Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Мнение за марка E-цигара


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 4.12.11 г. в 19:31

Първо - Здравейте, от преди малко съм член на форума :)
Най-после се престраших да се регистрирам, до сега само четях, четях и като човек ползващ все още радиционни цигари, не всичко ми ставаше ясно. Както и да е, от известно време се двоумя за тез е-цигари...и почти съм се навил да си взема. Гледам, мнения много и наистина незнам кое би било добре да си взема, а освен това и жена ми е доста скептична към тези неща и незнам как да я убедя. Случайно докато се ровех вчера и попаднах на 1 сайт за е-цигара. Изглежда ми доста приятно и ме впечатлиха характеристиките, но не виждам извън този сайт някаква информация от потребители.

Върпосът ми е, дали някй е ползвал това нещо наречено IdolSmoke и ако може мако мнения +/-. Почти съм се навил да си взема такова нещо и ако можете да ме убедите, че има още по-добър модел от този, ще съм благодарен. Сайта на марката е http://www.idolsmoke.com/bg/index.php

Надявам се някой да ми отговори обективно, а дори да не ви е познато, тук има много разбирачи и това, което пише там най-малко ще ви говори дали е добро или не, за разлика от мен :)
Благодаря предварително за отговорите!
Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#2 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 4.12.11 г. в 21:20

http://www.pv-bg.com...atomajzeri.html
Death Metal Fan

#3 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 5.12.11 г. в 09:01

Това което си визирал е браднирано Ego-t.Само където не се знае дали е joyetech или boge.Колегата по горе ти е показал мястото където са 100% joeytech продукти и те съветвам да си вземеш от там.Относно жена ти,не и взимай цигара.Изчакай сама да ти поиска да и купиш,понеже без мотивация нищо не се постига. И добре дошъл в клубът :smiley_emoticons_joint:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#4 Go6kyy

Go6kyy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 5.12.11 г. в 10:37

Точно ребрандиран Joeytech, само че нещо не му се вижда цената на този сайт или поне аз не бих си написал адрес за доставка само за да видя каква е...

Относно мотивацията, моята приятелка ме гледаше първите 2 седмици все едно съм наркоман и взе да ми вади някакви статии от нета, как глицеринът и пропилен гликолът били даже по-вредни и от тютюна. След това почна да си придърпва от време на време от моята "ей така, да видела какво е", а сега, 2 месеца по-късно, когато е с мен, само изпарява. Стигнахме даже вече до там, че ме кара да и разреждам течност(понеже моята й идва тежка) и си има атомайзер, само за нея и си играем двамата на една батерия. Когато не е с мен си опъва тютюневите, обаче не иска да си вземе една батерия и да си кара целодневно на електронна. Явно е въпрос на още малко време.
Идеята ми беше, че ако приятелката ти не е мотивирана, и това ще стане. Явно трябва да има някой, който да дава пример и като види, че наистина има смисъл от тези упражнения, ще поиска сама. :)

#5 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.12.11 г. в 11:05

Благодаря ви за мненията. Почти без да се замислям, снощи късно поръчах мегакомплекта:

Posted Image

Имахме малко разногласия с жена ми, защото тя искаше бяла тип-А, аз пък черна тип-B. В крайна сметка днес или утре ще чакам да пристигне и ако останем доволни, тя каза, че ще си поръча бялата :)

Надявам се изборът ми да е бил добър.

П.П: колкото до цената на продукта, за който питах в 1-ви пост, след като си попълниш данните е 149лв-> 109 лв.

Edited by eLeS, На 5.12.11 г. в 11:06.

Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#6 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 5.12.11 г. в 11:31

Ами Честито!

(... и дано не Ви засипят с телефонни обаждания, мейли и SMS-и от "напудрения" и анонимен сайт :spam: )

#7 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.12.11 г. в 12:06

Ами Честито!

(... и дано не Ви засипят с телефонни обаждания, мейли и SMS-и от "напудрения" и анонимен сайт :spam: )


Мерси!

Колкото до 2-рото, за това са измислили сума ти приложения за блокиране на натрапници, но все пак, ше стискам палци да не ме погнат, а и съм дал рядко ползван мейл за контакт ;)
Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#8 Go6kyy

Go6kyy

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 5.12.11 г. в 13:52

Както прочетох наскоро в един друг форум: Пожелавам ти безаварийно пушене! :smiley_emoticons_joint:

#9 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 5.12.11 г. в 14:18

Добре дошъл и от мен. Радвам се , че наи сетне успя да се навиеш да опиташ. Малко ще е различно в началото но с времето се свиква.

Доколкото видях си избрал наи доброто което може да предложи пазара до този момент.
Доколкото за бяла тип А от конусните по добре изчакаите малко. Очаква се всеки момент да излезе EGO-T tipe която хем е конусня хем има достъп за по лесно почистване на испарителите.

Надявам се да и свикнеш бързо и да се наслаждаваш на пушенето без неудобствата на цигареният дим.

Като за начало ти препоръчвам течности близки до тези на истинските цигари минимум 18мг на милилитър никотин.
Такива течности са малборо, 555, шаде, USmix и някои други но тези са най популярни.

Аз започнах с 24 милиграмова течност.

