Jump to content


Photo
- - - - -

Избор на МОД ?


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 28.10.13 г. в 11:22

Здравейте,

Мисля да минавам на МОД вече и съм много раздвоен.

Избора ми се спя на Sigelei Zmax Telescope, но и SMOKE SID много ме разсея.

Накратко: какви са разликите между двата МОД-а и кой е по-добрия избор ?

Смятам да го ползвам с някой TANK изпарител може и с две намотки... още не съм решил какъв,

така че и за това приемам предложения. Предпочитам обслужваем изпарител, а не такъв с готови

глави. Но първо МОД-а :)

 

Ще съм благодарен на по-опитните, които са пробвали и имат наблюдения от първа ръка

 



#2 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.10.13 г. в 11:28

И двата са добри, моите симпатии клонят към Zmax (особено на Smok !)

Другия фактор са парите.


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#3 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 28.10.13 г. в 14:49

Като се замисля като че ли ще е Zmax заради телескопичната функция. SID-а идва на същите пари като му вземеш и допълнителната капачка за по-малките 18350 батерии, но се чудиш къде да я носиш и нея....

 

ОК това го решихме. Имали разлика обаче между V3 и V5 на Zmax ?

 

http://www.alibaba.c...le_sigelei.html

 

тази кака ми каза цена 85$ с доставка DHL Express до у нас. Комплекта е с V5, зарядно и 2 батерии+ някакъв

карт който не знам какъв е ... та до колко мога да се доверя на alibaba.com ? Плащането е през paypall...


Edited by fan76, На 28.10.13 г. в 15:51.


#4 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.10.13 г. в 15:59

А гаранция?

Ще ти вземат парите със сигурност, но какво ще получиш...

А сори, сега видях, че са самите Сигелей :)


Edited by Topper, На 28.10.13 г. в 16:01.

eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#5 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 28.10.13 г. в 23:13

Като се замисля като че ли ще е Zmax заради телескопичната функция. SID-а идва на същите пари като му вземеш и допълнителната капачка за по-малките 18350 батерии, но се чудиш къде да я носиш и нея....

 

ОК това го решихме. Имали разлика обаче между V3 и V5 на Zmax ?

 

http://www.alibaba.c...le_sigelei.html

 

тази кака ми каза цена 85$ с доставка DHL Express до у нас. Комплекта е с V5, зарядно и 2 батерии+ някакъв

карт който не знам какъв е ... та до колко мога да се доверя на alibaba.com ? Плащането е през paypall...

Разликата е функцията "Зареждане на телефон" При версия 5 го има а при трета няма. Всичко друго е еднакво до последният детайл. От комплекта карта ако е Т2 ползваш ако е от рода на ЦЕ4 можеш да изхвърлиш директно в кофата или поне го ползвай 3 дена "толкова средно изкарват" и пак в кофата :) До колко да се довериш на "разбойниците" ?? Ами всички дето ги плюят забравят , че основно от тях се поръчваше до скоро. Просто в БГ нямаше доста продукти. Така , че ако ти се вижда изгодно. направо си взимай. 85$ за МОД с две батерии и зарядно си е оферта от всякъде. Да не говорим , че изборът ти е чудесен :)

ЕДИТ:

Сега видях , че изпарителя е Виви "не мога да преценя само какво точно " . Взимай смело и пафкай безаварийно :)

Едит 2

Направи си сметка

Зарядно едноканално поне 6 долара

Изпарител Виви около 13 долара

Батерия 18350 средна хубост 6 долара

Батерия 18650 средна хубост е 8 долара

 и колко остава за МОД-а ??? около 50 долара  или ще рече около 80 лева;)


Edited by batko32, На 28.10.13 г. в 23:19.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#6 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 29.10.13 г. в 10:32

85$ са 127лв. Имай предвид, че тук 100% ще ти хакнат ДДС, защото идва с DHL - 152лв.Разни допълниелни такси, губене на време и т.н. - 160-170лв. За 20лв отгоре го има в БГ и с гаранция. На цената, на която ти го предлагат, според мен не си струва риска. Искай им по-ниска цена.



#7 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.10.13 г. в 14:52

И тоя не е лош http://pv-bg.com/inn...simple-kit.html ,стига да го има наличен ! Цената е прилична,интересен дизайн и предполагам качество на ниво . ZMax–а продаван тук е месинг,след време заприличва на ....



chelsea f.c.


#8 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 29.10.13 г. в 17:21

85$ е цената с DHL Express услугата включена в цената... На цената на куриера няма да плащам ддс.

#9 ivokomandos

ivokomandos

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted На 29.10.13 г. в 18:22

И тоя не е лош http://pv-bg.com/inn...simple-kit.html ,стига да го има наличен ! Цената е прилична,интересен дизайн и предполагам качество на ниво . ZMax–а продаван тук е месинг,след време заприличва на ....


Аз също препоръчвам мода. Ползвам го, от една седмица и съм много доволен. Стоманен е и няма да се изтърка хрома като на змакс. Доколкото разбрах, съвсем скоро, ще го има наличен.

1342224000_40_1_EUR_3_dark.png


#10 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 29.10.13 г. в 21:14

85$ са 127лв. Имай предвид, че тук 100% ще ти хакнат ДДС, защото идва с DHL - 152лв.Разни допълниелни такси, губене на време и т.н. - 160-170лв. За 20лв отгоре го има в БГ и с гаранция. На цената, на която ти го предлагат, според мен не си струва риска. Искай им по-ниска цена.

