Jump to content


Photo
- - - - -

предложете ми хубава цигара


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 strking

strking

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 17.04.10 г. в 00:11

предложете ми хубава е-цигара да не е много скъпа и кажете от къде мога да си я закупя

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 17.04.10 г. в 05:53

"Хубава" е-цигара е субективно определение. Има много популярни модели, които са хубави с едно или друго. Можеш да прочетеш впечатления за различните модели на този форум, както и да закупиш повечето от тях от магазина http://www.pv-bg.com/. В сравнение с цигарата от Dealextreme, която имаш в момента, всички предлагани там модели са по-хубави. Понятието "скъпо" също е субективно.
този потребител вече не участва на този форум

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.04.10 г. в 01:21

предложете ми хубава е-цигара да не е много скъпа и кажете от къде мога да си я закупя

Зависи какво търсиш. Колко и какво си пушил, постоянно ли "димиш" или оставяш цигарата и т.н. - все пак трябва да преценим какво би ти паснало. Иначе хубава - повечето са, повечето в момента ги нямаме - до вторник някъде...

#4 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 22.05.10 г. в 23:19

предложете ми хубава е-цигара да не е много скъпа и кажете от къде мога да си я закупя

неискам да прозвучи като реклама но според мен intellicig са най-добри на пазара.не се лъжи с китайските боклуци.развалят се бързо и освен това ако няма 1 год. гаранция не разчитай да работи дълго.търговците които знаят какво продават не биха се стискали за по дълга гаранция.същото е с никотина.не взимай китайския защото незнаеш какво купуваш.английският eco pure е най близък по вкус на цигара и има всички сертификати за да се продава легално в доста държави.здравето ни неструва 18 или 35 лева за да избираме по евтиното.това е мое мнение .всеки си има глава на раменете и сам си решава но опита ми с китайските ментета ме спря на английското качество.
p.s. веднъж ми се развали батерията и то по моя вина.просто ми я смениха на момента без никакви въпроси.
Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#5 gigs

gigs

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 23.05.10 г. в 15:34


предложете ми хубава е-цигара да не е много скъпа и кажете от къде мога да си я закупя

неискам да прозвучи като реклама но според мен intellicig са най-добри на пазара.не се лъжи с китайските боклуци.развалят се бързо и освен това ако няма 1 год. гаранция не разчитай да работи дълго.търговците които знаят какво продават не биха се стискали за по дълга гаранция.същото е с никотина.не взимай китайския защото незнаеш какво купуваш.английският eco pure е най близък по вкус на цигара и има всички сертификати за да се продава легално в доста държави.здравето ни неструва 18 или 35 лева за да избираме по евтиното.това е мое мнение .всеки си има глава на раменете и сам си решава но опита ми с китайските ментета ме спря на английското качество.
p.s. веднъж ми се развали батерията и то по моя вина.просто ми я смениха на момента без никакви въпроси.

Е то нали всичко е китайско производство, за какво английско качество говориш :rolleyes: мисля че intellicig също са китайско производство.Доколкото знам китайците държат патента и никой няма право да произвежда ел. цигари без тяхно разрешение

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 23.05.10 г. в 19:49

това е мое мнение...


Това е твоето мнение на база незнание. Оригиналните електронни цигари се произвеждат в Китай, както и самата електронна цигра е китайско изобретение. Intellicig Evo е нищо повече от премаркирана китайска М-401 цигара, а като качества е далеч назад спрямо други китайски цигари, за сметка на това като цена е далеч напред. Dekang е най-популярният китайски производител на е-течности, които се продават от стотици магазини и няма никакви следи от оплакване по отношение на безопасност за употреба. За същия производител се твърди, че произвежда 80% от всички е-течности, без значение как са маркирани, от кого и на каква цена се продават. Не е хубаво да даваш такива категорични мнения само за това, че си се подвел по твърденията за английско качество, което е всъщност отново Made in China. И много ясно, че ще ти сменят батерията веднага. Ти си я платил 3 пъти при покупката на комплекта.

английският eco pure е най близък по вкус на цигара...


