забиеш в контакта ще повярвам...ама батерия извън зарядното малко трудно...да се понагрее доста да, ама да гръмне...

Зарядното няма да гръмне, ще гръмне литиевата батерия, която зарежда, понеже зарядното е скапано. Някой тези дни ми писа "нормално ли е зарядното да дава 5V към батерията". Ми не е, няма литиево-йонна клетка 3.7V, която да го намира за нормално.

Утре ще забъркам един казан с глицерин и ще се напушааа....без никотин.... и никакви цигари повече...

Пробвай, ще откриеш, че само глицерин (95/99%) няма да ти допадне. Мога да ти дам и машинка за дим, там се ползва 10% разтвор, ще ти прави облаци да ги режеш с нож. Затова и казвам, че може да се прави, но трябва да имаш някаква идея какво правиш - PG/VG комбинации в съотношение, вода, аромати... никотин не знам откъде ще си вземеш, без него няма удар, само ще чадиш. Ако ти е за единия "пушек" - то може да запалиш и навита хартийка, даже ще е по-близко то цигарата като усещане :D

#51 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 12.11.12 г. в 15:21

Оууу, админа се е разлютял :)

То и аз вече понякога се чудя, какво да отговарям на едни и същи постове. Хем ми се ще да помогна, хем и на мен ми идва в повече понякога.

Единсствено успокоение ми остава, че на живо съм много убетителен и съм зарибил доста хора. Което си е удовлетворение.

Асене(абв), не се сърди и щом парите не са ти проблем - пробвай различни варианти. Пък като си нацелиш правилните елементи - ела и сподели. Поне да знаят и другите какво се е случило.

И все пак, в крайна сметка, най-важното е да се подменят аналоговите с нещо, което също е толкова готино, ама не чади по белите дробове и около нас.

#52 asenabv

asenabv

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 7 posts

Posted На 13.11.12 г. в 00:12

Браво на админа, кефи ме.
Ама, това предупреждение под ника ме притеснява, не мога да се отпусна и да пиша спокойно.
Обаче пък, влизам в трети ден без да пуша аналогови, ура...

Edited by asenabv, На 13.11.12 г. в 00:21.


#53 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 13.11.12 г. в 14:49

Пиши си, досега никого не съм гонил от форума, освен китайските спамери и търгаши.

#54 Кирил

Кирил

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:02

Само да споделя впечатление от първия ден, което може да послужи и за насока на повечето хора, + два малки въпроса

Днеска сутринта пристигна окомплектовката, която направих по PDF-a на eViper. - ориганална 1000mA батерия с USB passthrough и Kanger CC картомайзер 1,8 ома. Хвала за PDF-a, eViper-e, спаси ме от 1000 колебания! От сутринта не съм палил цигара и съм като малко сукалче с eGo-то (разбира се с 18мг никотин). Не е минало кой знае колко време, но и не съм се измъчвал днеска. Благодаря!

Ако искам да ми е по-мек ударът на парата в гърлото, трябва да пробвам 2,5 ома глави примерно, или с 1.5? Написано е, просто исках потвърждение за логиката на изпаряване. Защото според eViper колкото е по-ниско съпротивлението, толкова е по-силен ударът. Да но нали пък като е по-малко съпротивлението, парата е по-малко - реотанът нагрява по-малко. Не мога да си го обясня нещо.

И вторият въпрос, може и да изтриете поста ми заради него, но все пак да попитам, някой опитвал ли е течности от "тревист"/медитиращ произход(говоря наизуст, не знам доли съществува такова нещо) и дали е приятен резултатът. с еGo-то на моменти се чувствам все едно пуша наргиле, и то го казвам в положителния смисъл на думата, много е приятно.

#55 Xiox

Xiox

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:20

Ако търсите по-мек удар в гърлото най-добрият вариант би бил намаляване на концентрацията на никотин... но ако това не е вариант главата 2,5 ома ще свърши работа. Можете лесно да се ориентирате за тази зависимост между съпротивлението и температурата от закона на Ом: http://www.ohmslawca..._calculator.php
Температурата се определя от мощността, тоест ватовете... на горната страница може лесно да се изчисли какво ще се получи при различните варианти.

#56 Кирил

Кирил

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:24

Ако търсите по-мек удар в гърлото най-добрият вариант би бил намаляване на концентрацията на никотин... но ако това не е вариант главата 2,5 ома ще свърши работа. Можете лесно да се ориентирате за тази зависимост между съпротивлението и температурата от закона на Ом: http://www.ohmslawca..._calculator.php
Температурата се определя от мощността, тоест ватовете... на горната страница може лесно да се изчисли какво ще се получи при различните варианти.



Благодаря за информацията! Ще експериментирам с 2.5, защото още е рано да сваля съдържанието на никотин.

#57 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.11.12 г. в 09:52

Или позвайте тези референтни таблици:
Posted Image
Или за сингъл койл (малко по-подробно):
Posted Image
и дуал койл:
Posted Image
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#58 sardaesox

sardaesox

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 14.11.12 г. в 10:29

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :Koshechka_08:


...
Утре ще забъркам един казан с глицерин и ще се напушааа....без никотин.... и никакви цигари повече...


Дали няма да е по-добре да идеш на сауна?...



#59 Кирил

Кирил

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 14.11.12 г. в 11:13

Или позвайте тези референтни таблици:

Или за сингъл койл (малко по-подробно):

и дуал койл:


Благодаря, това е, което търсех като информация!

#60 Burgazliq

Burgazliq

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted На 14.11.12 г. в 20:27

понеже се е за формила тема,искам да попитам при евентуална рекламация на батерия
клиента ли поема разходите по транспорта за рекламацията?
тук в Бургас на всякъде дават само 2 месеца гаранция
а вие давате 6
http://www.opelclub-bs.com
Ако Бог беше ни създал да пушим,щяхме да имаме комини на главите си! (баба Ванга )