Jump to content


Photo
- - - - -

Нищо не знам


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.09.12 г. в 10:35

Ами аз не мога да кажа (като притежател и на двата вариволта) че някой от тях има проблем.
Да, веднъж на 100 активации Лавата отказва да задейства, но натискам втори път копчета и се оправя. Механична задръжка предполагам, от декоративното капаче на бутона, което се трие в корпуса.
А за проблем с дуали, не бих казал. Всичко е доста субективно. Какво значи проблем - не работи или не работи така, както би очаквал някой ? Работи си и си пуши, друг е въпроса кой какво очаква или защо пък точно дуали да се ползват.
Но по същество, двата мода са коренно различни - единият е повишаващ, другият е понижаващ. Различни принципи на действие, ерго различни предимства и недостатъци.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#22 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 28.09.12 г. в 10:58

Благодаря за инфото.
Проверих къде се е появил наоколо ZMax-a. Има го Чехия и Полша на почти една и съща цена 228 и 235 лв. Още е скъпичък, ам предполагам, че до месец ще падне под 200 лв.

#23 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 28.09.12 г. в 19:35

Като сте тръгнали да сравнявате Vmax и Lavatube, да споделя нещо... Днес срещнах един чужденец с Lavatube и DCT. В първия момент помислих Lava-та за Vmax (простено ми е - не бях виждала нито едно от двете наживо). Човекът разпалено започна да ми обяснява да не си взимам Vmax, защото вътре се слагат две батерии и това било опасно. Не можах да разбера точно защо е опасно, но май се опита да каже, че може да се взриви, а пък неговата Lava е с една батерия и няма проблеми.
Някакви коментари? :unsure:

#24 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 28.09.12 г. в 20:13


Мисля, че навсякъде в БГ цените се слагат "на око". Само виж за какви суми продават VMax-a - 200 кинта и нагоре. А при румънци, поляци и все паплач наоколо е с 25-40% надолу.

ВМакса в БГ е 190лв. Дай линк, къде е с 25-40% отдолу.

А от "Кабинката" е 79 Долара–което е около 120–130 кинта ! :drinks:

пп: В неделя ще се видим с .... тогава ще отговоря ! Все пак имам нещо на Ум ! Все пак търгашите търговците дават мило и драго да ти вземат кинтите !!! Това им е работата . :drinks:

http://www.healthcab...roducts_id=8137

пп: Явно тази дума ви звучи обидно,аз пък не влагам лоша мисъл !


Edited by PepiSuni, На 29.09.12 г. в 02:35.


chelsea f.c.


#25 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.09.12 г. в 20:20

120-130 кинта, ама гол. Като пушка. Добави 20+20 за зарядно и батерии.
Гаранция - DOA и недей си Боже да ти се наложи да сменяш.
Хайде и транспорт.
Хайде и 50% вероятност да го спрат на митница.
Хайде сега да осмислим, че всичко казано до тук го поемат търговците. Със 100% на митница, където се плаща мито и ДДС. И всичко това, заради нас, потребителите.

А, и при всички положения, "търгашите" ги взимат и по-евтино, защото хептен няма да излезе сметката тогава.

ПП:И нервите с потребителите, отговори на "ауу, кво голямо товааа...ама ще го взема....уууу оти толкова скъпо, за това желязо, че то една тръба само с диоТчета..."
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#26 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 28.09.12 г. в 20:21

... Все пак търгашите дават мило и драго да ти вземат кинтите !!! Това им е работата . :drinks:


Венци, надявам се, че правиш разлика между търгаши и Търговци (подчертавам - с главно "Т")

#27 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 28.09.12 г. в 20:26

Биска,за да го кажа имам нещо предвид ! А тук за 190лв.,пак е само Гол Мод !

180 дни гаранция !


chelsea f.c.


#28 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 28.09.12 г. в 21:23

Биска,за да го кажа имам нещо предвид ! А тук за 190лв.,пак е само Гол Мод !

180 дни гаранция !


Да не опираш до гаранция щото ще си имаш една хромирана тръба, която ще ти седи на шкафа да ти се мандахерца.
Както всички модове с малки изключения, като Провари, Свое место и още няколко се произвеждат в Китай.... Има ли смисъл повече за гаранция да говоря.
Да ти кажа и под секрет, че почти е сигурно разхождането ти до митница София, която ще те натовари с още 30% и като си направиш една бърза аритметика цената на изделието ще стане 170лв поне. И ще чакаш най-малко 2 седмици

#29 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 28.09.12 г. в 21:34

За да бъдем честни - относно поръчките от Кабинката (и др. от сорта) - мъчим се да таковаме дявола във въздуха. Ако всичко мине както пише по дебелите книги - почти се обезсмисля "далаверата" ;) (говоря за стоки с гаранция).
Ако започнеш да правиш този бизнес ПОЧТЕНО - нещата не са така, както си мислят много хора.

Здраве и късмет!

