Jump to content


Photo
- - - - -

Дали е алергия?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Anastasia

Anastasia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 9.04.10 г. в 09:28

Здравейте,
Аз съм нова и се радвам, че открих този форум, тъй като наистина много искам да мина на електронна цигара. Всъщност, имам такава от седмица и първите 4 дни я пуших без проблем, като и не поглеждах към аналоговите. Обаче, на петия ми стана много зле, получих главоболие, сърцебиена, световъртеж, потене, абе, изобщо на моменти мислех, че умирам. Върнах се към нормалните цигари и отмина горе-долу. По принцип пуша много леки цигари, а течността ми беше със средно съдържание на Интелициг. Затова реших, че може да съм получила никотиново отравяне. След като ми премина, вчера пуших само безникотиниви филтри, по малко, и бях добре. Сутринта пак се събудих със световъртеж, задух и болки в гърдите. Четох много западни форуми на е-пушачи с подобни симптоми. Може би е алергия към PG, но не откриввам никъде слабоникотинови VG разтвори. На някой дали се е случвало и като по-опитни какво бихте ме посъветвали, защото наистина ми харесва е-пушенето и искам да се отърва от аналоговите цигари, защото тези 4 дни докато не пуших разбрах каква отвратителна смрад са. а и си напоръчах сума ти хардуер и течности от Китай и сега си ги чакам. Ама ако не моге да пуша какво ще ги правя.
Много ще съм ви благодарна за всякакви мнения.

#2 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 9.04.10 г. в 11:48

Алергиите са сериозно нещо . При всички случаи трябва консултация със специалист ако се съмняваш че имаш алергия . Мешането на електронна и аналогова цигара не е за предпочитане изобщо . Аз също се чувствах зле докато ползвах едновременно и двата вида цигари.

По принцип пуша много леки цигари, а течността ми беше със средно съдържание на Интелициг. Затова реших, че може да съм получила никотиново отравяне.Може би е алергия към PG, но не откриввам никъде слабоникотинови VG разтвори



Течността на intellicig която аз ползвах беше със съдържание на V/Glycerol, а не с PG ...виж какво пише на твоята опаковка ..Никотиново отравяне едва ли , може би симптоми на преминаване към електронна цигара ..

Edited by adel, На 9.04.10 г. в 13:05.


#3 Anastasia

Anastasia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 9.04.10 г. в 12:41

Здравей, много благодаря за отговора,
изобщо не бях видяла, че течността на Интелициг е VG, наистина е така, не знам защо реших, че е PG. Това още повече ме обърква сега. Днес ми се появи и размазано зрение. Май ще се ходи на лекар.
Аз, общо взето, не съм ги мешала електронни и аналогови. По принцип, взех е-цигарата не за да ги откажа, а за да мога да пуша на места, където не се пуши, като в работата. Но още от първото запалзване ми хареса повече от истинската и си я пушех само нея. Припалих една синя карелия тогава и я загасих на втората дръпка и това беше. Ох, много се отчаях. Така се радвах, че съм се оттървала от цигарите.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.04.10 г. в 13:14

Ще е странно да си порявила алергия и към двете съставки, още повече - тези алергии са редки, защото ще са се проявили още с ползването на различните видове козметика и въобще - продукти, които ги съдържат, много преди да започнат да се употребяват за никотинови течности.

По-скоро към някой от ароматите, но пък тогава същия въпрос - защо и от течността на intellicig да има проблем?

#5 Anastasia

Anastasia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 9.04.10 г. в 13:17

Досега съм пушила само Интелициг - средна и безникотинова. И с двете ми става зле. Другите съм ги напоръчала, но още си ги чакам и не съм ги пробвала.

#6 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 9.04.10 г. в 13:21

Досега съм пушила само Интелициг - средна и безникотинова. И с двете ми става зле. Другите съм ги напоръчала, но още си ги чакам и не съм ги пробвала.


Лесно може да провериш дали е от глицерина , като ползваш само Глицерол от аптеката и да видиш как ще се чувстваш , но ако не ти се рискува спираш всякакви течности и цигари докато не се консултираш със специалист...Ако имаш някакви други алергии задължително на доктор ..

Edited by adel, На 9.04.10 г. в 13:31.


