Jump to content


Photo
- - - - -

Ремонт на батерия на intellicig Evo


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.02.10 г. в 20:00

Григор от Хардуер БГ реши да жертва едната от батериите си за intellicig evolution (M401), която по някаква причина не работеше, въпреки настояването ми да я занесем за "ремонт" според гаранцията. Както стана ясно от опитите ни - батерията се разглобява меко казано трудно!
Attached File  intellicig-evolution-battery-disassemble-1.jpg   86.69KB   717 downloads
Предната капачка се маха лесно с ножче, особено с макетните и други толкова остри.
Attached File  intellicig-evolution-battery-disassemble-2.jpg   84.39KB   717 downloads
Оказа се обаче, че батерията не може да излезне от този край и се наложи да махнем накрайника от другата страна (където е резбата)
Attached File  intellicig-evolution-battery-disassemble-3.jpg   138.26KB   663 downloads
В крайна сметка батерията излезе. Проблемът е, че накрайникът с резбата е запоен за нея и при махането жичките се откъсват. Освен това накрайникът е на шлиц и се сваля трудно, при което повредихме резбата:
Attached File  intellicig-evolution-battery-disassemble-4.jpg   140KB   618 downloads
Никой не иска такъв резултат. Все пак тези батерии са по 35 лева парчето в e-cig.bg и сигурно затова имат гаранция...

Edited by genius loci, На 4.02.10 г. в 20:01.


#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 6.02.10 г. в 10:31

Само не разбрах за какъв точно "ремонт" става дума... :lol:
този потребител вече не участва на този форум

#3 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 6.02.10 г. в 11:22

Здравейте
И аз да напиша нещо за тез батерии. Преди два дена и аз тотално развалих една по същия начин. И след малко умуване открих какъв ми е бил проблема(същия го имах и на другата батерия).В средата на накрайника има изолирано цилиндърче с дупка (мисля че е плюса на батерията) хлътва малко на вътре и батерията не прави контакт. Когато дърпаш тя свети отпред но не нагрява атомизатора. Другата ми батерия и тя почна да прави тез номера, навих и малко конец под периферията на цилиндърчето и се реши проблема. По същия начи нагодих и две батерии от друга е-цигара. На тях резбовия накрайник им е по къс и цилиндърчето не правеше контакт, изкарах го нагоре окола 1,0 - 1,5 мм навих повечко конец и готово - още 2 батерии за EVOто.Цената на батериите е 12лв бройката + 7,5лв за доставка на пакета до Варна.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.02.10 г. в 11:57

Валерий - ще го поправя на "опит за"... http://www.pv-bg.com...tyle_emoticons/default/tongue.gif

kostedd - това е интересно, и аз чух, че ги оправят така - за моите не се е налагало досега. Само че, преди да го пробваме, май вече беше "дърпана" и ефект - никакъв. Малко ме доядява, че и аз се не заиграх...

#5 lubo

lubo

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 17 posts

Posted На 7.02.10 г. в 18:20

Резбовата част освен че е на шлици е и залепена . Затова трудно се вади с дърпане .

#6 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.02.10 г. в 18:45

Ако на някой му се наложи отделяне на залепената/запресованата резбова част от корпуса - става с внимателно нагряване. Използват се 2 вида сглобки - механични и слепени. Лепилата, които се ползват са акрилатни/полиестерни смоли/полиамидни смоли. Тъй, като сглобката е доста плътна, единствения начин е нагряване. Проблема е падане на покритието/фолиото. С доста опити, човек може да стане спец. Ползвал съм регулируем пистолет за горещ въздух.
Николай Арсов

#7 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:32

Въобще не смятам, че е добра идея да се правят опити да се отваря батерията. Не се знае каква е повредата. Батерията може да е потекла, а съдържа токсични материали. При разглобяването може да се окъси батерията, която да се запали или дори експлодира. С Li-ION батериите, особено в евтини изделия, особено с китайски произход :), трябва да се подхожда с внимание и доза недоверие. Аз лично, не бих правил опити и да го нагрявам това нещо. Батерията не струва 35 лева, за толкова е била купена. Резервни батерии за съвместими базови модели могат да се намерят на много по-добра цена. И трябва да се купуват по няколко, защото тези елементи умират всъщност от неправилно приложение. Този малък елемент с разряден ток от 0.5-1A или повече е извън всякакви спецификации.

P.S. Тази батерия дори не трябва да се хвърля в кофата с боклук, ако трябва да сме точни.

Edited by Valeri, На 7.02.10 г. в 19:36.

този потребител вече не участва на този форум

#8 nickarsow

nickarsow

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:50

По отношение на безопасността - подкрепям. Този тип "ремонти" не са за всеки. Аз съм нагрявал локално без опасност за батерията. Батериите, които съм видял дори не бяха херметични в истинския смисъл на думата, а само "добре облечена" в алуминиево фолио. Проблема в много случаи се оказа "добра" батерия с лошо изпълнение на изводите и спойките.
Николай Арсов

#9 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 30.03.10 г. в 17:07

Здравейте,някой може ли да каже как да разглобя атомайзер на RN 4072 аналог е на 801 ,и дали си заслужава да се пробвам.

Здравейте,някой може ли да каже как да разглобя атомайзер на RN 4072 аналог е на 801 ,и дали си заслужава да се пробвам.

#10 GrigorBG

GrigorBG

    Co-owner

  • Администратори
  • 11 posts

Posted На 30.03.10 г. в 22:43

То и на тази батерия това се оказа проблема... ама се видя след изкъртването.

Преди беше 'повдигана" няколко пъти и явно или от повдигането или от нещо друго едното кабелче (мисля че беше зелено към центъра) се беше откъснало на спойката.

Валери,
Не е хвърлена - пазя си я и се чудя какво приложение да и намеря :-)

#11 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 30.03.10 г. в 23:12

Здравейте,някой може ли да каже как да разглобя атомайзер на RN 4072 аналог е на 801 ,и дали си заслужава да се пробвам.


Можеш да го разглобиш само с цел да видиш какво има вътре, след което да го изхвърлиш. Трябват ти здрави клещи, с които да захванеш пръстена около резбата, след което с разклащане да го измъкнеш от тръбата заедно с втулката. Вътре ще намериш 2 жички, пластмасова шайба, метална мрежичка, керамично тяло, малък нагревател, V-образна пластинка, влакната за омокряне, черен нагар. Нищо интересно няма. Не подлежи на ремонт, ако това е целта на въпроса.

...пазя си я и се чудя какво приложение да и намеря :-)


Изкарай карантията и с тръбичката цели колегите с топчета хартия. :acute:
този потребител вече не участва на този форум

#12 Teodor2

Teodor2

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 31.03.10 г. в 20:49

Благодаря за отговора,така и направих,с нов атомаизер съм също за rn 4072,но съм решил да си взема и един за de801 да пробвам дано да е съвместим с батерията за RN 4072

#13 dragi4

dragi4

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 9.04.10 г. в 21:14

след месец експлоатация 510 мегабатерията ми спря да функционира, зарежда се но явно леко се е наводнила и не включва, незнам какво да я правя дайте съвет :cray:
бих рискувал да я отворя и да и сложа някакво бутонче, дали може да се оправи от само себе си?

Edited by dragi4, На 9.04.10 г. в 21:15.