Jump to content


Photo
- - - - -

Какви реакции предизвиквате в хората около вас, когато държите електронна цигара в ръка?


  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: Заглеждат ли ви непознати? (118 member(s) have cast votes)

Заглеждат ли електронната ви цигара?

  1. Гледат ме с повишен интерес (24 votes [20.34%])

    Percentage of vote: 20.34%

  2. Недоумяващо ме гледат с повишен интерес (27 votes [22.88%])

    Percentage of vote: 22.88%

  3. Сочат ме с пръст (1 votes [0.85%])

    Percentage of vote: 0.85%

  4. Никой не ме заглежда (2 votes [1.69%])

    Percentage of vote: 1.69%

  5. Заглеждат ме и мисля, че е заради електронната цигара (13 votes [11.02%])

    Percentage of vote: 11.02%

  6. Задават ми въпроси (22 votes [18.64%])

    Percentage of vote: 18.64%

  7. На никого не прави впечатление какво държа в ръка (4 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  8. Не обръщам внимание (15 votes [12.71%])

    Percentage of vote: 12.71%

  9. Не пуша по улицата (3 votes [2.54%])

    Percentage of vote: 2.54%

  10. Хм. От утре ще се заглеждам и аз по всички, които заглеждат мен (7 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

Vote Guests cannot vote

#41 illy

illy

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 22.09.10 г. в 08:20

От два дни съм доволен собственик на цигарката :smiley_emoticons_joint: и вече имам десетина изнесени лекции относно нея
Резултатът е: аз - доволна от покупката + двама зарибени покрай мен.
Е, вчера като пафках на обществено място, станах обект на интерес, но мисля, че доста хора вече са чували за това чудо и гледаха по-скоро модела.:D

#42 hipokrat

hipokrat

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.10.10 г. в 11:32

Здравейте,
Вече седмица я карам на изключително изпаряване :smiley_emoticons_joint:, Факта че за самия мен това е нещо ново, някак ми натрапва идвята, че съм обект на наблюдение от странан на заобикалящите ме хора и съответно ме кара да се чувствам неловко. Това ми пречи все още да пафкам насам натам. Вчера обаче реших, че е време да се възползвам от едно от многото предимства на е-цигарата и докато с жена ми обикаляхме в Джъмбо да вземем разни зарибявки на малката, се разхождах с 5-месечно бебе в кенгуру и eGo - то в ръка :sherlock: Съответно можете всички да си представите що за провокация предизвиках :Koshechka_08: Да си призная доста ми хареса и мисля така да я карам занапред :lol:

#43 Ziggiana

Ziggiana

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 5 posts

Posted На 6.11.10 г. в 16:30

Аз съм горд собственик на 901-ца от тази сутрин, но да ви кажа как се зарибих.
Пуша вече 20 години. Бях ги спряла само докато бях бременна и докато кърмех, значи за около 2 години. Отдавна знаех за е-цигарите, но честно казано ги приемах с недоверие. Полека почнах да чета по форуми, да разпитвам и започнах да се навивам да си купя. Имам дъщеря на две години и половина, в къщи не се пуши - излизаме на терасата, като излизам с нея по детски заведения е ад за мен, не мога едно кафе да изпия нормално с цигарка. Капката преля, когато преди около десетина дни я заведох на куклен театър и една майка пред нас си изкара изпарителя и си пафкаше на воля. Не че не мога да се се сдържам за час-два-три, но още на следващия ден си поръчах мойта :smiley_emoticons_joint: Само дано да не ме разберете погрешно, че съм минала на електронна заради това да пуша на воля и на всякъде, но това се оказа най-решаващия фактор от всички останали :D

#44 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 27.01.11 г. в 21:31

Вчера обаче реших, че е време да се възползвам от едно от многото предимства на е-цигарата и докато с жена ми обикаляхме в Джъмбо да вземем разни зарибявки на малката, се разхождах с 5-месечно бебе в кенгуру и eGo - то в ръка :sherlock: Съответно можете всички да си представите що за провокация предизвиках



Представяме си ги чудесно. :)
Без малко щях да бъда изгонена от пощенския салон заради его-то :smiley:понеже " тютюнопушенето на обществени места било забранено " и според въдворителят на реда там нямаше никакво значение каква е цигарата. Нямах време да се разправям и да му обяснявам, просто си прибрах e-цигарката в чантата.

