Jump to content


Photo
- - - - -

Red Kiwi eGo-T


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Petrolhead

Petrolhead

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 24.12.12 г. в 00:48

Здравейте на всички!


Започвам с малко офф:
Четете мнение на един отскорошен е-пушач, силно впечатлен от електронните цигари. Въпреки съвсем минималния ми "тютюнев стаж" (относително от около 5 години) имах нужда да разкарам отровата - започна силно да бърка както в джоба, така и (ако позволите да се изразя лаконично) в дроба. Разбира се подходих доста плахо към изпаряващите устройства, поради заобикалящите ме противоречиви мнения в бг медийното пространство. Като за начало бях горд собственик на подарък евтина е-цигара, но въпреки всичко останах изумен от ефекта.
Реших, че оттук нататък ще приемам дневната си доза никотин чрез изпаряване и се сдобих с едно еГо-Т на немския производител Red Kiwi.


Съвсем първи впечатления от продукта:

Добро качество на изработка - всички елементи пасват идеално: не изглежда все едно отделните части са набивани с чук една към друга; черния цвят стои доста добре, а и боята на допир е като гумирана - доста приятно усещане. Пасва идеално в ръката ми (тук трябва да отбележа, че не съм от най-едрите хора на планетата), тежестта отговаря на очакванията спрямо размера.
Интересен факт: Red Kiwi е немска фирма. В интернет пространството срещнах мнения, че фирмата е купила лиценза от джойтех и пр., но ми направи впечатление, че на немския етикет на опаковката като производител беше посочен "нещо си joyetech" - което за мен означава, че Red Kiwi всъщност би трябвало да е дъщерна фирма на джойтех (НЕ мога да гарантирам за думите си!)

И така, започнахме да изпаряваме:
Приятно впечатление ми направи количеството пара и удара в гърлото, който предоставя его-то. В сравнение с еРол обаче, вкуса не е толкова насищащ и дълбок. Най-доброто обяснение което бях срещнал в нета беше цитирам: "парата е някак по-рехава". В никакъв случай не искам да кажа, че "не става".
Имам няколко никотинови течности, смятам че армотатите се усещат доста добре. Само едно нещо ми прави впечатление, че в еРол същата течност има различен вкус.
За приятно малкия си размер, 650мА-овата батерия издържа доста тормоз - почти 3 резервоарчета ТипА (по данни на производител с вместимост 1.1мл). Или с други думи около 11 часа упорито пафкане.
Ето го и първото неприятно впечатление. Поради факта, че чрез силата на всмукване определяте колко течност да мине през нагревателя към устата ви, ако дърпате прекалено силно, разбирате какъв е вкуса на никотиновата течност преди да се е изпарила. Положителното е, че след 10 дръпки вече сте свикнали как да дърпате правилно.

Няколко хинтове (ще съм благодарен ако споделите още нещо):
Минаването в "транспортен режим",съответно и обратното, на батерията става с 3 клика на бутона, не с 5 (в рамките на 2 секунди)!
Резервоарчето не го пълня съвсем догоре за да не прелее - да остане малко свободен обем за частта на изпарителчето, която влиза вътре - течностите все още не сме ги научили да се свиват.
При вкарване на резервоара в тялото на изпарителя навлажнявам леко гумената тапичка (сещате се как), за да влезе хубаво и да се щади, знам че се продават и не струват нищо, но няма нужда от умишлена съсипия.
Ако ми се наложи да махна тапичката от резервоарчето, следвам горната процедура. Внимавам дали е легнало хубаво - забелязвам склоността му да събира прашинки по ръбчетата които пречат гумичката да легне хубаво.
Вечер преди лягане спиртна баня и всичко работи чудесно.

Накратко лично виждане за предимства и недостатъци:

+ приятна външност
+ лесна за употреба
+ задоволяващо количество пара
+ добро предаване на аромати
+ добър баланс между издръжливост и време за зареждане на батерията
+ цена
+ комплекта включва практично калъфче в което се побира ЮСБ зарядно, шишенце никотинова течност и резервни мундщуци (едновременно)


- попадане на "сурова" течност при по-силно дръпване
- мундщука се зацапва бързо
- по-незадоволителна пара и удар в гърлото от значително по-елегантни модели
- трудно виждате колко течност остава в резервоарчето

STB

#2 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 24.12.12 г. в 01:26

Ред Киви не е производител, просто си слага логото на чужди продукти. Това, което аз видях с логото на Ред Киви на българския пазар нямаше нищо общо с Джойтек и никъде не видях да пише Джойтек. Може и да се бъркам, ще се радвам някой по-запознат да ме поправи в такъв случай.
И Его-Т...честно казано, не знам дали има някой, който към днешна датата да предпочете подобен изпарител пред в пъти по-евтината и по-добра алтернатива като Т2, Редукс и т.н.
Вие защо не се допитахте до някой, преди да купите въпросния продукт. Сигурен съм, че ще щяха да ви спестят дългия път към нещо, което наистина да си струва?