Въпрос на вкус. Според мен, има много други течности, които са с по-близък аромат до цигара от този на ECOpure. Аз лично покупката на ЕCOpure Rich я броя в графа "загуби в експерименти". Подарих я на познат, ама и той не я ползва, доколкото знам. За сметка на това Dekang 555, Kent и Marlboro си вървят и още сме живи някак. :drag:
този потребител вече не участва на този форум

#7 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 23.05.10 г. в 22:07

може да са китайски но се сглобяват в англия под стриктен контрол за качество имат и сертификати за всеки продукт.посочи ми колко от фирмите в българия имат документи потвърждаващи качеството и произхода на това което предлагат.повечето са прекупвачи от онлайн магазини от китай и т.н.а по отношение на информация съм чел доста преди да си купя точно този модел и след това.позвам втора в момента защото преди ги бях отказал за 3 месеца с такава но след като се напих веднъж пак пропуших но вече я бях продал.затова пак си купих същата защото има ефект от нея.ползвал съм и други и те се развалят много бързо и не от незнание а от некачественно изпълнение.разглабял съм ментета и няма нищо общо с качество.не е задължително да ти стане нещо от тези течности на момента.може и след след продължителна употреба да се натрови човек от тях.освен това има разлика 1год. гаранция и 6 месеца .нали?другата разлика е в капацитета на батериите.на моята е 360mah. не 180mah.евтиното винаги излиза скъпо.както и да е всеки има право на мнение не мисля да споря а само коментирам своят избор.много познати си бяха купили китайски ментета и после ги смениха с intellicig .

пробвал съм камел,боро и банан като вкус въобще не са приятни и не отговарят на боро и камел.по неприятното е че има вътре есенции които не се знае с какъв произход са.въпрос на вкус.мисълта ми е че е по добре ползваш качестенни продукти с изяснен произход от тези незнайно в кое мазе произведени ментета.имам прияттел химик и ще му занеса два вида да ги тества в лабораторията му кое какво съдържа.и ще побликувам резултатите за да се убедите.Електронните цигари без марка, а дори и някои от популярните марки, са обичайно с качество далеч от приемливото и със сигурност излизат по скъпи в крайна сметка. В пълнителите от някои производители има вредни вещества, като етиленгликол (антифриз), специфични за тютюна нитрозамини. Тези вещества са токсични и затова, както при всички стоки е добре да заложите на гарантирания произход.


виж в али баба колко ствува тази м401 на дребно и после ще си говоирм.около 10-15долара.с безпл. доставка.за 100бр.цената пада и до 5usd.

Edited by tishomen, На 23.05.10 г. в 22:34.

Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.05.10 г. в 23:50


предложете ми хубава е-цигара да не е много скъпа и кажете от къде мога да си я закупя

неискам да прозвучи като реклама но според мен intellicig са най-добри на пазара.не се лъжи с китайските боклуци.развалят се бързо и освен това ако няма 1 год. гаранция не разчитай да работи дълго.търговците които знаят какво продават не биха се стискали за по дълга гаранция.същото е с никотина.не взимай китайския защото незнаеш какво купуваш.английският eco pure е най близък по вкус на цигара и има всички сертификати за да се продава легално в доста държави.здравето ни неструва 18 или 35 лева за да избираме по евтиното.това е мое мнение .всеки си има глава на раменете и сам си решава но опита ми с китайските ментета ме спря на английското качество.
p.s. веднъж ми се развали батерията и то по моя вина.просто ми я смениха на момента без никакви въпроси.

Това са пълни глупости. Intellicig-а има само една единствена разлика спрямо китайския си аналог - M401, и тя е пълнителите, които са с малко по-голям вътрешен съд. Иначе като чупливост - моите две батерии Intellicig не изтраяха и месец. като всяка друга китайска си е, така или иначе. Няма нищо английско в тази цигара, била правена "под английски качествен контрол". Дори на техния сайт го пише, ти тръгна да ни убеждаваш, че са правени в Англия. Да бе, нашите пък са правени под моя личен контрол, какво повече да иска човек? :laugh:

EcoPure има точно толкова сертификати, колкото и китайските, в България са му правени точно същите тестове, каквито сме правили ние на китайските течности, в същата лаборатория. Dekang е най-големият производител на течности, хайде зарежи това с "китайски". Че в Англия не бяха ли вече забранени тези течности, или сега ги правят у нас под английски качествен контрол?

