Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Търся информация за DCT tank? :)


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 12.12.11 г. в 19:48

Здравейте, колеги!
Това май ми е първото мнение в този форум :blush: Важното е, че чета форума с удоволствие ;)
Сега по същество - не открих тема, нито мнения за DCT Tank и реших да пусна нова темичка.
Ето за тази джаджа говоря: http://www.google.bg...iw=1024&bih=485
Някой ползвал ли е това чудо и може ли да даде повече инфо за него?
Намерих го за продажба в няколко чужди сайта, но не виждам да се продава в БГ...
Знам, че колегите от варненския форум имат нещо подобно(Genesis mod-a), но при тях танка е с разни фитили, кантали и прочее(неща, които поне за сега ми се струват твърде сложни за да се справя с изпълнението им...), а този DCT танк гледам, че ползва 510 картомайзери(може би стандартните не стават все пак, а са по-специални), което ми се вижда по-лесничко, като за мен, хахаха... До сега съм ползвала само Ego(стандартното, с пълнителчета с вата) и ми се ще да ъпгрейд-на с нещо по-сериозно, защото ми доскуча с Его-то.
Предпочитам да е нещо с танк, че ми писна да усещам отвреме-навреме вкуса на загоряла вата.
Но също така ми се иска да е някак по-плавен прехода, за да не се хвърлям направо на някакъв супер-сложно обслужваем мод, тъй като хич не ме бива с техниката, пък и нямам много време, иначе с удоволствие бих се научила :smiley_emoticons_joint:
Та... Надявам се някой от вас да помогне с повече инфо за този танк - търся мнения от личен опит :)
Също така - казвайте ако знаете къде в Бг може да се намери :) Приемам всякакви идеи за танк система, стига да не е нещо супер сложно :smoking-8570:

Благодаря Ви предварително!
Поздрави и весело посрещане на празниците! :drinks:

Edited by irjika, На 12.12.11 г. в 20:11.

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:07

Моят съвет - вземи един Dual Coil картомайзер (510 XL) и опитай как се изпарява с него.
Танка просто ще ти даде повече "свобода" да си заредена с 3-5мл сокчета за през деня.
И никога да не усетиш вкуса на прегоряла вата :)
М/у другото, препоръчват картовете на SmokTeck а не аналозите. Продават се и "специални" за танк мода, ама освен една допълнителна петичка на корпуса, за да не влиза навътре карта, друга разлика няма.
А, още нещо, ще ти се наложи дупка/каналче от двете страни на карта за този мод, за да може да се напоява карта с течността от танка.

Всъщност, ако някой има още интерес, може да обменим информация за материали за (несложния) мод, понеже цените по чужди сайтове са баснословни - 25-55$ в зависимост от изпарението. Не, че не може и от спринцовка да се направи ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:13

MAP-tank се предполага да е готино,но и цената му е готина.Има и българско производство в пушком-а продават.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:29

Аз ги открих на цена около 10 евро (не, че не ги видях и за по 25-50 долара, де). Специалните картомайзери (с дупките отстрани) бяха към 2-3 евро бройката.
Знам за мод-а на пушком, но той е по-сложничък за мен (кантали, намотки, дебелини, фитили), та исках нещо по-простичко.
Четох в чуждите форуми, че имат проблем с протичане, но проблема идвал не от танка, а от картомайзера. До момента и картомайзер не съм ползвала... Та си представям едно бесно уливане и омазване, в случай, че реша да го поръчам това чудо... Сигурна съм, че проблемите ще изскочат още в момента, в който се боря с наливането на течността, хахаха...

Моля, споделете идеи как може да се направи такъв танк(аз надали ще успея, но мъжот е техничар, ел.инженер, царски магьосник и прочее, та предполагам ще успее) и изобщо заслужава ли си цялата творческа дейност, при положение, че се намира за 10 евро?...

Но като за начало, ще послушам съвета и ще си взема Dual Coil картомайзер 510XL, за да видя как е :beach: Което не означава, че се отказвам от идеята за танк, защото мнооооого се кефя на визията му(хич не обичам стандартно изглеждащите ел.цигари :laugh: Явно ми е време да навлезна по-навътре в модификациите)

Edited by irjika, На 13.12.11 г. в 00:40.

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#5 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:39

За 10 евро от румънците ли ;)
Искат минимум 15 евро поръчка, добави и транспортни разходи, което значи, че стане потенциална пратка за митниците и стана....към 25 :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#6 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:45

Баш при тях.
То поръчката ще отиде при вс.положения над 15 евро, защото мисля да взема и резервен картомайзер, както и малко сокчета на флеъйвър арт, че гледам тук в магазина нямат никакви...
А защо на митница?... Нали е стока, внасяна от Европейски съюз?... Пак ли някаква нова глупост са измислили родните кратуни и аз не съм разбрала?...

