Jump to content


Photo
- - - - -

Joyetech


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 isa

isa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 21.10.12 г. в 11:31

Здравейте! Искам да попитам надписа в долната част на батерията гаранция ли е за оригинал? Ако не е, как да разбера дали цигарата, която ми се предлага е оригинална? Някакъв документ, сертификат ли се гледа? Как изглежда той? Има ли самата батерия някакви специфични белези за разпознаване? Питам всичко това, защото мой приятел работи в магазин за електронни цигари. Дават гаранция 2 месеца за батерия Джойтек (по негова препоръка тази батерия). Каква гаранция се дава по принцип за оригинална батерия? И последен, навярно глупав въпрос. Какво точно е eGo и каква връзка има с Джойтек? Батерия Джойтек и батерия Его различни неща ли са? Благодаря!

Edited by isa, На 21.10.12 г. в 13:14.


#2 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 21.10.12 г. в 11:41

Това е : http://www.joyetech....ils.php?gno=101

От долу на капачката също има гравирано логото на фирмата.

"Его" е модела на цигарата,"Его Ц" е последният модел за момента от този тип на Джойтек .


chelsea f.c.


#3 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 11:42

Kakvo tochno e eGo i kakva vrazka ima s Joytech? Bateriq Joytech i bateriq eGo C razlichni neshta li sa?

Joyetech е марката. А eGo e моделът. Не само Joyetech, но и от други марки предлагат модел Ego, например Smoktech.
Его-батериите на Joyetech имат различни разновидности - еGo-T, eGo-T 2 Upgrade, eGo-C, eGo-C 2 Upgrade, eGo-C Twist.

С отговор на останалите ти въпроси ще се заеме някой друг.

Добре е, когато имаш възможност, да редактираш мнението си на кирилица.

#4 isa

isa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 21.10.12 г. в 13:30

Ясно. А каква е разликата между eGo-C, eGo-C Upgrade i eGo-C Twist? После виждам различни размери (там горе-долу ясно) и има такива с usb, които са по-скъпи. Защо? Това ли е, което можеш да си пушиш докато се зарежда? Иначе не може предполагам.
Съжалявам ако ви досаждам с малоумни въпроси, но наистина е адски объркващо да четеш само. Забравих да спомена, че аз не искам да спирам цигарите. Пуши ми се, две не виждам. Но около мен всички са изцяло непушачи и не искам да дразня хората и да им преча. Ако има електронен вариант (няма как да е същото като при аналоговата), който да ми е "вкусно" да си пуша ще е супер! Надявам се разбирате правилно "вкусно"! :))

#5 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:10

Ясно. А каква е разликата между eGo-C, eGo-C Upgrade i eGo-C Twist?

http://www.pv-bg.com/komponenti-i-rezervni-chasti-za-elektronni-cigari/ego-c/category-275.html Прочети ревютата на различните продукти.

После виждам различни размери (там горе-долу ясно) и има такива с usb, които са по-скъпи. Защо? Това ли е, което можеш да си пушиш докато се зарежда? Иначе не може предполагам.

Да, правилно си се досетила. USB Passthrough батериите могат да се използват, докато се зареждат, а другите - не. Друга причина, поради която USB батериите са по-скъпи, е, че вървят заедно с кабелче и не е необходимо да си купуваш зарядно отделно, освен ако не искаш адаптор към ел.мрежа.
За различния капацитет на батериите е ясно - 1000 mAh издържат повече време без зареждане от 650 mAh. За съжаление обаче по-големият капацитет означава и по-голям физически размер на батерията.

Edited by Destiny, На 21.10.12 г. в 14:13.


#6 Xiox

Xiox

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:13

Ego-C е базовия модел батерия, който подава около 3.3 волта почти през цялото време докато батерията се изтощи. Ego-C Upgrade дава възможност да се избира между два режима - нормалния (3.3 волта почти през цялото време) и с изключена регулация на напрежението, като резултатът при втория режим е, че в началото докато батерията е заредена напрежението е около 3.7 волта и постепенно спада към 3.3 волта докато се изтощи напълно. Някои хора предпочитат втория вариант заради по-високото напрежение в началото на цикъла.

eGo-C Twist вече позволява потребителя сам да си избере напрежението в границите между 3.2 и 4.8 волта с помощта на кръглия потенциометър, който е на дъното на батерията. Ако парите не са сериозен проблем аз лично бих препоръчал този модел.

Всеки от отделните модели също има различни по дължина варианти, като по-дългите модели са с по-голям капацитет (батерията ще издържи по-дълго време независимо от избрания режим).

Надявам се да съм бил от полза :)

#7 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 21.10.12 г. в 14:41

Какво точно е eGo и каква връзка има с Джойтек? Батерия Джойтек и батерия Его различни неща ли са? Благодаря!

eGo е дизайн на батерията. Има един пост на last_hope, който дава яснота какво е Ego и каква е връзката му с Joyetech:

Създателите и притежателите на патента са Janty( Холандско-белгийска търговска фирма) а не Joyetech. Джой бяха първият производител и ексклузивен лицензиант в продължение на около година.След това всеки китаец, който си е платил за патента има право да произвежда и да пише на изделието eGo - Т,Ц,Ш,Щ или Ъ ако иска.
А от началото на тази година официалният производител на Janty не е Joyetech а Biansi. Т.е. към момента за "оригинални" следва да се приемат нещата на Biansi а всички останали произвеждат копия ( патентовани разбира се). Може да се види
Тук



#8 isa

isa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 21.10.12 г. в 15:31

Ако си купя Upgrade 650 ок ли е според вас?

