Jump to content


Photo
- - - - -

Стопени батерии?!


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 3.12.12 г. в 19:20

Здравейте,
Първо, извинявам се за дългото писание. Така... Както знаете, използвам Smok WOO с DCT. С устройството нямах никакъв проблем, обаче батериите от комплекта взеха да ми стават все по-слабички и реших да взема други. Питах, разпитвах... но поради нестандартния размер на батериите и нежеланието ми да пазарувам от чужбина, нямах голям избор. Взех две такива.
Обаче резултатът беше дъх на изгоряло - такъв, какъвто се получава, когато приключи животът на стандартните eGo-T изпарители (не знам с какво друго да го сравня). Но не това е огромният проблем, кулминацията следва.
Преди малко реших, за пореден път, да опитам новите батерии. Сложих ги, дръпнах един път - отново дъх на изгоряло. Развих DCT-то, за да търся по-високоомен изпарител, с който да сваля малко заряда на батериите, за да мога евентуално да ги използвам с DCT. Обаче ми звънна телефонът. След 15-минутен разговор, WOO-то, което бях оставила с батерии вътре, но без завит карт на него, беше горещо, направо пареше. Извадих батериите, а те бяха стопени, както и пружината на капачето. Вътре в тялото има следи от разтопеното покритие на батериите. А там, където свършва черното покритие (в горната част, над надписа "SMOK"), се е получил луфт. Ето снимка.
Не знам какво стана и не знам какво да правя. :smoking-8570:

Edit: Престраших се да сложа чифт от старите батерии. Пружината вече не е пружина, но някак успях да осигуря контакт. Устройството отказва да се активира, но секунди след поставянето на батерии, отново стана горещо. :cursing:
А 5 минути след изваждане на батериите, те още са топли... Даже май ме удари малко ток :pardon:

Edited by Destiny, На 3.12.12 г. в 19:40.


#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.12.12 г. в 19:40

По–добре спри с опитите,свържи се с Васко,той най–добре ще ти каже какво да направиш !


chelsea f.c.


#3 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 3.12.12 г. в 19:43

Да, спирам!
Вече ми е нудобно да занимавам Васко лично :unsure: Затова реших да пиша тук и тайничко да чакам негово включване :pardon:
Пък може и някой друг да има идея... Въпреки че май е ясно, че любимото ми WOO вече е за кофата :cray:

Edited by Destiny, На 3.12.12 г. в 19:46.


#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:14

Да, спирам!
Вече ми е нудобно да занимавам Васко лично :unsure: Затова реших да пиша тук и тайничко да чакам негово включване :pardon:
Пък може и някой друг да има идея... Въпреки че май е ясно, че любимото ми WOO вече е за кофата :cray:

Едно е ясно. Батериите вдигат температура не от грип, ми от късо съединение или неправилен заряд. Ясно е, че не са били в режим на заряд... Как е станало при теб-не знам! Ако късото е станало през електрониката на МОДа, както си личи от написаното-то той отива в кръглата папка.Искрени съболезнования :unknw:. Има някаква идея батериите да са все още ДОНЯКЪДЕ работоспособни
ПП едно бързо раследване показва, че 16340 батериите отговарят по размер на CR123A 3,7V от твоята покупка. Просто нямам идея как са се объркали нещата при теб. единствено ми иде наум, че в началото е станал проблем с карта, който е думнал електрониката и в последствие дали има карт или няма-то нещата отиват на късо през изгорялата електроника

Edited by kuhara, На 3.12.12 г. в 21:20.


#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:30

Е от какво ти е неудобно..
Пращай модчето ще го прегледам. Според мен е пробила изолацията на въпросните батерии и е дало късо през корпус. Трябваше да ми драснеш 2 реда преди да посегнеш на батериите- имам в наличност EFEST -ки 16340- специално за WOO юзърите ги домъкнах.
Та да не занимаваме людете - пращай го ще стане.
П.П. може да отнеме някой ден де ...

Edited by last_hope, На 3.12.12 г. в 21:31.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:36

Отново ОГРОМНО Благодаря! :give_rose:

#7 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:39

аз като гледам батериите са се раздули и станало зле

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:44

За съжаление това бяха единствените достъпни - що-годе читави батерии от този формат, даже аз самия съм давал съвети на колеги да си вземат от там , че ми е писнало да се занимавам с какво ли не. Изпитвам лична вина по въпроса...
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 3.12.12 г. в 21:48

За съжаление това бяха единствените достъпни - що-годе читави батерии от този формат, даже аз самия съм давал съвети на колеги да си вземат от там , че ми е писнало да се занимавам с какво ли не. Изпитвам лична вина по въпроса...


е случва се човек да попадне на дефектна батерия

#10 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 3.12.12 г. в 22:04

... единствено ми иде наум, че в началото е станал проблем с карта, който е думнал електрониката и в последствие дали има карт или няма-то нещата отиват на късо през изгорялата електроника

Мисля (надявам се), че проблемът не е в карта. В момента го използвам на Еговска батерия. Лошото е, че така съм се разглезила, че сега имам чувството, че дърпам въздух през сламка :nea:


Трябваше да ми драснеш 2 реда преди да посегнеш на батериите- имам в наличност EFEST -ки 16340- специално за WOO юзърите ги домъкнах.

