Jump to content


Photo
- - - - -

eGo-C: проблеми, идеи и подобрения


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#1 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 25.05.12 г. в 11:31

Здравейте,

Нормално ли е в пълнител на една седмица да има толкова много конденз? Всъщност през тази седмица използвам два (един с Ryan 4 и един с плодови аромати) - и двата са в същото положение. Атомизаторът също е на седмица, така че едва ли е сдал багажа.
Имам чувството, че вкусът на течността сега не се усеща толкова осезаемо колкото преди. Сякаш парата е минала през една допълнителна водна баня преди да я поема. Не съм пробвал да ги измия и изсуша след това, гледам да свърша поне единия, за да го направя.

п.с.
Снимката не е от най ясните, но колкото и да е добра камерата на Galaxy S2, макрото не й е силна страна. :rolleyes:

Attached Files


Edited by Sisq0, На 30.05.12 г. в 16:45.


#2 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 25.05.12 г. в 12:14

Изглежда не знаеш, че двете капачета на мундщука се махат като бръкнеш в дупката с кукичка (например от кламер).

Със същата кукичка и парцал се избърсва вътре и е готово.

#3 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 25.05.12 г. в 12:29

Мерси, успях. Никога не бих се досетил, че и там има капачета. :)

Все пак нормално ли е да се получава такъв конденз? Или може би дърпам неправилно?

Attached Files


Edited by Sisq0, На 25.05.12 г. в 12:50.


#4 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 25.05.12 г. в 13:02

Мерси, успях. Никога не бих се досетил, че и там има капачета. :)

Все пак нормално ли е да се получава такъв конденз? Или може би дърпам неправилно?


Все пак ние изпаряваме, а парата/без значение от какво е/ има гадното свойство да кондензира по студени повърхности.
Демек, правилно-неправилно, карай си както си напипал начина и от време на време си забърсвай нещата

Edited by gogo63, На 25.05.12 г. в 13:03.


#5 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 25.05.12 г. в 13:20

Не е като да не си прав, но както казват старите хора - защо да е така, като може да е иначе. :)
Нищо, това да й е кусурът на цигарата.
Засега се държи много прилично, макар че пълнителите вземат да прокапват леко след определен брой вкарване/изкарване в цигарата. Явно атомизаторът с времето разширява дупката в пълнителя... но две-три капки не са проблем.

#6 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.05.12 г. в 13:36

Не е като да не си прав, но както казват старите хора - защо да е така, като може да е иначе. :)
Нищо, това да й е кусурът на цигарата.
Засега се държи много прилично, макар че пълнителите вземат да прокапват леко след определен брой вкарване/изкарване в цигарата. Явно атомизаторът с времето разширява дупката в пълнителя... но две-три капки не са проблем.

Ако не си взел пълнители със силиконови капачки (отдолу, къде влиза шипа) - в магазина тук се продават, ефекта е поразителен, а и с тях по-лесно ще си пълниш пълнителя.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#7 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 25.05.12 г. в 13:45

Поръчал съм силиконови капачки, но като гледам и те се раздират и протичат. Но то си е нормална амортизация.
Има една хватка да се продупчи не с атомизатора, а с игла от спринцовка (само трябва да проверя точния размер), за да не се накъса дупката. Ще пробвам като пристигнат и ще споделя.

Edited by Sisq0, На 25.05.12 г. в 13:45.


#8 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.05.12 г. в 15:15

Мисля,че затова говориш !



chelsea f.c.


#9 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 26.05.12 г. в 08:42

Да, за същия процес иде на реч.

Странно, сложих снощи нов атомизатор и всичко си дойде на мястото. Вкусът отново е наситен и приятен. А уж атомизаторите изкарвали поне месец... за една седмица и си замина.

#10 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 26.05.12 г. в 10:13

Виж в темата за Его Ц,има два клипа може да ти свършат работа за стария ! Поздрави !


chelsea f.c.


#11 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 26.05.12 г. в 15:35

Не откривам подобна тема, какви ли врътки не правих с търсачката.

#12 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 26.05.12 г. в 18:12

http://www.pv-bg.com...p?showtopic=415


chelsea f.c.


#13 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 26.05.12 г. в 18:14

Да, за същия процес иде на реч.

