Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Искам ли да спра цигарите?


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 27.05.12 г. в 23:56

Здравейте и от мен :smiley_emoticons_joint:

Вече втора седмица не пуша. Имах желание да мина на електронна цигара, тъй като все по-често започвах да се чувствам гузна, че се тровя и, че започнах да наближавам 10 годинки пушачески стаж. Изчетох всички възможни форуми, за, против, мнения, препоръки, но го отлагах за по-нататък, заради моментната "инвестиция", някакси 5 лв всеки ден не се усещат толкова силно като да си купиш нещо, равностойно на "3 стека наведнъж" и да не си сигурен, че ще ти хареса. И мен ме гледаха с подигравки и от 10 места слушах "всяко чудо за 3 дни - ще я захвърлиш много бързо и ще минеш на обикновени пак. Ето - Гошо, Тошо и Прошо пробваха ама пак си пушат Борото и електричките седят в шкафа недокосвани".

Реших се като станах една сутрин и ми беше толкова зле, че хем кашлях и се давех, хем все едно имах оловна топка в дроба - гадост. Казах точка и отидох и купих електричката със замах.

Избрах eGo-C заради издръжливостта на батерията и танк системата, а външния вид и това, че не се държи като цигара в ръката, не ми бяха такъв проблем.

Преди пушех Muratti Silver (0,3 mg)и Vogue Lilas (0,4 mg) по кутия на ден, а като изляза вечер - кутия и половина. Сега пуша по 2 мл по 6 mg на ден, а ако намесим излизане и пийване - 3 мл на ден.

Ще го опиша в дни, защото така най-ясно се вижда как от леко трудно вече си става навик и палването на обикновена цигара се превръща в любопитство, а не необходимост. За 2 седмици съм пушила 2 цигари и 2-3 дръпки от още 2:

1 ден - цял ден на ел цигарка, всичко ок, но вечерта се ядосах на нещо и запалих аналогова и дърпах като луда да си набавя вкуса + започнах да усещам липсата на никотин и да ми е нервно и ревливо.

2 ден - продължава електричката да ми харесва и да си я пуша, но вечерта много бях преяла и си палнах аналогова - пак дърпах като луда, но не ми засити и продължих да си пуша електричката веднага след това + още нервни бесове от липсата на никотин.

3 ден - цял ден си пуша електричка и около мен пушачите започват да миришат на лошо. Вечерта си прецаках никотиновата течност и поради липса на резерви до сутринта си казах - хайде, нали така и така си пуша по 1 аналогова вечер. Запалих, 3 дръпки и се отвратих - то гадост, смрад и кисел вкус в устата.

4-... ден - пуша си изцяло електричка и ми е чудесно - няма нервни кризи, няма и желание за нормални цигари

13 ден - на почивка съм и доста си подпийнах и около мен все пушачи димят, на замаяната ми глава й хрумва, че трябва да запали цигара ей така, от любопитство. Паля, дръпвам - гадно и люто, дръпвам пак - кашлям и не мога да спра в следващата минута. Гася и слагам обица на ухото "повече без глупости на пияна глава"

14 ден - няма мисли за цигари и май това беше. лошото е, че сега си намерих толкова вкусна какаова течност, че не мога да спра да изпарявам - все едно пия горещ шоколад и не мога да се спра.

Другото интересно е, че за толкова кратко време тютюневите аромати вече не ми харесват толкова...

Мисля, че има спиране, но трябва да го поискаш наистина и в същия момент да си в ужас от това, което пушиш и как ти вреди то - пък и да го почувстваш - кашлици, задъхване, смрад по косата, дрехите, вкъщи, дъха си.

Занимавка е, особено разглобяването и зареждането на пълнителите - ходя си с шишенца и спринцовки, бърша със салфетки, занимавка е и ме гледат малко странно хората, но ще ги питам като забранят пушенето на затворени места какво ще правят :).

