Jump to content


Photo
- - - - -

Най-добрата масова електронна цигара в момента


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.11 г. в 12:10

Пускам темата с идеята в нея всеки да даде мнение за най-добра електронна цигара. ще помоля мненията да са структурирани сходно с моето, за да избегнем гласуване за "моето си е най-доброто". Ясно, че всеки си има мнение, така че няма начин да избегна субективизма на своето:


За корави пушачи (над 15 цигари дневно):
Type A атомайзери:
+ по-голям пълнител от моделите с 510 изпарителче, побира повече течност и се пуши по-дълго
+ по-удобен мундщук
- за дрипване е по-зле от тези с 510 изпарител, защото няма декоративна капачка, която да задържа течността, ако изтече
- атомайзерите рядко живеят повече от месец и горят преди това, което неизбежно води до гаранционни замени
Type B атомайзери:
+ огромен пълнител, съответно по-рядко се зарежда
- никак не става за дрипване, гълта повече течност по този начин
- размерите - изпарителят е огромен!
510 атомайзери:
+ изпарителят е покрит с декоративна капачк2а, която спира течовете на никотинова течност
+ по-евтини изпарители спрямо Type A/Type B
+ по-евтини пълнители от гореспоменатите
+ много подходящи за дрипване (накапване на течност без пълнител с вата)
- по-неудобни пълнители (като форма)
- по-малки пълнители, побират малко течност
- понякога направо топи предната част на пълнителчетата
306 LR атомайзери:
+ като повечето атомайзери с ниско съпротивление и този пуши много и дава силен удар
- иска дрип капачка - пълнителите са безполезно малки
- гълта доста течност
- няма гаранция
eGo-T Tank атомайзери:
+ новите пълнители нямат вата, съответно няма как да замирише на "изгоряла вата"
+ пълнителят е със сериозен капацитет
- повече течове заради разхлабени пълнители
- по-скъпи атомайзери и пълнители


За не толкова корави пушачи (под 10-15 цигари дневно):
Joye 510 със или без зарядна кутия е подходяща за хора, които не пушат чак толкова много.
+ по-силен удар спрямо 801/901 атомайзерите
+ по-голям пълнител от M401
+ възможност да работи с Joye 306 изпарители
+ ръчните батерии са най-рядко чупещите се досега
+ може да се "надгради" с батерии за Joye eGo
+ вариантите със зарядните кутии може да карат спокойно деня дори на по-корав пушач
- стандартните батерийки издържат малко - ако не пушите много, може да изкарата с двете деня, но най-често ще трябва да ги зареждате по два пъти на денонощие
- пълнителите са по-малки от тези на Type A/B атомайзерите и DSE-801 и Joye 302
- изпарителите деградират за между 3 седмици и месец и половина, по-рядко горят


В момента не мисля, че останалите масови модели стават за нещо. За повечето хора DSE 801 (Volcano, Gammuci, макар че последната е друга цигара, макар и съвместима и със същия вид) е трудна за поддръжка (Joye 302 пък съвсем), DSE 901 е ужасно чуплива, дори ръчните батерии се повреждат доста по-често от тези на 510, а автоматичните батерии и изпарителите са направо ужас. От J118 не останах очарован - пълнителите са смотани, комплектите обикновено идват с единствената възможност да зареждате батериите в PPC кутийката, което е неудобство. M401 (intellicig Evo) е с малък пълнител и у нас е твърде скъпа за това, което предлага - добро предаване на вкуса, но трудно дърпане, чести течове и често - скапани пълнители.

#2 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 25.02.11 г. в 14:02

Определено Е-Го е най-удачното изпълнение като комплект, който може да се купи готов.
Също така според мен, основното е енергоподръжката и подаването на течност. Всеки би се съгласил, че изпарителите съдържат в себе си едно и също и дори тренирано око не би различило разлики в изпаряващия патрон. Сега, дали има тръбичка в която е поставен, дали е почти гол като 401....това не е особен проблем.
Аз лично използвам 901 изпарители от точно една година/при старта бях на 50+ цигари/. За това време съм изхвърлил 5 броя/изгоряха/ и имам един, който вече не ми харесва как изпарява и още 4 които въртя и са перфектни. В тоя ред на мисли не съм съгласен, че са "направо ужасни".
Основен недостатък им е, че бързо съхнат поради невъзможността на кечето да отдава достатъчно течност за кратко време. Но това важи за всички стандартни пълнители в малка или голяма степен
Изпарител като изпарител си е 901. И всички останали са така
Естествено батериите на 901 са наистина ужасни, но такива са почти всички с капацитет 180мАч.
За това Е-Го версията с голяма батерия е великолепно попадение. А системата Танк е съвсем добре.
Аз съм си направил Танк система за 901. Единствения проблем, според мен, при чисто течностното подаване на гориво е смяната студено/топло.... При частично пълен танк въздухът създава сериозни проблеми при разширението си.