#7 Dk_vr

Dk_vr

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted На 9.04.10 г. в 15:47

Здрасти,
когато преминавах от аналогова към е-цигара първите дни се чувствах подобно. Виеше ми се свят, беше ми зле, не можех да се концентрирам, стягаше ме главата и усешах пулсиране. Освен това леко ме боляха дробовете. След втората седмица отмина всичко и сега всичко ми е супер. Разбира се при всеки човек е различно.

Моя съвет е иди на лекар за евентуална алергия към PG или VG.

Не мога да се ангажирам, че и при теб е така, затова иди на лекар.

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.04.10 г. в 18:51

Здрасти и от мен.
най-общо от това което прочетох не е алергия а чиста проба никотиново предозиране!При мен симптомите бяха подобни в първата седмица,преминавайки от аналогови на електронни.
Проблема е в това че при липса на смрад и дим,човек не се усеща какво и колко изпарява.
Ако е алергия симптоматиката е много по-остра.
Пак казвам, че според мен това си е никотиново предозиране типично за първите няколко дни.
Ако преди това си пушила по кутия цигари цигари с 0.3 никотин/на ден а сега лашкаш по 1 мл медиум(което би трябвало да означава 12 мг/мл)това означава че си вкарваш (най-грубо) по около два пъти по-вече (най-малко) никотин спрямо това с което организма ти е привикнал.
Съвет - Ментол, (който няма как да не усещаш) с никотинова концентрация Low(6 мг/мл), и така докато започнеш да усещаш адекватно никотина.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 30 posts

Posted На 10.04.10 г. в 11:59

Здравейте,
Аз съм нова и се радвам, че открих този форум, тъй като наистина много искам да мина на електронна цигара. .......
Много ще съм ви благодарна за всякакви мнения.


Здравей, след като прочетох симптомите ти според мен ти нямаш алергия, но може и да греша.
За всеки случай консултирай се с лекар, и също така виж тази тема

Надявам се скоро симптомите ти да преминат и всичко да е наред. Най-важното е да не пушим аналогови. Пък ако успееш да ги откажеш както се казва "от раз" също е вариант, но доста по сложен.. ;)

Поздрави
Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#10 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 10.04.10 г. в 15:23

Здравейте,
Аз съм нова и се радвам, че открих този форум, тъй като наистина много искам да мина на електронна цигара. Всъщност, имам такава от седмица и първите 4 дни я пуших без проблем, като и не поглеждах към аналоговите. Обаче, на петия ми стана много зле, получих главоболие, сърцебиена, световъртеж, потене, абе, изобщо на моменти мислех, че умирам. Върнах се към нормалните цигари и отмина горе-долу. По принцип пуша много леки цигари, а течността ми беше със средно съдържание на Интелициг. Затова реших, че може да съм получила никотиново отравяне. След като ми премина, вчера пуших само безникотиниви филтри, по малко, и бях добре. Сутринта пак се събудих със световъртеж, задух и болки в гърдите. Четох много западни форуми на е-пушачи с подобни симптоми. Може би е алергия към PG, но не откриввам никъде слабоникотинови VG разтвори. На някой дали се е случвало и като по-опитни какво бихте ме посъветвали, защото наистина ми харесва е-пушенето и искам да се отърва от аналоговите цигари, защото тези 4 дни докато не пуших разбрах каква отвратителна смрад са. а и си напоръчах сума ти хардуер и течности от Китай и сега си ги чакам. Ама ако не моге да пуша какво ще ги правя.
Много ще съм ви благодарна за всякакви мнения.

Когато аз преминах на елект.цигари имах подобни симптоми които отшумяха след една седмица.Оказа се че пристъпите на слабост и световъртеж са причинени от колебания в кръвното налягане(при мене падаше на 105-110)Измери си кръвното и виж как стоят нещата.При препушване би трябвало да ти се вдигне кръвното,при мен беше точно обратното значи не ми е достигал никотин :rolleyes: Имай в предвид че никотина в течностите се усвоява много по слабо от никотина в аналоговите цигари, и трябва да положиш сериозни усилия да се натровиш,така че и варианта с алергията не трябва да се отхвърля.

Edited by gigs, На 10.04.10 г. в 15:32.


#11 Биромор

Биромор

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 10.04.10 г. в 23:01

на петия ми стана много зле, получих главоболие, сърцебиена, световъртеж, потене, абе, изобщо на моменти мислех, че умирам. Върнах се към нормалните цигари и отмина горе-долу.