Плюсовете са, че не миришеш на гадно, сутрешната кашлица постепенно намалява, качвам стълвите по-бързо, имам повече тонус, пуша си в офиса - дори в спалнята в леглото, не мръзна под дъжда или на балкона, пуша в места за непушачи, в кола на непушачи... въобще пълна свобода. От друга страна го няма и това "да дръпнеш един бърз фас, че после няма да може, защото отивам на място, където не се пуши" и това нетърпение и нужда задължително да пушиш където може, защото после може и да не може. Да не забравям и това, че като запалиш цигара, все я пушиш до край, дори да си имал нужда от дръпка-две, а с електричката дръпвам 2-3 пъти и съм сита. Понякога си димя и по-дълго, но като цяло ежедневната ми средна бройка на изпаряване е 4-5-6 дръпки - далеч по-малко от 6те минути за цигара.

Съвет към тези, които се чудят - ще повторя вече казаното, тъй като го подкрепям с две ръце: вземете си нещо качествено и не жалете финансите - те се самоизплащат и удоволствието, както и отдалечаването от нормалните цигари е на 80% гарантирано. Ако добавим воля, търпение и желание - на 100% :)

:offtopic: (Междо другото в четвъртък бях в едно магазинче за електронни цигари и течности в Солун, тъй като исках да се презаредя зя всеки случай за почивката си и интересното беше, че имаха заредени цигари с 0 никотин, за да усетиш вкуса на всичките аромати, които предлагат с еднократно мундщуче - много хитро измислено, не знам дали тук се предлага така, но много бързо се ориентирах за нови вкусове и ми беше адски полезно)

Edited by Tsvetik, На 28.05.12 г. в 00:02.

eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#22 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.05.12 г. в 08:08

Аз ще бъда много кратък - от 2 седмици съм с електронната цигара. Нормална не съм палил от същия ден в който взех eGo-C - не изпитвам нуждата и със сигурност нямам желанието.
Ползвам около 1-1.5ml 18mg течност на ден и смятам да свалям на 11mg следващата седмица. От години съм голям привърженик на наргилетата и съм адски доволен как усещането от електронната цигара е толкова близко.

Tsvetik, носи си 2-3 готови заредени пълнителя като излизаш и цялата игра със салфетки и спринцовки пред хорските погледи ще отпадне. Не че трябва да те притеснява и без друго, но пък си е удобство.

#23 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.05.12 г. в 09:51

Здравейте и от мен :smiley_emoticons_joint:

:offtopic: (Междо другото в четвъртък бях в едно магазинче за електронни цигари и течности в Солун, тъй като исках да се презаредя зя всеки случай за почивката си и интересното беше, че имаха заредени цигари с 0 никотин, за да усетиш вкуса на всичките аромати, които предлагат с еднократно мундщуче - много хитро измислено, не знам дали тук се предлага така, но много бързо се ориентирах за нови вкусове и ми беше адски полезно)

Така е в магазина в Пловдив - може да пробваш течности, може да пробваш хардуер. И в ПВ ще ти обяснят надълго и на широко какво е най-подходящо за вас.
Поздравления, че сте си намерили вашето спасение и добре дошли в клуба на доволните изпарители ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#24 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 28.05.12 г. в 19:47

Sisq0, нося готови за ползване пълнители, но някакси винаги като махна стария пълнител всичко е омазано и пак трябва да се бърше със салфетка. От тия салфетки и бърсаници, за малко да откажа приятеля ми от идеята електронните цигари (той е бъдещ ел-пушач).

Topper, много, ама много хубава практика, иначе стреляш на сляпо, а да не говорим колко шишенца нямя да отидат в боклука по този начин.
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.05.12 г. в 19:51

Sisq0, нося готови за ползване пълнители, но някакси винаги като махна стария пълнител всичко е омазано и пак трябва да се бърше със салфетка. От тия салфетки и бърсаници, за малко да откажа приятеля ми от идеята електронните цигари (той е бъдещ ел-пушач).

Topper, много, ама много хубава практика, иначе стреляш на сляпо, а да не говорим колко шишенца нямя да отидат в боклука по този начин.