#9 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 21.10.12 г. в 15:39

Ако питаш мен,по–добре е това: http://www.pv-bg.com...ye-ego-510.html

"Upgrade" не са с добра защита от "късо",поне така казват хората с опит !


chelsea f.c.


#10 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 21.10.12 г. в 17:44

"Upgrade" не са с добра защита от "късо",поне така казват хората с опит !

Подобно късо може ли да стане от теч към батерията?

#11 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 17:47

В случая течността би трябвало да е изолатор. Най-много батерията да спре да работи, ако се наводни прекалено.
Поправете ме, ако греша. :unsure:

Edited by Destiny, На 21.10.12 г. в 17:47.


#12 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 21.10.12 г. в 17:49


"Upgrade" не са с добра защита от "късо",поне така казват хората с опит !

Подобно късо може ли да стане от теч към батерията?

Обикновено става от пренатягане на карта


chelsea f.c.


#13 isa

isa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 21.10.12 г. в 18:13

http://www.pv-bg.com...-2-upgrade.html
Такава имах предвид. Написала съм го като индианец.

http://www.pv-bg.com/650mah-joyetech-ego-c-2-upgrade.html
Такава имах предвид. Написала съм го като индианец.


Горното с това едно и също ли е? http://www.joyetech....ils.php?gno=108

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 21.10.12 г. в 18:16

Би трябвало да е еднакво ! Все пак са представители на Джойтек !


chelsea f.c.


#15 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 21.10.12 г. в 18:19

Това, което искаш ти е ъпгрейд батерия и колегата PepiSuni ти каза, че имало малък проблем с тях (защитата от окъсяване не е на ниво). И ти е предложил друга, която е предния модел. И на всичкото отгоре е USB Passtrue, което значи, че ще можеш да си я зареждаш докато си изпаряваш. Повярвай, това е голяма екстра и си струва няколкото лева в повече. Да не говорим, че и няма да ти трябва отделно зарядно.

#16 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.10.12 г. в 18:26

В случая течността би трябвало да е изолатор. Най-много батерията да спре да работи, ако се наводни прекалено.
Поправете ме, ако греша. :unsure:

Не грешиш.
Късо от пренатягане прави Редукса на Смок, но след зачистване на мустака на плюса на главата проблемът се оправя.
Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#17 isa

isa

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 9 posts

Posted На 21.10.12 г. в 19:05

:)) Благодаря на всички, които се включиха по темата. Ще реша какво да взема. Чета, чета и разбирам, че всеки си има поне две батерии. Ама ако взема две и се окаже, че не ме радва да пуша електронно ще се окаже, че няма смисъл. Пак казвам, на мен ми се пуши. Готова съм за това, че вкусът ще е различен, но искам да ми харесва. Някой тук опитвал ли е течност на Джойтек? И още нещо да питам ако някой знае. Защо тук цените са по-ниски от официалния им сайт? За мен това е озадачаващо.

#18 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 21.10.12 г. в 19:09

Цените, обявени в официалния сайт на фирмата, са за покупки на дребно. Търговците купуват на други цени.

Edited by Destiny, На 21.10.12 г. в 19:09.


#19 Jenevus

Jenevus

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 331 posts

Posted На 21.10.12 г. в 19:13

Вземи една пастру батерия и карт - това е минимумът за проба в изпаряването - ако ти хареса ще си вземеш още :).
Всъщност изпаряването е по-хубаво от пушенето - ЛИЧНО мнение на пушач със стаж ~28 години, който много обичаше да пуши и постоянно му се пушеше.

Edited by Jenevus, На 21.10.12 г. в 19:14.

Ледът се пука, господа съдебни заседатели!

#20 Xiox

Xiox

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted На 21.10.12 г. в 19:35

:)) Благодаря на всички, които се включиха по темата. Ще реша какво да взема. Чета, чета и разбирам, че всеки си има поне две батерии. Ама ако взема две и се окаже, че не ме радва да пуша електронно ще се окаже, че няма смисъл. Пак казвам, на мен ми се пуши. Готова съм за това, че вкусът ще е различен, но искам да ми харесва. Някой тук опитвал ли е течност на Джойтек? И още нещо да питам ако някой знае. Защо тук цените са по-ниски от официалния им сайт? За мен това е озадачаващо.


Да, вкусът при изпаряване няма нищо общо с нормалните цигари, някои екзотични течности могат донякъде да наподобят аромата на тютюн и то най-често прилича повече на тютюн за лула или пура. Но въпреки всичко това ако намерите течност, която да ви допада като аромат усещането е значително по-приятно при изпаряване както е написал Jenevus, даже поне аз нормалните цигари едвам ги понасям вече...

Edited by Xiox, На 21.10.12 г. в 19:36.