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#7 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 13.12.11 г. в 00:54

Не знам, защо се занимавате с глупости, при положение, че в момента може да вземете това.

Edited by Туранага, На 13.12.11 г. в 00:54.


#8 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 13.12.11 г. в 01:01

Както писах по-горе, задължително ще опитам първо това :smiley_emoticons_joint:
Занимавам се с глупости, защото ми е интересно :) И защото харесвам по-нестандартната визия на модовете с танк-система :) Ще се радвам някога да имам достатъчно време, за да превърна този интерес в хоби ;)
Приемам всякакви мнения, съвети и градивна критика - все пак до момента съм ползвала само стандартно Его, с ватичка при това :laugh:

Поздрави! :drinks:

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#9 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 13.12.11 г. в 01:16

Не ме разбирайте погрешно, на мен този DCT Tank също ми харесва и с удоволствие бих го пробвал. Но да тръгна да модвам не бих. Но това е сигурно, защото вече има достатъчно решения, които да вършат работа и човек да не си губи времето с излишни неща. :) Но виж, ако ти е хоби, тогава е друга бира... :)

Edited by Туранага, На 13.12.11 г. в 02:07.


#10 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.12.11 г. в 08:28

Хайде тогава да го направим по-зрелищно:
http://www.youtube.com/watch?v=L533IiCTTvI
Това е как се експлоатира Ликвинатор, нещо като първообраза на DCT tank.
Варианти и стилове на изработка - колкото искаш:
http://www.youtube.com/watch?v=J6B34sDqHfY
Колкото до гигантомайзерите и защо се правят такива модове, ми да кажем две причини на примависта - в мода може да видиш колко течност имаш (не че няма гигантомайзери с прозорчета) и второ, може да се ползват и по евтини картове, като си ползваш мода на практика безкрайно. Може би освен смяна на тръбата, когато се напука/надраска от експлоатация :)

irjika Като поръчваш, да не забравиш, че карта трябва да е XL, защото са по-дълги и мода е правен за тази дължина!

Пък после ще споделиш заслужава ли си парите мода ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#11 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 13.12.11 г. в 09:20

Не съм ползвал (още) този танк.
Преди 5-6 месеца се бях "устремил" към подобен (MAP-tank) с основен мотив - да не мъкна шишенца, спринцовки и пр....
Според мен е удачен за "традиционалисти" ("верни/пристрастени" на/към един аромат).
Защо се спрях - обичам да сменям ароматите (имам няколко любими и ги "връткам" през 2-3 дена).
Колкото до танк-система - ползвам картове СЕ2 и СЕ3. Според мен съотношението цена/качество е много прилично. Зареждам си 4-5 броя за деня и нямам никакви грижи (не текат, така че си ги нося в джоба)
..............
А бирата си върви и без модове :)

#12 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 13.12.11 г. в 21:21

Много благодаря, Topper - изключително полезни клипчета си пуснал! :sSig_goodjob2:
Явно DCT танка е по-добрия вариант, въпреки, че и Liquinator-а ми допадна(ама верно хлабавко...).
Мерси и за подсещането за дългия картомайзер ;)
Днес си поръчах XXXXL картомайзер Dual Coil за Egо-то, утре пристига и ще тествам как е.
Относно DCT танка имам сериозно намерение да поръчам един, но възнамерявам да го направя след празниците, някъде след 10-ти януари, да мине хистерията по граници, митници и прочее.
Като пристигне и го тествам, задължително ще споделя впечатления :smiley_emoticons_joint:

П.П. Тя биричката всякак върви, ама ми е най-сладка, докато си пафкам ;)
П.П.2 Споделих на мъжот, че това е мечтата ми - ProVari, в комбинация с DCT tank... :tongue4: Отговора беше, че идва Коледа и това може да ми е подаръка... След като му казах колко струва ProVari-то :wacko: , познайте - няма това да ми е подаръка, хахаха... Но пък каза, че подобно изпълнение, с вариращ волтаж било елементарно(за него, явно :laugh: )... Та... стискайте палци да му остане свободно време, та да видим колко е елементарно... Може пък и верно да се сдобия с някаква такава шукаритетка :)

Edited by irjika, На 13.12.11 г. в 21:28.

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#13 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.12.11 г. в 22:02

ProVari хубаво, ама такива луди пари....Вярно, че е хубаво направено, но ценита са за американци.
Българския мод е подобен, не е толкова съвършен, но не струва чанта пари :)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#14 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 13.12.11 г. в 22:29

Да, преди време мислех да го купя(пушком мод-а), но реших първо да скапя батериите на Его-то, а до тогава да се оглеждам за варианти... Пък и това е чудесен начин да се подкрепи родното производство и да се стимулират колегите да продължават да творят :Koshechka_08: А и изглежда добре БГ мода :) ПроВари-то ще си остане в света на мечтите, не си заслужава да се дават толкова кинти и според мен. В тон с темата - Genesis-a(БГ варианта) също ме радва, ама от нещо по-елементарничко за поддръжка ще започна.

