Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Забрана за пушене на обществени места от 1 юни


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#21 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:05

zeroed, ти май четеш по диагонал? geniusloci общо взето е написал същото което имах предвид и аз.

Въобще - ще пуша електронната си цигара където искам, докато не забранят инхалаторите на астматиците. Което не значи, че нарочно ще правя кълбета, за да се набивам на очи, но пък и не значи, че ще се "скатавам" да дръпна от електронната цигара.


Пушете си където и както ви се иска. Но ако някой ви направи забележка (заради незнанието си), просто му обяснете като нормални хора. Въобще не съм споменавал да се криеш като престъпник, а да не ползвате цигарата някъде напук, за да дразните някого.

...а аз нарочно сецам където и да се завра,хем да видя кой ще се изложи първи с "тук не се пуши".


Иначе, ако целта ти е да покажеш на някого, че е идиот... незряло е, ама go for it. Щом ти е забавно.

Edited by Sisq0, На 1.06.12 г. в 15:08.


#22 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:16

Давам пример,зареждам на Петрол до зоологическата градина в София.Пафках докато си плащах сметката.Следва:
-Ама тук не се пуши !
-Е,ок,но това не е цигара,а електронна цигара,не е с пушек а е с пара?!?!?
-Еми,няма значение,не пушете защото после ще ми се карат!

Викам си ,карай както и да е,тя не е виновна че не знае.

Ситуации като горната колкото искаш.Аз знам,че на бензиностанция не се пуши,но противно на каквато и да е логика се опитаха да ми обяснят и че не се изпарява.Това не ме отказа да си пафкам,защото ми се пафкаше,просто очаквах да ми се направи забележка.

Това имам впредвид под седя и гледам кой ще се изложи първи.И какво,дай да не изпарявам където не се пушело,добре,ама друг път.

Между другото geniusloci е написал всичко друго,но не и това което ти си мислиш че имаш впредвид.

Edited by zeroed, На 1.06.12 г. в 15:34.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#23 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:40

Да не сецам,защото и на другите щяло да им се прииска?


Ами, кажи го на сервитьорите във въпросните заведения... :)

Целият проблем е, че правят проблем въпреки, че не са прави... е, тва е единственият проблем...

#24 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:44

Най-лесно,след като се случи,демонстративно искаш сметката плащаш и ставаш,вариант втори говориш с управителя какви са тея глупости,обесняваш как всеки ден си там и заради некомпетентния им пресонал ще спреш да си всеки ден там, и така :).Нищо де,ден първи сме,ще мине време,ще се научат няма дерт :).

Edited by zeroed, На 1.06.12 г. в 15:45.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#25 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:49

Най-лесно,след като се случи,демонстративно искаш сметката плащаш и ставаш,вариант втори говориш с управителя какви са тея глупости,обесняваш как всеки ден си там и заради некомпетентния им пресонал ще спреш да си всеки ден там, и така :).Нищо де,ден първи сме,ще мине време,ще се научат няма дерт :).



Е, да, това е варианта.. Но, не ми се занимава да му обяснявам и да се разправям... а, има друга забавна част в цялата история... :) когато не го удостоиш с обяснение, лумпена си мисли, че е прав :D

#26 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 1.06.12 г. в 15:56

Хората не са виновни,че не са информирани,виновна е държавата ни,че не се налапаха,не се наядоха,заливат ни с реклами на тютюневи изделия,само и само да лапат,с тези електронни цигари им бъркаме по джобовете,няма парички от акциз.За електронните цигари няма информация,няма нищо.Един друг се крепиме тука по форумите като този.Една статия само имаше наскоро за ел.цигара и то как някакъв си американец едва ли не си взривил главата,понеже пушел електронна цигара.То било отровно,то било вредно,то не било изследвано още,то еди къде си било забранено,и до там.Ако валяха реклами по телевизията примерно за най-ефикасният метод за отказване от тютюнопушенето,дали щеше някой да пуши новите цигари с якия качествен тютюн,с супер мега ултра ефикасния филтър с активен въглен?Като идеш там в това заведение,сигурно и маса щяха да ти пазят.Аз като бивш пушач с 20+ години стаж,сега бягам като от огън от тютюневия дим,не трая и покрай мен някой да ми дими.Всичко е една голяма лъжа и манипулация.И малкото дето сме се ориентирали,ни гледат като полезни изкопаеми,абе...здраве да е.Е за това сецай си къде ти е кеф,кога ти е кеф.