#30 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.09.12 г. в 21:49

Много е сложен въпроса който сте зацепили. Нормално е всеки да се опита да си намери най-изгодният за себе си вариант.Аз лично аплодирам колегата който пое риска да направи достъпно - на една ръка ( един ден ) разстояние подобно устройство.
Не си мислете че тези неща се продават като топъл хляб. Аз лично сметнах че усилието не си заслужава, колкото и да харесвам и препоръчвам устройството.
Доста колеги съм насочил към него , както и към места от където може да се купи на относително по-ниска цена с всички произтичащи от това рискове.
Преди време се чухме с колега който избра вторият вариант. На мен ми се доплака като ми разказа че си е получил пратката преопакована, като вътре са батериите, зарядното, две -три шишета чорбица , но VMax-а го е хванала липсата...
Поизучиха се по митническите пунктове и нищо не пречи някой да се сдобие с подаръче. Реално нарушение няма, няма и кражба. Стоката е обявена на 15 -тина долара, няма описен лист или фактура, това което е вътре струва долу-горе толкова и върви се оплаквай на който искаш.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#31 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.09.12 г. в 12:47

Момчета,момчета...! Много бързате,първо никъде в поста не съм визирал Димитър(все пак доста клиенти съм му пратил и не еднократно съм казвал,че е един от трите магазина във БГ)! Когато казвам,че имам нещо предвид,значи е така. Просто сметнах,че не е нужно да споменавам какво ми предложиха в една ...! :drinks:

Edited by PepiSuni, На 29.09.12 г. в 12:49.


chelsea f.c.


#32 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 29.09.12 г. в 13:12

Нека и аз да се намеся в спора :smiley_emoticons_joint:
Аз избрах втория начин, поръчах си макса от чужбина и верно ми излезе доста по-ефтинко, но сам си нося риска при проблем с дивайса да пия една студена вода.
Сега за цените, спорите спорите ама ми се струва, че пропускате най-важното - количеството на поръчката. Я сега погледнете в линка от кабината с какви количества разполагат хората, после си отворете алибаба.ком и вижте какви са цените там, после погледнете и какво е минималното количество на поръчка за да получите тази цена. После помислете колко търговци в България ще затворят 2000-2500$ (това е преди транспорта, мита и тн) в устройство, за което клиентите тука все още се броят на пръсти и после помислете тукашните цени толкова ли са високи.
Поздрави!

#33 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.09.12 г. в 16:38

Пожелавам: Здраве и Късмет,на всички !!! :drinks:

Edited by PepiSuni, На 1.10.12 г. в 06:16.


chelsea f.c.


#34 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 29.09.12 г. в 17:00

Стана ми интересно от вашия спор и след предложението на gstavrev да погледнем в алибаба попаднах на някои интересни неща. Вярно е, че повечето оферти са за поръчка от минимум 50 бр., ама като гледам това и това - минимума е 5 бр.

Много ми се иска да си купя от български магазин, ама 190 лв не са ми по силите (поне не и на този етап). Та в тая връзка, дали не си струва да се комбинираме с някой и да си направим една такава поръчка - ако не ни хванат митничарите, ще ни излезе 50-тина лв. Ама и да ни хванат - пак ще е приемлива цената.

Бъркам ли някъде в разсъжденията или? Нека хората с опит в пазаруването от далече да споделят повече инфо. Кажете какво мислите? Възможно ли е тия предложения да са менте и да не са на Смок?

ПС: Отговорих си на част от въпроса: Brand Name: sigelei
Там където пише, че бранда е Смок - минимална поръчка 50 бр. и цена около $50.
Така се размечтах...

Edited by yass, На 29.09.12 г. в 17:11.


#35 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 29.09.12 г. в 18:05

Стана ми интересно от вашия спор и след предложението на gstavrev да погледнем в алибаба попаднах на някои интересни неща. Вярно е, че повечето оферти са за поръчка от минимум 50 бр., ама като гледам това и това - минимума е 5 бр.

Много ми се иска да си купя от български магазин, ама 190 лв не са ми по силите (поне не и на този етап). Та в тая връзка, дали не си струва да се комбинираме с някой и да си направим една такава поръчка - ако не ни хванат митничарите, ще ни излезе 50-тина лв. Ама и да ни хванат - пак ще е приемлива цената.

Бъркам ли някъде в разсъжденията или? Нека хората с опит в пазаруването от далече да споделят повече инфо. Кажете какво мислите? Възможно ли е тия предложения да са менте и да не са на Смок?

ПС: Отговорих си на част от въпроса: Brand Name: sigelei
Там където пише, че бранда е Смок - минимална поръчка 50 бр. и цена около $50.
Така се размечтах...


Ами за близо 4 месеца си икономисал 117 кутии цигари по 4лв да ги смятаме, си 468лв в икономия тъй, че не можеш да ме убедиш , че ти е непосилно.

Edited by pioneer 306c, На 29.09.12 г. в 18:06.


