Jump to content


Photo
- - - - -

Подходяща батерия за DCT


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 24.09.12 г. в 17:55

Въпросът е ясен - предложете ми батерия, подходяща за DCT. В момента използвам Joyetech eGo-T 650 mAh и Joyetech еGo-C 1000 mAh, но много ме дразни фактът, че след като зарядът на батерията падне под 50%, усещането някак се променя. Не разбирам от съпротивления и напрежения. Така че кажете кратко, точно и ясно каква батерия ми трябва, пък било то и някой мод (стига да не е нещо ужасно фрапантно като външен вид и размери).
Благодаря! :)


ПС:
Чудих се дали да пусна темата в този раздел или в "Модификации и по-особени модели" и... май не уцелих. :pardon:

Edited by Destiny, На 24.09.12 г. в 19:42.


#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.09.12 г. в 18:09

Това е първото което ми дойде на ум :

Цената е около 140лв. , продава се във Варна .


chelsea f.c.


#3 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 24.09.12 г. в 18:10

Smoktech Woo...

Edit: Колегата ме изпревари с минутка, но сме на едно мнение.

Edited by Туранага, На 24.09.12 г. в 18:11.


#4 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.09.12 г. в 18:12

:drinks:


chelsea f.c.


#5 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.09.12 г. в 18:38

V-max определено ... няма да съжаляваш

#6 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 24.09.12 г. в 19:40

Благодаря и на тримата!
Smok Woo ми харесва. :sSig_goodjob2:
Vmax ми е малко стряскащ, пък и е доста по-сериозна инвестиция... Ще си помисля, но май клоня към Woo. Дано не се окаже поредното нещо, за което давам пари, за да го захвърля съвсем скоро :rolleyes:

Edited by Destiny, На 24.09.12 г. в 19:41.


#7 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 24.09.12 г. в 19:46

Само за спорта. Според мен можеш да ползваш и Joyetech eGo-C Twist батериите.

Възможно е да регулирате напрежението на батерията в границите 3.2 до 4.8V със завъртане на долната част на батерията

Примерно ето тази. Но ще се падладиш да менкаш батерии, щото според мен 1000mah на 4.8V я те изкара един ден, я не.

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.09.12 г. в 19:55

Дори и пасивен мод с голяма и държалива батерия ще ти свърши работа.Например "Tелескоп" с едни 3000 мАч Панасоник или подбно. Проблема с малките батерии е че ДЦТ -то ги дрейни с над 3,5 ампера ток и елементите сгъват. Оригиналните Смоковски еГо батерии държат относително геройски на напъна за около 2-3 мл течност , но в края на цикъла и те сгъват под ДЦТ-то.Просто от този размер - толкова.
WOO- то е много добро решение ако търсиш яка работа при относително компактни размери, но праска с 5 волта под товар от 1,5 ома и е добре да слагаш малко по-високо омни дуалки ( около 2 Ома ). Фабричните му батерии сгъват за около 3 месеца дране на ДЦТ, но пък този тип батерии 16340 с относително добри качества са безкрайно евтини и достъпни в мрежата ( продават се за около 5 долара чифта).Но пък усещането е WOOO... След него само V-Max-a може да те заинтересува, всичко друго става някак несериозно.Забрави че на WOO ще ползваш еГо-вски "танкисти" или "чалга" картове. Оставаш на дуалки и подобни "богато кръвоснабдени" ватени картове или обслужваем изпарител!
V-max - а е перфектното решение, но пък размерите му са доста по масивни и цената е чувствително по-висока. Но пък в този случай достигаш до "финално устройство" и надпреварата приключва.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:03

Не съм го виждал на живо V-max-а, ама от всичките, които ги гледам на картинки - той ми е най-красив. Ако можех да си го позволя - не бих се замислил. Пък и всички казват, че е най-доброто.

#10 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:05

Дори и пасивен мод с голяма и държалива батерия ще ти свърши работа.Например "Tелескоп" с едни 3000 мАч Панасоник или подбно. Проблема с малките батерии е че ДЦТ -то ги дрейни с над 3,5 ампера ток и елементите сгъват. Оригиналните Смоковски еГо батерии държат относително геройски на напъна за около 2-3 мл течност , но в края на цикъла и те сгъват под ДЦТ-то.Просто от този размер - толкова.
WOO- то е много добро решение ако търсиш яка работа при относително компактни размери, но праска с 5 волта под товар от 1,5 ома и е добре да слагаш малко по-високо омни дуалки ( около 2 Ома ). Фабричните му батерии сгъват за около 3 месеца дране на ДЦТ, но пък този тип батерии 16340 с относително добри качества са безкрайно евтини и достъпни в мрежата ( продават се за около 5 долара чифта).Но пък усещането е WOOO... След него само V-Max-a може да те заинтересува, всичко друго става някак несериозно.Забрави че на WOO ще ползваш еГо-вски "танкисти" или "чалга" картове. Оставаш на дуалки и подобни "богато кръвоснабдени" ватени картове или обслужваем изпарител!
V-max - а е перфектното решение, но пък размерите му са доста по масивни и цената е чувствително по-висока. Но пък в този случай достигаш до "финално устройство" и надпреварата приключва.


Те да си дойдем на думата.... V-max
Един път даваш пари
С Его туист всичко друго но не и дуал койли

#11 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:11

Размерите на V-max са потресаващи /за мен специално/ въобще няма да посмея да се покажа навън с такова нещо, че ще има въпроси и коментари дали не "пуша" ...мхм сещате се :whistle2: :sSig_censored:
Destiny, може би май WOO е по-подходящо като за жена :rolleyes:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#12 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:11

Размерите на V-max са потресаващи /за мен специално/ въобще няма да посмея да се покажа навън с такова нещо, че ще има въпроси и коментари дали не "пуша" ...мхм сещате се :whistle2: :sSig_censored:
Destiny, може би май WOO е по-подходящо като за жена :rolleyes:
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#13 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:14

А още по–лесно(и не скъпо) е да вземеш "Мини Виви Нова",и да забравиш тия "Вати" ! :drinks:

Edited by PepiSuni, На 24.09.12 г. в 20:17.


chelsea f.c.


#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:23

Аз пък съм метнал око на mini Lavatube, обаче има много противоречиви ревюта в мрежата.

#15 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 24.09.12 г. в 20:29

Изказах предположение някъде тук, че Туист може да е добър избор за дуал-койлите (пробвах го с обслужваеми атомайзери), но никой от колегите не потвърди от личен опит конкретно с тях. Определено обаче не траят много, освен за много лек "пушач" една на ден не ми се вярва да стига. А два туиста са 80 лв (ако ги има в наличност :p) Мод с хубави батерии е по-добрият вариант, ако не ви допадне, продайте го :) Ууу-то май е по-късо, но си е дебеличко спрямо Его батерия.

Колегата PepiSuni ме изпревари. И все пак, дори и дуал койлите да са ви най-най-вкусните, с една по-скромна инвестиция може да се опитат и някои други картомайзери. Навремето си мислех, че никой никога няма да ме откъсне от любимите Богета.

Ха, потресаващо, помня имаше една-две дами тук не смееха и с Его да се покажат :)

#16 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 24.09.12 г. в 21:54

Аз пък съм метнал око на mini Lavatube, обаче има много противоречиви ревюта в мрежата.

По принцип и Мерцедес са гадни коли...особенно според Бе Ем Ве , Пежо, Форд и т.н. ....ама ги купуват хората ;)
Няма идеален МОД колега който да е одобрен от всички. Все на някой нещо не му харесва. :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#17 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 24.09.12 г. в 22:01

...
Колегата PepiSuni ме изпревари. И все пак, дори и дуал койлите да са ви най-най-вкусните, с една по-скромна инвестиция може да се опитат и някои други картомайзери. Навремето си мислех, че никой никога няма да ме откъсне от любимите Богета.

Ха, потресаващо, помня имаше една-две дами тук не смееха и с Его да се покажат :)


А бе така си е, ама е рано още ми се струва, хората са с предразсъдъци :) не ми се иска да ставам обект на излишни коментари. Може да е данък обществено мнение, ама... ни моа преглътна още размера :laugh:

Иначе съм поръчала едно мини виви, утре се надявам да дойде и ако ми хареса колкото дуалите, ще мина на тях. Просто до сега освен DCT друго не ми е така вкусно и да работи без проблеми /изключвам дрипа, ма там други усложнения/
Колежката обаче е с DCT v1, аз съм по-скромна - с v2 та на егото бива, ама v1 на его батерия наистина стои странно.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#18 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 25.09.12 г. в 01:29

...

А бе така си е, ама е рано още ми се струва, хората са с предразсъдъци :) не ми се иска да ставам обект на излишни коментари. Може да е данък обществено мнение, ама... ни моа преглътна още размера :laugh:

...


... А хората (с предразсъдъците) какъв хардуер (и какви течности) предпочитат? ;)

то трудно се "преглъща", но тогава пък кой ще го види?... :D

#19 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 25.09.12 г. в 10:26

Ако ще даваш 140лв за woo, чесно не виждам смисъла. Да не ми се сърдят пичовете, които продават Вмакс в България, ама за тези пари можеш да си поръчаш Вмакс отвънка и то последната версия СС. Аз грам не съжалявам, че инвестирах в това устроиство. Адски красиво е (пазя го като очите си), + това на живо не е чак толкова масивно. Верно ако го сравниш с его батерия ще ти изглежда голям в началото ама се свиква. Изработката определено не е ефтина и калпава. И най-важното е, че на него можеш да си ползваш всичко, чалга картове, дцт-та, вивита, всичко обще взето :)
Да не говорим, че точно с дцт изглежда перфектно :smiley_emoticons_joint:

#20 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 25.09.12 г. в 10:35

... А хората (с предразсъдъците) какъв хардуер (и какви течности) предпочитат? ;)

то трудно се "преглъща", но тогава пък кой ще го види?... :D

Обикновено пушат аналогови или са непушачи :)
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.