Jump to content


Photo
- - - - -

какъв картомаизер да използвам


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 madonata

madonata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 23.01.13 г. в 18:57

незнам дали тук е мястото на тази тема но ще попитам:
колко ома трябва да ми е съпротивлението на карта за да ми прави кеф да си изпарявам ?
с 1.7 ома eVic на max волт ват никакъв удар и пара
с 2.0 ома още по зле
с 2.4 ома почти не "окъсва"
изпарявам ФА 9мг или 18мг
ДАЙТЕ МОЛЯ ВИ САВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ




p.p имам и vMAX там нямам никакви проблеми до 3,9 волта и ме "счупва" от кеф

Edited by madonata, На 23.01.13 г. в 19:00.


#2 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:07

1,7 на макс, я си виж намотката да не е предала богу дух, а и какъв ти е карта(те картове много)?

#3 madonata

madonata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:13

с vivi nova 3ml съм работят но много малко пара
на другите модове са перфектни работят си безупречно

#4 RoSS

RoSS

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 167 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:14

BG-Gen 3 :smiley_emoticons_joint: Това е върхът според мен!

#5 madonata

madonata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:21

те това "животно "от къде да си го поръчам

#6 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:22

BG-Gen 3 :smiley_emoticons_joint: Това е върхът според мен!


ех тоя бг ген :) :smoking-8570:

Edited by vladimirh, На 23.01.13 г. в 19:22.


#7 unr3al

unr3al

    ъЪ ?

  • Участници
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:55

те това "животно "от къде да си го поръчам



Това "ЖИВОТНО" може да го намериш като пишеш на Васко (Last Hope) или влезеш в сайта им. Ще ти го напиша на ЛС да не правим реклама :sSig_goodjob2:

#8 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 23.01.13 г. в 19:57

Защо обвиняваш Vivi-то след като на Vmax си работи нормално , явно не в него е проблема а в Evic-a

#9 madonata

madonata

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 23.01.13 г. в 20:09

не го обвинявам търся проблема
с мини виви 2 ома ЕВик е ок
пара и удар

итересува ме колко ома е най добре за мода
който го е ползвал да даде мнение

#10 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 23.01.13 г. в 20:36

При мен е най-добре с STV Nova на 2,8Ω.
За съжаление, каквото и да опитвам, eVic не може да се мери с SGL Zmax.
Проби с mini Vivi Nova (1,3Ω), AGA-T (меш с 1,7Ω), Smok Ego Dual Coil (1,8Ω) и споменатия STV Nova. На пара го докарва, но удара е по-слаб. Не че с 3мгр никотин трябва да е силен, но ...

Edited by asiyaolo, На 23.01.13 г. в 20:45.


#11 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 23.01.13 г. в 21:40

Както се оказва, Evic е доста осакатен откъм токоподаване. Отначало се предполагаше, че не работи само с по-екзотични изпарители от рода на двунамоткови 1.5 омници и подобни, но май ще се окаже, че сакатлъкът е бая по-голям.

#12 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 25.01.13 г. в 06:19

А според мен си е купил отнякъде менте eVic защото моят няма нещо което да съм му завил и да не се е справил отлично. Най много пуша STV NOVA 2.8 омов изпарител и съм страшно доволен дори намалих от 24 на 16 никотина.

Има нещо което не е читаво тук така , че не бързайте с изводите.
ако е оригинален да го връща трябва да има гаранция още ако няма гаранция да се спасява и друг път да не си купува ментета.

За този мод изпарители от 3 ома са си супер ако питате мен.
Какви са тези дуал изпарители за които се коментира да си купя да видя аз дали верно няма да се справи с тях или само си чешете езиците.

Edited by MERLIN, На 25.01.13 г. в 06:22.