#36 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 29.09.12 г. в 18:13

Не се наемам да кажа дали бъркаш в разсъжденията си.
Има две основни неща, които трябва да знаеш.
1. Алибаба не е онлайн магазин. Това е място където хората публикуват какво произвеждат/продават.
2. От първа точка следва, че обявените цени нямат нищо общо с тези, които ще ти бъдат оферирани когато се свържеш с търговеца/производителя.
Съвсем нормално е да ти сложат на видно място цена която се забелязва и съблъзнява..все пак в Алибаба има публикувани безброй+1 реклами/обяви/.
Идеята на Алибаба е да видиш нещо. Да си кажеш..-Опааа, тия имат каквото търся. Вземаш контакт детайлите и пишеш. Най-малко се вглеждай в цифрите. Може и да имаш съвпадение в последствие, но правилото е да няма. С това не ти казвам, че задължително ще бъдат по-скъпи. Стигал съм и до момента..."Добре де, колко даваш?"
ТОва е проверено от мен през годините и ми е струвало доста нерви. Не става дума за Е-цигари, естествено.
Успех!

#37 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 29.09.12 г. в 19:23

Накрая някой ще пие студената вода ми се струва... :)

#38 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 29.09.12 г. в 20:20

Ами аз не мога да кажа (като притежател и на двата вариволта) че някой от тях има проблем.
Да, веднъж на 100 активации Лавата отказва да задейства, но натискам втори път копчета и се оправя. Механична задръжка предполагам, от декоративното капаче на бутона, което се трие в корпуса.
А за проблем с дуали, не бих казал. Всичко е доста субективно. Какво значи проблем - не работи или не работи така, както би очаквал някой ? Работи си и си пуши, друг е въпроса кой какво очаква или защо пък точно дуали да се ползват.
Но по същество, двата мода са коренно различни - единият е повишаващ, другият е понижаващ. Различни принципи на действие, ерго различни предимства и недостатъци.

В един друг БГ-форум бях прочел следното за Lava-та спрямо Vmax:

Лавата няма как да ти пусне 3.8 волта на дуал койл по прости сметки: дуал е 1.5 ома съпротивление,лавата е с 2.5 ампера лимит,тоест волтажа делено на съпротивлението неможе да превиши 2.5.Пример 1.5 ома по 2.5ампер = 3,75 волта най-много може да извадиш от лавата на дуал койл,независимо колко пише на дисплея,защитата ти го сваля на 3.75 :) Отделно тоя дуал ми плаче майката на батерията,сутрин слагам нова,вечер 8 часа сменям с друга,на лавата падне ли напрежението на батерията под 3.7-3.6 волта...нищо не прави :).А V-Max е с pulse modulation технология,най-просто казано пулсира максималното напрежение т.е. около 7.5 волта към карта/атито,като колкото по нисък волтаж си сетнал,толкова по-големи са паузите в пулса,а това жали много батерията,дават я 2-3 дни с едно зареждане на дуал койл карт,отделно не е с booster,а е с step down.

Не знам дали всичко това е истина, но се доверявам на старите кучета, какъвто е човека писал коментара. Затова имам огромни резерви спрямо закупуването на Lavatube. По-скоро бих си взел друго устройство на по-нормална цена (като Ego-V6) с близка функционалност за нуждите ми. Или бих инвестирал в по-скъпа джаджа, като Vmax, дори ако ще да е V1.

#39 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.09.12 г. в 22:03

Ми той коментара е писан от пуша с не-повече стаж от теб :)
Аз вече казах - както някой си мисли, че трябва да работи. На колко трябва да се пусне дуала, на 220в ли?
Още повече, че в следващите версии на ВиМакс и той е ограничен на 2.5А. Защо ли... Просто е, защото не ти трябва електрожен. Имам и двете устройства и мога да кажа, че като махна дуалите, които са един вид карт от 101 вида на пазара (мен не ме впечатляват, май има 2-3 дали са и толкова, които пушат тук дуали)то с всички други картове Лавата ме кара по 2-2.5 дни в зависимост от батерии и карт. А ВМакса си изкарва един ден, сутрин от 8, вечер до 8, нищо че е с две батерии. Това пък аз ти го казвам. Ти си решавай. Дали кучета ще слушаш или опита.

Апропо, вземи си Туист. Върши същата работа ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#40 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 30.09.12 г. в 00:19

По-скоро бих си взел друго устройство на по-нормална цена (като Ego-V6) с близка функционалност за нуждите ми. Или бих инвестирал в по-скъпа джаджа, като Vmax, дори ако ще да е V1.

И с какво е по-добро това V6 от Лава? Настройка на волтажа максимум до 4.2, батерии с капацитет 750mah, размер близък до този на Лавата, незнаен производител, измислени картомайзери. А като трябва да купиш батерии по-натам - от къде? Цената му е горе-долу като на Лавата, с тази разлика, че на Лавата можеш да закачиш многократно по-добър картомайзер, а цената ще се получи с много малко повече. Единствения плюс е може би с една идея по-малкото тяло. В общи линии за тази цена е безумие да се купува този мод, при положение, че в същия ценови клас има устройства с повече функции и по-добри параметри.