Edited by zeroed, На 1.06.12 г. в 16:04.

Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#27 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 1.06.12 г. в 17:58

....виновна е държавата ни,че не се налапаха,не се наядоха,заливат ни с реклами на тютюневи изделия,само и само да лапат,с тези електронни цигари им бъркаме по джобовете,няма парички от акциз.

Аре да го кажем така-Виновни са всички държави щото акцизи за тютюн има където се сетиш. Силно съм против да си пцуеме по подразбиране държавата/ не разбирайте, че всичко ми харесва/. И къде пък са ни заляли с реклами за тютюн като са забранени и относително се спазва това?!
А за акциза не бери грижа, съвсем скоро ще го въведат в ЕССР!

#28 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 1.06.12 г. в 18:51


....виновна е държавата ни,че не се налапаха,не се наядоха,заливат ни с реклами на тютюневи изделия,само и само да лапат,с тези електронни цигари им бъркаме по джобовете,няма парички от акциз.

Аре да го кажем така-Виновни са всички държави щото акцизи за тютюн има където се сетиш. Силно съм против да си пцуеме по подразбиране държавата/ не разбирайте, че всичко ми харесва/. И къде пък са ни заляли с реклами за тютюн като са забранени и относително се спазва това?!
А за акциза не бери грижа, съвсем скоро ще го въведат в ЕССР!


Прави сте и двамата.. ама, то, целия свят е устроен зле, ако ще става на въпрос... само 2 факта:
1. Употребата на парите като търговски продукт. (следствието е, че се създава световен финансов дефицит(изкривява се предназначението им, а именно разменна монета 1:1))
2. Тълкуването на законите. (налага се да се тълкуват от прокорорите/съдиите/адвокатите (тоест неможе да се формулира точно и еднозначно правило(винаги има дупка в закона)))

..и от там на татък, кво да говорим :)))

#29 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 1.06.12 г. в 20:51

Изпарявайте си на воля ! Поздрави Венци !

Edited by pepisuni, На 3.06.12 г. в 09:22.


chelsea f.c.


#30 batgalio

batgalio

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 12 posts

Posted На 1.06.12 г. в 21:05

Силно подозирам,че скоро тук и в другите предлагащи изпаряващи устройства сайтове и магазини,няма да има ни изпарители,ни батерии,нито картове...Даже съм сигурен,че и декоративните капачки ще са кът :thumbup:

#31 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 2.06.12 г. в 00:01

Хората не са виновни,че не са информирани,виновна е държавата ни,че не се налапаха,не се наядоха,заливат ни с реклами на тютюневи изделия,само и само да лапат,с тези електронни цигари им бъркаме по джобовете,няма парички от акциз.За електронните цигари няма информация,няма нищо.Един друг се крепиме тука по форумите като този.Една статия само имаше наскоро за ел.цигара и то как някакъв си американец едва ли не си взривил главата,понеже пушел електронна цигара.То било отровно,то било вредно,то не било изследвано още,то еди къде си било забранено,и до там.Ако валяха реклами по телевизията примерно за най-ефикасният метод за отказване от тютюнопушенето,дали щеше някой да пуши новите цигари с якия качествен тютюн,с супер мега ултра ефикасния филтър с активен въглен?Като идеш там в това заведение,сигурно и маса щяха да ти пазят.Аз като бивш пушач с 20+ години стаж,сега бягам като от огън от тютюневия дим,не трая и покрай мен някой да ми дими.Всичко е една голяма лъжа и манипулация.И малкото дето сме се ориентирали,ни гледат като полезни изкопаеми,абе...здраве да е.Е за това сецай си къде ти е кеф,кога ти е кеф.



Изцяло съм съгласна с теб! Исках да ти цъкна +, но по погрешка нацъках минус... :uups:

#32 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.06.12 г. в 12:41

Пушете си където и както ви се иска. Но ако някой ви направи забележка (заради незнанието си), просто му обяснете като нормални хора. Въобще не съм споменавал да се криеш като престъпник, а да не ползвате цигарата някъде напук, за да дразните някого.

А, това ясно, няма да тръгна да се заяждам заради незнание. Но пък то и не са ми правили забележка досега.

