Jump to content


Photo
- - - - -

Новите Деканг - имам няколко въпроса


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

Poll: Ползвате ли течности от Silver/Gold серии на Dekang? (89 member(s) have cast votes)

Купувате ли редовно Silver/Gold серии течности на Dekang?

  1. Да, постоянно купувам (15 votes [16.85%])

    Percentage of vote: 16.85%

  2. Купих за проба (16 votes [17.98%])

    Percentage of vote: 17.98%

  3. Не, опитах, не ми харесват (19 votes [21.35%])

    Percentage of vote: 21.35%

  4. Не, не съм купувал(а) никога (21 votes [23.60%])

    Percentage of vote: 23.60%

  5. Китайски течности - не ме интересуват (10 votes [11.24%])

    Percentage of vote: 11.24%

  6. Купувам понякога (8 votes [8.99%])

    Percentage of vote: 8.99%

Откъде основно купувате течности Dekang (от новите серии)

  1. pu6com.com (16 votes [17.98%])

    Percentage of vote: 17.98%

  2. dekang.bg (1 votes [1.12%])

    Percentage of vote: 1.12%

  3. ecigari.eu (2 votes [2.25%])

    Percentage of vote: 2.25%

  4. e-cigara.bg (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. ecozoneonline.com (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. друго място, ще споделя в отговор (20 votes [22.47%])

    Percentage of vote: 22.47%

  7. От никъде, искам да купувам от pv-bg.com (9 votes [10.11%])

    Percentage of vote: 10.11%

  8. Нямам намерение да ползвам Dekang (41 votes [46.07%])

    Percentage of vote: 46.07%

Vote Guests cannot vote

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.11.12 г. в 16:38

Всъщност въпросите ми са малко - откъде купувате, и въобще - колко ги ползвате?

Днес имахме преговори с тях и изискванията им се сториха нелепи за размерите на държавата ни.

Не мога да разбера защо темата не ми излиза в списъка с теми... ама така де, приемете го за UP.

#2 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 15.11.12 г. в 16:43

Ако във втория poll имаше опция "Нямам намерение да използвам течности на тази фирма", щях да я избера.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 15.11.12 г. в 17:07

Готово :)

#4 gigafive

gigafive

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted На 15.11.12 г. в 17:13

В крайна сметка се спрях на новата опция :pardon: Е, поне докато не пробвам някой друг силвер освен на пу6естите :diablo:
Vape On The Water!

#5 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 15.11.12 г. в 18:01

Избрах "Китайски течности - не ме интересуват" и "Нямам намерение да ползвам Dekang".
Просто идеята да използвам само европейски течности ми допада повече. :rolleyes: Пък и не смятам, че така се лишавам от нещо особено, защото европейските си ми харесват. :)

#6 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 15.11.12 г. в 18:43

от Silver/Gold пробвах следното и по-скоро ме отврати:

- USA Mix - много натрапчиво и парфюмирано
- Desert ship - отново натрапчиво, но малко по-поносимо

- Vanilla - много лютива миризма като на ванилия от пакетче, оставя горчив послевкус
- White chocolate - дъх по-скоро на мляко със захар, приятно, но VG и върви хубаво само на танк

- Pear - горчив и слаб вкус на подобие на круша
- Grape - имаше едни балсамчета за устни с ролонче преди години - ей такова парфюмирано, но и с горчив послевкус

Никога повече - изброените за мен са тотална загуба на пари и 2 задръстени карта CE4-ки
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#7 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 15.11.12 г. в 19:27

Аз не съм ги и опитвал, защото на един месец стаж с електронните цигари минах на готвене.

Ползвам бази на Инавера, а аромати си взимам и на Инавера, и на FA.

Не възнамерявам да минавам отново на готови течности (на този етап).

#8 AP77

AP77

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 15.11.12 г. в 19:31

Купих си само в началото за проба, вече си бъркам сам с база на Inawera и аромати на FA и Inawera. Нямам намерение да купувам Dekang

Edited by AP77, На 15.11.12 г. в 19:35.


#9 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 15.11.12 г. в 20:44

от Silver/Gold пробвах следното и по-скоро ме отврати:

- USA Mix - много натрапчиво и парфюмирано
- Desert ship - отново натрапчиво, но малко по-поносимо

- Vanilla - много лютива миризма като на ванилия от пакетче, оставя горчив послевкус
- White chocolate - дъх по-скоро на мляко със захар, приятно, но VG и върви хубаво само на танк

- Pear - горчив и слаб вкус на подобие на круша
- Grape - имаше едни балсамчета за устни с ролонче преди години - ей такова парфюмирано, но и с горчив послевкус

Никога повече - изброените за мен са тотална загуба на пари и 2 задръстени карта CE4-ки

Аз вече почти не мога да изпарявам фабричните течности. Всичките ми идват прекалено парфюмирани. Горещо те съветвам да дадеш шанс на сокчетата, като ги разредиш с PG. Аз си взимам 24mg-ови и ги разреждам наполовина (и отгоре) с PG-нулева база. Някои, дето в оригинал не се търпят, стават уникално приятни :)! Примерно USA Mix-а само така мога да го изпарявам, фабричната смеска ме довежда до психическо патладясване!

#10 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 15.11.12 г. в 20:56

Аз изпарявам FA/фабрични Инавера/бази Инавера + аромат. Отказах се от фабричните на Деканг, защото ми идват доста остри...

