Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на "PushCom" (NAVS) Mod


  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#101 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.12.12 г. в 12:04

От този с престилката няма вече,горната тапа е каквато си поръчаш Ти ! Няма нищо сложно,лично за мен това е фаворита от всичко което съм пробвал до сега/бая са ми минали през ръцете ! Първоначално получаваш всичко необходимо за Гена,по натам ще се снабдиш с Кантал/Нихром и Фитил и има голяма вероятност да спреш с експериментите – както аз,спрях с пробите на изпарители !


chelsea f.c.


#102 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 12:21

Супер аз и аз това искам да си правя сам нещата, не да си купувам готови глави а и знам че тоя изпарител няма да има нищо общо с вивито като вкус и усещане, но пак казвам много съм скаран до сега нито съм правил намотки нито съм сменял фитил нито съм имал обслужваем танк, дори не знам от къде се пълни течността :)

Ако ми се обясни и видя готово направено 1000% ще се справя. За това ще помоля Васко да ми го нагласи първоначално да кажем със съпротивление 1.8 да си пуша със EGO T батерия.

После има ли от къде да видя колко намотки горе долу какво съпротивление се получава... да направя да кажем една намотка 2.4 или 2.8 ома да пробвам с Мода на по висок волтаж.

От сега знам че искам отгоре капачката да е метална и да е с черен пластмасов дрип тип :)

В къщи имам всякакви видове отверки, пинсети, ножици, лупи и прочие часовникарски неща така че само трябва да разбера, кое как се прави

#103 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.12.12 г. в 12:36

Значи така, Омовете зависят от дебелината на ползваният фитил и ползваният кантал или нихром ! Дрип – типа си го купуваш ти,такъв какъвто ти е кеф ! Един пример мога да споделя, Нихром 0.15 четири намотки + фитил 3мм. един кат и фитил 0.6мм. два ката,без да стягам намотката се получава съпротивление на изпарителя 2.3 Ома/2.4 Ома . Същата комбинация фитил но с 6 намотки Кантал 0.2 ми идваше 2.2 Ома,с времето намираш това което те прави доволен и забравяш за другите стандартни изпарителчета на пазара – при мен така стана ! Posted Image


chelsea f.c.


#104 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 12:49

Значи така, Омовете зависят от дебелината на ползваният фитил и ползваният кантал или нихром ! Дрип – типа си го купуваш ти,такъв какъвто ти е кеф ! Един пример мога да споделя, Нихром 0.15 четири намотки + фитил 3мм. един кат и фитил 0.6мм. два ката,без да стягам намотката се получава съпротивление на изпарителя 2.3 Ома/2.4 Ома . Същата комбинация фитил но с 6 намотки Кантал 0.2 ми идваше 2.2 Ома,с времето намираш това което те прави доволен и забравяш за другите стандартни изпарителчета на пазара – при мен така стана ! Posted Image


Ами и имам уред мога и да ги замервам точно да знам колко са въпроса е да свикна кое от къде трябва да се прекара и как да се пристегни нагласи разработи :)

за в момента Genesisa ли е най-доброто като изпарител? защото чета чета, някой си вземат DCT е там е по лесно може да си купуваш готови атомайзери
Идея нямам тоя Генчо какъв вкус, удар пара ще прави само предполагам че няма да има нищо общо с клеаромизерите или тия Vivi nova еди си какво...

колкото ревюта на модове за сериозни пушачи и прочие гледам, че всички са с тип Genesis ползват повечето, някой с меш други с фитил още не знам каква е разликата но се надявам и това да разбера суууун :)

Edited by cuban, На 23.12.12 г. в 12:54.


#105 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.12.12 г. в 13:05

Ето тук: http://e-pushcom.net....php?f=33&t=355 ще намериш инфо и снимки на изпарителя !

Edited by PepiSuni, На 23.12.12 г. в 15:30.


chelsea f.c.


#106 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 13:09

Ето тук ще намериш инфо и снимки на изпарителя !

Не работи, поне при мен нищо не зарежда

Edited by cuban, На 23.12.12 г. в 13:10.


#107 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.12.12 г. в 13:12

Да забелязах,че нещо не го правя като хората. Ще се редактирам !


chelsea f.c.


#108 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 13:17

Да забелязах,че нещо не го правя като хората. Ще се редактирам !


Оправих се аз намерих снимки ама там пише че малкия е с капацитет на резервоара 1.5мл аз останах с впечатление че побира 2.5мл ? в същност малък генчо колко течност побира?

#109 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.12.12 г. в 13:28

Около 2мл.


chelsea f.c.


#110 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 14:10

Около 2мл.


Между празниците сега първия работен ден Лапвам 100% един Генчо с метална капачка и черен дрип тип :)
Ако не друго то поне ще помоля Васко да ми го подкара първоначално с намотка 1.8 ома то поне за новогодишните празници, ще се кефя на макс да пуша :)
После ще се уча проба тест проба тест как се обслужва.

#111 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.01.13 г. в 21:53

Колеги, искам да се похваля - вече съм горд собственик на Генчо №3.

Ще пиша по-нататък впечатления за работата му. За външния вид - само хубави неща могат да се кажат. Изглежда супер!

#112 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 9.01.13 г. в 21:57

Време беше да влезнеш в "гилдията" ! Posted Image


chelsea f.c.


#113 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.01.13 г. в 22:40

А бе знам аз отдавна къде е ключа от бараката, ама...

Направих първата намотка - ма много ми е силен аромата бе! К'во, сега да не би да трябва да бъркам два вида сок?

#114 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 9.01.13 г. в 22:50

Просто е по–реален/истински вкусът,няма нищо общо със стандартната конфекция !
пп: Според мен,де !Posted Image

Току виж си преоткрил ароматите,които ползваш !


chelsea f.c.


#115 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.01.13 г. в 22:54

Ама не мога да разбера - как така от раз ми се получи намотката с тоз' Генчо, пък оня Дженезис колко и да го мъча, все не ми се получава хубав вкус. Явно има значение, че всичко е СС.

Остава да успея да го подкарам с мрежа, и да ме кефи вкуса от нея... Ама, пусто, нямам с какво да оксидирам.

PepiSuni, ти с меш или с фитил караш?

#116 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:02

PepiSuni, ти с меш или с фитил караш?

Фитил,към днешна дата ме устройва . Имам и малко Меш,ама не ми се пробва,все още ! Фитила ми е от "кабинката" плюс малко от тук продаваният такъв,оп вторият Ген ми е само с тукашен фитил.


chelsea f.c.


#117 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:12

Остава да успея да го подкарам с мрежа, и да ме кефи вкуса от нея... Ама, пусто, нямам с какво да оксидирам.

По-малко от 20лв струва газов поялник, и оксидира идеално.

#118 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:15

Ееее, аз се надявах да ме открехнеш.

Ще се огледам за горелка и ще се пробвам.

#119 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:16

14лв един бренер :)
Има тема във варненския форум за много лесен метод за спретване на меш с намотка. Дори става от първия път, дори без оксидация (но тогава вкуса е кофти, по-добре да е оксидиран)
И трябва да сте наясно, генезисите ритат като кон, така че....1/2 намалявате "децибелите" в течността ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#120 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 9.01.13 г. в 23:26

Аз го гледах и много ми хареса. Даже последното клипче с фитила ме изкефи и мислех така да го навия, ама нямах подходящ "объл предмет" (според мен трябваше да е 2 мм).

До сега си нямах представа, че от вивито мога да получа по силен удар. Пробвам ту от единя, ту от другия и не мога да повярвам.

Брех тоя бай Генчо, голяма работа бил.