Гаранционните условия на всички са едни и същи - ние даваме толкова, колкото дават и на нас. Intellicig продават на масовия потребител, който пробва и хвърля, съответно не се връща за гаранция, ние продаваме персонално на хора, които рядко не се връщат. Те продават с повече печалба на повече хора - съответно могат да си позволят и удължаване (което поради горепосочените причини надали влияе) на срока. Че колко хора има, дето са изкарали на Evolution една година?

Хайде бягай някъде с тези реклами, моля те. И какви 360 mAh батерия за Intellicig - стандартната си е 180, сглобена в Китай.

имам прияттел химик и ще му занеса два вида да ги тества в лабораторията му кое какво съдържа

Ега не ти каже, то така става :D

като етиленгликол (антифриз)

:lol:

Иначе сигурно и това не е 084?
http://e-cig.bg/cata...ectronna-cigara
И тези пълнители не са на Sailebao?
http://e-cig.bg/cata...ectronna-cigara

#9 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 24.05.10 г. в 07:15

Напълно съм съгласен с Valeri и geniusloci. Всичко е китайско, но има китайско и китайско.
Сървърите на HP се произвеждат от заводите на MSI, iPhone и MacBook се правят от AsusTek... Но нали все пак правим разлика между първо качество китайска продукция, предназначена за белите държави и онова качество, което можем да си позволим у нас?

Каквото и да си говорим, добрата стара Англия от години насам тъне в блажен академичен и творчески застой. Единственото което с успех, но и от зор правят, е да продават на тоз и оня легендарните си брендове... Последният хит беше продажбата на LandRover на индийците от Тата. При това голямо нямане, дето ги е налегнало - кусура им е да почнат да разработват точно е-цигари...

М401 си е играчка - леко по-добра от онези измислици в DealAxtreme...но все пак - не е сериозен хардуер.
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#10 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 25.05.10 г. в 04:56

M-401, ако ще да е сглобена и преопакована в Швейцария, не може да се мери по качества с "китайските" DSE-901, DSE-801, Joye 510 и т.н., които не случайно са толкова популярни модели, не само в България, а и по света. Въобще да не говорим за Battery Mod варианти на е-цигари, които ползват отново атомайзери на горните. Ако tishomen се възхищава толкова на един entry-level модел, ако му дадат да пробва един китайски Ruyan E-Cigar, направо ще си забрави азбуката. :shok:
този потребител вече не участва на този форум

#11 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 25.05.10 г. в 10:40

бях решил да си взема още една на интелисиг но щом толкова я хвалите тая 401 ще я пробвам нея да видим.поне цената и е по ниска пък ще видим качеството.

интересуваме атомизатова на м401 изолиран ли е с керамика или е с влакна.

Attached Files


Edited by tishomen, На 25.05.10 г. в 10:43.

Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.05.10 г. в 11:15

С керамика е, не съм виждал някой от малките, правен по друг начин. Аз също горещо препоръчвам модели като 510 и 801, M401 я намирам за неудачно малка и изискваща твърде много внимание.

#13 tishomen

tishomen

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 19 posts

Posted На 25.05.10 г. в 17:23

аз съм виждал и са големи боклуци защото тези влакна горят и има много неприятн вкус. онзи ден разглобих два такива атомайзера докато разбера защо има вкус на изгоряло.тези 510 и 801 малко не приличат на цигара.повече ми допада стандартния тип.един приятел имаше такава(801)само че volcano).е не ги отказас нея и я захвърли.според мен и това има някакво психологическо значение като не държиш истинска цигара ако има вид на такава е по вероятно да откажеш нормалните.а сигурен ли си че пълнителите на 401 са напълно съвместими с intellicig защото аз доколкото разбрах вашите са малко по къси и нагревателя опира във вътрешната част.имат ли фолио отвътре.

Edited by tishomen, На 25.05.10 г. в 17:23.

Ако не знаеш защо искаш определено нещо - значи изпълняваш нечие чуждо желание.

#14 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 28.06.10 г. в 22:47

"Хубава електронна цигара" - наистина доста широко понятие, с богати възможности за субективизъм. Все пак Joue Ego Stsinless, която получих днес от магазина, мисля че може изцяло да се вмести в това определение. А защо е така, може да прочетете в самостоятелната тема за Ego. :Koshechka_08:

#15 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 29.06.10 г. в 04:20

според мен и това има някакво психологическо значение като не държиш истинска цигара ако има вид на такава е по вероятно да откажеш нормалните.