Съжалявам, че не мога да се вместя във формата, която беше препоръчана, но повечето потребители няма как да обхванат голям брой модели.

Edited by gogo63, На 25.02.11 г. в 14:02.


#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.11 г. в 15:28

За 901 - проблемът е, че ти имаш няколко, а ние сме продали и сменили... ми аз почти не се сещам за атомайзер или батерия, които да не са се върнали подне веднъж гаранционно (атомайзерите по доста повече пъти). При батериите - просто съотношението спрямо другите марки е твърде сериозно в полза на останалите. При атомайзерите - пак е така, останалите също се чупят, но все пак има достатъчно случаи на такива, които не се развалят и с месеци, докато с 901 направо рядкост беше това.

#4 Asia

Asia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 25.02.11 г. в 17:37

Определено Joye eGo/Type A атомайзер/ за мен е най-доброто.С обикновен пълнител или дрипване.Когато се накапват по 5-6 капки,не тече.С батерия 1000mAh е супер.От мен има само един минус-за жена е малко големичка,но бързо се свиква.Като цяло,това е моята цигара за тази година.

#5 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 26.02.11 г. в 09:05

Цитат от geniusloci:

eGo-T Tank атомайзери:
+ новите пълнители нямат вата, съответно няма как да замирише на "изгоряла вата"
+ пълнителят е със сериозен капацитет
- повече течове заради разхлабени пълнители
- по-скъпи атомайзери и пълнители


Съгласна съм с мнението му, но искам да прибавя за съжаление още два минуса.

- различни по ширина атомизатори, което прави невероятно трудно влизането и ваденето на пълнителите, а в последствие те стават хлабави спрямо атомизатора в който са влизали с лекота.
- на изгоряла вата може да не мирише, но е налице стопила се пластмаса около дупчицата на пълнителя,което също води до силно неприятно усещане, а и до вдишване на пушека от изгорялата пластмаса, което според мен си е чиста отрова.


И още нещо искам да добавя, без да искам да обидя никого. Ето, това е написал той в началото:

Пускам темата с идеята в нея всеки да даде мнение за най-добра електронна цигара. ще помоля мненията да са структурирани сходно с моето...

Толкова ли е трудно да пишете със знак минус или плюс? Свободните съчинения, които правиме всички ние, нека ги оставим за другите теми. Админа се опитва да направи една качествена характеристика, което е повече от прекрасно, а и полезно за всички нас - настоящи и бъдещи ползватели на електронните цигари. Още един път, моля да ме извини този, който се чувства обиден. Нищо лично!
Надявам се също така,след някакъв период от време geniusloci, да обобщи всички мнения.
Всъщност и мойте минуси малко изглеждат, като "разсъждения на тема",но то е защото се опитвам да се обоснова,защото нямам неговия опит.

Edited by sarik, На 26.02.11 г. в 09:53.


#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 26.02.11 г. в 15:29

Ще добавям плюсовете и минусите. И да, за различните размери е истина, вече няколко пъти става въпрос за това. Има го и при 510, но там най-често пълнителите са хлабави и чак изпадат.

#7 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 26.02.11 г. в 17:40

Тъй като имам опит само с Ego type A и type B ще коментирам само тях.

Плюсове на Type A спрямо Type B
+ по-добро предаване на вкуса
+ малко по-малки размери

Минуси:
- по малко пара, по-малък удар в гърлото
- събират 20-на капки максимум, което на мен ми е крайно недостатъчно
- доста често се усеща аромата на загоряло. според мен ватата не успява да намокри изпарителя достатъчно бързо.

