Jump to content


Photo

Атомайзерът не работи


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 zorrrnica

zorrrnica

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 1 posts

Posted На 27.02.11 г. в 01:29

Е-цигарата ми има вкус на изгоряло.Сменям пълнителя и пак мирише на изгоряло.Сменям го пак и ... същата история.Същите тези пълнители ги поставям на друга е-цигара с друг атомайзер и няма проблеми.Поръчката ми дойде днес заедно с "фалшивия" атомайзер,но виждам,че в правилата е записано,че немога да направя рекламация на пълнители , атомайзери и т.н. ОЗНАЧАВА ЛИ ТОВА , ЧЕ СЕ ВСЕКИ , КОЙТО ДАВА ПАРИ ЗА ТУК ПРОДАВАНИТЕ СТОКИ ГИ ДАВА НА ВЯТЪРА или може да му се продават качествени работещи неща ? Просто ако се процедира по този начин няма смисъл да се пазарува от този магазин , защото досега покупките ми бяха за 140 лв . и вече има грешки . Плащам за експресна поръчка - поръчката идва за 2 дни . Плащам за икономична поръчка - поръчката идва за 1 ден ?! А РАЗЛИКАТА В ЦЕНАТА Е ПРОТИВОПОЛОЖНА ! Държа от магазина да се свържат с мен ! Става въпрос за поръчки с номер 3691 и 3739 .

Ако естествено г иинтересува дали клиентите им са доволни или просто гледат да си пробутат нещата.

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.11 г. в 03:28

Редно е да се свържете с нас в работно време на офисните телефони за подобен проблем. Естествено, че атомайзер, който има проблеми от самото начало, ще бъде заменен, тук не става въпрос за дефект. Доколкото виждам, сте купили 302-ка, така че "фалшиви" няма как да имаме. Проблемни - възможно е.

Колкото до времето за доставка - първата ви поръчка е от 9 вечерта, изпратена е на следващия ден вечерта. Ако е имало забавяне - не е било повече от два дена, колкото е максималният ни срок за доставка, обявен като експресна услуга. Втората - късмет, понякога куриерите доставят по-бързо стоката. със същия успех обаче биха могли да ви я доставят и след 3-4 дена и икономичната доставка пак би била в срок.

Поръчката ми дойде днес заедно с "фалшивия" атомайзер,но виждам,че в правилата е записано,че немога да направя рекламация на пълнители , атомайзери и т.н.

В случая става въпрос за дефектен атомайзер, не виждам какъв е проблемът да бъде сменен. Бих ви предложил да го сменим с аналог от 801 (вероятно ще се наложи и за батериите), понеже като цяло е по-добрата от двете цигари.

#3 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 27.02.11 г. в 14:04

ЗА ЗАКЪСНЕНИЕТО И ДОСТАВКИТЕ, СА СИ ВИНОВНИ ОТ МАГАЗИНА - ЗА КОИ ЛИ ПЪТ ИМ ГО КАЗВАМ И АЗ, дори им се обадих по телефона - но те държат да работят със СПИДИ , да така е - те сами си решават с кой куриер да работят, макар че ние клиентите страдаме веднъж плащаме по-високи доставки, втори път ни мотат с времето за доставка, но явно си имат далавера с тях да работят. Разлика в цената на доставката има след като погледнеш поръчката си /в нея ти е вклучена доставка на една цена а в спидиторската бележка на СПИДИ е друга цената, явно фирмата от която пазарим се явява и спедиторска фирма защото си слага надценка за това - но дали има лиценз за това. Или иска да си вземе отстъпката на Спиди - която се пада на клиента - 1,00 лв е но дразни - при положение че пазариш за 150 - 200 лв.
А на въпроса в колко часа е подадена заявката, и че е изпратена на следващия ден - да не говорим за това и да го подчертаваме, всяка фирма имаща интерес да продава ще си обработи поръчката за такъв дълаг период от 21.00 часа до 17.00 часа следващия ден.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.11 г. в 14:22

Ако пазариш за над 150 лева фирмата ни плаща повече, отколкото ти на нас. За по-малките доставки разлика може да има в наша полза. Тъй като основните доставки са 150+ лева, нещо не виждам как сме "на далавера". Таксите на СПИДИ можеш да ги погледнеш на сайта им - доставка спрямо теглото, такса наложен платеж 1% или минимум 1.5 лева (при нас е винаги 1.50 лева) и 0.5% застраховка. По никакъв начин не може да направим точност при изчислението като в модула на куриерите, освен ако не го вградим при нас, което за магазин с подобен обем работа е нелепо. Цените ни обикновено са достатъчно ниски спрямо повечето доставчици, за да компенсират стотинки или левче разлика спрямо това, което биха ти дали Еконт.

