Jump to content


Photo
- - - - -

Дали някой може да ме упъти


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 Arabata

Arabata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 6.05.10 г. в 15:08

Така, от 2 дена обикалям Бургас и не мога да намеря къде продават течности...Ходих по аптеки и магазинчета за цигари и тук там продават е-цигари съответно само с пълнители за продукта..В Кауфланд аптеката има някаква цигара от М серията предполагам че пълнителите стават и за моята INTELLICIG EVO, но и там няма течности ако някои е открил някъде в Бургас където продават такива , моля да сподели :)

#22 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 6.05.10 г. в 22:13

В Бургас няма от къде да си купиш течности от специализиран доставчик,единствено можеш да намериш това на снимката ,не съм я пробвал и нищо не знам за произхода й.Разчитай само на поръчки по интернет.

Attached Files

  • Attached File  l.jpg   1.5KB   162 downloads


#23 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.05.10 г. в 13:29

Чудесна препоръка как да си напълниш батериите с течност. На мен моделът не ми харесва точно, защото пълнителят е супер малък и прелива лесно. Всъщност не ми харесва нито един модел, на който атомайзерът влиза в пълнителя, точно по същите причини.

На течностите задължително трябва да пише, че са токсични при контакт - никотинът е токсичен в достатъчни количества и се усвоява и през кожата.

#24 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 13.05.10 г. в 13:36

В Бургас няма от къде да си купиш течности от специализиран доставчик,единствено можеш да намериш това на снимката ,не съм я пробвал и нищо не знам за произхода й.Разчитай само на поръчки по интернет.

Здравейте отново:)
В началото на следващата седмица чакам да си получа новичкото ДСЕ801 (черничко). Вече нямам търпение и мнооого се надявам нещата и при мен да се получат!:) B)
Прерових доста из форума, май даже всичко изчетох. Четох и в http://www.e-cigaret...orum.com/forum/ и все пак не мога да се ориентирам по няколко въпроса, така че, бъдещи колеги, отново моля за помощ.
Първият въпрос:
ИСкам да си поръчам няколко вида разтвори и тъй като вече споменах че съм в Бургас, а тук няма друг вариант, освен доставка, не ми се иска да плащам за няколко доставки и после да ми останат и разтворите.
Проблемът е че не мога да преценя с какво никотиново съдържание да поръчам. В момента пуша по около 30 цигари на денонощие. Съдържание на никотин - 0.6. Колебая се между 18 и 24 мг. Искам да си взема Ruyan4#, 555, Cuba Cigar (като най-близки до истинска цигара и така по-тежки - според мненията които прочетох). Та смятам те евентуално да са 24 мг. Отделно от тях Cherry и Nuport (Menthol) - за подсилване. Те евентуално да са 18 мг.
Някой който е пушил горе долу като мен аналаогови ако може да се включи:)

Вторият въпрос ми е:
От резервните части в случая май най-наложително е да си взема втори изпарител. Ще има ли разлика в усещането при Атомайзер за Joye 302/Joye Stick (и DSE-801) и Атомайзер за DSE-801. Понеже в момента само първият го има в наличност.

И последният въпрос е най-вече към geniusloci - дали се очаква доставка на течности в близката седмица, защото някои от ароматите които искам да поръчам, май ги няма в момента.

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.05.10 г. в 11:06

Вземи си 801 атомайзер. Има вече налични.
Cuba Cigar не е особено тежък по мое мнение - дори сладни. Ако искаш нещо тютюнево - Camel, Verginia, дори обикновеното MLB. Течностите дойдоха снощи, днес ако се справя ще кача част от тях на сайта. Ориентирай се към 18-ка според мен, с 24-ката има шанс да препушваш.