Странно, сложих снощи нов атомизатор и всичко си дойде на мястото. Вкусът отново е наситен и приятен. А уж атомизаторите изкарвали поне месец... за една седмица и си замина.

Или eGo-C или минавай на картомайзери.
Съвети вече не давам, че ще ме обвинят колегите в лоши съвети, ти ще си намериш пътя с проби.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 26.05.12 г. в 18:33

pepisuni, оказа се, че съм ги гледал (доста неща изчетох и изгледах преди да избера цигара), но благодаря отново за отзивчивостта. Стария най-вероятно ще го изхвърля - в крайна сметка съм давал по 5-6 лв. за цигари ежедневно, а 7-8 лв. на седмица-две за атомизатор не би следвало да е проблем.

Topper, съвети може би не, но личното си мнение винаги би могъл да изкажеш. Затова е форум. :)

#15 amxcs

amxcs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 27.05.12 г. в 17:09

От скромните ми наблюдения в/у атомаизерите и най-вече eGo-.. забелязвам, че слагат фитил който прегаря за 1-2 седмици и вкуса отива ...
Предполагам е умишлено, като гледам колко по-добри фитили има..

#16 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 27.05.12 г. в 22:11

Ха! И аз се чудех защо се появява такова голямо количество конденз, но го махам като промивам с вода през двете странични каналчета, през които тръгва парата. Не знаех, че се разглобява :thumbup1: много полезно инфо.

А искам да попитам нормално ли е, тъй като гледам, че и атомайзера, и държача отдолу имат дупчици и съответно навсякъде протича съвсем малко количество течност (L&A PG DNH пък направо си протича и помазва всичко, защото е много по-рядко от останалите ми)? Чак стига до батерията и всеки път като си сменам пълнителя бърша ли бърша като луда, дори атомайзера е целия омазан, не е само шипчето и вътре в дупчиците, а и отвън.

Спазвам всички инструкии - не пъня пълнителя до горе, слагам плътно катачката (пробвах и със силиконови такива), слагам плътно пълнителя да влезе в атомайзера, дори при зареждане дърпам на неактивирана бателия докато излязат 5-6 балончета да стане вакуум... и въпреки всичко си протича малко. :rolleyes:
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#17 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.05.12 г. в 07:52

Явно няма оправия. Тя самата сглобка на атомайзера с пълнителя предразполага към протичане след известно време. Така ще е, поне докато измислят по-удачен вариант за уплътнение между двете...

При мен чак до батерията не е стигало, засега се ограничава с няколко капки в конуса, което е поносимо и се чисти лесно с навита салфетка или клечка за уши.

#18 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 28.05.12 г. в 08:53

Явно няма оправия. Тя самата сглобка на атомайзера с пълнителя предразполага към протичане след известно време. Така ще е, поне докато измислят по-удачен вариант за уплътнение между двете...
При мен чак до батерията не е стигало, засега се ограничава с няколко капки в конуса, което е поносимо и се чисти лесно с навита салфетка или клечка за уши.


О, да и в батерията тече по малко ;) течността е изолатор, така че няма страшно.
Протичането се получава главно от задръстване на връзката между реотанчето, което нагрява течността и фитила. Когато течността се изпарява, остава нагар, който няма как да се махне.. след това като попадне нова течност върху нагара, не може да се изпарарява цялата и прокапва. Забелязъл съм че на 10мл течност вече има стабилен нагар независимо от атомайзера или картомайзера.. пълнителите и капачките нямат чак такова влияние.
Пробвайте с разглобяване на атомайзера и драйбърн.. става като нов.. за няколко дена ;)

#19 Боби 61

Боби 61

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 28.05.12 г. в 13:11

И мойте наблюдения са, че на 10мл. си е вече за чистене, което не е философия и става за 4-5 минути.

#20 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 28.05.12 г. в 13:26

От днес съм със силиконови тапички на пълнителите. Навън дъждът се сипе като из ведро, но в цигарата засега теч няма, да видим докога. :)

п.п.
Определено като се почисти пълнителят от конденз, вкусът се усеща по-добре.

п.п.
Dekang Silver 3x5 (555) e мнооого приятна. Май ще забравя за няколко дни за Ruyan 4.

Edited by Sisq0, На 28.05.12 г. в 13:33.