Винаги мога да ти пратя нещо за твоя сметка, както правят другите, но ако не го приемеш (което се случва често) - ще е за наша. Ако изчезне или се счупи по пътя - пак ще е за наша, понеже ти не можеш дори да докажеш какво има вътре, преди да го видиш. На теб може да ти е през оная работа за тези неща, но на нас са ни по-важни от това, че искаш да спестиш 50 стотинки или левче, ползвайки Еконт, или че живееш някъде, където СПИДИ не са ти доставили нещото на другия ден дори с икономична доставка.

Ако искаш да го кажа съвсем просто - цената на доставка е тази, която определим ние за магазина ни. Ако сложим 50 лева доставка за пратка, струваша 6 лева, твоето право се изчерпва с това да не се съгласиш с такива условия. Цената на доставка, която искаме, я има на страницата, на която поръчваш, винаги може да не се съгласиш с нея и да си купиш продукти от другаде. Ако искаме, утре може да минем на друг куриер и да е по-скъп, пак не си ти този, който ще определя подобни междуфирмени отношения.

По темата за време за обработка - куриерите минават в 18 часа всеки ден. И да ги викнем в 12 часа, ще минат, след което пак ще отидат в депото след 19 часа. Няма никакъв смисъл от по-ранно обработване, освен, че ще трябва да забавиме по-късните поръчки.

#5 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 27.02.11 г. в 15:15

OK :super: :lockd:

Edited by Rado, На 27.02.11 г. в 15:44.


#6 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 27.02.11 г. в 16:47

Не им се връзвай на дребнавите хора ,всяко едно сдружение трябва да има печалба .Никой не си храни семейството и си плаща сметките с мерси и моя .Всички куриери взимат горе долу еднакво ,напълно нормално е да има два дни доставка най-малко .Който има поне малко лигическо мислене ,ще се светне .
1-во до обяд се събират доставките от спедиторите
2-ро след обяд се разпределят и събират в посоките .
3-то най-рано на следващия ден е в склада (централния) на съответното населено място ,после вече сутрин местните куриери разнасят ако е на място .
4-то ако иска по бързо да отидат да си го вземат от склада .Може само да спести половин ден


5-то За мен НАЙ-ВАЖНОТО има гаранция на продуктите от ваша страна ,ако има дефектен продукт съм сигурен че е за ваша сметка .Едва ли ще ви ги подменят от завода ,а ако го направят то ще бъде чак на следващата поръчка .

За мен е по-важно да платя малко по-скъпо ,но да съм спокоен и друг да се занимава с проблемите .

#7 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 27.02.11 г. в 17:05

Не може да се угоди на всички. Това с гаранцията е малко мъглява работа. Например конусен изпарител прекъсна след пет дена работа, няма как да се докаже на колко "пускания" е и как се е експлоатирал. Единствено батерии може да се говори за някаква гаранция и те от по добрите. Така, че всичко е на късмет. Абсурдите с гаранциите е пълна, как може за ком. мишка от 25 лева да има две години гаранция, за изпарител от 20 лева уж шест месеца с много условности. Не виня магазина, нека да е ясно !!! Спецификата на продуктите е такава, че не е доказуемо кое и как е изгоряло, като се знае как чинките работят с променливо качество във всяка партида. Желая успех на магазина :smiley_emoticons_joint:

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.11 г. в 17:34

Точно за това заменяме всеки прекъснал изпарител. Пуши ли - твой си е, не пуши ли - замяна. Същата гаранция дава и производителя.

#9 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 27.02.11 г. в 20:22

Точно за това заменяме всеки прекъснал изпарител. Пуши ли - твой си е, не пуши ли - замяна. Същата гаранция дава и производителя.



Благодаря, ще се възползвам. Е това вече е приказка. :sSig_goodjob2:

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.11 г. в 13:51

Да не каже Радо, че не се съобразяваме: Безплатна доставка и по-евтина експресна доставка на електронни цигари от магазина.

#11 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 1.03.11 г. в 01:18

Браво, е това се казва сега работа, винаги сам вярвал във вас доста сте инициативни, но трябва да си казваме и ние де.

ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРСТВЕННО ЗА услугите които ни предлагате, вече може да се каже че работите за улесняването на клиента. И спокойно можем да си пафкаме от PV-BG.



#12 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 1.03.11 г. в 22:41

Добър вечер!
Искам да изкажа благодарност на екипа на PV-BG, бях направил поръчка и едно малко нещо беше пропуснато, което не бе от значение. Но човек от екипа ми го достави на адрес след няколко часа, дори имах рекламация която на место ми бе подменена. Така се прави момци :sSig_goodjob2:
Успех на сайта и магазина :smiley_emoticons_joint:
Благодаря!!!