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#15 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 13.12.11 г. в 23:23

Малии, тва ПроВари е около 170$... Ако се появи в БГ сигурно ще е поне 330лв.

#16 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.12.11 г. в 15:45

На прима виста и с наличния Dual Coil Cartomizer
(не XL, XXL, и не на SmokTech) е това резултата:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Вместимост 3.5-4мл, няма течове,но можеше и по-стегнато да се направи вътрешния диаметър.
Корпус от контейнер, подобен на спринцовка, по-твърд и по-матов.
Две капачки от Делрин, малко на око правени, можеше да са и по малки, за повече сокче.
4 О пръстена.
Две противоположни дупки на карта с 1.4мм свредло.
С XL/XXXL DC ще стане още по-добре.
Разликата в конструкцията ще е по-дълъг корпус => по-голяма вместимост

И те така :)

ПП:Съжалявам за качеството на снимките, толкова си може старото ми Сони :(

Edited by Topper, На 14.12.11 г. в 15:50.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#17 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 14.12.11 г. в 15:50

В крайна сметка, колко пари ти излезе и доволени ли си?

#18 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 14.12.11 г. в 16:26

Като пари не мога да кажа, защото е с подръчни материали :)
Но да кажем, 20ст за спринцовка, 50-60ст за капачка, пръстените са 5-10ст....излиза 1.50лв без картомайзера и 30мин свободно време.
Разбира се и някакво стругче, на което да се "врътнат" от Делрин капачките или подходящ наличен материал, може и от алуминии да са, но аз предпочитам ПОМ-а, защото очаквах да го направим по-стегнат вътрешния диаметър и за да може да влезе атомайзера, щеше да е по-лесно да се приплъзне по пластмаса, отколкото да се законтачи по алуминии. Но в крайна сметка с 2 О пръстена Ф9мм стана и така, въпреки че станаха капачките малко хлабави (картомайзера се оказа на елипса сечението и се "усредни" някакъв диаметър)

Доволен относително, начесах си крастата, сега ще пуша цял ден без да презареждам, обаче не съм искрено доволен от DC картомайзера. За това следващия път с XXXL Giantomizer на SmokTech, като има доставки.

И това, което обсъждаме с колегата puf-paf, че доста добрия като поведение СЕ2 може да се ползва също, но за него (СЕ2-то де) имам един други идеи за танк :)

Забравих да спомена - напълних цялото танкче със спринцовка през карта без да разглобявам нищо!
Защото има клипове, в които ви дават указания как да го разглобите, измъкнете карта, да развалите уплътнението и ала-бала.
Така се натъкнах на още един проблем на Dual Coil-а, който ползвам: много ниско ниво на ватата! Не стига, че е по-къс от XL/XXXL и т.н. ами и ватата му е много ниско. Заради това не мога да го напълня танка до горе, защото течността ще се изравни в корпуса на карта и ще надхвърли нивото на централната тръбичка с намотките, а тя е изходната тръбичка за изпарения сок и ... ще се 'удави'.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#19 irjika

irjika

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 15 posts

Posted На 14.12.11 г. в 21:05

Бравос! Чудесно се е получило! Ако ти допадне, със сигурност ще намериш начин да го доусъвършенстваш с друг картомайзер :)
Със здраве да си го ползваш :smiley_emoticons_joint:

http://sincemylastci...R_2.75_dark.png
Sigelei Zmax Telescope + Kayfun Lite Clone + Dream + Pulse-G + Mini Vivi Nova


#20 Массаракш

Массаракш

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted На 15.12.11 г. в 09:56

Чудесно, Topper! И изглежда добре :)

Ще покажа нещо по-грозно ;) За хора като мен, които им е трудно да намерят подходящи гумени пръстени, е "syringe tank mod" - има доста клипове из уеб пространството, пръстените се правят от гумените тапи на самите спринцовки :)
Ето няколко стари мои творения:

Posted Image
От 5 мл спринцовки, че такива с гумичка на буталото от този размер има навсякъде. Долното танкче е с "удължител" от 2 мл спринцовка и дупка за пълнене, затваряща се с малко болтче.
Гумичките от буталото ги пробивам със стар изгорял картомайзер и чук. Като заострих леко ръба на картомайзера с шкурка и чук не ми трябваше, само лек удар с нещо.
Пълненето на тези без дупка в тялото на танка е със спринцовка с игла, забива се между стената на танка и гумичката.
Дупките в картомайзерите ги пробивах с винт за бетон и чук.

Относно СЕ2, да и от тях правят танкове, единият вариант е с изцяло премахнат корпус на картомайзера, другият с корпус надупчен достатъчно, че да влиза течността вътре или просто да се изкарат "мустачките" на фитила навън.