Jump to content


Photo
- - - - -

eGo-C: проблеми, идеи и подобрения


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#21 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.05.12 г. в 15:30

И мойте наблюдения са, че на 10мл. си е вече за чистене, което не е философия и става за 4-5 минути.


Ставаше въпрос за атомайзера...
А пълнителя не е фатално и две - три зареждания да не се чисти, но е добре да се направи при първа възможност.

#22 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.05.12 г. в 17:14

Разбрах, че е за атомайзера. Просто споделих мнение.
Чистенето (на атомайзера) с разглабяне ми се вижда доста пипкаво начинание. Засега се ограничавам с продухване откъм "дупето". Доста гняз излиза. Знам, че нагарът не се маха така, но... все е кяр. :)

#23 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 28.05.12 г. в 19:53

:offtopic: аз днес си изчистих атомайзера с разглобяване и драй бърн, но в първия половин час пушене например си имаше един опушен лош аромат. Хубавото е, че за сега няма течове (а съм с най-рядката чорбица) и ще докладвам какво ще стане и колко ще издържи атомайзерчето.

Само ме притеснява, че намотката свети в оранжево, а не бяло и като палнах фитила със запалка (държейки го с пинсети) силиконовите влакна станаха някои бели, други сиви, но пък и се поразхвърчаха и леко се оскубаха... това нормално ли е?
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#24 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 28.05.12 г. в 22:34

Хубавото е, че за сега няма течове (а съм с най-рядката чорбица) и ще докладвам какво ще стане и колко ще издържи атомайзерчето.



Tsvetik,
и да имаш течове - не е страшно, само трябва да издърпаш фитила леко нагоре. Изпробвано е! :)

#25 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 29.05.12 г. в 10:22

:offtopic: аз днес си изчистих атомайзера с разглобяване и драй бърн, но в първия половин час пушене например си имаше един опушен лош аромат. Хубавото е, че за сега няма течове (а съм с най-рядката чорбица) и ще докладвам какво ще стане и колко ще издържи атомайзерчето.
Само ме притеснява, че намотката свети в оранжево, а не бяло и като палнах фитила със запалка (държейки го с пинсети) силиконовите влакна станаха някои бели, други сиви, но пък и се поразхвърчаха и леко се оскубаха... това нормално ли е?

Намотката по defaut си свети в оранжево. В бяло няма как да свети, осен ако не е загрята до космическа температура..
Силикатните влакна след обгаряне трябва да станат бели. Сивото се получава от самия горивен процес, от обгарянето на пропан-бутана и си е съвсем нормално. Начупването и "оскубването" се дължат на некачествени силикатни влакна.
Относно опушеният и лош аромат не би трябвало да го има или ако го има в началото да изчезне след това..
Течовете се оправят и с надигане на фитила или подмяна с по дълъг фитил или с пристягане на металната чашка в горната част на фитила.

#26 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 29.05.12 г. в 10:43

Още не съм опалвал фитила със запалка - може би защото почиствам по-често и по него няма нагар и си стои мек.
Прибутвам го отдолу нагоре така, че да равни със скосената част и даже съвсем леко да се вижда.
До сега не съм имал никакъв теч и с оригиналните капачки.
Ако фитила е много опрял в нагревателя го облива прекалено с течност. От там идва трудно дърпане, което води до още повече течност поради вакума който се получава и теч.

#27 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 29.05.12 г. в 10:50

Боже, толкова сте мили и толкова научавам от вас :drinks:

опушената миризма се махна, сега е добре, но подозирам, че при следващо чистене на фитила съвсем ще оплешивее и ще слагам нов атомайзер :) но, това е то опита :p

интересното е, че течовете спряха, явно от нагара (2 седмеци ползване нон-стоп) е пропускало.

Отново много много благодаря :)
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#28 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 29.05.12 г. в 10:56

Май аз съм единсвения тук,каквото и да сложа,от три дни не изкарва повече,започва да сменя вкуса веднага.Как ги карате със седмици направо незнам...
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#29 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.05.12 г. в 13:00

Зависи какво и по-колко изпаряваш. И все пак три дни е адски малко време.