Edited by adel, На 27.01.11 г. в 22:03.


#45 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 27.01.11 г. в 21:54

Аз никога не си позволявам да изпарявам на места където е забранено пушенето. Според мен рекламирането на е-цигарата като средство което може да бъде използвано навсякъде е също толкова вредно, колкото и представянето й като средство за отказване на тотюнопушенето.

#46 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 12.02.11 г. в 20:01

Аз никога не си позволявам да изпарявам на места където е забранено пушенето.


Изпаряването и пушенето са две различни неща, нали така?. Та не бих ползвала електронната цигара там където има забрана за ползване на електронна цигара, а не за тютюнопушене.

Според мен рекламирането на е-цигарата като средство което може да бъде използвано навсякъде е също толкова вредно, колкото и представянето й като средство за отказване на тотюнопушенето.


Няма нищо вредно, просто не е цялата истина.
Нито пък е вредно или страшно някой да каже, че благодарение на електронната цигара е спрял да пуши, което пък си е самата истина.B)

За електронните цигари като продукт вече има опити да бъдат регулирани, даже някъде прекаляват - FDA се опитаха да ги изкарат дрога, но ам.съд им забрани да ги третират по- строго от традиционните цигари.

И аз съм на мнение че не е редно да се рекламира като средство за отказване от тютюнопушене /като медицински продукт/не за друго ами защото електронната цигара не е лицензирана /регулирана/ като такова, въпреки че имаше и такъв опит миналата година от страна на великобританската MHRA. Иначе според последното изследване, което прочетох в нета, изглежда удържат това обещание.

Edited by adel, На 12.02.11 г. в 21:28.


#47 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.02.11 г. в 20:49

На големите закъснения по летищата през тази зима си вейпах съвсем спокойно,без показност в транзитната зала на едно голямо международно летище под гладният поглед на пушачите ,които ме гледаха много завистливо ! Никой не ме притесни от пътниците или от служителите на летището. :good:

Edited by amji, На 13.02.11 г. в 14:18.


#48 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 13.02.11 г. в 12:03

Аз никога не си позволявам да изпарявам на места където е забранено пушенето. Според мен рекламирането на е-цигарата като средство което може да бъде използвано навсякъде е също толкова вредно, колкото и представянето й като средство за отказване на тотюнопушенето.

Моето мнение се различава - не си позволявам да пуша нахално, видимо така, че да дразня околните на места, където не е прието дори с чаша кафе да влезнеш. От друга страна, не се ограничавам в мола, на аерогарата, в кино или на места, където пространството и мястото позволяват да пуша, без да съм нахален. Елементарно съобразяване.

За електронните цигари като продукт вече има опити да бъдат регулирани, даже някъде прекаляват - FDA се опитаха да ги изкарат дрога, но ам.съд им забрани да ги третират по- строго от традиционните цигари.

Те опитаха същото, което и с нормалните цигари, и тогава им забраниха. Имат право да ограничават маркетинговите кампании, това е в реда на нещата. А и повечето типични сайтове за реклама - Google, Facebook и т.н. не позволяват да рекламираш е-цигари.

#49 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 13.02.11 г. в 15:18

Не използвам електронната цигара, докато просто обикалям от магазин в магазин в Сити центъра например. Съобразявам се, но и не изпитвам необходимост да изпарявам постоянно и непрестанно.
Електронната цигара много ми се вписва в киното обаче. Приятно е, че не само изпарявам, но и мога.
Съответно го правя деликатно, за да не обвия седящите пред мен с пара. :D
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#50 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 14.02.11 г. в 02:03

Те опитаха същото, което и с нормалните цигари, и тогава им забраниха. Имат право да ограничават маркетинговите кампании, това е в реда на нещата. А и повечето типични сайтове за реклама - Google, Facebook и т.н. не позволяват да рекламираш е-цигари.