#26 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 17.05.10 г. в 12:01

Йеееее! Бързам да се похваля, че моята DSE801 е в ръката ми и .... невероятно е! Направо толкова съм щастлива, че взех да се питам дали не се надрусах за отрицателно време. :yahoo:
Първо и най-силно впечатление - страхотен throat hit!!! Чак се сепнах, макар че си пуша от аналоговите и доста остри цигари понякога. В момента дърпам и си мисля, че като че ли това условие е най-важното за мен. За което искам да благодаря на колегите, които ме насочиха правилно.
Следващо което ме впечатли е тази пара - достатъчно обилно е (пак според очакванията ми, че даже и в повече).
Вкусът е интересен. Преди години бях опитала едно наргиле с ябълков аромат. Сега този разтвор, който "пуша" има някакви леки подобни нотки, а на мирис самият пълнител леееко докарва на суров тютюн.
Дизайна на цигарата отново ме изненадва приятно. Очаквах нещо далч по-грубичко и се чудех как ще го пуша на обществени места, но сега като я гледам, мисля че няма даимам такива притеснения (надявам се, че не се дължи на еуфорията, или пък на... никотина който издърпах току-що :thumbup: )
Имам 5 допълнителни меки пълнители, които... уж трябваше да са празни, но... имат някаква течност, която опитвам в момента. Фолиото с което е запечатан всеки един е маркиран с HIGH USA Mix. Нямам идея какво трябва да значи това. И сега пак моля за помощ от ветераните. Като отворя пълнителя на самата вата отдолу има едно като найлонова(пластмасова) тапичка. Понеже не знам за какво е, я махнах (така или иначе не влиза в атомайзера). Надявам се че така трябва...
Тези дни чакам доставка и на няколко разтвора от магазина на форума, така че ще продължавам да описвам впечатленията си:)
Така, вече смятам, че може да ме причислие към отбора B)

#27 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.05.10 г. в 13:25

Като отворя пълнителя на самата вата отдолу има едно като найлонова(пластмасова) тапичка. Понеже не знам за какво е, я махнах (така или иначе не влиза в атомайзера). Надявам се че така трябва...


Служи да затвори пълнителя да не изтича. Трябва да се махне преди употреба, разбира се.
този потребител вече не участва на този форум

#28 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 19.05.10 г. в 11:06

Служи да затвори пълнителя да не изтича. Трябва да се махне преди употреба, разбира се.

Получих си първата доставка от нашия магазин и имам да тествам няколко вида разтвори. Естествено, нямам търпение да опитам всичко, но няма как да стане:). Вече накапах в един използван филтър Cuba Cigar и още ми е трудно да определя доколко ми допада. + това го пробвам и с нов атомайзер, та от врмее на време се усеща и вкус на изоряло масло:) Интересен е иначе вкуса.
И сега пак да задам няколко глупави въпроса:
1. Чета, че накапвате от разтворите със спринцовка, или с капкомер. По скалата на спринцовката ли се ориентирате за количеството, което сипвате, или пък има някакъв брой капки, които следвате за ориентир? С игла ли изтегляте от шишенцето?
2. На колко презареждания средно е добре да се пере ватата на пълнителите?

#29 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 19.05.10 г. в 11:15

1. Като цяло - сипваме на око - да стане мокро, но не на капка. т.е. трябва да е максимално влажна ватата, но без да се събира течност отгоре.

2. Аз ги сменям на ден два и ги пера после. Зависи от атомайзера и колко навътре е ватата, иначе карах с последния и 3 дена, като не видях да се променя, но накрая го усетих, че си промени вкуса.

#30 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 19.05.10 г. в 13:01

1.Не използвам нито капкомер, нито спринцовка. Махам ватата, пълня с течност, после при поставянето обратно ватата попива от течността и върху нея доливам няколко капки.
Според мен ако има течност само върху ватата, а не и под нея, много бързо ще го има този загорял вкус, който мисля на никого не е приятен.

2.Сменям ватата на ден, ден и половина.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#31 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 21.05.10 г. в 11:32

Първо да се похваля - от понеделник когато получих DSE-то не съм палила цигара и до вчера всичко беше наред, докато не почнаха да ме болят на места венците и трябваше да внимавам какво ям, за да не ми щипе. Днес вече си имам 2 прекрасни огромни афти - такива не бях имала досега. Видях че и при други се е случвало, та май ще трябва да стисна малко зъби, защото доколкото разбирам това е някакъв временен проблем.
Това, което обаче ме притеснява е, че от вчера насам нещо сякаш не мога да извадя нито достатчъно пара, нито вкус, а най-лошото - почти не мога да усетя никакъв удар. :cray: :( Сменям два атомайзера, две напълно заредени батерии, пълня добре (уж) пълнителите, капя и разтвор върху мостчето, обаче - не, просто не е същото. Не знам дали причината не е в това, че тези пълнители си ги зареждам сама и нещо не правя като хората. Използвам метода на every me:
"Махам ватата, пълня с течност, после при поставянето обратно ватата попива от течността и върху нея доливам няколко капки." и май някъде по темите бях чела Валери да съветва да се капе върху мрежичката на мостчето, та и там капя - да се овлажни добре.
Прави ми впечатление, че отстрани по пластмасовия контейнер на пълнителя се получава доста бързо конденз - съответно - избърсвам.
Усещам вече, че почвам да си мисля за цигара, защото от сутринта се мъча да докарам някакво подобие, но не се получава.
Моля, помагайте пак с идеи какво да пробвам! :unsure:

#32 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 21.05.10 г. в 12:35

Първо да се похваля - от понеделник когато получих DSE-то не съм палила цигара и до вчера всичко беше наред, докато не почнаха да ме болят на места венците и трябваше да внимавам какво ям, за да не ми щипе. Днес вече си имам 2 прекрасни огромни афти - такива не бях имала досега. Видях че и при други се е случвало, та май ще трябва да стисна малко зъби, защото доколкото разбирам това е някакъв временен проблем.
Това, което обаче ме притеснява е, че от вчера насам нещо сякаш не мога да извадя нито достатчъно пара, нито вкус, а най-лошото - почти не мога да усетя никакъв удар. :cray: :( Сменям два атомайзера, две напълно заредени батерии, пълня добре (уж) пълнителите, капя и разтвор върху мостчето, обаче - не, просто не е същото. Не знам дали причината не е в това, че тези пълнители си ги зареждам сама и нещо не правя като хората. Използвам метода на every me:
"Махам ватата, пълня с течност, после при поставянето обратно ватата попива от течността и върху нея доливам няколко капки." и май някъде по темите бях чела Валери да съветва да се капе върху мрежичката на мостчето, та и там капя - да се овлажни добре.
Прави ми впечатление, че отстрани по пластмасовия контейнер на пълнителя се получава доста бързо конденз - съответно - избърсвам.
Усещам вече, че почвам да си мисля за цигара, защото от сутринта се мъча да докарам някакво подобие, но не се получава.
Моля, помагайте пак с идеи какво да пробвам! :unsure:


Афти и аз имах в началото както и проблеми с венците. Не знам от какво се получава, но вече нямам грижи - явно устата ми свикна с парата на тази цигара. В този ред на мисли четох, че хора ползващи никотинови дъвки са имали такива странични ефекти.

Относно липсата на удар и пара - пробвай с друга течност ако имаш. Щом два изпарителя и две батерии не работят, значи проблемът е друг.

Кондензът отстрани на пълнителя на 801 е нормален, понякога като го извадя направо капе от него. Щом с директно капане не можеш да извадиш пара, вече тотално съм без идеи.

Освен да пробваш с пас-тру ... Някак си не вярвам и двата изпарителя да са се предали след толкова малко време.

Ще следя темата с интерес!

Поздрави!

DSE901 | DSE801


#33 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 21.05.10 г. в 12:50

Афти и аз имах в началото както и проблеми с венците. Не знам от какво се получава, но вече нямам грижи - явно устата ми свикна с парата на тази цигара. В този ред на мисли четох, че хора ползващи никотинови дъвки са имали такива странични ефекти.

Относно липсата на удар и пара - пробвай с друга течност ако имаш. Щом два изпарителя и две батерии не работят, значи проблемът е друг.

Кондензът отстрани на пълнителя на 801 е нормален, понякога като го извадя направо капе от него. Щом с директно капане не можеш да извадиш пара, вече тотално съм без идеи.

Освен да пробваш с пас-тру ... Някак си не вярвам и двата изпарителя да са се предали след толкова малко време.

Ще следя темата с интерес!

Поздрави!


Не, не може би не съм се изразила съвсем точно - пара има, но е значително по-малко и сякаш не мога да си набавя необходимото количество никотин. Имам няколко вида течности, като всичките са със съдържание 18 мг и само една която е 24. с нея като че ли е малко по-добре. В този ред на мисли - някой знае ли оригиналните готови пълнители, маркирани с high с какво съдържание са. Може пък оттам да идва проблема и да изпадам вече в лека паника от липсата на дпстатъчно количество.
Не мисля че е възможно преоблема да е и в двата изпраителя и двете батерии едновремемнно. По-скоро - пълнителите по някакъв начин...
А щом проблема с афтите е временен, ще го преживея ;)

#34 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 21.05.10 г. в 12:54

high - 24mg/ml MLB
med - 18mg/ml MLB
low - 11mg/ml MLB

са готовите пълните доколкото ми е известно. Освен това различните разтвори изкарват различна по количество пара.

Лично според мен ако търсиш по-силен удар просто трябва да смениш 801.

