Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Мнение за и опит с DSE701


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 16.02.10 г. в 14:59

Гледам темата нещо изостава по мнения - да не кажа, че няма хич. :rolleyes:
Та реших да драсна няколко реда защото имам повечко опит с 701, от колкото с други електронни цигари.

DSE701 е нещо средно между пура и пурета, като размери. Технически характеристики няма да давам. Всеки може да си ги намери в нета. Ще наблегна на плюсовете, минусите и възможните бързи модове, които да я направят още по-добра.

Голямия обем на резервоара, голямата разгъната площ на капилярната мрежичка и стабилния нагревател способстват за изобилие от пара ( без значение каква течност пушите ) и як удар в гърлото. При течности от 18 или 24мг. може даже да се "забъкнете". :)

Това, което мога да кажа от опит:

1. Нищожно замърсяване на нагревателя, ако се ползва хоризонтално и се съхранява с мундщук надолу, когато не се ползва. Почти не се изисква чистене в продължение на месеци.

2. Много приятен плосък мундщук. Почти не се усеща в устата.

3. Акумулатора. Е, сега е момента за малко МОД. Оригиналните сиви акумулатори са пълно менте. И от към капацитет и от към цикли. Е, какво може да се очаква от 360(?)mAh ААА клетка натоварена с над ампер ток? И тук идва на помощ DealExtreme, където можете да си намерите Li-Ion AAA 600mAh ( поне така пише на акумулатора ). Е, не чак 600mAh, но поне на 400-450mAh може да се разчита. Спокойно си изкарва деня и вечерта без дозареждане.

4. Резервоарчето (предостатъчно голямо). Е, тук вече нещата не са такива, каквито бих искал да бъдат. Ватата не е явно подбрана много правилно, защото успява да изсъхне локално. Течността трудно се придвижва по капилярен път, което в даден момент води до силно неприятен вкус на изгоряло. Въпреки това, ватата не изгаря. Чалъма, който скоро следва от опитите - 3-4 пъти в деня по 2 капки дозареждане. НИКОГА върху нагревателя. Защо?

5. Ето защо:
Течността протича през отворите под нагревателя към електрониката, където омазва едно фино силиконово маншонче на датчика за включване на подгрева. След време течността се сгъстява и прави работата на датчика невъзможма. Това може да ви заприлича на умряла цигара. Споко - това е дуракоустойчив хардуер. Промивка със спирт - махната батерия и посока от батерията към нагревателя, после обратно ...и обратно.....докато и се завие свят....на батерията де. :D . Изсъхване 2-3 дни и отново е годна за работа. Все пак спестете си това упражнение.

6. Недостатъци:
При изваждане/развиване на мундщука/пълнителя, влакна от кечето се замотават в мрежичката на нагревателя и се провлачват. Следва ръчното им връщане с клечка за зъби.
Друг забелязан от мен недостатък е странично зацапване на корпуса на пълнителя при продължителна работа с течност. Обяснявам си го с конденз. Не е страшно - салфетчица... Ясно нали?

7. Още един "мод", ако може така да се каже. Патрона в който се съхраняват пълнителите става идеална запушалка за мундщук. В джоба мундщука трябва да е надолу, а е неприятно и нехигиенично да се "разхожда" из боклуците в джоба. ;)

Ами това за сега от мен. Ще пиша и още, но сега нещо ми се схвана гърба. :wacko:

Edited by nickarsow, На 17.02.10 г. в 08:55.

Николай Арсов

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.02.10 г. в 17:38

"Мундщук" се казва. Оправих го. Надявам се след китайските празници да проимаме и пури. Лично за мен излишна сила, понеже чак толкова удар в гърлото май не искам, но пък така ще мога да пуша течности с по-ниско съдържание. А и от описанието ти изглежда надеждна.

#3 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 16.02.10 г. в 20:19

Адаш,
Благодаря за корекцията. Много сложна дума и трудно се пише. :blush:
Интересното при тази пура е, че можеш да си регулураш парата - странно но е факт. Отпред на капачката има 4 отвора за въздух. Ако при захвата се запушат примерно 2 или 3, засмукването се затруднява, но пък парата е в изобилие. Може и в обратна посока - засмукваш по-леко и получаваш по-малко пара. При 701 почти няма усилие на засмукване.
В общи линии бих казал, че "желязото" е непретенциозно и добре направено.

Edited by nickarsow, На 17.02.10 г. в 08:56.

Николай Арсов

#4 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 18.02.10 г. в 14:07

Ник,това ми беше първият "хардуер".
За съжаление имам доста негативно мнение.
Проблемите общо взето са :
1.Много тежко дърпане.
2.Почти никаква пара.
3.Почти същият ритник като парата.
4.Батериите взеха да падат още на първата седмица ,като съм стигал до 5-6 батерии на ден. Не успяваше да се зареди следващата като тази която съм взел от зарядното вече се огъваше.

Или попаднах на тотален боклук или са ме набутали с дълго ползвана "бурия" (атомизатор)и стари батерии.
На опаковката си имаше маркировка DSE 701, а на батериките си пише че са произведени за SLB.
След 1 седмица мъка и след като 2-3 принудителни "бърна" на атомизатора не помогнаха да се отпуши, отидох да и търся гаранция."Специалиста" я смука 10 минути и ми каза че това и е нормалната работа.И той ползвал такава ама тя пускала по слабо от моята :(.
Това ме накара да си докарам 5 различни модела и да търся друг вариант.
Стои си вече почти 3 месеца неползвана.Даже имам 5-6 пълнителя непипнати за нея.
Да взема да ти я пратя и нея ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#5 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 18.02.10 г. в 14:33

Ник,това ми беше първият "хардуер".
За съжаление имам доста негативно мнение.....
Или попаднах на тотален боклук или са ме набутали с дълго ползвана "бурия" (атомизатор)и стари батерии.....


