Jump to content


Photo
- - - - -

помощ за избор на цигара


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 14.04.11 г. в 21:03

Здравейте!
Чета Ви вече втори ден но вече започвам да се обърквам.
Това е и повода да ви пиша. Искам да избера цигара за дама която пуши по около 10 цигари жълта EVA дневно. От прочетеното останах с впечатление че eGO е цигарата с най малко проблеми, дефекти , протичания и отклонения на вкуса?
Не разбрах и каква е разликата между атомайзер и картомайзер и предимствата и недостатъците им ?
Ще е от полза ако ме ориентирате най-общо за цената на поддръжка и консумативи месечно като имате предвид средния живот на компонентите.
От прочетеното останах с впечатление че атомайзера има живот около месец за другите части не разбрах какъв е очаквания им период на използване приблизително.
С две думи това ли е правилния избор на цигара за пушач с такива потребности и какви са разходите които трябва да предвиди (след първоначалната инвестиция) за никотин и замяна на компоненти?
Поздрави!

#2 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 14.04.11 г. в 23:27

Здравейте!
Чета Ви вече втори ден но вече започвам да се обърквам.
Това е и повода да ви пиша. Искам да избера цигара за дама която пуши по около 10 цигари жълта EVA дневно. От прочетеното останах с впечатление че eGO е цигарата с най малко проблеми, дефекти , протичания и отклонения на вкуса?
Не разбрах и каква е разликата между атомайзер и картомайзер и предимствата и недостатъците им ?
Ще е от полза ако ме ориентирате най-общо за цената на поддръжка и консумативи месечно като имате предвид средния живот на компонентите.
От прочетеното останах с впечатление че атомайзера има живот около месец за другите части не разбрах какъв е очаквания им период на използване приблизително.
С две думи това ли е правилния избор на цигара за пушач с такива потребности и какви са разходите които трябва да предвиди (след първоначалната инвестиция) за никотин и замяна на компоненти?
Поздрави!

Joye eGO е много добра цигара,но не лошо да попиташ първо приятелката си,заради размера и теглото на ego съм забелязал че жените не ги долюбват много.Разходите ще са малко, щом пуши по 10 цигари на ден. Това колко издържат частите е въпрос на късмет,батериите на ego ги използвам вече 5 месец без забележки.Изпарителя може да откаже и на третия ден,може да издържи и половин година,имам няколко такива и още си ги ползвам.

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 14.04.11 г. в 23:46

Ego мисля е неподходящ избор в твоя случай.Мисля 510 би и вършила чидесна работа.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 15.04.11 г. в 08:05

Двоен комплект ръчни електронни цигари DSE-801 не е ли по надежден и лесен за употреба. Като недостатък в сравнение с препоръчания от вас не е ли само дължината?

#5 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 15.04.11 г. в 11:03

Ego е форм-фактор, не цигара. Според мен за жените е важен външният вид, така че по-добре сама да избере модела. Инак за изпарител препоръчвам катромайзер.

#6 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 15.04.11 г. в 11:15

Пушех 32 години - напоследък по кутия и половина тежки цигари.
От месец и половина един пълнител и една батерия на 801/302 ми стигат почти за цял ден - (не промених навика си кога и къде да пуша!)
В твоя случай с 10 цигари дневно за жена, мисля, че Vakill е прав за 510.

#7 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 15.04.11 г. в 12:22

Бихте ли обяснили разликата между изпарителите (атомайзер картомайзер) Какви са предимства и недостатъци като начин на работа и цена?
А иначе 801 не е ли по удачен изобр. Всъщност кой е модела който се обслужва лесно не тече и на мирише на загоряло или пластмаса?
Разбирам че 510 дава по силен вкус, но дамата не пуши от най-силните цигари.


Ще опитам да напрявя накаква сметка за месечни разходи, а вие моля ме поправета ако греша:

1. нагревател 1 атомайзер или ? картомайзера 13лв
(ако някой може да сподели какъв е броя на картомайзерите които могат да заменят атомайзера и къде е предимството им?

2. Батерия около 30 лв на около 3 месеца приблизително 10 лв месечно.

3. течност все още не мога да се ориентирам какво количество на какъв брой цигари отговаря.

Може би пропускам и други разходи за пълнители и нещо за което не се сещам.

Edited by Ваньо, На 15.04.11 г. в 12:45.


#8 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 15.04.11 г. в 13:32

801 предава вкуса най-силно, но по всички други показатели (сила на удар, количество пара...) мисля, че 510 е по-добре. Но най-добре си е еГо, ако дамата може да направи компромис с размера...

Всички модели протичат, ако се ползват с дрипване.
На пластмаса мирише само изпарителя на еГо-Т.
Другите атомайзери понякога дават вкус на изгоряло заради фитила, който е в тях, неизбежно е. Капваш 2 капки и проблема се решава временно.


