Jump to content


Photo
- - - - -

Избор на електронна цигара


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#21 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 6.06.12 г. в 17:22

Забраната е за нормални цигари, не за електронни. Освен ако твоят работодател не е въвел някакъв вътрешен правилник...

Edited by Sisq0, На 6.06.12 г. в 17:23.


#22 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 6.06.12 г. в 17:27

Реално ми трябва за 8 часа. Не мога да пуша на работа, заради тъпата забрана.

Като начинаеща в изпаряване (най-после свикнах, че думата не е "пушене" :laugh: ), съм много доволна от първоначалния си избор (на предната страница съм написала какво съм взела), така че горещо го препоръчвам. Безпроблемно и лесно за експлоатация е. Казвам го, защото отначало много ме беше страх от протичане, но със силиконовите капачки няма проблеми.
Първите 3-4 дни пушех по 1 аналогова цигара на ден, но започна да ми става все по-неприятно. Звучи малко лицемерно при 4-5 години пушене и 1 седмица непушене, но настина много бързо се усеща разликата.
Идеята ми е, че ако започнеш да изпаряваш по 8 часа на ден, няма да ти се пуши истинска цигара и през останалото време. Така че не си взимай нещо малко (като капацитет на батерия и пълнители), колкото за 8-те часа, защото много скоро ще ти потрябва по-сериозно устройство.

Забраната е за нормални цигари, не за електронни. Освен ако твоят работодател не е въвел някакъв вътрешен правилник...

Точно затова иска да си вземе електронна цигара, за да може да я използва на работа.

Edited by Destiny, На 6.06.12 г. в 17:30.


#23 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 6.06.12 г. в 17:32

Всеки който минава на ел.цигара иска максимално да се доближава до истинска по размери и вид.Впоследствие ще разбереш че е точно обратното,колкото по разлина е от обикновенна цигара толкова по готино е.Аз например пуша със синя батерия и виолетов атомайзер и право да ти кажа друго те възприемат околните.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#24 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 6.06.12 г. в 17:48

Точно от "възприемането" се притеснявам. Работя в администрация и ако скоча с нещо голямо ще е фрапиращо. :blink: Твърдо съм решила да мина на електронна, защото излизането пред офиса е още по-неприемливо.

#25 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 6.06.12 г. в 19:52

Реално ми трябва за 8 часа. Не мога да пуша на работа, заради тъпата забрана.


Малка цигара = по-често пълнене, по-често зареждане на батерията, по-често чистене - независимо за колко часа ти трябва.
Изпаряването не е пушене! Ако беше, "пълненето, зареждането, чистенето", щеше да изглежда приблизително така: Носиш 50-60 цигари в торба, за да пушиш ги пълниш в кутия, палиш ги с "магически" кибрит, в който има 12-15 клечки, за да получиш още клечки ти трябват 3-4 часа, на 7-8 цигари задължително миеш и полираш пепелника.
Пушил съм почти 6 месеца малка цигара, захвърлих я и минах на аналогови. Преди месец си купих си еГо-Ц/1к/мАч - разликата е драстична в +! Сега се чудя, що не дадох още пари за истински ГОЛЯМА?!

Точно от "възприемането" се притеснявам. Работя в администрация и ако скоча с нещо голямо ще е фрапиращо. :blink: Твърдо съм решила да мина на електронна, защото излизането пред офиса е още по-неприемливо.


Не се притеснявай. Като си изпаряваш по цял ден, а стаята ти не е задимена и не мирише на цигари (всъщност почти на нищо не мирише), непушачите се отнасят доста положително. Понеже естествено има интерес, разяснявам какво е инхалаторчето, как работи, какво изпарявам и колко съм намалил цигарите. Получавам поздравления и картбланш да смуча череша, колкото ми се иска :)

п.с. От 2002 г. не ми се беше случвало да смуча като змей на оперативките и от скука да правя кръгчета :)))
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#26 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 6.06.12 г. в 20:10

Самата истина– Поздравления Jenevus


пп.За дамите е достатъчна и 650 мач eGO,батерия–предполагам !

Edited by pepisuni, На 6.06.12 г. в 20:27.


chelsea f.c.