Това не е алергия. Сърцебиене в комбинация със световъртеж и т.н. си е резултат от никотина. Къде и какво беше главоболието? Имаше ли стягане в гърдите?
Минавайте пак на електронна и при получаване на такива признаци веднага си измерете кръвното и пулса. Усвояването на много никотин е по-лесно да стане с електронна цигара, отколкото с истинска, каквото и да се твърди.
Може да става дума и за събрани граници на кръвното по това описание- в такъв случай зелен чай помага или 50 грама концентрат.

Имай в предвид че никотина в течностите се усвоява много по слабо от никотина в аналоговите цигари

С това не съм хич съгласен.

#12 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 11.04.10 г. в 04:32

С това не съм хич съгласен.

От това което съм прочел чистия никотин се усвоява слабо от организма ,по голяма част от погълнатия никотин се изхвърля директно(чрез урината)Докато при аналоговите цигари се оказва че големите тютюневи компани са много напред в материала.От дълги години добавят химикали към тютюна които подобряват усвояването на никотина.Разбира се всяка голяма компания води свои разработки в тази област, и в днешно време не се знае какво точно слагат.Но в близкото минало прочетох че на мода са били различни химични съединения на базата на амоняка, които подобряват разтварянето на никотина в кръвта.Така че може да не ти се вярва но к.п.д на аналоговите цигари е по добро от това на електроните.

Edited by gigs, На 11.04.10 г. в 04:51.


#13 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.04.10 г. в 04:59

И аз не съм съглесен с това твърдение. Никотинът по начало се поема отлично от кръвта, дори преминава лесно през кожата и попада в кръвоносната система. От аналоговите цигари се усвоява около 10% от никотиновото съдържание на тютюна, останалото изгаря. От електронните цигари се усвояват близо 100%, защото няма процеси на горене. Много по-лесно е да се предозира човек с електронна цигара и силна течност, отколкото с аналогови цигари. Причината е и тази, че електронната цигара няма задушаващ ефект и усещането за препушване идва много по-късно, а при някои хора не идва изобщо и изпаряват по цял ден нон-стоп.

Както писах и някъде в друга тема, ефектът от сутрешната първа аналогова цигара не се дължи толкова на никотина, колкото на отравянето с СО и рязкото спадане на капацитета на белите дробове. Мозъкът веднага усеща недостига на кислород, от което следва автоматична реакция на ускоряване на пулса и повишаване на кръвното налягане. От там замайването и удара на първата цигара, не от никотина. Усвоеният никотин от нея може да е 1mg или малко повече, ако е силна цигара. В същото време, ако сутрин изпуша 0.2ml от 24mg течност, ще съм поел никотина на почти 5 такива цигари, само където няма да имам ефекта от CO отравянето. От това може да ми се струва, че тази цигара "не ми действа" и да вкарам още една такава доза в близките 30min.

Тази грешка по-горе съм я правил и знам за какво става дума. Трудно някой може да се натрови от никотин през парата на електронна цигара, но лесно може да поеме 2Х или повече никотин, сравнено с аналоговите цигари, които преди е пушел. В моментите на въодушевление съм изпушвал 1ml от 24mg течност в рамките на час-два, което е все едно никотиновото съдържание на 24 силни цигари. Ефектът при мен беше относително краткотрайно главоболие и тежест в стомаха. Премахва се с поемане на много течности, които след това отнасят голяма част от никотина с урината. Но по правилото "всяко чудо за три дни" това отмина и сега не превишавам 30ml за месец, в това число и загубите при пълнене, почистване, продухване и т.н. Поне 20% загуби има при мен, така на око.
този потребител вече не участва на този форум

#14 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 11.04.10 г. в 05:38

Еми аз в интерес на истинатане в началото не ми хареса елект. цигара и рядко пушех и то разредена течност, и на третия ден се проявиха проблемите с пристъпите на отпадналост и световъртеж, като увеличих дозата всичко премина.Не съм съгласен че високата температура на аналоговите цигари влиае на усвояването на никотина,тук по скоро има роля самата хим. формула на никотина.Например при никотиновите дъвки от 4мг. не се препоръчва да се употребява повече от 24 дъвки дневно.Ако се усвояваше 100% от никотина това означава 96мг на денонощие! И то при положение че фармацефтичната компания се е застраховала на 100% от случаи на натравяния.Така че твърденията че 100% от никотина на елек. цигара се усвояват от организма са силно преувеличени.