Колега нека да не спекулираме с ДДС-то. Дали ще има или ще няма....не е кой знае какво. Но съм сигурен , че няма да има в 99%   :) Нека да не се залъгваме като депутати и да се плашим с ДДС.   ;)
 
ЕДИТ:

Нещо ми се види липсваща темата с извадката от "Агенция митници" ;)

ЕДИТ2

ама аз да припомня

 

Съгласно разпорeдбите на членове от 25 до 27 включително от Регламент (ЕО) № 1186/2009 на Съвета от 16 ноември 2009 г. за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) и чл. 58, ал. 1, т. 12, буква ”б” от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) не се дължат вносни сборове и данък върху добавената стойност (ДДС) за стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо лице, установено в трета страна до друго физическо лице, живеещо на митническата територия на Общността, ако стойността на пратката е до общата левова равностойност на 45 евро, включително и стойността на количествено лимитираните стоки, посочени в чл. 27 (тютюневи продукти, алкохолни напитки, парфюми или тоалетни води), при условие получателят да не е заплащал за тях.

 


Edited by batko32, На 29.10.13 г. в 21:28.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#11 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.10.13 г. в 21:27

Плаща се, плаща се, и върху куриерската услуга се плаща.

Още повече, че куриера го кара директно на митница, т.е. взима го от митница, така че с куриер ли е....


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#12 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.10.13 г. в 00:41

Ми ще си го викна с влака тогава ;) бахти и куриера хем ме топи хем и ддс...то значи работата става като да си пазаруваш от Amazon...
А ако се договорим за пратка от частно лице с по-ниска стойност ?

Edited by fan76, На 30.10.13 г. в 00:43.


#13 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 30.10.13 г. в 17:22

Ми ще си го викна с влака тогава ;) бахти и куриера хем ме топи хем и ддс...то значи работата става като да си пазаруваш от Amazon...
А ако се договорим за пратка от частно лице с по-ниска стойност ?

99% от магазините пращат от името на частно лице, ако сам си го набуташ чрез куриерска доставка тогава си на митницата


chelsea f.c.


#14 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.10.13 г. в 18:30

 

Ми ще си го викна с влака тогава ;) бахти и куриера хем ме топи хем и ддс...то значи работата става като да си пазаруваш от Amazon...
А ако се договорим за пратка от частно лице с по-ниска стойност ?

99% от магазините пращат от името на частно лице, ако сам си го набуташ чрез куриерска доставка тогава си на митницата

 

Тоест да кажа на търговеца да ми го прати със стандартна доставка а не с DHL ли ?

20-тина дена ли е доставката по стандартните канали ?

Днес ми дадоха цена на комплекта без DHL - 52$ и отделно ако искам куриер...



#15 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 30.10.13 г. в 18:42

Ми ще си го викна с влака тогава ;) бахти и куриера хем ме топи хем и ддс...то значи работата става като да си пазаруваш от Amazon...
А ако се договорим за пратка от частно лице с по-ниска стойност ?

99% от магазините пращат от името на частно лице, ако сам си го набуташ чрез куриерска доставка тогава си на митницата
Тоест да кажа на търговеца да ми го прати със стандартна доставка а не с DHL ли ?
20-тина дена ли е доставката по стандартните канали ?
Днес ми дадоха цена на комплекта без DHL - 52$ и отделно ако искам куриер...
Точно така, пращат ти го с пощата. Времето за доставка варира между 20 и 30 дни ! Задължително плащаш чрез PayPal :)
Стига да не е от Сингапур де, че техните доставки са ... :(


chelsea f.c.


#16 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 30.10.13 г. в 19:33

Директно със SIGELEI е разговора...където и да са :)



#17 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 31.10.13 г. в 23:49

99% от магазините пращат от името на частно лице, ако сам си го набуташ чрез куриерска доставка тогава си на митницата

 

Дай ми само 1% или 1 магазин който да ми го прати без куриер... всички се дърпат... и цената расте при всеки следващ разговор   :mad:


Edited by fan76, На 31.10.13 г. в 23:52.


#18 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 1.11.13 г. в 00:33

Ами вземи от българските магазини тогава !


eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#19 fan76

fan76

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 25 posts

Posted На 1.11.13 г. в 01:07

Ами вземи от българските магазини тогава !

От къде ще взема си остава мое право на избор и не питах за това... питах от къде се доставя по стандартен път с 20 дена доставка....

не ги виждам тези 99% от търговците а да попадам само на 1-ния % ....

 

P.S.: И на високите цени няма нищо общо с тези у нас, но не коментирам правото на ценоопределяне на търговците.

От ТОЗИ магазин тук си купувам всичко от както изпарявам - близо година. Но не предлагат каквото търся и за това си търся навън...


Edited by fan76, На 1.11.13 г. в 01:10.


#20 Spok

Spok

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 22 posts

Posted На 1.11.13 г. в 13:23

Ами поръчвай смело - няма как да спестиш повече от 20-30-40лв спрямо цените в БГ. Ако гаранцията не е от значение, няма какво да му мислиш. Ако можеш избягвай пощите, защото са си рискови.