Да за Америка е така - наравно с цигарите. Хубавото е че съдът им категорично реши че не са дрога.:smiley_emoticons_joint:
Във FB не знам какво им е ограничено, пълно е с магазини за електронни цигари и ревюта там.
Чиста реклама си е това. В еbay почти ги няма.

За EU ще видим как ще го измислят ....

Edited by adel, На 14.02.11 г. в 02:45.


#51 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 14.02.11 г. в 11:24

Ами не, това е Page, там няма ограничение, но ако пуснеш таргетирана реклама - реже я. Ние минахме веднъж (явно някой е цъкнал без да гледа одобрението), но следващите поне 10-на опита, независимо от картинката и съдържанието на текста на рекламата - не минава. А имах ваучер, :thumbdown:

#52 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 14.02.11 г. в 13:41

"персонален изпарител" пробва ли ?

Не знам какъв им е мотива за тази политика, както и на Гугъл.
На пръв поглед губят пари от това.
Ама то като е такава работата по добре да не се опитва нищо де, та да не вземат да баннат целия домейн.

Edited by adel, На 14.02.11 г. в 14:33.


#53 dbrmr

dbrmr

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 19.02.11 г. в 13:14

Когато пуша на места като метро станция или МОЛ, се е случвало някой умен чичка да ми направи забелжка. В киното обкикновенно сядам най-отгоре и там пуша с цел да не ме забелязват субектите, които се правят на умни. Веднъж един съсед по място реши че му преча, и аз му обясних, че по-скоро той на мен пречи с мляскането на смръдливи пуканки и шумоленето на опаковки от други вредни храни.
У дома и в офиса изобщо не ми обръщат внимание, според мен е по-безобидно да изпускаш пара отколкото да си бъркаш в носа или да чоплиш нещо по фейса си.
The future is function of the past.

#54 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 19.02.11 г. в 16:18

При мен е малко по-различно ,все още не мога да свикна и там където не се пуши не го правя .Като се има на предвид ,че съм за малко .Ако съм на кино или някъде където не се пуши а съм за по-дълго време ,малко ме гледат на кръв с забележка .После малко като им покажа и обясня ,се извиняват .Но АЗ предимно посещавам клиенти по домовете което е огромно предимство ,понеже си изпаряваме докато работя .Но в офиса още са скептично настроени към това дали ще издържа ,имало много хора след някой друга седмица пак се връщали на фъшкиите .Но те не знаят ,че има разлика в качеството на Е-цигарите .В най-скоро време очаквам и брат ми да мине на Е-цигари ,но той бил тарикат и щял да си вземе от някой негов приятел .Не му е била нужна вече и не вършила работа а и не ме слуша да не си купува каквато и да е .Той пак ще мине на купена от тук но ще го разбере по трудния начин или ще продължи на аналогови .

#55 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 21.02.11 г. в 11:25

Имай предвид, че наистина много хора са "пробвали" и са се върнали на тютюневите. Просто твърде много хора го правят само заради парите, или само заради това, че е алтернатива, и очакват да си е ... ми цигара, и да е същото, да е толкова лесно, ама да струва почти нищо. Е, няма как, пък и никога не съм разбирал как някой може да обяснява, че е влюбен в цигарения дим, че то повечето пушачи изобщо не знаят как мирише :D

Но така де, не са ли се навили да минат на електронни, само си харчат парите за опити - също толкова ще минат на лепенки или дъвки, или ще ги откажат. Само дето не са загубили нищо, понеже дори да са ги намалили драстично за месец, са избили вложението в електронна цигара.

С други думи - много хора просто не могат да минат на електронни. По-скоро ще пропушат навити вестници...