#3 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 24.12.12 г. в 09:26

Намирисва ми на реклама !

#4 Petrolhead

Petrolhead

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 24.12.12 г. в 09:58

Намирисва ми на реклама !

Съвсем не. Ако съм обърнал повече внимание на положителните черти - простете, че искрено ми харесва дори да е, защото ми е първата :blush: , старал съм се да бъда достатъчно обективен. Идеята на темата е да събера по-опитни мнения като изкажа изчерпателно моето - да бъда поправен от някой по-опитен. Никой не иска да хвърля излишни пари. Затова съм се постарал и с графичното оформление на текста - да е приятно за четене и да има ясно изразена позиция.
Пуснал съм тема за продукт, който не се предлага от магазина към чийто сайт е прикачен форума - не мисля, че е грях. Никъде не видях такава забрана.
Весели празници! :drinks:

@ Туранага, моля те обясни ми с какво по-новите модели изпарители са по-добри от старите (като изключим факта за по-голяма вместимост и лесното виждане колко течност има в резервоара)

Edited by Petrolhead, На 24.12.12 г. в 10:01.

STB

#5 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 24.12.12 г. в 10:36

Его-Т няма нито един плюс спрямо картомайзерите - тече, предава аромата по-слабо, удара е по-слаб, скъп консуматив, труден за обслужване, малко вместимост.
Пробвай Т2 и после пак ще си гороим. :)

#6 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.12.12 г. в 10:45

Хоп и ето същият продукт в магазина : http://www.pv-bg.com...t-stomanen.html Поздравления за избора,с времето ще пробваш и други изпарители и сам ще разбереш за какво говори Туранага !

Почти всички тук сме минали през Его Т,за времето си беше екстра – макар и недостатъците си !


chelsea f.c.


#7 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.12.12 г. в 11:17

Тия цигарки с Пиле ги бях споменал преди около месец- два - това е един от "байпасите" на "много официален" вносител. Продава се за малко под половината цена на Джойско произведение за "по-бедни" клиенти.Нормално има и чанта за носене как не я е споменал колегата... голям пропуск а тя е един от най-големите плюсове ;).
Очаквам в скоро време да излезе писанка за "квадратния". Ще го видите и него ;).Някой най-случайно ще си го купи и ще остане много задоволен!

Edited by last_hope, На 24.12.12 г. в 11:19.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#8 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.12.12 г. в 12:06

Red Kiwi, Elusion, Volcano... все брандирани копия на Joytech със съмнителен произход и още по-съмнително качество.

Tочно в този форум, подобна реклама няма как да хване дикиш и то не защото въпросната "марка" не се продава от pv-bg. А тя "марката" не се предлага, нито тук, нито в другите добри магазини по простата причина, че е евтино копие.

#9 Petrolhead

Petrolhead

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 24.12.12 г. в 12:53

Последните две мнения ме карат да се чувствам като в автомобилен форум. Регистрира се някой нов и само да смее да изрази мнение - чакайте сеир. Поне като давате коментар (@last hope), изчитайте целия текст. Благодаря за приятните емоции, не знам какво да кажа. :give_rose:
Като се прецака нагревателя (или както батките го наричат атомайзер), ще си закупя от препоръчаните модели и ще напиша разликата. Това само в случай, че темата не е оакана тотално дотогава.

П.С. @last_hope
ако бях женско тонът ти май щеше да е друг, сигурно се сещаш защо ти го казвам.

Edited by Petrolhead, На 24.12.12 г. в 12:54.

STB

#10 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.12.12 г. в 13:08

Пич,защо се връзваш ? Карай си Бавареца,изпарявай си на воля, и след време ще схванеш за какво говорят тия пичове !

Posted Image Късмет и Здраве да те спохождат,за в бъдеще !

Дали е реклама или не,изобщо не може да става дума ! Това от преди доста време е отживелица.

Edited by PepiSuni, На 24.12.12 г. в 13:17.


chelsea f.c.


#11 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 24.12.12 г. в 13:43

Последните две мнения ме карат да се чувствам като в автомобилен форум. Регистрира се някой нов и само да смее да изрази мнение - чакайте сеир. Поне като давате коментар (@last hope), изчитайте целия текст. Благодаря за приятните емоции, не знам какво да кажа. :give_rose:
Като се прецака нагревателя (или както батките го наричат атомайзер), ще си закупя от препоръчаните модели и ще напиша разликата. Това само в случай, че темата не е оакана тотално дотогава.