Ползвай тогава картове, освен че ще се учудиш от вкуса и удара (гарантирам ти, че ще свалиш концентрацията на никотин) е удобно в една табакера да си сложиш 5-6-7 карта с различни вкусове и да си сменяш според желанието ;)
Колкото до шишенцата и боклука, след време ще минеш на "next level" и ще научиш за ароматите, предназанчени за правене на собствени течности. И като вторичен ефект - поправяне/подправяне/разваляне на готовите течности :D
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 28.05.12 г. в 20:44

Ползвай тогава картове, освен че ще се учудиш от вкуса и удара (гарантирам ти, че ще свалиш концентрацията на никотин) е удобно в една табакера да си сложиш 5-6-7 карта с различни вкусове и да си сменяш според желанието ;)
Колкото до шишенцата и боклука, след време ще минеш на "next level" и ще научиш за ароматите, предназанчени за правене на собствени течности. И като вторичен ефект - поправяне/подправяне/разваляне на готовите течности :D

Чудно :) ще си взема картове в скоро време и ще пробвам, но на смесване още не бих се пробвала, ще стане едно мазало.... 8)
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#27 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 28.05.12 г. в 21:22

Sisq0, ....

Topper, много, ама много хубава практика, иначе стреляш на сляпо, а да не говорим колко шишенца нямя да отидат в боклука по този начин.


Ако не сте в обкръжение на "електричари" с различни вкусове - има го тоя момент "проба-грешка"
...
А течностите не бива да отиват "в боклука"... (след време може да да се окаже "Хм..., а аз не ги харесвах...)

#28 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 30.05.12 г. в 15:17

Или един 510 LR атомайзер за дрип,в джоба,идеалния инструмент колкото за дегустации,спестява излишното "разсипване" на атомайзери/картове :)
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#29 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 16.09.12 г. в 18:40

Здравейте и от мен, аз съм най-новото прохождащо в света на е-цигарките дете :)
По принцип нямам намерение да спирам да пуша, но адски много съм запалена за нещо Е :) Вече ми става гадно, пуша от 7,8 години... Да не говорим че за беден студент вече идва много луксозно да пуша... Пуших и всякакви тютюни, ръчно свивани, но така и не намерих нещо което да ми хареса трайно да си попушвам.
Та мой приятел след павкане на всякакви боклуци (от по 6-9 лв, се преориентира към Его Т с прозрачен картомайзер и батерия 900мАh и от седмица я смуче доволно :) Каза че на четвъртия ден я е заредил, но като знам колко пушеше преди, предполагам че моята (която чакам да пристигне във вторник), ще ми кара денонощие, максимум 2(за справка - пуша по кутия, понякога 2 карелия слимс или Ева - зависи дали излизам вечер). Точно за 15 минути ме накара да преглътна големината на цигарата, защото ми се искаше да си взема нещо по-дамско. Изненадах се от лекотата на цялата цигара, както и допира - много ми хареса и смятам че няма да сгреша, като съм ЗА тази цигарка :)
Освен това доста прецизно изчетох повечето теми във форума, основно за предимствата и недостатъците на Е - цигарките. Направи ми впечатление (ако правилно съм разбрала) че май картомайзерите са по-добрият избор за сметка на атомайзерите, защото те (атомайзерите) протичали, а к-те се пълнели по-лесно, а и предимството им е че можеш да видиш колко течност ти остава - гениално според мен! :Koshechka_08: и т.н.
Надявам се и аз да остана доволна и най-накрая да навия и татко ми да зареже хартишките, защото според мен докато не я види, няма да поиска да спре да дава 400 лв за цигари на месец ( средно пуши 2,3 кутии от по 5.50 :(.
П.П. Остава да похваля админите и участниците за много полезните теми, в които всеки подробно е обяснил каквото човек трябва да знае :) :clapping:
П.П.2 Единственото, което не разбрах е какво е дрипване? :) :rolleyes:

Edited by detencetooo, На 16.09.12 г. в 18:51.


