Jump to content


Photo
- - - - -

Готварска книга


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1 rinc

rinc

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 27.06.12 г. в 11:56

Похвалете се какви успешни (или неуспешни) експерименти сте правили със смесването на различни аромати. Макар и разнообразни, ароматите поомръзват и на човек му се дощява нещо по-така. Някои хора нямат усет за тези неща (аз, аз нямам) и трябва да разчитат на чуждия опит. По чуждите форуми бъркат с разни абсурдни съставки от рода на "ябълков пай" и "фъстъчено масло" и за мен са неприложими.

Лично аз най-много ще се радвам на плодови миксове, но хей, всички идеи са добре дошли.

#2 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 27.06.12 г. в 12:54

Аз много обичам да смесвам зелена ябълка и канела, както и всичко плодово + мента :D

Иначе не ми харесват касиса, прасковата и капучиното... но това си е до вкус :)

#3 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 27.06.12 г. в 13:06

"Успешни (или неуспешни) експерименти" е твърде субективно и се свежда до вкуса на експериментатора (ако му допадне - ще е успешен :) )

Вариант (който аз практикувам) за избягване на умората на вкуса е редуване на течности с различни аромати. Това е много лесно, ако се ползват картове (от сутринта си зареждам 4-5 броя с различни аромати и спокойно изкарвам деня).

След като сте любител на плодовите аромати бих Ви препоръчал да си намерите фаворитите и да си ги "менкате" :).

Ако сте с атомайзери - може би ще са налице известни неудобства (особено ако е един), свързани със преминаване от един вкус на друг.

(Колкото до намирането на "нещо по-така" - след известно време напълно възможно е да омръзне и пак да ни се иска "нещо по-така".....)

#4 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 27.06.12 г. в 13:32

Досега най-успешният ми експеримент е 50/50 Camel на Dekang + какъвто и да е плодов. Camel-ът в картомайзера (CE4+) самостоятелен няма почти никакъв вкус, но като се комбинира с плодова течност убива леко сладостта и подчертава приятният плодов вкус. Така мога да изкарам цял ден с някой плод. Ако напълня само плодова течност, след десетина дръпвания ми сладни прекалено много и слагам карт с друг аромат.

#5 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.06.12 г. в 18:22

В една тема (не мога да си спомня коя) тук публикувахме доста рецепти за "еднотипни" аромати, в смисъл без магии с 2,3,4 вкуса, които сме пробвали аз и Пионер 306.
Но това инфо е по-скоро споделяне на нашия опит, отколкото да ви ги препоръчвам, защото на вкус и цвят....
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#6 rinc

rinc

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 27.06.12 г. в 20:58

Е, разбира се, че ще бъде субективно, но това може да се каже за почти всяко мнение в този, или който и да е форум. Но пък има вкусове, които се харесват на голяма част от хората и може да се обмени опит или поне да се дадат начални насоки за експерименти.

@Topper Дали може да споделиш някоя от любимите ти или да ми помогнеш да намеря темата, в която сте писали?

#7 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 27.06.12 г. в 21:15

Досега най-успешният ми експеримент е 50/50 Camel на Dekang + какъвто и да е плодов. Camel-ът в картомайзера (CE4+) самостоятелен няма почти никакъв вкус, но като се комбинира с плодова течност убива леко сладостта и подчертава приятният плодов вкус. Така мога да изкарам цял ден с някой плод. Ако напълня само плодова течност, след десетина дръпвания ми сладни прекалено много и слагам карт с друг аромат.

Камела съм установил че бива най-различен на вкус в зависимост от изпарителя:с Его-Т усещам вкус на цигара,с 510 със ватен пълнител има вкус на кекс,с LR306 бие на ядки.Препоръчвам на 10мл. Камел да се сложи 5 капки аромат ябълка на Инавера, става доста приятно :Koshechka_08:
Death Metal Fan

#8 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 28.06.12 г. в 08:33

Това мисля е въпросният пост: http://www.pv-bg.com...ch=1

Иначе да, различно е за всеки, според вкуса и според "оборудването".

rinc, не ви трябва усет. Бъркате малки количества и опитвате. Ако ви е трудно да започнете, помислете реалните продукти, чиито аромати ползвате как се комбинират.
Например, плодовите аромати често вървят с тютюневи (класически комбинации като тютюн + вишна/череша в пуретките, нарязани тютюневи листа ароматизирани с ябълки).
Плодова салата от кои два плода бихте хапнали? Какво върви с ванилия? Какви шоколади има в магазина (с ядки, с портокал, ментов, с череша не съм виждала, но е страхотна комбинация :p). Зелен или ментов чай обичам с канела. И т.н.

#9 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.06.12 г. в 08:37

В този ред на мисли, някой ако е успял да комбинира тютюнева течност с череша която да се доближава до чери пуретките, да сподели коя тютюнева е ползвал и дали е смесвал с red/black cherry. Аз пробвах с Камел и Давидоф - не стават. :(

#10 RockaRolla

RockaRolla

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 28.06.12 г. в 09:05

В този ред на мисли, някой ако е успял да комбинира тютюнева течност с череша която да се доближава до чери пуретките, да сподели коя тютюнева е ползвал и дали е смесвал с red/black cherry. Аз пробвах с Камел и Давидоф - не стават. :(

Аз правих подобни опити ,обаче с Maxx blend и RY4,seven leaves ,shade cuban ,camel ,като че ли най-ми допадна с RY4 ,но пак не е същото.

