Jump to content


Photo
- - - - -

за "готвенето" на е-течности


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#41 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.10.12 г. в 18:27

...Ако ще ползваш аромати - на твое място бих странял от всички други освен FlavourArt...


Оставам с впечатлението, че нямаш доверие на Inawera. Не са ли и те горе-долу същите като Flavour art?

Аз поне, за сега съм останал с впечатлението, че дали от едните или от другите - 'се тая.

#42 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 9.10.12 г. в 19:13

Малко по-възрастната популация сигурно си спомня незаменимото ухание на " Бич може", разпространявано апокрифно от полякините по черноморието, най-вече лете. Не знам защо но всичко тютюнево на Инавера на мен лично ми напомня по нещо на този "запах" и лекичко се потрисам.Не мога да свикна с ерзац послевкуса който ми залепва за езика и трябва да го шкуря от там.
Плодовите аромати за сметка на това са много добри за моите рецептори.

Флавърските тютюневи пък са ми доста посипани с чер пипер, като че Ути Бъчваров е главен консултант на технолога...абе нямам угода що се отнася до "тутунените" миризми, няма ароматизатор който да ме вкара в музиката на "селф мейд".
За това си карам на мента + плодче. От време на време по някое ДК тютюноподобно ухание (фабрично), колкото да заглади рецепторите и това е.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#43 lex

lex

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 9.10.12 г. в 21:07

Eee! Убихте всичко детско в мен!!! Единственото което ползвам като аромат е бадема на Инавера. Всичко друго което пробвах не ми пасна. Сега ме разколебахте тотално. Нищо не ми остана!!! :unsure:

#44 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 10:38

Флавърските тютюневи пък са ми доста посипани с чер пипер, като че Ути Бъчваров е главен консултант на технолога...абе нямам угода що се отнася до "тутунените" миризми, няма ароматизатор който да ме вкара в музиката на "селф мейд".
За това си карам на мента + плодче. От време на време по някое ДК тютюноподобно ухание (фабрично), колкото да заглади рецепторите и това е.

+1 . Трябваше ми цял месец, за да ти стигна логиката :clapping: . Минавам твърдо на фабрични течности. Предимно Dekang, но и някои FA също много ми харесватг. Например при мен чашата се преобърна от едновременната проба на селф-мейд Virginia на Inawera и фабричната Virginia на FA. Мале каква разлика!!!! Фабричната FA ми залепна за устата и трябваше да ме затиснат на врата на магазина, за да ми я изтръгнат (мръсни гадове) иначе така се опияних, че си тръгнах с тестовия картомайзер.
Между другото разменям/продавям няколко овкусителя, ако има мераклии. Други 2 вече подарих. Колебая се дали да не турна бонус и един почти недокоснат RY4-овкусител на FA. Оставих си един лешник и една черна черешка на Inawera - много реални вкусове са и двата и са идеални за смески с тежките Декангове, а и чисти почнаха да ми харесват.

#45 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 10.10.12 г. в 21:35

В началото като новобранец и на мен не ми ставах течностите щото явно се прекаляваще с овкусителя и не се чакаше втасване на чорбите.
Ама сега всичко си доде на мястото. ОТЛЕЖАВАНЕ му е майката
Бъркам Шаде става като оригинала, бъркам Дезърт е пак става като оригинала ...
Еми кво да ви кажа всичко си става както трябва само търпение и точна пропорция иска
Това, че нямате търпение да пушите на момента това което сте забъркали си е ваш проблем

Edited by pioneer 306c, На 10.10.12 г. в 21:38.


#46 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 11.10.12 г. в 03:04

Факт! Конкретно Шейд след третата седмица става страхотен. Цветът му на урина се прежалва. :)

#47 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 15.10.12 г. в 18:40

Открих един тарикатлък. Загрявам във гореща вода шишенцата и леко се ускорява втасването :rolleyes: .
А това, че прекалявам е вярно. Ако ви кажа, че на 10ml шибнах почти 1 ml Maxx-Blend и така и не можа дори малко да се доближи до оригиналната миризма :blink: , а иначе го чаках 2 седмици!!! Боби-турбото познавате ли го?! Това чудо го изпарявах цял ден и чак ми лютеше на очите, добре, че ми беше запушен носа, хихихи...
Явно трябва да дам нов шанс на овкусителите.

#48 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 15.10.12 г. в 19:03

Открих един тарикатлък. Загрявам във гореща вода шишенцата и леко се ускорява втасването :rolleyes: .
А това, че прекалявам е вярно. Ако ви кажа, че на 10ml шибнах почти 1 ml Maxx-Blend и така и не можа дори малко да се доближи до оригиналната миризма :blink: , а иначе го чаках 2 седмици!!! Боби-турбото познавате ли го?! Това чудо го изпарявах цял ден и чак ми лютеше на очите, добре, че ми беше запушен носа, хихихи...
Явно трябва да дам нов шанс на овкусителите.



6 капки на 10мл и чакаш 2-3 седмици и става като оригинала.
Това дето ми го разправяш с 1мл аромат на 10мл база и не се доближава до оригинала ......
Първо, че си направил парфюм и второ -- нямаш търпение да втаса.
Тия митове и легенди за поставяне в топла вода ги остави. Чакане му е майката
Не може при мен и при още поне 3ма вейпъри да се получава а при теб не.

Edited by pioneer 306c, На 15.10.12 г. в 19:04.


