Jump to content


Photo
- - - - -

eGo eVic


  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#41 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.12.12 г. в 20:44

изгледах ревютата на pbusardo и grimgreen (малко посредствено, но е превю) и въпреки, че съм новобранец, ще се усмеля да споделя, че ми изглежда доста несериозно.

Според мен -/+ са:
-os-а е пълна скръб/ може да се ъпгрейдва, но таванът не е много далеч
-самото устройство е ограничено/ с ъпдейт може би ще се поотпуши
-има адски много глупости, като подавана информация/ с ъпдейт може и да се изчисти
....

от друга страна пък това може да постави началото на едно ново поколение pv-та- високотехнологични, с възможност за персонализация и подаване на интересна/напълно непотребна информация.

за мен въпрос за евентуалната покупка на подобен тип устройство не съществува.
според мен има далеч по-интересни като визия pv-та, с функционалност, която е напълно достатъчна и адекватна на нуждите на всеки, който е наясно с основната идея на изпаряването

#42 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 18.12.12 г. в 20:53

Още едно Хм, това с ъпдейт на кастрат ми звучи малко нелепо. Нека ти резнат "макарите " пък после да те "ъпдейтват" колкото си искат все е тая.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#43 slavkov

slavkov

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 155 posts

Posted На 18.12.12 г. в 20:55

Още едно Хм, това с ъпдейт на кастрат ми звучи малко нелепо. Нека ти резнат "макарите " пък после да те "ъпдейтват" колкото си искат все е тая.


именно.
може би следващите подобни устройства ще предложат нещо повече.
все пак е някакво начало

#44 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 18.12.12 г. в 21:40

До сега не съм виждал Бусардо да дава толкова минуси на нещо... А за тия пари ми се струва, че плюсовете трябваше да са далеч повече.

#45 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.12.12 г. в 22:05

Като гледам ревютата, и като му гледам характеристиките, и като седна и се замисля, и така докато се усетя че само си седя... :sherlock: , и ми светва че очевидно ел. цигарите навлизат в сферата на софтуерните технологии. А там правилото е, че е по-добре да пропуснеш първата версия като дадеш възможност на разработчика да си отстрани бъговете (като например да предложи вместо 5V по-нормалните 6V). В крайна сметка може да се прежалим и на Service Pack 1 :Koshechka_08:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#46 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 18.12.12 г. в 22:15

Като гледам ревютата, и като му гледам характеристиките, и като седна и се замисля, и така докато се усетя че само си седя... :sherlock: , и ми светва че очевидно ел. цигарите навлизат в сферата на софтуерните технологии. А там правилото е, че е по-добре да пропуснеш първата версия като дадеш възможност на разработчика да си отстрани бъговете (като например да предложи вместо 5V по-нормалните 6V). В крайна сметка може да се прежалим и на Service Pack 1 :Koshechka_08:

Е, колко да са по-нормални 6V от 5V :rolleyes: ?!
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#47 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 18.12.12 г. в 22:33

...
Е, колко да са по-нормални 6V от 5V :rolleyes: ?!

Повечето вари-та могат да се регулират до 6V.
Ако не са ми грешни сметките го виждам така: при ограничение от 5V няма да можеш да ползваш глави с по-високо съпротивление. Например тук има съфорумци чиято нирвана е около 11W, следователно с eVic могат да ползват глави с максимум 2.2 Ома. Тъй като аз все още се ослушвам (не много дълго) за мод мога да кажа, че на мойта Joyetech eGo-C2 Upgrade 1000 mAh ми харесват първите 30-40 дръпки (4.15V) при глава 1.8 Ома, т.е. около 9.5W, останалото докато свърши е взаимен компромис :rolleyes: . Следователно като си взема мод ще искам поне 10W и то дори с глави с по-голямо съпротивление.
А ако съм в грешка моля някой знаещ да ме коригира, не за друго ами да не си отида от тоя свят непросветлен :thumbup: пък и да не вкарваме останалите в грях :girl_devil:

Edited by Mitazi, На 18.12.12 г. в 22:35.

Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#48 Vladimir

Vladimir

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 18.12.12 г. в 22:34

И аз Ви се чудя за какво са Ви 6V, аз eVic го ползвам на 4v s CE5 и на 3,6V mini vivi...държи се много прилично.
еVic
EGO T

#49 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 18.12.12 г. в 23:11

А за тези неща защо ти е мод - вървят отлично на всяка еГо батерия?
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#50 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 19.12.12 г. в 08:00


...
Е, колко да са по-нормални 6V от 5V :rolleyes: ?!