#11 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.06.12 г. в 09:27

Ако ползвате готови Декангски течности съвета ми е да не ги разваляте с миксиране. Достатъчно добре са си балансирани вкусовете. Аз лично единственото което правя е да капна по малко Ментол в стандартните тютюневи вкусове, колкото да "наточи бръснача". С овкусителите и база без вкус миксирането си е една цяла вселена която всеки сам си открива.
Друго любимо ми е да капна малко Surya Gudang Garam , към някоя смеска която не се е получила.
Известно количество от това чудо, дава един неповторим дълбок плодов нюанс, острото усещане на карамфилови нотки, заедно с тютюневия "арабски" привкус.Оправя всичко , макар че не става за пушене самостоятелно ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#12 Go6kyy

Go6kyy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 15.07.12 г. в 15:02

Ммм от няколко дни съм на FCT разредено с италианско Maxboro и аромат диня - също на FA. Бие ми ту на развалена диня, ту на бонбони пияна вишна - голяма боза, ама ще си я пуша... а бях убеден, че ще се получи нещо готино :D

#13 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 5.08.12 г. в 06:24

Най-накрая намерих комбинация, която се доближава до готините чери пуретки.
2/3 Dekang Silver Captain Black + 1/3 FlavourArt Black Cherry.
Черешата да е 1/3 от микса, че иначе много изпъква плодовият аромат.

#14 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 7.08.12 г. в 19:06

Някой може ли да предложи аромат, който да доближава до Marlb на Деканг? Имам база на Инавера без аромат.

#15 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 7.08.12 г. в 20:45

Max Blend на ФА, доста по-различно е всъщност, но на мен повече ми харесва.
За съжаление, на Деканг няма аромати.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#16 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 7.08.12 г. в 21:07

Някой може ли да предложи аромат, който да доближава до Marlb на Деканг? Имам база на Инавера без аромат.



Малборото на Деканг си е доста сладникаво и посредствено ... ( Мое мнение)
Може да пробваш Шадето на ФА , както Макс бленда или RY 4-ката също на Фа
Определено са доста по добри от Декангските

#17 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 8.08.12 г. в 01:09

Любимите ми течности са на Flavour ART

Обичам Maxx Blend то си е класика и Shade

Експериментите, който си правих известно време са следните.

Винаги си купувам Блек Чери на Flavour ART с каквото и да го миксирате аромата става жесток.

Примерно пълня си карта с Маxx Blend и капвам 3-5 Капки само Чери.

Идеята е че съвсем леко пречува вкуса с много много лек черешов послевкус а не да е някакво супер плодово.

Същото е и с Shade + 3-5 капки Чери.


Черито ми стана задължителна течност след като купих някой, доста пробвах половината течности на Flavour Art и който не ми харесваха за пушене капвам в тях Блек Чери и и готово изпуших ги всичките.


Също много добър микс става между Shade и Maxx Blend.

До сега най добрия микс, който съм изпарявал е Базово Maxx Blend + 1/3 Shade + 5 капки Блек Чери
Получава се страхотен аромат наситен едновременно на тютюн едновременно леко памучни нотки от Shade i послевкус на Блек Чери.

#18 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 8.08.12 г. в 07:14

Любимите ми течности са на Flavour ART

Обичам Maxx Blend то си е класика и Shade

Експериментите, който си правих известно време са следните.

Винаги си купувам Блек Чери на Flavour ART с каквото и да го миксирате аромата става жесток.

Примерно пълня си карта с Маxx Blend и капвам 3-5 Капки само Чери.

Идеята е че съвсем леко пречува вкуса с много много лек черешов послевкус а не да е някакво супер плодово.

Същото е и с Shade + 3-5 капки Чери.


Черито ми стана задължителна течност след като купих някой, доста пробвах половината течности на Flavour Art и който не ми харесваха за пушене капвам в тях Блек Чери и и готово изпуших ги всичките.


Също много добър микс става между Shade и Maxx Blend.

До сега най добрия микс, който съм изпарявал е Базово Maxx Blend + 1/3 Shade + 5 капки Блек Чери
Получава се страхотен аромат наситен едновременно на тютюн едновременно леко памучни нотки от Shade i послевкус на Блек Чери.


Вземи си Кафето на ФА
Идеално е за чисто изпаряване или добавка към Шадето примерно

#19 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 12.08.12 г. в 16:23

pioneer 306c, бях гледал някъде из форума мнение на Topper с негови и твои рецепти, но сега откривам само неговите. Ще можеш ли да ги споделиш пак, че са полезни?

#20 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 12.08.12 г. в 17:33

pioneer 306c, бях гледал някъде из форума мнение на Topper с негови и твои рецепти, но сега откривам само неговите. Ще можеш ли да ги споделиш пак, че са полезни?


http://www.pv-bg.com...findpost&p=7428


ето
След неговите са моите тестове