Ползвам 801 и 901 - малкия изпарител вади по-силен удар със същия разтвор. Парата е по-обилна и според мен е по-добра. Недостатък е, че батерията не издържа много, но винаги има как да се заобиколи това - пас-тру / по-голяма батерия / преходник и батерията от 801 / 905.

Поздрави!

Edited by Odin, На 21.05.10 г. в 12:59.

DSE901 | DSE801


#35 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 21.05.10 г. в 13:36

Хм... това с различните разтвори и парата може би обяснява причината за по-малкото и количество и освен това се оказва че до момента съм вайпвала 24мг (което ми беше вкусноооо :thumbup: )
Значи ще чакаме 24mg/ml MLB в нашия магазин.
Комбинацията с 901 звучи интересно. Ако не те затруднява дали можеш да качиш някаква снимка на такъв мод - атомайзер 901 с батерия 801. А пълнителите за 901 много по-малки ли са?
Още един въпрос - за почистването на атомайзера - дали правилно съм разбрала, че спокойно може да се пусне целият в спирт или гореща вода. Да не го повредя нещо...

Edited by wingdings, На 21.05.10 г. в 13:36.


#36 Odin

Odin

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 21.05.10 г. в 13:45

Хм... това с различните разтвори и парата може би обяснява причината за по-малкото и количество и освен това се оказва че до момента съм вайпвала 24мг (което ми беше вкусноооо :thumbup: )
Значи ще чакаме 24mg/ml MLB в нашия магазин.
Комбинацията с 901 звучи интересно. Ако не те затруднява дали можеш да качиш някаква снимка на такъв мод - атомайзер 901 с батерия 801. А пълнителите за 901 много по-малки ли са?
Още един въпрос - за почистването на атомайзера - дали правилно съм разбрала, че спокойно може да се пусне целият в спирт или гореща вода. Да не го повредя нещо...


1. Преходник - 801 батерия към 901 изпарител
2. Според мен MLB не е сред най-добрите аромати, които можеш да си купиш, но това е въпрос на усещане и ще трябва да поекспериментираш преди да си намериш нещо, което ти харесва. Освен това мен лично ми омръзва един аромат непрекъснато. Метни едно око на темата, в която са описани вкусовете, ще си спестиш малко лутане и пари.
3. 901 пълнителните са много по-малки. Мисля, че събира 0.5мл - за справка можеш да ползваш темата с описание за 901.
4. Чистенето малко забавя неизбежното, но няма да повредиш изпарителя от гореща вода или спирт, нито пък ще му дадеш много нови сили.
5. Погледни 905 - изпарител от 901 и огромна батерия. Даже в момента се продава една в "Далаверки"

ПС: Метни едно око и на 118 / 510, при тях нямам лични впечатления, но също са много популярни и има доста добри отзиви.

Поздрави!

Edited by Odin, На 21.05.10 г. в 13:51.

DSE901 | DSE801


#37 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.10 г. в 13:58

Аз лично не бих препоръчал на начинаещ потребител на електронни цигари да ползва 24мг течност.

За афтите - електронните цигари се замърсяват много, много лесно. Все пак всяка цигара, извадена от кутия, е "чиста", докато всяко пипане на накрайника на цигарата е шанс да се замърси. Лекува се с много течности, време за привикване, лекарство за афти (продават такива, окито се пръскат, те предпазват и от усложнения и значително ускоряват процеса на оздравяване). досега съм чул за няколко човека с подобни проблеми (включително аз) на фона на десетки без никакви оплаквания. Явно нещо криво има в нас.

801 е изключително пипкава цигара - аз лично намирам останалите модели за непотребни, след като свикнах с нея, но ми отне буквално седмици, ако не и месец, докато свикна на всички особености. 901 ми се струва като пребозала след 801, нито вкус, нито пара, нито удар, нищо не може да се сравни с това на 801. 510 винаги ми бие на прегорено (дори не на аромат, просто парата е с по-висока температура).

Атомайзерите на 801 се "давят" при много течност, достатъчно е да се продухат от страната на батерията, за да се отпушат. Аз лично спрях да ги почиствам със спирт - уж се изпарява добре, но после вкусът винаги нещо не ми е наред. Гореща вода и съхнене в продължение на буквално дни. Ако вътре остане влага, усещането е гадно, защото се изкарва трудно.