Гласувах с "Купувам понякога", защото мъжа ми отказва да изпарява всичко освен Марлборо на Деканг. :) Не съм взимала нищо от Голд серията, ама като чета отзивите е за добро.... :laugh:

#11 Николай Димов

Николай Димов

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 42 posts

Posted На 15.11.12 г. в 21:50

До преди няколко месеца изпарявах само Деканг ПЖ от heaven-gifts,5*5 i ry4 много ми харесваха,сега съм на Инавера база + аромати ,но ми липсва 5*5.На инавера ми идват малко по напарфюмирани .

#12 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 15.11.12 г. в 21:58

на деканг бях пробвал парламент изобщо не ми хареса .предпочитам си базите на инавера и ароматчета на фа:smiley_emoticons_joint:

#13 mioki

mioki

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 386 posts

Posted На 15.11.12 г. в 23:05

Взимала съм Dunhil(Deluxe Tobacco), хареса ми с Joye510, но с картомайзер не.
От няколко месеца съм на собствени бъркочи с база на ФА и аромати на ФА и Инавера - харесват ми и не смятам да купувам Деканг или готови течности въобще, освен ако по някаква причина не съм принудена.
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 15.11.12 г. в 23:22

ТОва, че не ви харесват някои течности на Деканг да не е свързано с това?
празни опаковки

#15 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 15.11.12 г. в 23:54

ТОва, че не ви харесват някои течности на Деканг да не е свързано с това?
празни опаковки

"пу6ком" :sSig_busted:

Edited by gstavrev, На 15.11.12 г. в 23:54.


#16 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 16.11.12 г. в 00:03

На първият въпрос: Не, не съм купувал никога, на втория: Нямам намерение да ползвам деканг.
Аз правя следното: Взимам си VPG на Inawera + аромати на FA и на Inawera.
Днес си взех аромат Bahraini Apple Gold на Inawera и едно приятелче ми даде 10ml база толкова имаше и си ги замешах. Този аромат го пробвах в новооткрития магазин на BG VAPE в София и си има вкус на баш наргиленце с вкус на ябълка 1:1 направо останах изумен от приликата, не се стърпях и си взех.

Edited by LxD, На 16.11.12 г. в 00:04.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#17 Fireinthesky

Fireinthesky

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 16.11.12 г. в 00:39

Напоследък забелязвам, че магазините за бира и чипс са се новоднили с течности в показаната от kuhara опаковка... гледам пушесткома и той се наводнил с тях...
Купих си няколко за проба (деканг VG) - за мен са трагедия- предполагам магазина от който ги купих е виновен щото имам доверие на марката... даже в момента изпарявам деканг, но закупен от PV-BG - така наречената "силвър серия" е в шкафа с етикет "ако си на умирачка" ... 1 от ефектите след само 5мл е черно топче върху реотана на изпарителя (редукс) - взех си добра поука.

#18 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.11.12 г. в 10:00

За да обясня защо питам - досега купувахме Dekang в малки количества с OEM поръчки от HG. Те пък от своя страна си ги купуват от Dekang и съм склонен да им вярвам - най-малкото, защото са най-големият онлайн ротейлър и вероятно и най-голям дистрибутор от подобните.

Решихме да говорим с Деканг, защото новите серии не се предлагат през каналите за дистрибуция, и получих меко казано озадачаващ отговор. Първо - MOQ 2000 бутилки по 10мл, с който, естествено, няма проблем. След като потвърдих, че няма проблем, без да уточнявам колко и какво искаме, акаунт мениджърът, който са ни назначили, взе да обяснява, как България "била много голям пазар" и вече имали пределна наситеност, а другите им дилъри били купували по 50 000 бройки месечно. В бизнеса сме от 3 години и имам идея колко е 50 000 броя, направо се изсмях на това твърдение.

Имат 4-5 дилъра, от които само един е по-голям, останалите са като квартални бакалии, т.е. подобен обем е направо нелеп. Естествено, не се сдържах и отговорих с фактите:
- общ пазар около 200 000 души, съществена част от него в големите градове, от които имат съществено покритие във Варна.
- много силно присъствие на Inawera (което да се похваля, ще се дозасили) благодарение на Иновейшън, Гигадринкс и нас
- добрите ни отношения с FA
- лекотата на работа с европейските марки (евтин път, това, че не им се плаща ДДС предварително, по-бързи доставки)
- евентуално предстояща регулация, която ще засегне повече китайските течности
- това, че хората вече не познават марката достатъчно (което тази тема потвърждава)
- това, че винаги може да си работим с Joyetech, които имат име и са ни удобни :D
- това, че винаги може да и продължим с оемските, вместо да се пънем за няколко аромата
- не на последно място - питах го как най-често изпращат течностите на дилърите си, имам предположение, ако съм познал - вероятно е легалният внос да е несъществена част от поръчаните количества

Естествено, очаквам отговор и вероятно ще им тегля една, просто исках да проверя мнението си за "уникално големият пазар" на течности Деканг в България. Хубаво е, че са си ги опаковали и т.н., ама да не ми обясняват, че се продават повече от топлия хляб...

#19 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 16.11.12 г. в 10:21

Във Варна предимно Dekang се харчи,понеже е залял пазара и новите пушачи посягат към тях,дали по препоръка от продавача или поради липсата на избор.
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#20 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.11.12 г. в 10:42

За Варна зная, но... София, Пловдив, страната... тук само негативни мнения чуваме за Деканг, то затова и силно намалихме вноса им. За новите - също не чух някой да ги похвали, та сещай се, че инвестицията в 50k бутилки (поне за първа поръчка, мързя го да пише колко иска месечно), може да я ползваме и за другите марки, вместо да ги мисля тези. Да не говоря, че съвсем принципно - не съм толкова убеден в качествата им, че да даваме повече пари за тях, отколкото за FA/Inawera. По-лесно е да си заредим FA в голям обем и да не се разправяме с митници...