#27 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted На 6.06.12 г. в 20:31

Мой съвет,ако ще минаваш на електронна,направи го за постоянно,направи го заради себе си,а не заради забраната.Поздрави на адаша :) .
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#28 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 6.06.12 г. в 20:50

пп.За дамите е достатъчна и 650 мач eGO,батерия–предполагам !

НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ОТ Е-ЦИГАРИ.
Не мога да направя конфигурацията, бе хора!
В Бургас няма магазин.
Или трябва да поръчам комплект по интернет или ми трябва конфигурация от вас.
Помощ ми трябва. Минимално фрапиращо като размер и максимално като ефект.

Edited by lex, На 6.06.12 г. в 20:50.


#29 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 6.06.12 г. в 21:08

Изпаряването не е пушене! Ако беше, "пълненето, зареждането, чистенето", щеше да изглежда приблизително така: Носиш 50-60 цигари в торба, за да пушиш ги пълниш в кутия, палиш ги с "магически" кибрит, в който има 12-15 клечки, за да получиш още клечки ти трябват 3-4 часа, на 7-8 цигари задължително миеш и полираш пепелника.

Би ли разяснил какво точно означава това при изпаряване, защото още се чудя как точно да поддържам "инхалаторчето"? За сега само мия пълнителите с топла вода, но знам, че не е достатъчно. Какво друго е нужно и на колко време? Моля за обяснения, като за съвсем начинаещ. И ако е възможно - процедури, които не включват разглобяване на атомайзера.
Благодаря! :)

НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ОТ Е-ЦИГАРИ.
Не мога да направя конфигурацията, бе хора!
В Бургас няма магазин.
Или трябва да поръчам комплект по интернет или ми трябва конфигурация от вас.
Помощ ми трябва. Минимално фрапиращо като размер и максимално като ефект.

Съвет от начинаещ към още по-начинаещ:
- USB Pass-through 650mAh Joyetech eGo-T батерия за eGo/eGo-T/eGo-C - стоманена или черна
- Атомайзер за Joye eGo-T - конусовиден, Type A, стоманен или черен
- 1 бр. пълнител тип резервоар Type A за Joye eGo-T - черен (черен, защото от прозрачните няма в момента, а едва ли искаш син) - 2-3 броя
- 10 бр. силиконови капачки за пълнители за Joyetech eGo-T Type A
- 5бр. предпазен накрайник за пълнители за Joye eGo (Type A, eGo-T Type A, eGo-C) - не е задължително
- Преходник от ел. мрежа към USB 1200 mAh - подходящ за USB зарядни за Joye eGo - не е задължително
- Никотинова течност - тук вече сама трябва да избереш

Не знам дали попада в категорията "минимално фрапиращо като размер", но и аз съм жена и ме устройва. Колкото до "максимално като ефект" - за 1 седмица ме отказа от аналоговите цигари, но вероятно има и нещо още по-добро. Тук по-опитните ще се изкажат.

Edited by Destiny, На 6.06.12 г. в 21:13.


#30 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 6.06.12 г. в 21:17

И аз мислех същото,но колежката ме изпревари ! Вместо този Атомайзер може да пробвате с някой от Картомайзерите които се предлагат–тогава ще ви трябва само батерията и зарядното от предходното мнение ! Не казвам,че не е добро предложението–напротив


chelsea f.c.


#31 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 6.06.12 г. в 22:01

Lex вземи си стартер кит EGo-T или EGO-C(за предпочитане) за да ликвидираш цигарите от раз.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#32 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 7.06.12 г. в 22:42


Изпаряването не е пушене! Ако беше, "пълненето, зареждането, чистенето", щеше да изглежда приблизително така: Носиш 50-60 цигари в торба, за да пушиш ги пълниш в кутия, палиш ги с "магически" кибрит, в който има 12-15 клечки, за да получиш още клечки ти трябват 3-4 часа, на 7-8 цигари задължително миеш и полираш пепелника.