#33 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 11.06.12 г. в 19:58

Отново глупости от рода на "един познат чул, че на негов приятел брат'чед му знаел, че някой бил правил едно...изследване"

http://hicomm.bg/sci...vikvat-rak.html
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#34 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 11.06.12 г. в 21:51

Отново глупости от рода на "един познат чул, че на негов приятел брат'чед му знаел, че някой бил правил едно...изследване"

http://hicomm.bg/sci...vikvat-rak.html


И аз го видях това... а от други сайтове веднага са преписали "новината" дословно без никой да се поинтересува, да попрочете, да потърси информация... сензационно! :laugh:

#35 edor

edor

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 12.06.12 г. в 10:43

Аз намирам абсолютна прилика с казуса петрол/алтернативни източници. Аналогично петрола е тютюна, а алтернативната енергия е ел. цигара

#36 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 12.06.12 г. в 11:32

Днес се събуждах с ей това БТВ и направо се потресох от наглостта и глупостта на този човек.

Електронните цигари били много различни видове, но някои от тях били с течност, съдържаща никотин и съответно опасна за околните и трябвало и тях да ги забранят. А г-н водещия се обърна и попита "и сега какво ще стане ако аз най-нагло си извадя да си пуша електронна цигара пред вас"... не знам първо кое му е наглото и второ, след като забрана за електронни няма, защо разпространяват глупости? За да седна в кафето и да ми се направи на интересен някой сервитьор, че съм опасна за околните щото инхалирам никотин!!! :Koshechka_08: :Koshechka_08: :Koshechka_08:

Закона не им е наред и е с хиляди вратички (естествено) а те се чудят как само всяват масова истерия
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#37 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 12.06.12 г. в 12:21

Имам подозрението, че се "подготвя" общественото мнение за предстояща "секира" към електронните цигари

(дано не съм прав....)

#38 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 12.06.12 г. в 13:51

Имам подозрението, че се "подготвя" общественото мнение за предстояща "секира" към електронните цигари

(дано не съм прав....)

Май чак дотам не сме стигнали, в България не ми се вижда някоя индустрия да се е присетила все още, че електронните цигари могат да и нанесат загуби, нито има толкова много електронни пушачи. Поне така си мисля :)

Относно безопасността на електронните цигари, моето мнение е че са "почти безобидни". Въпреки разните му там изследвания за ПГ, има и ВГ, всичките видове китайски и некитайски никотини и аромати. Вярно, ФА са започнали в правилната посока, но не всички изпаряват изследвани ФА течности. Пък и са започнали, нямат дългогодишни изследвания.

Аз лично около бебета и бременни не смея да изпарявам, в здравни учреждения също и т.н.. Гледам да няма разни 4-5-6 годишни и т.н. зайци наоколо, като си изпарявам, но пък и не излизам вече на балкона да пуша :)

#39 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 12.06.12 г. в 14:02

Имам подозрението, че се "подготвя" общественото мнение за предстояща "секира" към електронните цигари

(дано не съм прав....)

Ооооо, да, само дето няма как да има секира. Ще има само мъмрене на нашите глави от разни "компетентни" люде. В събота бях в един клуб, в който точно влизаха инспектори. Аз си пафках съвсем спокойно и по едно време дойде охраната и ми каза "може ли това да не го пушиш, защото има проверка". Показах му какво е и му обясних, че и в самолет мога да го пуша и той кротна...но...с такива изказвания като днешните, ще станат все по-самонадеяни и вироглави как пречим на околните и как тоя никотин страшен ще ни избие всичките... другия вариант е да си носим шишенце с 0мг само за доказване, че онова страшно животно никотина го няма вътре, та си пушим водичка с аромат (щото пропилен гликол звучи страшно и вредно :cursing: ) и това е "водна пара" уж. Нали твърдят, че наргиле без тютюн може :p ще ходи някой да ти рови в наргилето какво има :bottom:
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#40 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 12.06.12 г. в 15:26

в България не ми се вижда някоя индустрия да се е присетила все още, че електронните цигари могат да и нанесат загуби,



Индустрията не е интересна..и никога не е била. Акцизите и данъците са "ключето от бараката"
Ако индустрията беше важна-то акцизите и дотациите на горивата и енергията щаха да бъдат решени на секундата.
Ние ще бъдем обръснати в мига, когато се окаже, че сме достатъчно бройки за прибирането в бюджета на прилична сума. В момента просто се тества обстановката и подготвя общественото мнение

Edited by gogo63, На 12.06.12 г. в 15:27.