#30 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 16.09.12 г. в 19:58

Здравейте и от мен, аз съм най-новото прохождащо в света на е-цигарките дете :)
По принцип нямам намерение да спирам да пуша, но адски много съм запалена за нещо Е :) Вече ми става гадно, пуша от 7,8 години... Да не говорим че за беден студент вече идва много луксозно да пуша... Пуших и всякакви тютюни, ръчно свивани, но така и не намерих нещо което да ми хареса трайно да си попушвам.
Та мой приятел след павкане на всякакви боклуци (от по 6-9 лв, се преориентира към Его Т с прозрачен картомайзер и батерия 900мАh и от седмица я смуче доволно :) Каза че на четвъртия ден я е заредил, но като знам колко пушеше преди, предполагам че моята (която чакам да пристигне във вторник), ще ми кара денонощие, максимум 2(за справка - пуша по кутия, понякога 2 карелия слимс или Ева - зависи дали излизам вечер). Точно за 15 минути ме накара да преглътна големината на цигарата, защото ми се искаше да си взема нещо по-дамско. Изненадах се от лекотата на цялата цигара, както и допира - много ми хареса и смятам че няма да сгреша, като съм ЗА тази цигарка :)
Освен това доста прецизно изчетох повечето теми във форума, основно за предимствата и недостатъците на Е - цигарките. Направи ми впечатление (ако правилно съм разбрала) че май картомайзерите са по-добрият избор за сметка на атомайзерите, защото те (атомайзерите) протичали, а к-те се пълнели по-лесно, а и предимството им е че можеш да видиш колко течност ти остава - гениално според мен! :Koshechka_08: и т.н.
Надявам се и аз да остана доволна и най-накрая да навия и татко ми да зареже хартишките, защото според мен докато не я види, няма да поиска да спре да дава 400 лв за цигари на месец ( средно пуши 2,3 кутии от по 5.50 :(.
П.П. Остава да похваля админите и участниците за много полезните теми, в които всеки подробно е обяснил каквото човек трябва да знае :) :clapping:
П.П.2 Единственото, което не разбрах е какво е дрипване? :) :rolleyes:

http://www.pv-bg.com/forum/index.php?showtopic=719&st=0&p=8735&hl=%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BF&fromsearch=1&#entry8735


chelsea f.c.


#31 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 16.09.12 г. в 20:22

Фенкс :)

#32 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 16.09.12 г. в 23:36

Фенкс ??? :smoking-8570:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#33 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 16.09.12 г. в 23:48

Фенкс ??? :smoking-8570:

Kaто тенкс, беше модерно по мое време така да си благодарим :)

#34 Георги Дяков

Георги Дяков

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 17.09.12 г. в 08:38

Здрасти,

аз от 8 месеца съм на електронни, като първата ми беше DSE 901 и бях много доволен. След 1 месец тогава се убедих, че решението за Е-пушене е добро и правилно и преминах на eGo с дуал койл картове. Идеална работа ми беше, пробвах всякакъв хардуер, DCT се оказа най-доброто като цяло за мен. А преди 10 дена преминах на Lavatube и Vivi Nova, и съм адски доволен, по-добро може да е само ProVari, но времето ще покаже. Пробвах всякакви аромати, аналогови цигари съм пушил всичко на всичко 5-6 бройки за това време досега. Промени в положителен аспект много. От спорта до веселата част :tongue4: Надявам се в бъдеще да продължа с всичко така успешно и да не запаля цигарите пак. И отделях спестените пари, та наскоро си платих Каското, ГО и лятната почивка, че и Лавата си купих. А, и един таблет. Та като цяло само положителни неща съм видял. Изпарявам изцяло Глицеринови бази, нещо ПГ не ми понася. Така че - минавайте към Е-пушене!

#35 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 17.09.12 г. в 14:00


Фенкс ??? :smoking-8570:

Kaто тенкс, беше модерно по мое време така да си благодарим :)

Сори, ама ми звучи като коуеуо (по мое време хазвахме колело ;) )

Здрасти,

аз от 8 месеца съм на електронни, като първата ми беше DSE 901 и бях много доволен. След 1 месец тогава се убедих, че решението за Е-пушене е добро и правилно и преминах на eGo с дуал койл картове. Идеална работа ми беше, пробвах всякакъв хардуер, DCT се оказа най-доброто като цяло за мен. А преди 10 дена преминах на Lavatube и Vivi Nova, и съм адски доволен, по-добро може да е само ProVari, но времето ще покаже. Пробвах всякакви аромати, аналогови цигари съм пушил всичко на всичко 5-6 бройки за това време досега. Промени в положителен аспект много. От спорта до веселата част :tongue4: Надявам се в бъдеще да продължа с всичко така успешно и да не запаля цигарите пак. И отделях спестените пари, та наскоро си платих Каското, ГО и лятната почивка, че и Лавата си купих. А, и един таблет. Та като цяло само положителни неща съм видял. Изпарявам изцяло Глицеринови бази, нещо ПГ не ми понася. Така че - минавайте към Е-пушене!