#56 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 21.02.11 г. в 19:47

Вече 2 седмици съм на е-цигари и не ми се пуши аналогова .

#57 MERLIN

MERLIN

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted На 28.10.11 г. в 00:09

На мен определено колегите ми се радват доста когато не пуша. Особено при положение, че в Британия е абсолютно забранено да се пуши в закрити помещения и това мое излизане навън беше меко казано дразнещо. Сега си пуша навсякъде и не съм забелязал реакции. И все пак избягвам да прекалявам с пушенето на забранени места.

Говорих си с един англичанин в пъба докато си попушвах цялата вечер и тои ми сподели следното. Да наистина не вредиш на околните но ако аз сега извадя една спринцофка и се боцкам също няма да ти навредя но определено няма да ти е приятно ако го правя. Идеята е да не даваме лош пример и да не си вредим. След този разговор пуша 5 минутки колкото с кафенцето и си я прибирам в джобчето.

Но при мен е и малко различно защото имам чувството че от хиляда човека на мястото което работя я има 10 пушача я не.
Но всеки които ме види веднага познава, че е електронна цигара и ме поздравява за избора. Явно за тях не е някаква новост или събитие което да изненадва.

#58 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 10.03.12 г. в 22:12

На мен определено колегите ми се радват доста когато не пуша. Особено при положение, че в Британия е абсолютно забранено да се пуши в закрити помещения и това мое излизане навън беше меко казано дразнещо. Сега си пуша навсякъде и не съм забелязал реакции. И все пак избягвам да прекалявам с пушенето на забранени места.

Говорих си с един англичанин в пъба докато си попушвах цялата вечер и тои ми сподели следното. Да наистина не вредиш на околните но ако аз сега извадя една спринцофка и се боцкам също няма да ти навредя но определено няма да ти е приятно ако го правя. Идеята е да не даваме лош пример и да не си вредим. След този разговор пуша 5 минутки колкото с кафенцето и си я прибирам в джобчето.

Но при мен е и малко различно защото имам чувството че от хиляда човека на мястото което работя я има 10 пушача я не.
Но всеки които ме види веднага познава, че е електронна цигара и ме поздравява за избора. Явно за тях не е някаква новост или събитие което да изненадва.


Самия факт, че сте в пъба е лош пример. Не съм чул някой да е убил някого с цигара си, но пияни убийци по пътя - в изобилие. И като стана дума за шофьори, и това е лош пример, загива планетата от изгорели газове, колко хора загиват по пътищата.... Малко много игра на думи, също така могат да ми кажат, че е лош пример че съм облякал полиестерно яке или че дъвча дъвка?
Много праведните и Богу не са угодни, бих казал аз.

ПП:Винаги се сещам за случая с директора на голяма световна фирма за "храни от водорасли" здравословни, безвредни, не вредят на околната среда. Почина на 40 години, почна се разследване (е не можело да умре с такъв здравословен начин на живот, ние пиел, ни пушел) и се оказа, че от химикалите с които обработвали водораслите. А какво са причинили на хората и природата...
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#59 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 6.06.12 г. в 17:46

Днес за пръв път извадих електронната цигара сред хора и то на място, на което не се пуши. Интересно беше :laugh:

Реакциите бяха различни:
- искрен интересен към начина на функциониране на устройството и ефектите на замяна на аналоговите цигари;
- недоумяващ поглед към парата във въздуха (стараех се да не се държа демонстративно, но все пак пара имаше), последван от поглед върху устройството в ръката ми и думите "А, ясно... Чудех се кой пуши тук.";
- просташки изблик тип "Ти сега на интересна ли се правиш с тази електронна цигара?", естествено поднесен с неадекватен смях;
- МНОГО недоумяващи погледи.

Не се почувствах неловко, дори ми беше забавно. Смятам по-често да се възползвам от привилегията да задоволявам желанието си за "цигара", където си поискам :yahoo:

#60 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 6.06.12 г. в 19:28

Да не ти Пука–ще се образоват все някога !


chelsea f.c.