П.С. @last_hope
ако бях женско тонът ти май щеше да е друг, сигурно се сещаш защо ти го казвам.



Да и аз сам на това мнение, винаги като започнеш да пафкаш, понеже не знаеш какво трябва да очакваш и нямаш опит ти се струва супер. Примерно аз като започнах да изпарявам викам егаси якия комплект си взех извънземен... супер пара супер вкус супер удар.. сега като се замисля си казвам лелеее ебаси идиота съм бил с какви работи съм изпарявал и съм си мислил че те това е :)
В тоя ред на мисли ако те зарибява електронното пафкане, сам ще разбереш къде е истината и какъв трябва да е ароматът пушенето. Защото няма как с думи да се обясни разликата между това и онова ако не си опитал ти сам да разбереш.

Като започнах да пуша исках цигарата да изглежда добре визуално и да е компактна размери :) с времето разбираш че размера няма значение. И искам максимален вкус/пара/удар и не ме притеснява размера въобще. Пушенето да ми доставя истинско удоволствие а не просто да имам ел. цигара

Колкото повече пафкаш и се зарибяваш, толкова повече ще ти се вдига летвата и ще искаш още и още... като да извлечеш максимума като пара аромат усещане, то това е зарибявката.

След 6 месеца пафкане, не мога да разбера как има хора, който пушат с Его комплекти от тия атомаизерчета и са доволни?! за да разбереш разликата трябва да опиташ от другото. Радвам се че от първия ден когато започнах да пуша един човек ме светна че като за начало да стартирам с Картомаизери да не се занимавам с глупости,

#12 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 24.12.12 г. в 13:52

Колега - никакви лоши чувства не съм вложил! Просто цигарка като цигарка. Ако си късметлия ще си я попушиш колкото и е писано.А "квадратния" е пак цигарка , на същия специалист.Просто не си попаднал на нея иначе коментара ми сигурно пак щеше да се изтълкува още по-погрешно ;).
Весели празници и пАра на воля за всички!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#13 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 24.12.12 г. в 13:55

Колега - никакви лоши чувства не съм вложил! Просто цигарка като цигарка. Ако си късметлия ще си я попушиш колкото и е писано.А "квадратния" е пак цигарка , на същия специалист.Просто не си попаднал на нея иначе коментара ми сигурно пак щеше да се изтълкува още по-погрешно ;).
Весели празници и пАра на воля за всички!


и от мен Весели празници и пара колкото ви е кеф

#14 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 24.12.12 г. в 14:38

И аз не съм искал да прозвуча грубо. Ако не е било с цел реклама, поздравления за труда по написване на ревюто. Да си я ползваш със здраве и кеф.

Весели празници!

#15 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 24.12.12 г. в 20:46

...с времето разбираш че размера няма значение. И искам максимален вкус/пара/удар и не ме притеснява размера въобще


... и все пак... няма как да намериш G-точката с малките размери... :Koshechka_08:

#16 prosweten

prosweten

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 10.01.13 г. в 13:23

Здравейте,

kъм Petrolhead и аз съм горд притежател на RED KIWI, koйто закупих и за двама мои приятели от магазина... , oфиса им на... където се оказа че има огромно разнообразие от никотинови течности на Dekang и Hangsun, kaто след лутане от магазин на магазин се оказва че Red Kiwi, e най - евтиният марков и качествен вариант за един начинаеш е - пушач. Хубавото е че ако ми се прецака нещо резервните части са напълно съвместими със всички останали марки на пазара.Някой знае ли дали има никотина течност на red kiwi и откъде да се купи.

#17 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 10.01.13 г. в 13:47

Здравейте,

kъм Petrolhead и аз съм горд притежател на RED KIWI, koйто закупих и за двама мои приятели от магазина ...., oфиса им на ..... където се оказа че има огромно разнообразие от никотинови течности на Dekang и Hangsun, kaто след лутане от магазин на магазин се оказва че Red Kiwi, e най - евтиният марков и качествен вариант за един начинаеш е - пушач. Хубавото е че ако ми се прецака нещо резервните части са напълно съвместими със всички останали марки на пазара.Някой знае ли дали има никотина течност на red kiwi и откъде да се купи.

Да се смея ли или да плача...

#18 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 10.01.13 г. в 13:54

Само сега в магазина близо до вас :rofl: :sSig_busted: :rofl:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#19 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 10.01.13 г. в 13:54

Що бе, човека е prosweten, светва ни и нас.

#20 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 11.01.13 г. в 11:23

prosweten,
щом ти харесва пуши си я. Тук обаче няма да убедиш никого, така че няма смисъл да си губиш времето в безполезни опити за реклама.