Голяма икономия за 8 месеца, да не си пушил по 3 кутии на ден :Koshechka_08:
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#36 ashandarey

ashandarey

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 23 posts

Posted На 17.09.12 г. в 16:02

Айде и аз да напиша... днеска ми е 35ти ден на изпаряване. От както си купих пв-то (Ego-c) и го почнах, оттогава не съм палил ...имам 2 кутии и половина бял дънхил, които седят и събират прах. Нито имах в началото нужда от аналоговия боклук нито нищо. Трябваха ми 2-3 дни да свикна, че си е странно малко, но свикнах. На третия ми ден реших да запаля нормална цигара, сутринта на работа с кафето ...дръпнах си 2-3 пъти и я хвърлих, все едно ядях пепелник с фасове и пепел ...супер гадна работа ...а съм пушач от 14 години ...
Голяма мания ми е вече, накупих си 2-3 картомайзера, да пробвам кой как е ...и няколко вида течности, като миналата седмица си купих 100мл Shade, определено това е течноста :)

#37 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 17.09.12 г. в 20:21

Kaто тенкс, беше модерно по мое време така да си благодарим :)
[/quote]
Сори, ама ми звучи като коуеуо (по мое време хазвахме колело ;)
Нема значение, карай да върви :)
П.П. Чакам си играчката с нетърпение :)

Edited by detencetooo, На 17.09.12 г. в 20:22.


#38 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 17.09.12 г. в 20:38

Какво да кажа, освен добре дошли в нашето племе на новите изпарители и приятно изправяне и за в бъдеще :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#39 detencetooo

detencetooo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted На 17.09.12 г. в 21:55

Какво да кажа, освен добре дошли в нашето племе на новите изпарители и приятно изправяне и за в бъдеще :)

Благодаря ( на чист български :)
Надявам се да продължаваме да черпим солиден опит от по-запознатите в бранша :)

#40 Георги Дяков

Георги Дяков

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 18.09.12 г. в 07:31



Фенкс ??? :smoking-8570:

Kaто тенкс, беше модерно по мое време така да си благодарим :)

Сори, ама ми звучи като коуеуо (по мое време хазвахме колело ;) )

Здрасти,

аз от 8 месеца съм на електронни, като първата ми беше DSE 901 и бях много доволен. След 1 месец тогава се убедих, че решението за Е-пушене е добро и правилно и преминах на eGo с дуал койл картове. Идеална работа ми беше, пробвах всякакъв хардуер, DCT се оказа най-доброто като цяло за мен. А преди 10 дена преминах на Lavatube и Vivi Nova, и съм адски доволен, по-добро може да е само ProVari, но времето ще покаже. Пробвах всякакви аромати, аналогови цигари съм пушил всичко на всичко 5-6 бройки за това време досега. Промени в положителен аспект много. От спорта до веселата част :tongue4: Надявам се в бъдеще да продължа с всичко така успешно и да не запаля цигарите пак. И отделях спестените пари, та наскоро си платих Каското, ГО и лятната почивка, че и Лавата си купих. А, и един таблет. Та като цяло само положителни неща съм видял. Изпарявам изцяло Глицеринови бази, нещо ПГ не ми понася. Така че - минавайте към Е-пушене!

Голяма икономия за 8 месеца, да не си пушил по 3 кутии на ден :Koshechka_08:

Аз не изпарявам поради спестяване като цяло! Пушех по 2 и половина кутии Давидоф на ден иначе. Икономия ВСЕ ПАК направих доволно голяма.