#13 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 8.04.11 г. в 19:32

Здравейте,преди около месец си купих от магазина Joye Ego-T,ползвам цигарата не повече от 2 часа на ден и след около десетина дни единия нагревател започна да вади изключително малко пара,трябва да дърпам, да подпушвам и какво ли още не за да изкра малко дим,преди 5 дена и втория нагревател ми направи същия номер.изкам да попитам тези нагреватели ще бъдат ли сменени?
Death Metal Fan

#14 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 9.04.11 г. в 11:46

Не, гаранционно заменяме само изгорели изпарители. Може да пробвате да ги почистите със спирт или гореща вода (оставете ги да изсъхнат добре след това!), често това е проблем при "удавяне" или при ползване на някои от по-червените течности - като цяло се случва много рядко с Type A/B и T моделите, обикновено горят, което води до замяна.

#15 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 9.04.11 г. в 17:06

Точно след измиването стана тоя проблем,първо единия а после и другия.Сега с много труд(демек дърпане) може и да извади една трета от предишния дим но изхабява батерията за 2 часа
Death Metal Fan

#16 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 10.04.11 г. в 12:48

Значи са си заминали. Всъщност не знам защо из форума върлува друго, но миенето не е нещо, което трябва да правите по задължение и редовно - аз прибягвам до него само, ако атомайзерът вече е със скапан вкус или има трудности.

#17 boby

boby

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted На 10.04.11 г. в 18:33

Значи са си заминали. Всъщност не знам защо из форума върлува друго, но миенето не е нещо, което трябва да правите по задължение и редовно - аз прибягвам до него само, ако атомайзерът вече е със скапан вкус или има трудности.

Нагревателите ги измих защото обичам често да сменявам вкусовете,а и в гаранцията не пише че не трябва да се мият(а не е лошо да пише защото виждам че не съм единичен случай),а и в крайна сметка какво се получава?Хем са заминали хем не могат да бъдат сменени.
Death Metal Fan

#18 tishovsx

tishovsx

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 33 posts

Posted На 10.04.11 г. в 22:07

Боби, гаранцията е за прекъснал изпарител.
Гаранцията е за батерия която в периода от шест месеца е спряла да работи. Пише го !!!
Гаранцията не покрива изпарител дето, не дава пушек или се е задръстил!
Не съм адвокат на магазина, но мисля правилата са коректни! :smiley_emoticons_joint:

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 11.04.11 г. в 10:51


Значи са си заминали. Всъщност не знам защо из форума върлува друго, но миенето не е нещо, което трябва да правите по задължение и редовно - аз прибягвам до него само, ако атомайзерът вече е със скапан вкус или има трудности.

Нагревателите ги измих защото обичам често да сменявам вкусовете,а и в гаранцията не пише че не трябва да се мият(а не е лошо да пише защото виждам че не съм единичен случай),а и в крайна сметка какво се получава?Хем са заминали хем не могат да бъдат сменени.

Ако трябва да напишем пълни правила какво да правите и какво да не правите с атомайзерите, ще трябва такъв списък, че няма да го прочетете никога. В крайна сметка всеки си решава за себе си какво да прави с изпарителите - миенето не води непременно до повреда - всъщност аз никога не съм повреждал атомайзер с миене, друг е въпроса, че то и самото миене всеки може да си го тълкува както си иска - едни ще оставят изпарителя да изсъхне, други ще го "сушат" на батерията и т.н. - никъде никой от магазина не е съветвал да го правите с някаква цел, така че си е ваша отговорност и решение. Заменяме само изгорели атомайзери и такива с производствен дефект (когато имат проблем още като нови). В крайна сметка атомайзерите са консуматив.

За смяната на вкусовете е достатъчно да изсушите изпарителя достатъчно - било то с духане през него или салфетка, която да попие остатъчната течност.

#20 Amon

Amon

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 10.09.11 г. в 20:19

Що за простотия е това атомайзера да е прекъснал. Закупих чисто нов Тип А с ниско съпротивление и се оказва,че той не работи още при първото дръпване - ако ще се лъжеме така, просто не става! Знам, че атомайзерите с ниско съпротивление са без гарнция, но това е пълна простотия... Не разбирам защо ми се пробутват продукти които са негодни - следващия път когато посетя магазина, ще нося и мултицет с мен и пред мен да се измери атомайзера за да съм сигурен, че това което купувам работи и респективно ако прекъсне, то проблема ще е в мен!