Повечето вари-та могат да се регулират до 6V.
Ако не са ми грешни сметките го виждам така: при ограничение от 5V няма да можеш да ползваш глави с по-високо съпротивление. Например тук има съфорумци чиято нирвана е около 11W, следователно с eVic могат да ползват глави с максимум 2.2 Ома. Тъй като аз все още се ослушвам (не много дълго) за мод мога да кажа, че на мойта Joyetech eGo-C2 Upgrade 1000 mAh ми харесват първите 30-40 дръпки (4.15V) при глава 1.8 Ома, т.е. около 9.5W, останалото докато свърши е взаимен компромис :rolleyes: . Следователно като си взема мод ще искам поне 10W и то дори с глави с по-голямо съпротивление.
А ако съм в грешка моля някой знаещ да ме коригира, не за друго ами да не си отида от тоя свят непросветлен :thumbup: пък и да не вкарваме останалите в грях :girl_devil:

Благодаря за информацията и споделения опит :db:!

Edited by Jenevus, На 19.12.12 г. в 20:29.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#51 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 19.12.12 г. в 12:04

За повече мощност, изглежда ще изчакаме Janty MID. Но пък чак толкова за какво ни е?

#52 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 22.12.12 г. в 12:02

http://www.joyetech....wn_nr.php?id=40
Братята китайци бързо въведоха подобрения (не мога да се сетя за друга дума :p )
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#53 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 22.12.12 г. в 13:24

http://www.joyetech.com/support/down_nr.php?id=40
Братята китайци бързо въведоха подобрения (не мога да се сетя за друга дума :p )

Като прочетох информацията от линка, останах доста разочарован, защото се оказва, че първоначалната рекламна информация е била откровена лъжа, поради точка 3:

3. Wattage arrange modification
Due to hardware and software limitations, eVic cannot reach 15W. So we modified the range to 2-11W. And the range will change depend on the resistance. e.g. , when you use 2.1廓, the range will be 4.2W-11W.

В случая се сещам за друга по-подходяща дума, и тя е downgrade :smoking-8570:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#54 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 14.01.13 г. в 14:32

О 5 дни съм собственик на тази играчка и мога реално да споделя мнението си. разбира се то е само мое мнения и не претендирам за разбирач.

Минуси който срещнах:
Огромен размер ... е свикнах вече с него и миприляга удобно в ръката.
Не ми допада много много пръстенчето за управление. Някак като , че ли има пружинка вътре която скърца дразнещо. не е постояно напреженето на сомото пръстенче.

С това минусите свършват.

Плюсове:

Мощна батерия 2600

Може да се настройва с ватове или с волтове. ( отначало не го бях разучил и си настройвах волтажа след това видях опциата и сега си настривам само мощноста.

Версия 1.1 позволява максимална мощност 11W на която мощност направо не се пуши прекалено силно идва за атомайзерите вива нова и мини нова които са по 2.5 ома. Максималният волтаж е 5 волта. Демек при 5 волта имам 11 вата.

С включването на устройството веднага ти изписва колко ома е изпарителя и ти дава препоръчителен вотаж или мощност според това как си го настроил да показва. за 2.5 омов изпарител препоръчва 5.2 вата и със толкова се изпарява супер добре. около 2 секинди дръпка сякаш си пушиш цигара обикновена.

настроиките по менютата са лесни и бързо се свиква с устроиството.

някак по лесно дишат изпарителите, чувството което имах преди с еготата сякаш дърпам от запушена тръбичка го няма. казвам го след като опитвах всички възможни изпарители които имах.

Зтарите ми затлачени изпарители egoC Ego-T които са сериозно количество с малко по голяма мощност от 6 или 7 вата започнаха да изпаряват като нови.

С едно зареждане на устройството изкарах 5 дни и то при доста екерименти и ирга с джаджата.

До сега пушех с егоЦ изпарители и хиляда милиамперови батерии 24 милиграмови течности. С това устоиство на препоръчителна мощност от 5.2 вата пуша 16 милиграмова течност и удара както и парата са доста по силни.
Искам да кажа, че 16 милиграмова течност прави повече удар и пара отколкото 24 милиграмова на егоЦ.

Някой беше казал, че е виждал и му изглеждало ефтиниика. Това изобщо не е вярно. Устройството изглежда масивно и солидно доста приетен вид и достаприятно усеане в ръката. Изглежда си скъпа джаджа.

Това , че ми изписва информация като час и дата, средна статистика по колко секунди дръпка правя и средно за колко още имам мощност ми хареса. температура на устроиството както и други екстри. Дисплея наистина е доста атрактивен и приятен не е като някоя ефтиниика. Приятна резолюция.

Аааа и още един недостатък. Докато включен към компютъра да се зарежда не мога да пуша :( просто се зарежда.