Аз лично минах само на type B. Имам 4 атомайзера тип А (два от които чисто нови) и ги пазя за зор заман. Карам с тип Б
- първо защото ми е неудобно да нося с мен шишенце, а още повече да разглобявам и докапвам. По пълнителя винаги има един конденз и ако нямам салфетка се омазвам здраво. В пълнител за тип Б събирам до 45-50 капки (не знам колко е в милилитри но е поне 1,5 според мен).
- Тъй като не ме кефят силно ароматните течности (a повечето са такива) не ме бърка загубата във вкуса.
- Обичам силен удар. Минах на 24мг течност и продължителни дръпки, които type B те кара да се закашляш чак.
- размерите не мисля, че са чак толкова по-големи спрямо тип А. Някои ги бърка голямото и масивно "лапало" ама се свиква.

#8 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 1.05.11 г. в 10:12

Здравейте,искам да питам при его-т има ли смисъл от LR или той още по яко гори пластмасата?И това горене на пластмасата редовен случай ли е или инцидент?

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#9 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.05.11 г. в 13:28

Не е инцидент, тези с ниското съпротивление са си за дрипване според мен.

#10 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 3.06.11 г. в 11:15

Искам да споделя опита си с електронните цигари като цяло с цел да спеста лутане, четене и пари на новаците.


1. Най-добрата цигара е Ego/Ego-T/510 с голямата батерия 900-1100mAh и атомизер. (картомизерите променят вкуса и правят по-малко пара. По-малките цигари правят незадоволително количество пара)
2. Най-добрата течност е Shade на Flavour Art.
3. Най-близка течност до реалните цигари е Perique Black на Flavour Art.
4. Ако вдишвате парата с по-широко отворена уста - удъра в гърлото е по-силен.
5. Ако ви се случи да засмукате течност, значи течноста ви е гъста !

Пробвал съм почти всичко.
Вярно, че заключенията ми са субективни но съм сигурен, че поне 70% от хората ще се съгласят с мене.

Edited by edor, На 3.06.11 г. в 12:46.


#11 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.06.11 г. в 14:03

Искам да споделя опита си с електронните цигари като цяло с цел да спеста лутане, четене и пари на новаците.


1. Най-добрата цигара е Ego/Ego-T/510 с голямата батерия 900-1100mAh и атомизер. (картомизерите променят вкуса и правят по-малко пара. По-малките цигари правят незадоволително количество пара)
2. Най-добрата течност е Shade на Flavour Art.
3. Най-близка течност до реалните цигари е Perique Black на Flavour Art.
4. Ако вдишвате парата с по-широко отворена уста - удъра в гърлото е по-силен.
5. Ако ви се случи да засмукате течност, значи течноста ви е гъста !

Пробвал съм почти всичко.
Вярно, че заключенията ми са субективни но съм сигурен, че поне 70% от хората ще се съгласят с мене.

2. Хич пък не съм съгласен, това си е до вкус - любимата ми я намира за отвратителна.
3. 555 според повечето хора, аз не мога да се изкажа, защото ми мирише гадно.
4. Не усещам да има разлика, освен, че така вдишваш по-дълбоко, което е друг вид пушене.
5. По-често се случва заради силно засмукване.

#12 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 3.06.11 г. в 19:31

...
Пробвал съм почти всичко.
...

Това е интересен феномен. Бродил съм из какви ли не форуми, виждал съм хора чийто подписи изглеждат така:

EGo, DSE905, MKI, GGTS № 639, 1466, MKII, Joker-AV, Tekk, BB, GLV2, GLV2 Mini, Prodigy, Silver Bullet, DBSB, ProVape-1 [Ti, Gold], Icon, Arte 999, Galileo, GGTB, GG Slim, Q2V3, R2V2, Provari, Don, Mako [Midi, Minno], Precise [10440, 16340, 18650], Turbo "Pulse" AV, Bulli [Slim, Extreme A1], Infinity, Darwin
AFS, AVS, VapeMate, WetBox, Phidias, REO [Grand, Mini], Arte ADE, FOG, EGo-T, A2, Piper, Ato-Mizer

Обаче някой да твърди, че е пробвал "всичко", съм виждал само тук.

Edited by pinko, На 3.06.11 г. в 19:32.