#30 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 29.05.12 г. в 17:04

Мили хора,

този атомайзер дето го чистих вчера май издъхна.... и двете батерии са в мен, но като ги завинтя на цигарата, нищо не светка и не работи - а са заредени едната напълно (мигва в бяло 2 пъти и после няма никой), а другата на под 50% (отново мигва в светло синьо и няма никой).

Няма логика и двете батерии да спрат да работят :ph34r: дори не мигат и извадени от цигарата... в пълно недоумение съм... може би има някаква защита, знам ли...

Сега завинтих една друга батерия (на заем от колежка) и като вдишах направо щях да се удавя от миризма на изгоряло и гадост... - значи наистина атомайзера е изгорял...

Май с това чистене вчера му разказах играта тотално...
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#31 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 29.05.12 г. в 17:43

Мили хора,
този атомайзер дето го чистих вчера май издъхна.... и двете батерии са в мен, но като ги завинтя на цигарата, нищо не светка и не работи - а са заредени едната напълно (мигва в бяло 2 пъти и после няма никой), а другата на под 50% (отново мигва в светло синьо и няма никой).
Няма логика и двете батерии да спрат да работят :ph34r: дори не мигат и извадени от цигарата... в пълно недоумение съм... може би има някаква защита, знам ли...
Сега завинтих една друга батерия (на заем от колежка) и като вдишах направо щях да се удавя от миризма на изгоряло и гадост... - значи наистина атомайзера е изгорял...
Май с това чистене вчера му разказах играта тотално...

Батериите вероятно имат протекция за ниско съпротивление затова не "палят" а дават знак че им идва ниско съпротивлението. Аз например имам батерия ECHO която не работи с атомайзери и картомайзери под 2ома, а копчето само свети постоянно. Също не бачка с атомайзери LR.
Досега не съм имал изгорял атомайзер - нито един. Единствения шанс "да изгори атомайзер" е да се прекъсне нагревателя или някоя жица извътре, но както вие казахте той е проработил на друга батерия, следователно не е изгорял.
Миризмата на изгоряло се получава и когато батерията е по-силна( с по голям волтаж), отколкото му трябва на атомайзера. При това положение нагревателя изпарява по бързо течността, отколкото може да му даде фитила, защото се нагрява по силно. Има разлика във волтажите на батериите его, а също и колко са заредени..

#32 itsofar

itsofar

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted На 29.05.12 г. в 21:56

Мили хора,

този атомайзер дето го чистих вчера май издъхна.... и двете батерии са в мен, но като ги завинтя на цигарата, нищо не светка и не работи - а са заредени едната напълно (мигва в бяло 2 пъти и после няма никой), а другата на под 50% (отново мигва в светло синьо и няма никой).

Няма логика и двете батерии да спрат да работят :ph34r: дори не мигат и извадени от цигарата... в пълно недоумение съм... може би има някаква защита, знам ли...

Сега завинтих една друга батерия (на заем от колежка) и като вдишах направо щях да се удавя от миризма на изгоряло и гадост... - значи наистина атомайзера е изгорял...

Май с това чистене вчера му разказах играта тотално...


Преди малко имах същия проблем, като твоя ( с eGo-C атомайзер). Като смених атомайзера - батериите си работят нормално, но с първия атомайзер само примигват и до там. И при мен се получи след мноого сериозен драйбърн. Реших че може нещо да е прекъснало или окъсило - размърдах медната пластинка в долната част на атомайзера, и след това той си проработи като нов. Така и не разбрах къде е бил проблема, защото не го разглобих напълно. Но ако пак се получи - ще го разфасовам и ще сменя намотката. Ако си с такъв атомайзер - пробвай да извадиш леко медната пластинка, докато се покаже спойката. При мен това даде резултат. Успех.

#33 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 30.05.12 г. в 11:33

Току-що атомайзер на четири дена с прекарани не повече от 5ml течност замина на боклука.
Както си пуша (пара и аромат та дрънка), при поредното дръпване и "О, ужас!" - нулева тяга и вкус на въглени напоени с бензин.