Батерията се зарежда бавно .. Около 2 часа

Бутона е голям и страшно удобен. добре работи.

Конектора 510 му давам най висока оценка от всички конектори които съм срещал до сега. удобен за почистване изработен от солидни сплави.


п.п. ... Чета разни коментари за 18 ватови устроиства. Какво точно изпарявате с 18 вата щото вива новата и его-Т направо замерисаха на изгоряло като им пуснах 11 вата за 1 секунда. до сега наи високото съпротивление което съм пробвал е 2.7 ома но и то най много на 6 вата може да се пуши по нагоре ще го изпържи направо.

#55 Mitazi

Mitazi

    е-сталкерче

  • Участници
  • PipPipPip
  • 239 posts

Posted На 14.01.13 г. в 15:25

Аааа и още един недостатък. Докато включен към компютъра да се зарежда не мога да пуша :( просто се зарежда.

Вземи си резервни батерии със зарядно :thumbup1:
Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина…

#56 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 14.01.13 г. в 15:51


Аааа и още един недостатък. Докато включен към компютъра да се зарежда не мога да пуша :( просто се зарежда.

Вземи си резервни батерии със зарядно :thumbup1:

Така и съм намислил да направя. за сега съм доста очатован от тази ми нова играчка.
Другото което забелязах е, че на препоръчителните настроики които си прави само (като го включиш и разпознае изпарителя ) работи най добре.
около 5 вата при 2.5 омов изпарител

#57 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 14.01.13 г. в 16:32

При 1.1 не са ли го оправили това с пушенето докато се зарежда? В ревюто си Бусардо май го беше споменал.

#58 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 14.01.13 г. в 17:23

Мен ограниченията по мощност и напрежение не ме притесняват толкова, в крайна сметка ще са предостатъчни за 99% от изпарителите. Това, което ме притеснява е по-скоро цялостното качество на изработката. Видях го и на живо, поиграх си за малко и не смятам, че качеството отговаря на цената му. Всичко ми се стори някак си не на особена висота. Не точно евтино, но не и на особено високо ниво. Не се имам за кой знае колко претенциозен, но смятам че в случая, китайците можеха да се постараят маааалко повече. Чудя се колко ли ще изкара при нормална, ежедневна употреба без насилие, преди нещо по механиката на управление да започне да прави номера.

#59 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 15.01.13 г. в 00:31

Мен ограниченията по мощност и напрежение не ме притесняват толкова, в крайна сметка ще са предостатъчни за 99% от изпарителите. Това, което ме притеснява е по-скоро цялостното качество на изработката. Видях го и на живо, поиграх си за малко и не смятам, че качеството отговаря на цената му. Всичко ми се стори някак си не на особена висота. Не точно евтино, но не и на особено високо ниво. Не се имам за кой знае колко претенциозен, но смятам че в случая, китайците можеха да се постараят маааалко повече. Чудя се колко ли ще изкара при нормална, ежедневна употреба без насилие, преди нещо по механиката на управление да започне да прави номера.

Е аз го имам само от седмица и ми харесва. Екранчето е яко не е със светодиоти като часовник от миналият век.
Метала уж чета, че е алуминии но доста плътен и стабилен за алуминии по скоро на инокс ми мяза но и инокс май не е може би е дур алуминии добре пресован.

Аз не ги жаля много много постояно го намирам под седалката или да се размята под педалите в колата и до сега няма драскотина алуминии трябваше вече да се е надрал от няколкото изпускания на тротоара. чудно че и екранчето това стъкло ли е или някаква пластмаса все още не е надрано. като почне да дава фира ще споделя от какво и как но няма да го насилвам.

Мне то си пише коя ферсия е самият софтуер 1.1 но не може да се пуши докато зарежда. със допълнителна батерия и зарядно ще се оправи все пак на 4 или 5 дни два три часа ще се издържат :) докат спя няма да е щото си пуша в леглото докат запам телевизор :)

това което продължава да ме дразни е самият пръстен на управление. някак кофти пружинка има и ми се пързаля из пръстите особенно като са ми уморени ръцете.

#60 Pazuzo

Pazuzo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 17.01.13 г. в 20:40

Merlin, ватовете през софтуера на pc-то ли ги сменяш ?
Иначе и аз да искажа мнение, цигарата в никакъв случай не изглежда евтина, стои идеялно в ръката, стига да е мъжка ръка, за дами малко като вибратор изглежда :). На 5 вата доста силно удря, половин час след това пуша нормална цигара и ми е като въздух.А и батерията си е машина.
aaaa чак сега схванах vv-wv превключването за какво е :)

Edited by Pazuzo, На 17.01.13 г. в 22:21.