Не бих нарекъл пълнителите на 901 малки, понеже въпреки размерите, тези на 801 пак трудно позволяват да се кара цял ден с един пълнител - аз поне докапвам, изключвам разните варианти с модификации на пълнителя, но те искат внимание за протичане и въобще - не са за всеки.

#38 Elena

Elena

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 21.05.10 г. в 16:05

Това, което обаче ме притеснява е, че от вчера насам нещо сякаш не мога да извадя нито достатчъно пара, нито вкус, а най-лошото - почти не мога да усетя никакъв удар. :cray: :( Сменям два атомайзера, две напълно заредени батерии, пълня добре (уж) пълнителите, капя и разтвор върху мостчето, обаче - не, просто не е същото. Не знам дали причината не е в това, че тези пълнители си ги зареждам сама и нещо не правя като хората. Използвам метода на every me:
"Махам ватата, пълня с течност, после при поставянето обратно ватата попива от течността и върху нея доливам няколко капки." и май някъде по темите бях чела Валери да съветва да се капе върху мрежичката на мостчето, та и там капя - да се овлажни добре.
Прави ми впечатление, че отстрани по пластмасовия контейнер на пълнителя се получава доста бързо конденз - съответно - избърсвам.
Усещам вече, че почвам да си мисля за цигара, защото от сутринта се мъча да докарам някакво подобие, но не се получава.
Моля, помагайте пак с идеи какво да пробвам! :unsure:


Оня ден си мислех да пиша нещо подобно и аз, без афтите само, засега такива проблеми не съм имала :) в някакъв момент просто спрях да имам усещането, че пуша от електронната цигара, а просто си я лапам, дърпам нещо колкото да е и...никакво усещане като първоначалния кеф, който изпитвах. По същия начин като теб смених атомайзера, батерията, течности имам много и тях редувах, ... и пак не ми се получава, не знам :/ Накрая сложих един от оригиналните пълнители (останали са ми само още 2 от тях), които дойдоха с комплекта - и НИЩО ОБЩО просто, отново задимя и си усетих и удара и всичко. Проверих с какво са пълни оригиналните, и видях, че са MBL High, но мисля, че е 18 мг? поръчах си такава течност сега, но не съм убедена, че е само заради нея. По-скоро мисля и аз, че не мога да пълня като хората (хем съм изчела и пробвала каквото пише тук). Аз съм с друга цигара - J118, но ето че имам същото усещане като теб...

Edited by Elena, На 21.05.10 г. в 16:07.


#39 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.05.10 г. в 16:18

Аз пък днес се мъчих с готови и ми се повръща направо. Имайте предвид, че вкусовете писват в смисъла на "обезвкусяват се".

Не е добра идея да се капе до дупка и в пълнителя, и на атомайзера, така се удавя атомайзерчето.

#40 wingdings

wingdings

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 18 posts

Posted На 21.05.10 г. в 19:15

Накрая сложих един от оригиналните пълнители (останали са ми само още 2 от тях), които дойдоха с комплекта - и НИЩО ОБЩО просто, отново задимя и си усетих и удара и всичко. Проверих с какво са пълни оригиналните, и видях, че са MBL High, но мисля, че е 18 мг? поръчах си такава течност сега, но не съм убедена, че е само заради нея. По-скоро мисля и аз, че не мога да пълня като хората (хем съм изчела и пробвала каквото пише тук). Аз съм с друга цигара - J118, но ето че имам същото усещане като теб...

Сега пробвах и аз с един от пълните оригинални - еми... същото като при теб! Всичко си е както трябва. Та не знам - технологията на зареждане ли, дозировката на течност, или пък на никотин... - някъде нещо ни куца. Май ще трябва да помолим колегите за видеоурок:)))


Междудругото - geniusloci даде и един много добър съвет:

Атомайзерите на 801 се "давят" при много течност, достатъчно е да се продухат от страната на батерията, за да се отпушат.

, който върши доста добра работа.

За афтите - електронните цигари се замърсяват много, много лесно. Все пак всяка цигара, извадена от кутия, е "чиста", докато всяко пипане на накрайника на цигарата е шанс да се замърси. Лекува се с много течности, време за привикване, лекарство за афти (продават такива, окито се пръскат, те предпазват и от усложнения и значително ускоряват процеса на оздравяване). досега съм чул за няколко човека с подобни проблеми (включително аз) на фона на десетки без никакви оплаквания. Явно нещо криво има в нас.

Zа афтите си намерих решение - клеева тинктура + разбира се много течности.
И да - май има нещо криво в нас - сяка сме расли в стерилна среда :D