Jump to content


Photo
- - - - -

eGo eVic


  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#61 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 18.01.13 г. в 15:56

Merlin, ватовете през софтуера на pc-то ли ги сменяш ?
Иначе и аз да искажа мнение, цигарата в никакъв случай не изглежда евтина, стои идеялно в ръката, стига да е мъжка ръка, за дами малко като вибратор изглежда :). На 5 вата доста силно удря, половин час след това пуша нормална цигара и ми е като въздух.А и батерията си е машина.
aaaa чак сега схванах vv-wv превключването за какво е :)

VV Да ти показва във волтова
VW да ти показва във ватове.
Аз съм си го настроил та виждам мощноста ( демек колко на колко вата )
Със включването на устройството ако гледаш екранчето ще ти изпише колко ома изпарител си сложил и за този изпарител колко е препоръчителната мощност или съответно на колко волта ако си настроил да показва волтаж.

На практика над 7 вата не може да се изпарява идва прекалено много за нормалните изпарители до 3 ома.

Устроиството е ограничено на 11 вата но идея нямам какво трябва да му завиеш за такава мощност.

По нагоре съм излъгал защото съм се заблудил. Зареждането на батерията найстина е бавничко над 4 часа от нулата. Може би първият път ми се стори бързо щото за пръв път. но сега 4 часа не и мърдат.

Мне от самото устроиство се влиза в менюто с 5 кратно натискане на бутона.
Демек: натискаш 5 пти и ако е била изгаснала режим готовност ще се активира за пушене.
Натискаш още 5 пъти и си в менюто. От там с пръстенчето се разхождаш в различните опцйи.
Бързо се свиква.

Софтуера на самият компютър не е нищо особено. Но си има глезотиики като статистика или пък да си настроиш дата и час. също да си напишеш името.

От това което съм виждал това устроиство ми изглежда най тарикатско. Вече две седмици му се радвам.

Недостатък или нещата които ме дразнят леко са: Бутона както и самият пръстен не са застопорени а имат хлабини ако го разклатиш силно се усеща се едно кламбучкат.
Метални са и са стабилни но така са си направени с луфт което ме дразни леко.

Дисплеят е супер готин за сметка на това.

Ето една много добра презентация плюс тестове с осцилоскоп и различни батерии и изпарители.
Според това което прави това устройство мисля, че ня пазара в момента няма по добро.
За издръжливост все още е рано да се говори защото е все още ново и никои не го е тормозил поне една година за да знаем как ще се държи.


#62 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.01.13 г. в 17:20

Докато включен към компютъра да се зарежда не мога да пуша :( просто се зарежда.

Всъщност това не е вярно, ако си инсталирал софтуера, ще ти изскочи прозорец (или го стартирай приложението) и натисни Charging only или каквото там пишеше вляво... и voila, имаш пастру.

Аз откакто дойде го ползвам, супер щастлив съм и нямам никакви оплаквания, освен, че забравям да го зареждам, понеже ми се налага по-рядко. Ама това да му е кюта...

#63 Pazuzo

Pazuzo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 18.01.13 г. в 18:39


Докато включен към компютъра да се зарежда не мога да пуша :( просто се зарежда.

Всъщност това не е вярно, ако си инсталирал софтуера, ще ти изскочи прозорец (или го стартирай приложението) и натисни Charging only или каквото там пишеше вляво... и voila, имаш пастру.

Наистина става, сега изпробвах :)
Да добавя само че капачето на usb-то ми се вижда хлабаво и незнам колко ще издържи :(

Edited by Pazuzo, На 18.01.13 г. в 18:46.


#64 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.01.13 г. в 20:55

Идея нямам, скъсах го, понеже кабелът ми е с голяма "човка" и не влизаше, докато капачето е там, а не мога да го сменя (този си е от мишката ми, съответно се ползва и за телефона, и за цигарата).

#65 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 19.01.13 г. в 01:42

Аааа кеф не знаех този номер че става :) сега всичко е ОК

На мен капачето все още ми се държи ама трудно го отварям. все трябва с нещо да го чопля . Предполагам ще се разщляка с времето .

#66 Pazuzo

Pazuzo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 27.01.13 г. в 11:51

Имам един въпрос, някой измисли ли в каква калъфка да се побира ?

#67 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 27.01.13 г. в 13:23

Имам един въпрос, някой измисли ли в каква калъфка да се побира ?

За калъвка не сме аз си го размятам така по джобовете.
Търся си черна тръбичка за батерията щото таз бялата нещо ми се пързяла из ръцете.