#13 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.01.13 г. в 10:16

Ето такива (това е с танк) http://www.pv-bg.com...cartomizer.html
Или такива http://www.gigadrink...t-v1-metal.html
Тези лично ми бяха фаворити, нищо не можеше да ги измести като пара и вкус: http://www.gigadrink...-dual-coil.html
А като за теб: http://www.totallywi...hm-product.html
или нещо простичко за проба: http://www.totallywi...ck-product.html

Както се вижда, то или няма наличности, или са с огромно намаление... едва ли някой вече ги ползва, ама ние все така си ги цитираме. Най-вече за да изтъкнем предимството на един или друг мод :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#14 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 25.01.13 г. в 18:39

Аз такива съм пушил на его батерия 600 милиамперова. Не бях очарован някак ми сладнеше и сякаш прекалено влажна беше парата. Но си работеха. Спомням си че си взех три такива точно от този сайт едното го пробвах и пуших въпреки , че често ми замерисваше на прегоряло. другите две още ми седят за резерва в шкафа.
след предният пост ги опитах и на eVic работи си сериозно без никакви проблеми на 5.2 Вата.

Edited by MERLIN, На 25.01.13 г. в 18:39.


#15 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 25.01.13 г. в 18:46

За работене - работи. Но не както със Zmax.

#16 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 25.01.13 г. в 18:48

5W са си 5W без значение с какво са захранени , стига и да са вярно измерени :)

#17 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 25.01.13 г. в 19:02

За работене - работи. Но не както със Zmax.

Аз имам и Zmax честно казано от eVic съм по доволен. по лесен за употреба повече екстри по удобно управление на менютата. Не ми се налага да помня кодове и схеми за да го настройвам. За испаряване до сега разлика ни във вкус ни във пара съм забелязал.

Абе хора това в края на крайщата е просто един стабилизатор на напрежение и една батерия. Да не мислите, че е кои знае какво и тези цени от по стотици левове са оправдани. Всички тези устройства напрактика струват не повече от 10 долара парчето и само имената и това, че не са широко разпространени ги прави по скъпи.

една тръбичка да държи батерията една батерия и един прост регулатор и стабилизатор на напрежение. Едно време в магазините направи си сам имаше подобни схеми по 5 лева.

Гледам някакви ревюта и ооооооооо какво предимство то капачката дето държи батерията била с много хубава резба бе. така приятно се развива и завива. ... ти да видиш чудо. ... а ако тоя инокс материал толко скъп по 200 лева за една тръбичка колко ли трябва да ми струва мивката в кухнята ?

Всички подобни модове са един дол дренки. Включително и прехваленото провари. Особено то пък е най прехвалено също като запалките зипо. По скоро някакъв стил отколкото практичност . или моторите харлей деивидсън дето оставаш без бъбреци ама караш харлеи. .. просто американците обичат да превръщат някой неа в легенда това се случва и със проварито.

#18 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.01.13 г. в 19:39

Да си Жив и Здрав приятелю,а колкото до Американците и те като Руснаците,Национализма преди всичко,а дали си струва ...?

Edited by PepiSuni, На 26.01.13 г. в 20:11.


chelsea f.c.


#19 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 25.01.13 г. в 19:40

5W са си 5W без значение с какво са захранени , стига и да са вярно измерени :)

Това да не е прецизен HiFi усилвател че да са чак толкова прецизно измерени. За това има пръстенче. ако ти се стори силно леко наляво ако ти се стори слабо леко надясно. Наместваш си го според това което ти харесва. И в двете посоко имаш прекалено много аванс.

Гледам аз някакви мерят с осцилоскопи па коментират леле мале. Кому е нужно всичко това? Изпаряването си е индивидуално за всеки. затова има и регулатор да си го намества как му е кеф дори не е нужно да знае волтове и ватове по важно е парата и удара да го задоволяват. Както и аромата разбира се.

#20 Krasi_T

Krasi_T

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 49 posts

Posted На 25.01.13 г. в 19:46

Казах го в съвсем друг смисъл , а именно че няма никакво значение с какво точно сме подали тези 5W към изпарителя (колко са точни е съвсем друга тема , както и каква е разликата между mean и RMS. Не цифрите гоним , а удоволствието :) )
Това беше и коментара ми към въпроса в темата :) Ако един изпарител работи нормално с един мод на 4V , би трябвало да работи по подобен начин и на друг мод стига да не надвишава лимитите му по ток