Възмутен съм! Вече съм твърдо решен да изпробвам тези Vision eGo картомайзери с дългия фитил. Ще видим за девет лева колко ще изкара и как е качеството.

Edited by Sisq0, На 30.05.12 г. в 11:34.


#34 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 30.05.12 г. в 11:49

Току-що атомайзер на четири дена с прекарани не повече от 5ml течност замина на боклука.
Както си пуша (пара и аромат та дрънка), при поредното дръпване и "О, ужас!" - нулева тяга и вкус на въглени напоени с бензин.

Възмутен съм! Вече съм твърдо решен да изпробвам тези Vision eGo картомайзери с дългия фитил. Ще видим за девет лева колко ще изкара и как е качеството.

Поздравления! Много добро решение. Само гледай да си вземеш оригинала на фирма Vision, а не тези на Mit, че има разлика ;)

#35 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 30.05.12 г. в 13:05

Vlad, от другия магазин за ел. цигари. Да не правя реклама. Магазинът срещу общината. :)

#36 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 30.05.12 г. в 14:03

явно аз повлякох всички :smoking-8570:

Да ви кажа, снощи ми сложиха нов атомайзер в най-близкия ми магазин и тази сутрин - миризма на изгоряло :cursing:

сложих нов атомайзер (запазих си "стария" сложен вчера), пробвам пак след като изчаках да се напои новия - пак миризма на изгоряло... :unsure:

в крайна сметка се оказа, че тази миризма я вади силиконовото капаче <_< като си сложих твърдо капаче на пълнителя, изгорялото изчезна и цял ден вече проблеми никакви.

Това естествено няма общо с вчерашния изгорял атомайзер, който наистина си беше изгорял - хванах се и отидох в магазина, правихме тестове и това се установи, а самите батерии имат защита (както каза Vlad) и затова примигва и изключва и не могат да се активират пак преди да прекарат няколко секунди на зарядното.

itsofar, той замина в кофата, но при следващия ще го пробвам това с пластината, дано и при мен проработи. Иначе до намотки няма да стигна, защото съм дарена с 2 леви ръце. Но пък ако стане - сподели :)

Междо другото, чудех се дали да не преименуваме темата на "Проблеми с eGo-C и разни решения", защото реално описахме всичките начални "недъзи" и ще е от полза на останалите. Само дето идея нямам как се прави това, може би Sisq0 има правата.
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#37 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 30.05.12 г. в 14:51

http://www.pv-bg.com...il-ego-t-c.html

Силно препоръчвам,ако изкара до утре си ми става фаворит.Преди малко си купих един за проба.Яко дими,голям обем,вкуса е перфектен,абе дето се вика вечен кеф.С един нагревател е,не както е показано на снимката с двa.Ама пуши все едно е с 5 :smiley_emoticons_joint:
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#38 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 30.05.12 г. в 14:55

Vlad, от другия магазин за ел. цигари. Да не правя реклама. Магазинът срещу общината. :)

Да и аз за него се сетих ;) там е възможно да е оригиналния Вижън, поне така пишат "Vision картомайзер", а не СЕ4+.. и от картинката от сайта им прилича на оригиналния(по изписването на мл. ги ги различавам главно)
Упех! Ще усетиш коренната разлика, гаранция :smiley_emoticons_joint: ;)

#39 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 30.05.12 г. в 15:13

Най-лесно единия е с къс,другия с дълъг фитил,на вас ви трябва този с дългия фитил предполагам :).

C4 е с долен нагревател.
С4+ е с горен нагревател,къс фитил.
С4+ v2 е с горен нагревател,дълъг фитил.

Останалото е просто въпрос на брандиране.Vision,StarDust,etc. са едно и също нещо :) .

Edited by zeroed, На 30.05.12 г. в 15:36.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#40 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 30.05.12 г. в 16:48

И вторият ми атомайзер почна да дава гаден вкус. Ще последвам съвета на Tsvetik и ще върна пластмасовите капачета на пълнителите за проба.

п.п.
Заглавието на темата е сменено.

Edited by Sisq0, На 30.05.12 г. в 16:49.