#10 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 5.12.11 г. в 20:37

Благодаря на всички за коментарите и съветите!
МЕРЛИНЕ, мерси, за съветите и за това, че ме насочи преди 2 месеца към е-нещото :)
Ще продължавам да се съветвам с вас като имам нужда от помощ, докато се ошлайфам. За съжаление, все още немога да коментирам продукта, докато не съм го пробвал. На снимка изглежда много добре :)
Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#11 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 6.12.11 г. в 17:30

Като ти пристигне пурата веднага да пишеш и да кажеш впечатления.
Нямам идея каква е течноста с която пристига но аз обикновенно съм разочарован от оригиналните течности на готовите пълнители. Дано това не те разочарова още в началото.

#12 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 8.12.11 г. в 12:05

С теб снощи добре си поговорихме и знаеш вече, но нека и тука да кажа:

Пристигна преди 2 дни. Изглежда страхотно, пълнителите са празни защото такъв е пакета. Има някои с напълнени фабрично. Вчера жена ми купи 2 течности - едната е с 18 мг никотин - Marlboro, другата с 24 - Ruyan. Жена ми ползва тази с нискоомовия изпарител и Ruyan-a, а аз си карам на борото. Екстра ми идва, посвикнах вече. Единствено днес докато пренасях цигарата за работа в джоба ми, с мундщука надолу се напълни цялия с течност и пооблизах 2-3 пъти, ама не е проблем. Все пак се чудя дали е нормално това? Иначе съм впечатлен. От вчера 18:00 не съм палил обикновена цигара:)))
Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#13 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 8.12.11 г. в 12:50

Все пак се чудя дали е нормално това?

Да,нормално е.Дали ще имаш лек теч или вкус на нагоряло т.е. не обтича течността по фитила в атомайзера,зависи от положението му( на фитила).Ако започне да те дразни пиши ще ти кажа как да го оправиш.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#14 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 8.12.11 г. в 13:43

Почна да ме дразни малко вече, пратих ти ЛС :)
При последното нагълтване, ефекта беше все едно люта чушка съм лапнал.
Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#15 macfen

macfen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 8.12.11 г. в 18:19

Почна да ме дразни малко вече, пратих ти ЛС :)
При последното нагълтване, ефекта беше все едно люта чушка съм лапнал.



Споделете и с нас... аз си купих нов изпарител и след около 30 мин. не се траеше от миризма на изгорели влакна. Става дума за EGO-T type A

Не съм го пробвал с празен пълнител дори първо го накапах хубаво направо от шишето и пуших след десет минути.

Edited by macfen, На 8.12.11 г. в 18:21.


#16 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 8.12.11 г. в 21:19

Това е горната част на атомайзера на ЕGO-T и на EGO-C.
Posted Image
Фитила се намира в иглата която дупчи пълнитела.Ако ви тече леко вдигнете фитила нагоре посока пълнитела.Ако ви мирише на горяло,изплакнете нагорелият фитил с вода внимателно да не го изтървете.След което го свалете леко надолу посока реотана.Направете 6-7 сухи дръпки без активиране на батерията и следете дали излизат балончета след всяка дръпка в пълнитела.

Ето най-добрият и лесен начин за поддръжка,удължаване на живота и перформънс на EGO-T.
Viki

А ето и онагледено как да си промените положението на фитила.

Edited by vakill, На 8.12.11 г. в 21:22.

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#17 eLeS

eLeS

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 8 posts

Posted На 9.12.11 г. в 14:11

Благодаря за изчерпателното инфо :)
Я направо да вкарам 2-та клипа, които си дал тук за по-лесно :)

eGo-T как да си промените положението на фитила


Почистване на eGo-t

Начинаещ нЕ-пушач.
Ордата е последното убежище на некомпетентния!

#18 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 9.12.11 г. в 15:49

Самата система на работа на Танк базираните е-цигари е чудесна ,тогава и само тогава ,когато намерите перфектният баланс между ползваната от вас течност (VG или PG) и положението на фитила.С малко проби достигаш оптималният начин на изпаряване.Това ,че хората се оплакват от въпросният модел е,че иска малко играчка докато му свикнеш.А голяма част от хората ги мързи.Освен това този модел атомайзер подлежи на почти 100% съживяване до състояние "като нов" с малко труд и четене.Например аз използвам 1бр. EGO-T LR вече повече от 7 месеца и то не защото съм мазохист.Напротив обичам винаги да имам удар,чист аромат (ползвам плодов) и да нямам оцветяване на течността в пълнителя.На който му се чете да заповяда.Dont Smoke - Vipe :smiley_emoticons_joint:

Щастлив user на VAMO+Nimbus


#19 macfen

macfen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 6 posts

Posted На 9.12.11 г. в 16:04

С топлата вода не помогна при мен, но след киснене в кислородна вода 6% за десет мин. вкуса се оправи и нагара от намотките се разтвори. Благодарности на колегата, който сподели за кислородната вода с нас :hi:

#20 vakill

vakill

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 238 posts

Posted На 9.12.11 г. в 16:29

За почистване се ползва само вода.Всички течности са 100% водо-разтворими така ,че всякави водки,спиртове,корабно гориво,мазут и тем подобни са безмислици.Най-добрият начин да си почистиш реотана на атомайзера му викат Dry Burn

Щастлив user на VAMO+Nimbus