Edited by gigs, На 11.04.10 г. в 07:39.


#15 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.04.10 г. в 16:19

Не съм съгласен че високата температура на аналоговите цигари влиае на усвояването на никотина...

Аз не съм казвал такова нещо. Казвам, че в тютюна на една цигара се съдържа повече никотин, като след изпушване на тази цигара в организма остава приблизително толкова, колкото е написано на опаковката. Остатъка изгаря или се изпарява. Обикновената цигара пуши и докато не се дърпа от нея, за разлика от електронната. Вярно е, че в цигарите се слагат какви ли не химикали*, но не съм чувал някой от тях да е с предназначение по-бързо усвояване на никотина, който и без това се усвоява много бързо. След дръпване от цигара, никотинът достига до мозъка в рамките на 10 секунди.

...при никотиновите дъвки от 4мг. не се препоръчва да се употребява повече от 24 дъвки дневно.Ако се усвояваше 100% от никотина това означава 96мг на денонощие!

Точно така, само че от дъвката вече е наистина съмнително никотинът да се усвоява 100%, защото винаги част от него ще остава в самата дъвка, особено ако я изхвърляш на всеки час. За 24 часов период препоръчваните 8-12 дъвки на ден не са огромна доза, защото за тези 24 часа голяма част от никотина се изхвърля с урината. 24 дъвки са максималната доза, която не трябва да се прехвърля. Дъвката, също както и цигарите, отделя никотин бавно, затова тези съдържания са безопасни. Ако поемеш наведнъж 96mg никотин, много вероятно ще стигнеш до токсикологията.

* - имам известни наблюдения върху процеса на производство на 5-6 вида цигари, популярни (или поне били тогава) в България. Все съм си мислел, че определен вид цигари се прави от определен вид тютюн, но специално в тази фабрика нямаше такова нещо. Караше се тютюн някакъв, който влизаше на едно и също място, минаваше през машините за обработка и след това излизаше под формата на различни видове цигари. Т.нар. "вкус" на цигарите идва от една особено неприятна на мирис и синя на цвят гъста течност, която се караше в едни огромни бидони. Тютюнът, обработен с една или друга такава течност, вадеше един или друг вид цигари. Така се произвеждат евтините марки.
този потребител вече не участва на този форум

#16 Anastasia

Anastasia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 11.04.10 г. в 16:45

Много благодаря на всички за интереса към моят проблем. Ясно , че може да има много мнения, гъй като доколкото четох никой никога не е правил изследвания какво точно се случва с човешсия организъм при пушенето на електронни цигари. Надявам се, да са само положителни неща, защото това със синята течност дето се обработва тютюна ми звучи гадно и ми се иска наистина да ги спра. Проблемите, които имах, отминаха като се върнах към аналоговите цигари, но ме е яд и сега усещам как мириша на пепелник. Дали са били от предозиране или липса на никотин май няма да стане много ясно. Забравих да спомена силната болка във венците, която и тя отмина при връщането към цигарите, пулсиращото главоболие отзад и адските болки в гърдите. Вчера бях дълго време на място, където не се пуши и дръпнах няколко пъти електронната. В момента имам само безникотинови пълнители и установих, че не ми задоволяват нуждата от никотин. Ако съм се предозирала със средните пълнители, значи, май трябва да мина на нисконикотинови. Иначе днес нямах проблеми, освен че пак се появиха болките в гърдите. В тази връзка имам няколко въпроса. Може и да са глупави, но както казах съм съвсем начинаеща. В безникотиновите течности съвсем ли няма никотин? Питам защото на интелицига пише някакво съдържание 0,03 на никотин в безникотиновата течност. А и това, че всички течности идват от Китай малко ме притеснява, тъй като там едва ли има строг контрол на качеството и откъде е сигурно, че в течността се съдържа само това, което пише и никога няма да попадне нещо друго. Все пак тази течност си я вкарваш директно в дробовете. А съмненията за алергия ми се появиха, защото отскоро имам някакви петна, които ме сърбят и ги свързах с едно мляко за тяло, което ползвам от скоро и в него пише, че има пропилен гликол. обаче, нали интелицига е ВГ, явно това трябва да се установи на лекар. Когато ми беше много зле си мерих кръвното и беше горе -долу нормално за мен 110, но с много свити граници на 90. Освен това сънувам много живо и истинско, това ми се беше случвало преди, когато вземах някакви антидепресанти, но установих, че не ми понасят такива неща и ги спрях. Дали пък тази цигара има и някакво въздействие върху мозъка. Май звуча параноично вече, но наистина много се уплаших онзи ден. Яд ме е че пак се върнах на цигарите, ще опитам пак електронната, дано този път е по-добре.
Благодаря ви!

