Jump to content


Photo
- - - - -

ProVari


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.10.12 г. в 06:18

Не обичам да правя нови теми, но разглеждайки ревюта на разни цигари из Youtube (най-вече П. Брусардо) не можах да не отбележа как всички ги сравняват с ProVari.
Учудващо не открих във форума писано за тези модове, не видях и да се предлагат за продажба на българския пазар. Вероятно заради високата цена, но пък Vmax не е по-евтин, а се предлага...
Та някой в Европата въобще предлага ли го този (х)американски боздуган или по-скоро Mini версията му?

Edited by Sisq0, На 29.10.12 г. в 06:31.


#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.10.12 г. в 07:04

Колега с нашите "заплатки",колко човека ще могат да си го позволят ? Няма смисъл да се вкарва,при положение,че няма да се продаде !


chelsea f.c.


#3 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.10.12 г. в 09:03

Е, дай сега като не можем да си купим Бентли, да не го обсъдим. :) Някой от старите пушки може би има впечатления от първа ръка.
Все пак нейде в Европа би трябвало да може да се поръча, не всички са на нашия хал (то май никой не е).

#4 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 29.10.12 г. в 09:33

Предлага се в Европа на корем :). Освен в магазините на странни езици от реселърите в сайта на Провейп, има в Англия http://enjuice.com/i...tegory&path=105, http://www.ukecigsto...ari black satin, Испания - http://www.yovapeo.es/ - за тези се сещам на прима виста. Разбира се и директно от Щатите могат да се поръчат.
Как така Вмаксът да не е по-евтин?

#5 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.10.12 г. в 09:58

В американски сайт цената на минито беше с около 30лв. над цената на която се продава Вмакс тук, затова съм се "заблудил" може би. Нейсе, благодаря за връзките.
Идва Коледа, в Щатите може да измислят някакви промоции...

Edited by Sisq0, На 29.10.12 г. в 10:00.


#6 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 29.10.12 г. в 10:21

Не знам кога си гледал, може да си уцелил време на някоя промоция, защото аз колкото пъти съм проверявал сайта им цените винаги са почвали от 160$ за тялото само. Кита излиза 200$+ без транспорт, митници, ддс-та а у.. Тоест реално цената му тук ще дойде около 2 пъти тази на Вмакса.

#7 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 29.10.12 г. в 10:29

Беше 120$ само тръбата сребърна (130$ цветни), на mass sale с добра промоция. Не мога да открия сайта в момента. Гледах го в офиса, а там Гугъл е локализиран (ирландски) и хитовете са различни.
Доставката не я смятам - за щастие приятели и роднини в Щатите които често си прихождат дал Господ.

#8 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 29.10.12 г. в 11:25

Сещам се аз сега, имаше някаква такава промоция, но това са си редки случаи :) Ако ти се дебне, наистина около Деня на благодарносттa/черния петък май правят по-големи прИмоции.

#9 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 29.10.12 г. в 12:27

210 евро в испанския сайт... :D

#10 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.10.12 г. в 19:29

Не се занимавайте с глупости. От доста време не си струва инвестицията в ProVari. Доста от чинските модове стават и работят достатъчно добре или по-добре от американчето, останалото е суета.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#11 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:09

В един друг популярен форум четох, че са правили разценка на компонентите в ProVari-то и се е получила цена на елементите само за електрониката около $80. Може би американците наистина са инвестирали доста в качеството на мод-а.

#12 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:17

Добре де, какво прави това Провари повече от максовете и лавите? Накой може ли да обясни накратко?

#13 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:23

Колега Фрозън, в съответния форум наистина дискутирахме един вариант за прекопиране на ProVari, което братята руснаци бяха разкостили и подробно описали като компоненти. Тогава ставаше въпрос за Варито с бустер и отразява една реалност от преди 2 години, когато китайците все още размятаха писалки, а някой в Белгия мъдруваше над концепцията еГо.
От тогава изтече доста вода и реалностите към днешно време са доста различни. :drinks:
А на въпроса на колегата yass - НИЩО!

Edited by last_hope, На 29.10.12 г. в 20:24.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#14 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:25

В един друг популярен форум четох, че са правили разценка на компонентите в ProVari-то и се е получила цена на елементите само за електрониката около $80. Може би американците наистина са инвестирали доста в качеството на мод-а.

Аз пък гледах скоро някакъв пич хамериканец, който разработва точно електрониката за такива устройства като обясняваше, че новия модел на електрониката му, който тепърва ще излиза на пазара и е по-усъвършенстван от настоящите платки да говори за цена от порядъка на 40$ и то за цена на дребно

#15 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:33

Добре де, какво прави това Провари повече от максовете и лавите? Накой може ли да обясни накратко?

от зад на пред
Лава е степ-ъп конвертор /от 3,7 батерия на изхода имаш от 3 до 6 волта/ и само влтажа се променя като амприте са ограничени на 2,5 ...това са до около 15 вата при 6 волта
В-макс е степ-даун конвертор /от 7,4 волта батерии на изхода имаш от 3 до 6 волта/ и пак само волтажа се променя а амперите са ограничени мисля на 3 или 3,5 но не съм сигурен. Това са 18-20 вата при 6 волта edit 5 A
Провари е по-възпитан. Пак е степ-даун едит степ-ъп конвертер .ProVari може коригира от 2.9 до 6.0 волта в стъпка от 0,1 волта но освен волт задаваш колко вата да подава а волтажа се определя сам от уреда.
В най-груб вид е това.
РАзлики ...прилики....това е принципа на работа до колкото ми е известно.
ЕДИТ
В-макс е ограничен на 5А "благодаря за корекцията PepiSuni :friends: "


Един ват в електричеството е равен на 1 волт при електрически ток 1 ампер (1 W = 1 V · A):

Edited by batko32, На 29.10.12 г. в 20:58.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#16 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:39

Мисля, че по-коректния въпрос е - каква разликата между ПроВари и ЗМакс?

#17 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:43

Батко е прав ако се говори за последни версии.ProVari се роди като една проста Lava. После се внесоха подобренията , които в момента се покриват от ZMax -а на половин цена , дори не съм сигурен дали в ProVari има варианта да работи с Bust up или с импулсно понижаване в зависимостот това какви батерии имаш под ръка , както работи Max-a.Така че единственото което може да се аплодира във Варито е че разработват новаторски концепции , но са търговски непосилни за голяма част от тук пишещата популация.
За сметка на това чинките им дишат във врата постоянно и нещата им не са никак лоши!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#18 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.10.12 г. в 20:54

а амперите са ограничени мисля на 3 или 3,5 но не съм сигурен

5 ампера

:drinks:

Provari:при зададен волтаж от 3V,подава 3.003V

VMax:при зададен волтаж от 3V,подава от 3.31 до 3.48V

пп: Това е прочетено от друг форум и не гарантирам, че е вярно !


Edited by PepiSuni, На 29.10.12 г. в 21:17.


chelsea f.c.


#19 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.10.12 г. в 23:32

а амперите са ограничени мисля на 3 или 3,5 но не съм сигурен

5 ампера

:drinks:

Provari:при зададен волтаж от 3V,подава 3.003V

VMax:при зададен волтаж от 3V,подава от 3.31 до 3.48V

пп: Това е прочетено от друг форум и не гарантирам, че е вярно !

И зависи с какво го мериш изходното на VMaxa...че с осцилоскоп е по-интересно :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#20 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 30.10.12 г. в 07:53

На 3,5А е ограничението на Проварито
Amperage Limiting to 3.5 amps