Jump to content


Photo
- - - - -

Избор на изпарител тип „Направи сам”


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 martin1206

martin1206

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 2.06.13 г. в 10:48

Здравейте,
след около 4-ри години изпаряване съм решил да си купя изпарител при който нещата да са под мой контрол и да не разчитам на готови глави. За сега съм се спрял на RSST на смок или Aga t2 защото събират 2,5-3,0мл, а това с честото пълнене ме влудява. Моля ако тук има ползватели на тези картове да споделят как се представят на фитил и меш (това с меша ми се вижда тегава работа) Предполагам че в началото ще го ползвам с фитил.
Благодаря.

#2 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 2.06.13 г. в 11:29

Да беше казал батерията на която ще работи.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#3 martin1206

martin1206

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 2.06.13 г. в 11:41

Да беше казал батерията на която ще работи.

eVic имам и twist-ве няколко

#4 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 2.06.13 г. в 12:44

При използване на силика(фитил) какъвто и атомайзер/картомайзер да вземеш все тая,ще мирише на горяло след време и ще ти притъпява аромата.
При метален меш няма досадната миризма,но си е играчка.
Компромисен вариант между двете е DCT - няма миризма на горяло,издържа много,работи перфектбо на големи волтажи,но се сменят глави периодично.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#5 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 2.06.13 г. в 13:30

RSST-то ми все още пътува, така че не мога да дам мнение.
AGA-T не е за тези батерии. Не им достига мощност дори с фитил. С меш е още по-зле. При мен с меш се получава много по-бързо нагар, отколкото с фитил. Друго качество на AGA-T е, че ударът е прекалено силен (за мен).

#6 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 2.06.13 г. в 14:31

При използване на силика(фитил) какъвто и атомайзер/картомайзер да вземеш все тая,ще мирише на горяло след време и ще ти притъпява аромата.
При метален меш няма досадната миризма,но си е играчка.
Компромисен вариант между двете е DCT - няма миризма на горяло,издържа много,работи перфектбо на големи волтажи,но се сменят глави периодично.

Прегаря ти силикатния фитил ?? Над 1600°?
Хайде бе :)
Нагара и неприятния вкус е прегоряла течност. Което го има и при меша.

ПП:Все си мисля, че нещо се бъркаш. DCT е танк с карт, по правилно ватен. Какви глави?
А ватен карт така може да ти загори, че да те откаже вкуса от изпаряване поне за 3 дни. Просто защото ватата в тях не е нито силикатна, нито стъкловлакно.

Edited by Topper, На 2.06.13 г. в 14:39.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#7 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 2.06.13 г. в 16:15

Прав е Topper , няма как да мирише на изгоряло от фитила :)
А пък за обслужаемите изпарители си има едно правило - работят така както си ги направиш .
От изброените RSST ще ти създава по-малко проблеми с меш заради изолирания отвор , AGA има повече възможности за конфигуриране и творчество . И двата ще работят добре ако се погрижиш и осигуриш достатъчно течност под намотката и адекватна мощност за да я изпариш :)
Evic има повече от достатъчна мощност за нормално изпаряване , виж не бих губил време с меш и Twist

Edited by Krasi_T, На 2.06.13 г. в 16:24.


#8 martin1206

martin1206

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 3 posts

Posted На 2.06.13 г. в 20:15

RSST-то ми все още пътува, така че не мога да дам мнение.
AGA-T не е за тези батерии. Не им достига мощност дори с фитил. С меш е още по-зле. При мен с меш се получава много по-бързо нагар, отколкото с фитил. Друго качество на AGA-T е, че ударът е прекалено силен (за мен).


За колко взе rsst-то ако не е тайна че моята предпоследна поръчка отиде на митница и се насочих към EU магазини. А за агата да разбирам че работи добре само над 5v ли?!

#9 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 2.06.13 г. в 20:28

AGA си работи на каквото напрежение и подадеш , само да е адекватно на конфигурацията фитил- намотка, изпарява се и на стандартна EGO батерия ако се постарае човек както трябва . Все пак това си е изпарител като всички други

#10 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 2.06.13 г. в 20:38

RSST-то е от Пловдив. Има го в полски магазин за 24€, но пътните са солени и не си заслужава чакането.
Докато пишех предния пост, бях с AGA-T с фитил и намотка на 2.1Ω и напрежение на eVic-а 4.8V. Това е почти на границата на възможностите му. Голяма част от енергията се губи при загряване за карта.
Със мод като Sigelei Zmax AGA-T работи добре.

#11 BatkoMi2

BatkoMi2

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 35 posts

Posted На 2.10.13 г. в 01:14

При използване на силика(фитил) какъвто и атомайзер/картомайзер да вземеш все тая,ще мирише на горяло след време и ще ти притъпява аромата.
При метален меш няма досадната миризма,но си е играчка.
Компромисен вариант между двете е DCT - няма миризма на горяло,издържа много,работи перфектбо на големи волтажи,но се сменят глави периодично.

Не си прав, не от горялото мирише! Има някой фитили, които смърдят и ако попаднете на такъв, след 2/3 смръдливи койла (намотки) - направо в кофата за боклук!

Не знам дали в БГ продават ековълна, но чух че имало? И то по 6 лева метъра?

 

За изпарител - който може да си позволи 260 лева, да си вземе КАЙФУНа или малкия му брат Лайт, за 180/200.

Няма съмнение - това е НАЙ НАЙ !

За по безпаричните, има копия на горните! Русиян го правят в Китай, но е качествен. Но пък цената му се доближава до истинския. 

После идват нови копия, доста прилични но засега само за търговци наедро,

След тях бледи копия, като РАКЕТата, за към 50/60 лева, която макар и лоша изработка, работи чудесно и е начин да се убедите, че истинския си струва парите!

Имам 15/20 женезиса всякакви. И си ги ползвам, но по рядко! :uups:

Някой колеги ще ме оплюят, но ще са прави - и на мен ми се виждаха много :unknw: ! Е, сега вече НЕ! :lockd: