Jump to content


Photo
- - - - -

Модификация на филтрите за Joye 510 и начин на пълнене.


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Hooligan

Hooligan

    Участник

  • Администратори
  • 33 posts

Posted На 8.03.10 г. в 16:15

Идеята на "мода" е леко глупава, но според мен има смисъл ;)
След дълга употреба на 510-ката, установих, че горният резервоар (този който служи да не се нагълтвате с течност) се пълни от кондензация (не от преливащите филтри) и доста често ви се пълни устата с течност (доста неприятно)
На какво се дължи, според мен - на прекалено малките странични отвори, през които минава течността и не може да се върне обратно.
Реших да ги разширя и поне според мен, смисъл има или поне вече не "пия" течност от цигарата :)

А с този вариант на пълнене, мисля, че е най оптималният като издържливост с едно зареждане и избягване на преливането и протичането през атомайзера.

Нужни инструменти:
Пинцета, остър нож (макетно ножче), празен филтър за 510 :)
бинт, марля, лейкопласт . . . :rofl:

Posted Image

Вадим внимателно кечето, може с пинцета, може и да го повдигнем леко с нещо остро и с пръсти. Хубавото на филтрите за 510 е, че кечето не е залепено за резервоара и се вади лесно.

Posted Image

Режем отвора под ъгъл, както е показано на снимките.

Posted Image Posted Image

От такъв Posted Image трябва да стане такъв Posted Image Posted Image
С което сме готови :smiley_emoticons_joint:

Пълнене.

На извадено кече, капваме 10-12 капки (според големината на кечето, има филтри с по "рехаво" кече, на тях капвам 10, на тия с по плътно - 12)

Posted Image Posted Image

Връщаме кечето обратно, като внимателно го подпъхкваме от всякъде, без да нарушаваме формата му и да го сплескваме или мачкаме, нека си е леко рехаво (каквото си беше)

Posted Image

Докапваме още 5-8 капки, като пак се съобразяваме с горното пояснение за кечето . . .

Posted Image

Ето така изглежда добре напълнен филтър, не да е препълнен, но не и да е сух, да няма никаква течност над него, просто да е напоен до максимум.

Posted Image

С което сме приключили :smiley_emoticons_joint:
Така напоени филтри, затворени със силиконовата им тапичка, мен ми стигат 2 бр за цял ден. Това са приблизително 35-40 капки или 1мл. и малко повече течност.
После като ги пълня пак, кечето е сухо като барут и в резервоара няма никаква течност.

Слагаме филтъра в атомайзера, като спзваме посоката на мрежичката.

Posted Image Posted Image

Филтрите на 510 не се въртят(!) не се слагат на обратно(!), защото рискуваме да увредим атомайзера!

След всичко това, можем да се насладим на нашето joye 510 :smiley_emoticons_joint:

Posted Image

Ами, това е :) опитайте . . . :smiley_emoticons_joint:

#2 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 6.07.10 г. в 00:51

Това го изпробвах. Наистина върши работа /не стигнах до бинта и марлята ... засега/. Благодаря колега Hooligan!!! :thumbup:

#3 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 31.08.10 г. в 15:41

Съжалявам, че ще задам малко наивен въпрос. Разбрах, че във форума имало коментари на тази тема, но не ги намерих. Интересува ме как точно се пълни със спринцивка продуктът, наречен "Празен черен Mega картомайзер за Joye EGO"?

#4 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 1.09.10 г. в 08:11

Няма тема, разискваща или поясняваща пълненето на eGo картомайзерите, но дано това видео ти помогне:


In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#5 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 2.09.10 г. в 10:47

Благодаря колега plambi! Няма как да бъде по-ясно и нагледно от това. Остава да пробвам и да споделя лични впечатления. :hi:

Edited by Popov, На 2.09.10 г. в 10:49.