#17 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 11.04.10 г. в 20:43

А и това, че всички течности идват от Китай малко ме притеснява, тъй като там едва ли има строг контрол на качеството и откъде е сигурно, че в течността се съдържа само това, което пише и никога няма да попадне нещо друго.


Електронната цигара е китайско изобретение и там са оригиналните продукти. Китайската фирма Dekang произвежда поне 80% от всички течности за електронни цигари, които се предлагат по света, вкл. от магазини по Европа и Америка. Можеш да си сигурна, че контролът върху качеството е на ниво. Няма такава фирма, която да рискува такъв пазар с лошо качество. А ако имаше нещо в съставките, което да има отрицателно влияние върху организма, до сега да се е вдигнал доста шум. Такъв няма, а потребителите се увеличават с хиляди всекидневно.

На твое място бих пробвал да пуша първо чист глицерин, след това чист пропилен гликол. Това е базата на е-течностите. Ако симптомите са пак налице, най-вероятно става дума за алергия към някое от тези вещества. Аз лично не съм чувал за такъв случай до сега, но това не изключва възможността да го има. Ако симптомите липсват, тогава съмнението пада върху есенцията в течността, която ползваш. Това е по-вероятното, дори някой от този форум беше споменал за някаква течност, която не му понася добре, а след смяната й нямаше проблем.
този потребител вече не участва на този форум

#18 Биромор

Биромор

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.04.10 г. в 22:06

пулсиращото главоболие отзад и адските болки в гърдите.

Това е МНОГО характерно за събиране на границите. На теория ако идете на кардиолог с описание за болки в гърдите + страх за живота, ще препрати веднага на тестове за стенокардия (каквато все пак вероятно няма).
Но пулсиращата болка отзад е 99% симптом на събиране на границите т.е. това не е алергия- това 99% е предозиране на никотин (пушила сте слаби цигари, сега получавате повече никотин от този преди)

Когато ми беше много зле си мерих кръвното и беше горе -долу нормално за мен 110, но с много свити граници на 90.

Ясно- както и предположих събрани граници 110/90 е много събрани граници и 90 не е никак добре. Аз да поставям диагнози по нета нямам право и възможност- за това идете при GP-то да види за какво става въпрос.
И все пак един съвет- ако пушите по 20 примерно, почнете да намалявате с по 1 на ден (или на два- три дни) и увеличавайте е-пушенето с безникотинов разтвор - нека всичко стане малко по- бавно.
Такова събиране на границите аз съм правил като минавах на електронни съм наблюдавал и върху себе си.
Да са ви изследвали някога сърцето на ехокардиограф/ да са диагностицирали пролапс на митралната клапа някога?

#19 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 11.04.10 г. в 22:18

А съмненията за алергия ми се появиха, защото отскоро имам някакви петна, които ме сърбят и ги свързах с едно мляко за тяло, което ползвам от скоро и в него пише, че има пропилен гликол.


Пропилен гликола е основна съставка на много мехлеми и кремове. За това се съмнявам малко да е от него , просто досега би забелязала. В това мляко сигурно има и други неща . Аз например се изприщтвам от козметики съдържащи алое.

Edited by adel, На 11.04.10 г. в 22:36.


#20 Биромор

Биромор

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 11.04.10 г. в 22:55

А съмненията за алергия ми се появиха, защото отскоро имам някакви петна, които ме сърбят и ги свързах с едно мляко за тяло, което ползвам от скоро и в него пише, че има пропилен гликол.


Пропилен гликола е основна съставка на много мехлеми и кремове. За това се съмнявам малко да е от него , просто досега би забелязала. В това мляко сигурно има и други неща . Аз например се изприщтвам от козметики съдържащи алое.

Пропилен гликола е и във всички пасти за зъби а и в аналоговите цигари (масово се ползва за овлажнител на тютюни), тъй че наистина едва ли- пък и описаното 110/90 решава въпроса.