Още преди месец те разпитвах за батерии. Сигурно още не си ги имал. :)


Изпитвам лична вина по въпроса...

Глупости <_< Такъв ми бил късметът :)

Edited by Destiny, На 3.12.12 г. в 22:06.


#11 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 3.12.12 г. в 22:22

Мисля (надявам се), че проблемът не е в карта

Искрено ти го желая да е така. Тогава влизаш в предположението на Васко и нещата ще се развият в съвсем благоприятна за теб насока. От друга страна Васко е способен да ти ремонтира и изгоряла/до известна степен/ електроника/североизтокът винаги е бил обслужен подобаващо в тоя смисъл/....демек ще бъдеш орахатена в изпарителен смисъл, ама времето...ще чакаш :give_rose:

#12 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 3.12.12 г. в 22:28

Няма се плашиш , ще стане WOO- то. А батерии наистина нямах тогава - бях решил да не се занимавам с това , но любопитството надделя. Май напоследък отделям по-вече време да начеша любопитството си от колкото нещо друго.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#13 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 3.12.12 г. в 22:36

Васко, дай Боже всички да сте все така всеотдайни. Ти, Димитър, Владо, Ники.....БРАВО на Вас :clapping: :clapping: :clapping:
Няма да коментирам магазините. Те си знаят кои са :rolleyes:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#14 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 3.12.12 г. в 22:36

Няма се плашиш , ще стане WOO- то. А батерии наистина нямах тогава - бях решил да не се занимавам с това , но любопитството надделя. Май напоследък отделям по-вече време да начеша любопитството си от колкото нещо друго.

От което печелим ние :thumbup: Благодарности за което!

#15 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.12.12 г. в 00:50

WOO -то на колежката е ОК. Както и очаквах "електриката" му е непокътната. Късото се е въртяло в тубата само.Единственото поражение беше стопена изолация на минусовия привод от корпуса към платката.
Възможната причина е фабрично или вторично нарушена изолация на корпуса на някоя от батериите , която при стакване е завъртяло късо между двете батерии през корпуса.
Има и хипотетично втора причина, ако е падало на глава от високо, като при това плюсовия привод в главата е пробил изолацията на минусовия и се е получило късо пред електриката в контура на тубата, но това е малко вероятно - почти като тото милион е.Още повече че спойките на плюса са непокътнати , единствено закачения към тубата минус е оголен ( най-вероятно от пърженето на тубата)
Така или иначе работи. Минусовия привод е изолиран. Батериите съм пуснал в коша за рециклиране!
Общо като препоръка ако ползвате стакнати батерии и усетите затопляне на корпуса - задължително,по най-бързия начин извадете елементите и търсете причината!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#16 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 9.12.12 г. в 16:16

Не знам за кой път ще го кажа, но БЛАГОДАРЯ! :give_rose:
Беше много фрустриращ уикенд. :unsure: DCT-то никак не се спогажда с Еговски батерии, просто не е същото. Пък и бях свикнала в заведенията, освен пушачите, да ми завиждат и изпарителите с масовата конфигурация "батерия-менте + CEx карт", заради количеството пара, ако не друго. :D

Edited by Destiny, На 9.12.12 г. в 16:20.


#17 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 9.12.12 г. в 17:23

честито destiny да си го ползваш много време woо-то

Edited by vladimirh, На 9.12.12 г. в 17:25.


#18 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 9.12.12 г. в 18:08

...

Edit: Престраших се да сложа чифт от старите батерии. Пружината вече не е пружина, но някак успях да осигуря контакт. Устройството отказва да се активира, но секунди след поставянето на батерии, отново стана горещо. :cursing:
А 5 минути след изваждане на батериите, те още са топли... Даже май ме удари малко ток :pardon:

Този чифт батерии от горната случка дали е удачно да ги използвам? Възможно ли е да им е станало нещо и да ми повредят устройството? :unknw:

Edited by Destiny, На 9.12.12 г. в 18:10.


#19 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 9.12.12 г. в 18:15


...

Edit: Престраших се да сложа чифт от старите батерии. Пружината вече не е пружина, но някак успях да осигуря контакт. Устройството отказва да се активира, но секунди след поставянето на батерии, отново стана горещо. :cursing:
А 5 минути след изваждане на батериите, те още са топли... Даже май ме удари малко ток :pardon:

Този чифт батерии от горната случка дали е удачно да ги използвам? Възможно ли е да им е станало нещо и да ми повредят устройството? :unknw:


май е вероятно

по добрия вариант си вземи нови от ласт

Edited by vladimirh, На 9.12.12 г. в 18:16.


#20 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.12.12 г. в 18:50

Старичките - синички батерии ако има още хляб в тях не ги изхвърляй да си има за зор.
Или си поиграй с тях след като ги надпишеш - кои две в чифт работят най-добре ( еднакво заредени разбира се ) и ги запази а другите две в коша за рециклиране. Само ги огледай добре да няма нарушена изолация.
На всичко което се ползва с две батерии се отнасяйте внимателно към това! Не е голям проблем - едно тиксо или изолирбанд отгоре решава всичко и предпазва от неволи като тези.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com