Може би, ако носиш 3-4 цигари с теб или си близо до място, където можеш да ги зареждаш, пълнители и батерии. Според мен е точно обратното - свършващата често малка М401 ще ме кара повече да я захвърля, отколкото 801 с пълнител и батерия за цял ден. Отделно, по-големите модели обикновено вадят повече пара и удар, т.е. са по-близо до усещането за пушене на истинска цигара.
този потребител вече не участва на този форум

#16 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 29.06.10 г. в 14:48

Подкрепям колегата Popov - вече 2 месеца и 8 дни карам на батерии, от тях - повече от месец само eGo и смело мога да твърдя, че на нищо под нея няма да се върна. Възнамерявам скоро да опитам и новите, вече изцяло eGo атомайзери и 2.5 милилитрови пълнители... :Koshechka_08:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »

#17 balance

balance

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 3.07.10 г. в 05:40

Здравейте,на всички във форума.Надявам се в най-скоро време да стана колега по е-цигара.От доста време ме е замъчила мисълта за отказване на така наричаните от вас"аналогови"цигари,но се оказа голяяяяям зор.От няколко дена разглеждам темите от почти целия форум и мисля,че си изградих мнение за евентуалната ми бъдеща е-цигара.От сравняването на почти всички модели ,фаворит за сега ми е DSE 801.Малко по големия размер от king size цигарите ,може би в началото ще ми бъде малко непривичен,но за сметка на това по-големия капацитет на батерията и пълнителя,си казаха думата за избора ми.Понеже сега съм леко безпаричен(в провинцията такава инвестиция си е сума),очаквам към 20-25 число на месеца(свети паралия),да си направя един подарък.Та за сега ,ще се помъча още малко на "аналог".Е хайде ,да ви е лек деня.
P.S. извинявам се ако това не е точното място за моя пост.

Edited by balance, На 3.07.10 г. в 05:42.


#18 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 3.07.10 г. в 19:45

Здравейте,на всички във форума.Надявам се в най-скоро време да стана колега по е-цигара......От сравняването на почти всички модели ,фаворит за сега ми е DSE 801..........Понеже сега съм леко безпаричен(в провинцията такава инвестиция си е сума),очаквам към 20-25 число на месеца(свети паралия),да си направя един подарък.Та за сега ,ще се помъча още малко на "аналог".Е хайде ,да ви е лек деня.
P.S. извинявам се ако това не е точното място за моя пост.


DSE 801 определено ще е страхотен подарък за който и да е пушач Posted Image За парите какво да го обсъждаме, всеки от нас си знае колко много е дал за цигари Posted Image

Edited by adel, На 3.07.10 г. в 19:49.


#19 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 4.07.10 г. в 22:29

Колега balance, прочети още малко за 801 преди да се спреш на нея. Не че съм противник на тази Е-цигара, но има някои специфики в работата с пълнителите, които трябва да знаеш /за да не се откажеш от Е-пушенето още в началото/. Освен това, 280 млч. батерия никак не е "голяма", ако пушиш много. Ще изкарваш деня с поне 4 - 5 зареждания /ако междувременно не ти писне от обстоятелството, че не винаги постигаш нужното количество пара/. 801 не е за начинаещи, а за хора, които знаят как да си я "доработят". Започвам да звуча във форума като рекламен агент на Joue Ego, но за мен това е Е-цигарата, която си връща парите /ако трябва да бъдем точни, в комплекта са 2 цели цигари/. Освен това, двете батерии по 650 млч. ще те изкарат едно денонощие, колкото и както и да пушиш. Успех в избора!:hi:

#20 plambi

plambi

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 222 posts

Posted На 5.07.10 г. в 06:53

Подкрепям колегата Popov - eGo е сполучлив и издръжлив мод на модел 510, отстраняващ главния недостатък на повечето класически е-цигари, опитващи максимално да наподобят аналоговите - дори по габарити, а именно - капацитет на батерията. Ако не ви смущава леко странния, но всъщност много "секси" вид на изделието - смело си поръчайте еGo ;)

(Колега Popov - производител е JoyeTech, а не Joue) :smiley_emoticons_joint:
In nidor eGo fides
« eGo eSmoker »