#13 KeyRaw

KeyRaw

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 3.06.11 г. в 23:35

тоя последния е як верно... :)
...my PV is NOT an електронна цигара. I'm happy it doesn't look like цигара. I'd be even happier if people quit sayin (and asking) what it is.
Cuz when everybody knows what it is the world will be a better place to live! ;)

#14 gogoto

gogoto

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 29 posts

Posted На 13.02.12 г. в 16:20

Здравейте.
За краткото си изпаряване съм пробвал:
Joy 510
+ добра батерия
+ добър удар и вкус
- трябва да накапвам постоянно
eGo-T type A, type B
+ добра батерия
+ прилично съдържание на течност
- слаб удар
- често имам вкус на изгоряло (дори и съ силиконови тапи)
и на батерия 900mAh съм пробвал :
Kanger
+ изключителна пара
+ силен и плътен удар
+ много приятен привкус (който зависи и от течността де)
+ евтин като консуматив
+ лесен за рециклиране (с О пръстен и не изисква кой знае какви познания)
- няма наличности никъде :)
CE2
+ сравнително голямо резервоарче от 1,8мл.
+ сравнително добра пара
- неприятен конденз
- трудно за пълнене извън дома или офиса
- слаб удар (пробвал съм с над 10 вида течности)
CE3
+ добра пара
+ добър удар
+ лесен за бърненен
- доста труден за повечето хора за пълнене
Dual Coil, Dual Coil XXL
+ супер пара
+ супер удар
+ добра цена
+ новите стават за бърнене и рециклиране (с О пръстен са и от нечуплива пластмаса)
- скапват батерията за отрицателно време
Bud Atomizer
+ няма
- слаба пара
- слаб удар

За мен лично най-доброто е:
Голямата батерия в комбинация с Kanger или Dual Coil

Съответно това си е лично мое мнение и никой не трябва да се влияе от него
:bottom:

#15 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 13.02.12 г. в 18:41

- скапват батерията за отрицателно време

Posted Image

#16 FETISH

FETISH

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 19.03.12 г. в 15:22

За мен най-доброто в момента е EGO-W.Никакво протичане.Няма капане и протичане от пластмасовите пълнители на танк системата,която сперед мен е най-неудачната за момента.Евтини консумативи,Яко пара,Аз моя танк систем му купих над 20 пълнителя и всички текат.Писна ми и го смених.Сега съм много доволен.

#17 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 19.03.12 г. в 15:48

А каква е разликата м/у този пълнител (W) и СЕ2 :)
И м/у другото, еGo-W е някакъв бранд, измислен от търговец/и, защото Joyetech (собственици на марката eGo) не знаят за него ;)
Не за друго, ама едва ли търговеца е правил изпитания и проверки.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#18 FETISH

FETISH

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 19.03.12 г. в 18:25

Незнам каква е разликата.На мен ми върши работа и не ми тече което е най-важното а как се казва не ме интересува :).Знеам че танк системата ми течеше а това не.

#19 me4oni

me4oni

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 31.03.12 г. в 07:26

Колеги, моля, защо спряхте темата ?
Някой да помогне ето моя въпрос: "Пушач съм от 20 години, но съм почитател на леките цигари(до 5,и 0,5), навика ме убива, знаете как е... говоря за сутрин с кафето, цигарка след хапване, вечер с уискито, за след секс да не говорим(там отиват по 2-3 на веднаж),общо 15-20 бр/дневно. Така, значи твърдо съм решен да мина на електронна цигара, с надеждата да ги откажа, поради наличието на слаби дробове, за който отдавна съм в течение но избягвам, да призная дори пред себе си.Постепенно обаче годинките се натрупаха и влиянието от никотиновата ми зависимост се оказва все по-голям проблем(често задъхване, будейки вечер с кашлици, недоспиване от което, сърдечни проблеми и прочие и прочие).Коя електронна цигара да си закупя,която има най-близък ефект до ниско-никотиновите цигари със приблизително реален пушек, ще съм доволен да издържа батерията поне шест часа, да е сравнително лесна и достъпна поддръжката, и поне да ме издържи шест месеца ??? Цената на цигарата, т.е. основната част плюс батерията не е от никакво значение, по важно е консумативите, като филтрите или както там вие ги наричате да са на достъпно прилични цени и да си заслужава да се премине на този вид пушене"
Много Ви, Благодаря за помоща, сигурен съм, че сами разбирате какъв лаик съм в темата и се надйавам на конкретни отговори, сайтове свързани с покупка и поддържащи материали.

#20 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 31.03.12 г. в 09:33

След като нямаш финансови проблеми,купуваш к-т ЕГО Ц плюс ЦЕ 2 картове и за два дни ще разбереш-твоята правилна комбинация !За течност препоръчвам италианска-според мен най-добри !Другото което ти трябва е шепа воля !


chelsea f.c.