Това ще да е отговора. На мен тази ми е втората. Първата я "разкроих" от любопитство, въпреки, че си беше о.к. Имам 5-6 приятели, дето смучат същите без никакви оплаквания.
За батериите съм съгласен. От опит знам, че тези сивите са пълен боклук. Явно фирмата която ги прави е менте. С батериите на UltraFire, нещата си идват на мястото.
За самата пура проблема ми се струва, че е в огромното количество имитации. Ще се опитам да изровя от къде съм пазарувал. :huh:
Недей да ми я пращаш, а просто и тегли един тигел по дължината на тялото ( харакири ), за да се запознаеш с хардуера. :lol:

Edited by nickarsow, На 18.02.10 г. в 14:38.

Николай Арсов

#6 ivanov69

ivanov69

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 20.04.10 г. в 14:21

Здравейте, прочетох целият форум 72 стр. в hardware-bg, но там нямаше много мнения за DSE701. Прави ми впечатление, че в китайският сайт heaven-gifts тази пура е под наименование Ruyan e-cigar и е в черно с китайски надписи. Тази която аз имам (закупена от България)е с цвят имитация на пура. Има ли някаква разлика в двата модела. Моля и за повече информация относно закупуване на читави батерии и т.н.
Благодаря предварително за информацията.

#7 kocmat

kocmat

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 20.04.10 г. в 18:43

Здравейте, прочетох целият форум 72 стр. в hardware-bg, но там нямаше много мнения за DSE701. Прави ми впечатление, че в китайският сайт heaven-gifts тази пура е под наименование Ruyan e-cigar и е в черно с китайски надписи. Тази която аз имам (закупена от България)е с цвят имитация на пура. Има ли някаква разлика в двата модела. Моля и за повече информация относно закупуване на читави батерии и т.н.
Благодаря предварително за информацията.


Има и то огромна.
Ruyan-ската е технически най-завършеният подобен продукт. Има възвратен клапан, който пречи на течноста да протича към електрониката. Няма я миризмата на гума/желязо/пластмаса, която остава след целодневно ползване на другите модели.
Разбира се, ако се ползва с неоригинални течности след време започва да се зацапва и да "пуска" по-малко. Чисти се лесно. Със сигурност много по-лесно от другите модели, защото може да се наълни със спирт и да постои така малко, без да протече спирта.
Ако се ползва с неоригинални консумативи 5 годишната гаранция отпада. Оригиналните са ~2 пъти по-скъпи от другите :) Параграф 22 :)

DSE701 е със същата конструкция като 801, 901 и другите им модели. Един голям penstyle, набит в тръба. Почва да тече след 2 часа ползване. Изисква ежедневни грижи. Абе май нагоре хората са казали всичко :)

Heaven-gifts не продават DSE701, само Ruyan. Не знам защо.

Edited by kocmat, На 20.04.10 г. в 18:45.


#8 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 20.04.10 г. в 19:18

.... Моля и за повече информация относно закупуване на читави батерии ...


Читави ( наистина читави ) акумулатори си закупих преди Нова Година от тук: http://www.dealextre...ails.dx/sku.974 .
Гледам има ги още, но, ако си поръчваш, поръчай си на стойност над $15, за да получиш тракинг номер. Аз поръчах за по-малка стойност и ги чаках 3 месеца.

Edited by nickarsow, На 20.04.10 г. в 19:43.

Николай Арсов

#9 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 20.04.10 г. в 20:30

Проверете в chinabuye .com дали няма това което търсите . И те са бавнички, но става по бързо ако ги ръчкаш във форума им. С безплатна доставка е пак , но за тракинг номер се плаща 1,90 usd. Обещават 10-20 бизнес дни за доставка.

Edited by adel, На 20.04.10 г. в 20:41.


#10 sturia

sturia

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 24.06.10 г. в 08:40

Здравейте колеги пушачи. 20 дни след като съм с DSE-701 и не съм палил друга цигара, искам да споделя и своите впечатления от въпросния продукт.
Самата пурета като дърпане се доближава до пушенето на обикновенна цигара /според мен/. За съжаление сивите батерии които са в комплекта не издържат много - необходимо е да нося и двете за целия ден. Пълнителите които се продават в магазинната мрежа - аз използвам високо съдържание на никотин са с твърде остър акцент удар в гърлото. Купих си Марлборо /първият ми джус междудругото/- разликата е голяма - по мек удар в гърлото, друг аромат/естествено/ и т. н. По отношение на обема на пълнителя - спокойно изкарвам 2 дни без допълване. Абсорбиращият материал ми се струва, че не е много абсорбиращ, но това се оправя - ще кажа как. Иначе дървото дава добра пара и според мен може да задоволи страстен пушач.
А сега за един мод - не съм го измислил аз - по скоро съм взаимствал някои идеи от колеги във форума. Става въпрос за пълнителите. Изваждаме абсорбиращия материал/кечето/ и много хубаво го изпираме в топла вода - без Ариел и други подобни само вода. Когато го извадим ще видим от долната страна има бял силикон - трябва да се отстрани както от кечето така също и от пласмасовият пълнител. След като сме изпрали и подсушили кечето го режем на две половинки. Вземаме 5мм. сламка и режем 3/три/ броя с дължина колкото половината кече. Поставяме трите парчета в пласмасовият пълнител и ги притискаме така, че да опрат в дъното му. Пълним с течност до нивото на сламките и затваряме с кече. Не тече и работи много добре. И тъй като предпазните капачки на тези пълнители се навиват с резба към мунщука, то е много удобно човек да си поиграе един час с този мод и след това цяла седмица само да сменя пълнители.