#68 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 27.01.13 г. в 13:40

В сайта на Joye има. Но кога, и дали ще дойдат в Европа?!

#69 Pazuzo

Pazuzo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 27.01.13 г. в 17:20

Дано дойде до лятото, сега става по якетата ама като дойде жегата ... :)

Забелязвам друго, изпарителя от 2.2 ома падна на 2.1 сега е на 2, това на какво се дължи знаете ли ?

Сам разбрах, умря :)

Edited by Pazuzo, На 27.01.13 г. в 19:18.


#70 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 27.01.13 г. в 23:40

Дано дойде до лятото, сега става по якетата ама като дойде жегата ... :)

Забелязвам друго, изпарителя от 2.2 ома падна на 2.1 сега е на 2, това на какво се дължи знаете ли ?

Сам разбрах, умря :)

Като започне да прегаря жичката пада и леко съпротивлението :)
Случва се и в най добрите семейства :)

#71 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 28.01.13 г. в 07:21

Не точно черни, но ето дрешки за еВица.

Има един модър Kir Fanis, в момента му тече записа за неръждаеми тръби и капачки за eVic. Има и телескопична тръба. Има тема на Vapor Wall, но трябва регистрация за да се види. Продава и на ukvapers

Части за evic от немско: тук.

Тръби и капачета от Siam mods, можело да излязат на Alba Vapours скоро: Такива

#72 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 28.01.13 г. в 17:17

Не точно черни, но ето дрешки за еВица.

Има един модър Kir Fanis, в момента му тече записа за неръждаеми тръби и капачки за eVic. Има и телескопична тръба. Има тема на Vapor Wall, но трябва регистрация за да се види. Продава и на ukvapers

Части за evic от немско: тук.

Тръби и капачета от Siam mods, можело да излязат на Alba Vapours скоро: Такива

Благодаря ти, Найстина много прекрасни идеи и предложения. Определено бъдеето на този мод тепърва ще се се развива.
На този етап е ясно, че няма по добър мод каквото и да си говорят злите езици.

Аз пък в омента гледах ревюто на Бастардо който се опитваше всячески да обясни колко много неща го дразнят. Правеше безумни изводи и показваше безумни глупости. Например настройваше мода на 4.5 волта и очакваше да му се променя когато сменя изпарителя. То е ясно че на един стабилизатор на напрежение каквото и да му сложиш ще пуска толкова напрежение колкото си му задал. Ако беше фиксирал мощноста то тогава с промяната на съпротивлението напрежението щеше да варира. Този бастардо или е награмотен или умишлено се опитва да заблуждава простолюдието.

Много го дразнело, че мода има брояч и календар с дата. Доводът е все едно аз не харесвам тази кола защото има на таблото оборотомер и часовник пък мен не меинтересува колко е часа като си карам колата.

От друга страна обясняваше много изчерпателно и търпеливо как на модове като провари и змакс като им натиснеш бутона 4 пъти се показва еди кое си ако кликнеш 7 пъти еди кое си .. и кво аз трябва да помня всеки път за кое меню колко клика и да хадая какво ли пише на екрана при 10.b ???
Иначе чак прегледни на напрежението на осцилоскопи как имало пикове от по 0.01 секунда със спад на напрежението .. Все едно това не е променлив ток за нагревател а високочестотен усилвате, Търсеше буквално за какво да се хване. Изглеждал му евтин сякаш з макс или провари изглеждат скъпо като им завиваш някои атомаизери като STV NOVA и седят с луфт се едно са недогласени. Отделно пробите с прословутия Кангер изпарител и как това устроиство не го разпозна. Да ама аз имам същият мод и моето устройство го разпознава. Защо ли ... Въпреки че скапаният Кангер картомайзер изобщо не се навива на з макс например.

Явно и тук започна политика когато има застрашаващо пазара устройство на по конкурентна цена.
След всички устройства и модове който ползвах в момента най доброто си остава eVic с най много възможности и наи приятен дизайн.

#73 gogoto

gogoto

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 29 posts

Posted На 28.01.13 г. в 17:47

Здравейте всички.
От 1 час и аз държа тази "бухалка" в ръцете си.
Все още не съм разгадал много, но ще се види.
За сега съм доволен от това което предлага.
Обаче не знам какви картове сага да взема (не искам да експериментирам купувайки 15 карта примерно).
Искам да имам тежък и наситен вкус в устната си кухина.
Моля ако някой може да препоръча някакъв карт да каже.

П.П. Видях за СЕ5, но не видях от къде да си го купя.