Относно разходите, поне при мен, а и при повечето хора става въпрос за следните:

1. Един атомайзер месечно. Ако е нискоомен - два.
За картомайзерите - незнам какви са им предимствата и дали въобще има такива, но мисля, че излизат малко по-скъпо в сравнение с ползване на атомайзер с дрип-тип.

2. Батерия на около 5-6 месеца.

3. Аз пушех по 25 леки цигари и в момента ползвам около 1.5-2 мл на ден. Ако пушиш по 10 леки цигари предполагам, че 1мл ще ти е максимума дневно. Но това зависи и от количеството никотин на милилитър - когато изпарявам 18мг/мл, 10 мл не ми стигат и за 4-5 дни, а с 24мг/мл една десятка я пуша 7-8 дни, та от гледна точка на разходите това е по-добрия вариант.


За други разходи не се сещам ...

Edited by Lyudmil, На 15.04.11 г. в 13:32.


#9 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.04.11 г. в 13:42

Що не вземеш да попрочетеш страхотните статии на loci преди да питаш? Статиите са супер подробни у уникално изскренни,каквито няма да намериш никъде.А отностно тези сметки за бъдещите ти разходи,просто ги забрави.Няма начин да разбереш колко точно ще ти струва.Препоръки какво да купите с новата си електронна цигара
Защото :
1.Колко ще ти искара изпаритела ,зависи от: течностите,начина на пушене,късмет и др.
2.Колко ще ти искара батерията също е супер относитена цифра.Зареждане и поддръжка на батериите на електронната цигара
3.Течностите са много като разновидности,както и магазините ,които ги предлагат.Разфасовките са различни,на различни цени.Освен това нямаш ни най-малка представа колко ще пафка жена ти.Това че е пушила 10 цигари не е никакво мерило за бъдещо изпаряване,а само някакъв груб ориентир.
4.Този вид продукти (цигари,части и течности) тепърва много ще поефтинятав за разлика от Ева-та на жена ти ,където единствената тенденция е нагоре.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#10 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 15.04.11 г. в 14:31

Ego е форм-фактор, не цигара. Според мен за жените е важен външният вид, така че по-добре сама да избере модела. Инак за изпарител препоръчвам катромайзер.


Би ли обяснил защо препоръчваш картомайзер?

#11 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 15.04.11 г. в 15:36

Картомайзера се обслужва лесно, особено последните модели. Прави приличен удар и не цапа. Освен това е по-евтин.

Edited by pinko, На 15.04.11 г. в 15:37.


#12 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 15.04.11 г. в 15:41

Какъв е недостатъка му тогава спрамо вариант с атомайзер?

#13 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 15.04.11 г. в 15:45

И аз мисля да пробвам с керамичните картомайзери, ама незнам колко течност побират :unknw:

#14 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.04.11 г. в 15:50

Аз не съм пробвал с картомайзер до сега ,ама чета из форумите ,че замирисвали на изгоряло като се напълнят некадърно.Т.е. сложничко за жена ти.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#15 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 15.04.11 г. в 16:18

Картомайзера е замислен като устройство за еднократна употреба, но може да се пълни без проблем. Според мен човек първо трябва да пробва, и после да купува комплекти за по 100+ лв. Затова и са измислени цигарите за еднократна употреба - за да видиш ще го бъде ли или не.

#16 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 15.04.11 г. в 17:53

Аз пък мисля ,че е по добре да се набуташ 100+лв и ако не го бъде и не те устройва я продай.Тази стока се харчи лесно и бързо и не е проблем да си върнеш парите.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#17 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 15.04.11 г. в 21:10

Ако вземеш eGO,едва ли ще се разочароваш! :smiley_emoticons_joint:

#18 Ваньо

Ваньо

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 15.04.11 г. в 21:12

В описанието на резервната част атомайзер пише Не е препоръчително директното накапване на течности, тъй като оставя отлагания по основата на изпарителя, което затруднява работата му и може да доведе до повреди, които не се обслужват гаранционно.. Истина ли е и защо тогава се продават капчаки за директно капане или написаното е застраховка за търговеца?

#19 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 15.04.11 г. в 21:26

Това да не те притеснява,дрипването за мен си е най-добрият метод!Трябва доста време за отлагания и задръстване на атомайзера,и то най-вече от по-тъмните течности,но и да стане това се почиства лесно със спирт или топла вода!

#20 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 15.04.11 г. в 21:36

Първата си електронна цигара( Гамучи) купих от България и струваше около 100 лв. комплекта (с една батерия и един изпарител) , но тогава още не беше открит в pv-bg.com . Подобна на тази беше.

Edited by adel, На 15.04.11 г. в 21:53.