Би ли разяснил какво точно означава това при изпаряване, защото още се чудя как точно да поддържам "инхалаторчето"? За сега само мия пълнителите с топла вода, но знам, че не е достатъчно. Какво друго е нужно и на колко време? Моля за обяснения, като за съвсем начинаещ. И ако е възможно - процедури, които не включват разглобяване на атомайзера.
Благодаря! :)

"Миенето и полирането" не включва никакви високотехнологични и изискващи хай-скил операции :)
Като цяло ползването на инхалаторчето за мен включва:
1. Пълнене на две шишенца от по 10 мл със сокчета с различен аромат. Поне при мен редуването на ароматите намалява желанието за аналогови.
2. Пълнене на две резервоарчета. Дават достатъчно сигурност при невъзможност за незабавен достъп до шишенцата.
3. Подсигуряване на две напълно заредени батерии - дори при тежка експлоатация третата ще се зареди докато изпариш две.
4. Веднъж на ден миене на танковете с вода и сапун.
5 На няколко танка (аз го усещам по лекотата при дърпане) продухване от излишна течност на основата където се поставя изпарителя и почистване със салфетка на конденза (с еГо-Ц съм).
6. На всеки танк - почистване със салфетка на конденза на корпуса на изпарителя (от двете страни), самия изпарител, основата и батерията.
7 Веднъж седмично разглобяване на изпарителя, миене, огаряне, миене и сушене.
8. Веднъж седмично топене в спирт на танковете - сапуна и водата не могат да измият всичко.
9. Изпаряване с голям кеф, който не се връзва много с гореописаните дейности :)!
Та, "Миенето и полирането" включват т. 6 + т. 5 - в този ред.

Този пост вероятно би разколебал кандидат някои вайпъри, но на практика "поддръжката" се превръща в нещо като ритуал и поне на мен не ми тежи. Даже "миенето и полирането" (5+6) го ползвам за релакс :)

Самата истина– Поздравления Jenevus!

Благодаря :)!
За съжаление почти никъде в прав текст не пише: Изпаряването не пушене! И-цигарата е електрически уред, работещ със специфични консумативи и се нуждае от съответната поддръжка. Ако искате да не пушите си вземете и-цигарата с батерия с най-големия капацитет за бюджета ви. Изберете кит с голям резервоар. Стартовият ви кит може да не е с обслужваем изпарител, но предвидете преминаването на следващо ниво. Размерът не бива да ви притеснява, а следва да се отчита преди всичко откъм ергономия - продуктът е слабо известен, възприема се по-скоро положително от неизкушените от никотина, "моди" има само сред "ундергрунда" на изпаряващите. Ако сте сериозен пушач и не желаете/не можете/не искате да откажете никотина не очаквайте, че изпаряването е без пари - разходите ви ще са по-малки, но почти всичко (или всичко) е консуматив.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#33 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 4.07.12 г. в 22:42

Варианта батерия джойтеч/от по-горния пост/, зарядно и картомайзер... Препоръки за картомойзера?

#34 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 5.07.12 г. в 06:29

http://www.pv-bg.com...izer-1-ego.html


chelsea f.c.


#35 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 13.07.12 г. в 19:47

Така...Поръчката ми пристигна, батерията се зарежда, утре ще съм Алиса в страната на чудесата. :rolleyes:
Благодаря на всички, които се отзоваха със съвети!

#36 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 13.07.12 г. в 20:00

http://www.pv-bg.com/ce4-clearomizer-1-ego.html

Да питам за този карт, нормално ли е да не усещам парата на езика при всмукване?
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#37 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.07.12 г. в 20:15


http://www.pv-bg.com...izer-1-ego.html

Да питам за този карт, нормално ли е да не усещам парата на езика при всмукване?

Нормално е, парата има малко по-дълъг ход, пък и от хобота (мисля) се охлажда.
Някои обичат по-топла пара, други по-хладна, всеки с вкуса си :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#38 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 13.07.12 г. в 21:01

Ами при мен много се загрява карта и парата влиза топла. Чудех се дали не съм го повредила нещо като го мих, защото го изкъпах целия. Бях заредила една гадна течност, която само с бърсане нямаше шанс да се махне - разглобих го и го гмурнах под чешмата.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#39 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 13.07.12 г. в 22:36

off:

mioki, под индиго ли пишете? :)

#40 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 13.07.12 г. в 22:39

:offtopic:

май да! :drinks:



chelsea f.c.