#49 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 15.10.12 г. в 19:24

Малко 2 крачки в страни ама го настига . Пайнер всъщност помага малко затоплянето. Не особенно много но да речем вместо 3 седмици ...чакам 2 :)

Може и да пробвате как се ускорява процеса в микровеле-то за 5 минути. Ама го изнесете на терасата първо , че после едвам се чисти.. от Личен опит казвам :)
:smoking-8570:

Edited by batko32, На 15.10.12 г. в 19:27.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#50 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 15.10.12 г. в 19:33

Нали ти казвам, че се опитах да се отровя :spiteful: . Ама за горещата вода, мисля, че помогна. Не е като да съм турил пепел от гребен на петел на лунна светлина, като обикалям три пъти масата на един крак. И другата ми грешка беше, че държах шишенцата да втасват в хладилника. Зимата кат си сложиш парфюм и не се усеща толкова. Топличкото си има значение. Вече ще ги държа при стайна температура (освен, ако не ги шибна във фурната на 250° :spiteful: ).

ПС: батко ме изпреварил.

Edited by PhrozenCrew, На 15.10.12 г. в 19:34.


#51 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 15.10.12 г. в 19:36

Това с хладилника не играе роля . И аз там ги държа и нямам проблеми ! Трябва си отлежаване/втасване !


chelsea f.c.


#52 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 15.10.12 г. в 19:53

.......................................

ПС: батко ме изпреварил.

Ако беше близо до "Тракия" щеше да разбереш , че съм. Жена ми се чуваше през 2 квартала :smoking-8570:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#53 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 15.10.12 г. в 20:16

Ако беше близо до "Тракия" щеше да разбереш , че съм. Жена ми се чуваше през 2 квартала :smoking-8570:

Хаххаххаааа-хах... :rofl:
Мина ми през акъла да го пробвам, но имам опит с варене на едни яйца във микровълновата, та се присетих :rofl:

#54 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 16.10.12 г. в 06:29

С всички аромати ли трябва да се чака 3 седмици?

#55 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 16.10.12 г. в 06:43

Не е проблем да почнеш да ползваш готовата течност на третия ден, на първата седмица и т.н. Но идеята е, че колкото повече отлежи, толкова по-дълбок и плътен вкус ще придобие. Както сиренето и кашкавалът имат нужда да узреят, тестото да отлежи, така и сокчетата трябва да си вземат саламурата. :)

#56 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 08:43

Не е проблем да почнеш да ползваш готовата течност на третия ден, на първата седмица и т.н. Но идеята е, че колкото повече отлежи, толкова по-дълбок и плътен вкус ще придобие. Както сиренето и кашкавалът имат нужда да узреят, тестото да отлежи, така и сокчетата трябва да си вземат саламурата. :)

Хм, първата седмица след овкусяването си е проблем. Както и втората. По-добре да мъцкаш неовкусени бази от колкото невтасали. Maxx-Blend-а и Virginia на FA дори на втората седмица са тотален кенеф и нямат нищо общо с фабричните такива. Виж след месец и една седмица вече са заприличали на нещо - меки и пивки :rolleyes: . Макар, че на Virginia-тa и трябва поне още месец, според мен, за да заприлича още повече на оная амброзия в магазина. Има нещо мускусно-сладникаво в чорбата, което се усеща с края на небцето, което го няма в фабричната. Това същото го усещах много ясно след първата седмица, а сега е доста притъпено. Иска си още време, чумицата.

Edited by PhrozenCrew, На 16.10.12 г. в 08:44.


#57 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 16.10.12 г. в 09:51

Ако рецепторите ти са замерени в лаборатория и сертифицирани като измервателен уред, бих бил склонен да се съглася. Иначе ми се струва твърдение хвърлено в нищото.
Специално Virginia на мен поне ми беше същият аромат след пет дни и след пет седмици (на колкото са останалите 2-3 мл в шишето до мен). От друга страна Шейда го усещах по различен начин с всяка отминала седмица до третата, след което ароматът стана постоянен. Всичко е толкова условно, че да се дават крайни мнения на база лично усещане на даден аромат си е... не мога да намеря точната дума в случая.

Под "проблем" визирах някаква негативна реакция върху общото благо на организма. Да използваш неотлежала смес ти носи негатив от това, че не можеш да се насладиш на оптималните качества на същата. Което не е "проблем", поне спрямо моето разбиране за тази дума.

:whistle2:

Edited by Sisq0, На 16.10.12 г. в 09:52.


#58 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 16.10.12 г. в 10:08

Хора, не взимате предвид фактора "база". Не е тайна, че базите са различни, както и бази на различни производители, така и домашно приготвени бази.
Факт е, че бази приготвени с концентиран никотин Х стават странни, а бази приготвени с никотин Y стават супер, дори течностите "узряват" за дни.
И това го казвам не за друго, а за да сте наясно, че трябва да сме готови на компромиси с качеството на домашно приготвените течности.
Към това прибавете и някоя търговска тайна от кухнята на производителя ;)

Edited by Topper, На 16.10.12 г. в 10:08.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#59 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 16.10.12 г. в 10:30

Topper, за различните бази не се бях сетил. Хитър си, пичага!
Аз ползвам USP Heaven Juice бази на FA - традиционал.
Sisq0, ако логиката на Topper е вярна, би трябвало да си с някакви различни бази. С какво си бъркаш чорбите?

#60 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 16.10.12 г. в 11:15

Attached File  2012-10-16 12.11.58.jpg   50.23KB   211 downloads