#74 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 28.01.13 г. в 18:36

Явно и тук започна политика когато има застрашаващо пазара устройство на по конкурентна цена.
След всички устройства и модове който ползвах в момента най доброто си остава eVic с най много възможности и наи приятен дизайн.


Всеки е свободен да харесва каквото си иска. Не мисля обаче, че става въпрос за каквато и да е политика. Просто устройството си има сериозни кусури, които в този ценови клас трудно се преглъщат.
Не бих дал близо 200 лв за мод, който няма да работи пълноценно с изпарителя, който ползвам в момента, защото не може да осигури необходимата мощност. Малко ме интересува дали ми показва дата, час и куп други ненужни неща. Това е устройство за изпаряване и като такова от най-висок (включително и ценови) клас би трябвало да работи добре с всеки изпарител.
Готов съм да предоставя за сравнение мод, който е по-евтин, но качеството му на изработка е по-високо, работи с няколко вида батерии и не е осакатен откъм токоподаване, което е основното предназначение на тези тръби. Никаква политика не виждам тук, просто съм направил информиран избор, за който вярвам, че е обективно по-добър.

Повтарям, всеки е свободен да харесва и купува каквото пожелае, но не ми се вижда логично да се търси теле под вола, когато нещо има измерими недостатъци.

#75 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 28.01.13 г. в 19:22

Аз пък в омента гледах ревюто на Бастардо който се опитваше всячески да обясни колко много неща го дразнят. Правеше безумни изводи показваше безумни глупости. Например настройваше мода на 4.5 волта и очакваше да му се променя когато сменя изпарителя. То е ясно че на един стабилизатор на напрежение каквото и да му сложиш ще пуска толкова напрежение колкото си му задал. Ако беше фиксирал мощноста то тогава с промяната на съпротивлението напрежението щеше да варира. Този бастардо или е награмотен или умишлено се опитва да заблуждава простолюдието.

Вероятно си гледал ревюто на Бусардо за версия 1.0 на софтуера. С тази версия eVic не е истински вариват.
ПП: На снимки eVic изглежда по-добре в черно.

#76 gogoto

gogoto

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 29 posts

Posted На 29.01.13 г. в 00:38

Сега ровейки в шкафа намерих 6 броя перфектни акумулаторчета от старата батерия на лаптопа (детето я счупи).
Модела им е LG CS3 18650, но до колкото разбрах са 4,2V и 3000mAh.
Дали eVic-а ще може да работи с тях?
Ако е така ще бъде великолепно.
Още утре си взимам едно зарядно и спокойно мога да отида на почивка за 1 месец без ток :smiley_emoticons_joint:

Edited by gogoto, На 29.01.13 г. в 00:40.


#77 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.01.13 г. в 21:54

Сега ровейки в шкафа намерих 6 броя перфектни акумулаторчета от старата батерия на лаптопа (детето я счупи).
Модела им е LG CS3 18650, но до колкото разбрах са 4,2V и 3000mAh.
Дали eVic-а ще може да работи с тях?
Ако е така ще бъде великолепно.
Още утре си взимам едно зарядно и спокойно мога да отида на почивка за 1 месец без ток :smiley_emoticons_joint:

Забрави :)
Няма да те изкара и ден...т.е. ако и час те изкара, ще е добре ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#78 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.01.13 г. в 23:14

............
Няма да те изкара и ден...т.е. ако и час те изкара, ще е добре ;)

Случват се колега ;) Така съм си насъбрал 4 бр от общо 20 които карат и повече от ден :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#79 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 30.01.13 г. в 00:05


............
Няма да те изкара и ден...т.е. ако и час те изкара, ще е добре ;)

Случват се колега ;) Така съм си насъбрал 4 бр от общо 20 които карат и повече от ден :)

Ми аз от 20 ...направих доста резерви за телефона ми, ама не и за цигарите :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#80 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 30.01.13 г. в 19:14

Не точно черни, но ето дрешки за еВица.

Има един модър Kir Fanis, в момента му тече записа за неръждаеми тръби и капачки за eVic. Има и телескопична тръба. Има тема на Vapor Wall, но трябва регистрация за да се види. Продава и на ukvapers

Части за evic от немско: тук.

Тръби и капачета от Siam mods, можело да излязат на Alba Vapours скоро: Такива

Все още не са излезли в никой магазин освем в немския за една тръбичка искат 160 евро :)
Надявам се тези неща от снимките по форумите на другите да излязат в някой онлайн магазин защото съм си набелязал поне 5 модела който ще си купя.