Прехвърляне към съдържание


Снимка
* * * * * 1 Гласа

Искам ли да спра цигарите?


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 viachy

viachy

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 30 Мнения:

От: На 24.02.10 г. в 00:06

Здравейте,

Пускам тази тема, с цел да се събират в нея съвети към начинаещите е-пушачи.

Ако вече сте опитали какво аджаба е това електронна цигара и ви харесва. Мислите, че вкуса ви допада, има пушек, има удар в гърлото и ви се струва възможно да замените напълно лошия навик, и също така да продължите да си пушите, само че без да вредите на себе си и на другите около вас (ще се учудите колко ще ви се радват непушачите).

Един бивш сериозен пушач като мен (кутия и повече на ден) ако остане повече от един час без пушек, и става нервен. Много е вероятно на втория час да запали истинска цигара, ако не е бил подготвен за тази ситуация. Оптивам се да ви предам опита ми, за да не се налага никога повече да не пушите цигари. (случва ми се от време на време през няколко месеца си дръпвам 1-2 дръпки, за да усетя гадния вкус и мирис. Рядко мога да си дръпна 3ти път)

1. Електронните цигари са инвестиция, която се възвръща с времето.

След като сте похарчили между 30 – 130лв за първата електронна цигара е време да направите следващите покупки, които трябва да осигурят свободата ви.

Ще се наложи да изхарчите прилично голяма сума пари за неща, които никой не ви гарантира че няма да изхвърлите / подарите / препродадете много скоро, тъй като сте решили, че ще си пушите цигари, или пък ще се опитате по метода „всичко или нищо”. След тази на пръв поглед голяма сума, тези пари ще ви се възвърнат за месец, два, три (в зависимост от това кога ще спрете да купувате нови и нови модели ел. цигари и течности просто да имате в запас).

Аз лично отдавна се отказах да смятам парите, радвам се че не пуша цигари. Дори образно казано да съм на червено (не съм си избил парите), нали все пак не пуша. Това има значение!

Ако искате наистина да не се „налага” - като казвам налага имам предвид следната ситуация в която аз съм изпадал”

– излизам с приятели за вечерта, взел съм си прилично 3 батерии (всяка една издържаше между 2-5 часа, в зависимост от употребата), обаче понеже пихме тогава, и пушех повече, към 1 часа през нощта вече нямах абсолютно никаква батерия. А на този етап правех повече от месец без нито дръпка тютюн. Разочарованието ми беше голямо, но бях излязъл да се забавлявам. Като казвам „трябва” имам предвид, че навика ме накара да изпуша няколко цигари”. Беше ми гадно. Обаче на този етап единствено съжалявах, че не си бях взел поне зарядното или още една батерия. След този случай, обикновено излизах вечер с поне 4-5бр заредени батерии, или преносимо зарядно.

*съжалявам за лиричното отклонение.

Та: (това е моят съвет, не е задължително да го следвате)

2. Какво ви трябва си купите, за да влезете в ритъм:

Задължителни:

- Независимо дали купувате комплекти, или отделни части ви трябва да си купите:

- Минимум 3 бр. нагревателя (препоръчвам поне 4 бр.). Ако 1 нагревател умре трябва да сте сигурни, че имате достатъчно надеждни нагреватели докато възстановите загубата (независимо гаранционно или не) .

- Минимум 4 бр. (препоръчвам поне 6 бр.) батерии. Няма значение дали батериите издържат 1 час или 8 часа. За да не се притеснявате и за да сте сигурни, 4 бр. е моята препоръка за начало.

- Никотинова течност – може да си купувате малки разфасовки докато намерите любимите си аромати (от голямото разнообразие), но за начало ви трябват поне 20 мл течност. 10мл стигат за горе/долу 10 дни. (между 5 и 12 дни ако трябва да съм по-точен).

----------------

Препоръчани:

- Ако работите с компютър, или прекарвате пред него повече от 6 часа на ден може да си купите така нареченото USB Passthrough (представлява USB накрайник с кабел и батерия в другия край). Осигурява ви постоянен достъп на ток към нагревателя. Не е задължително да го имате, но е препоръчително. Ако не не намирате информация как да си го направите сам, купете си го. Не е скъп.

- Преносимо зарядно устройство – или PCC – за повечето модели цигари има такива. Устройството зарежда напълно изтощена батерия 4-5 пъти. Зареждате устройството през нощта и като излезете сутринта няма да се притеснявате, че ще ви свършат батериите докато не се приберете чак вечерта. Повечето са здрави, метални и приятно изглеждащи кутии, също така имат място за допълнителен нагревател и 2 филтърчета.

- Много хора биха ви препоръчали да си купите още в началото 2 вида електронни цигари – едната ви е за постоянна употреба и ви е любимата, а другата е за от време на време и е за резерва. Ако доставчиците в България свършат частите за тип А, е твърде вероятно да имат части в наличност от тип Б.

Преди да продължа, ще повторя пак, че ако не искате да се „налага” да запалите истинска цигара, която 3 от 4 човека на улицата могат да ви подадат, трябва да сте сигурни че излизайки сте си заредили арсенала ;)

3. Какво трябва да носите в себе си, ако излизате:

- носете задължително в себе си поне 1 резервен нагревател, ако излизате за повече от 2 часа). Всяка част на електронната цигара е консуматив. Може да спре да работи както постепенно, така и изведнъж без да подозирате.

- батериите се носят по схемата – ако знаете че една батерия ви издържа 2 часа и излизате за 4 часа вземете в себе си минимум 3 батерии.

- При излизане вечер ако имате възможност вземете поне две допълнителни батерии в повече от предвидените.

- Ако обичате да пълните филтърчета с течност предварително, то при излизане вземете поне две повече, отколкото мислите че са ви необходими.

- Ако не пълните филрите предвареително, вземете повече течност, от колкото мислите че е необходимо.

4. Кафето сутрин, След хранене, Алкохол, След Секс:

Това са моментите, когато невидимия пушач ви шепне на ухото да забравите за чистия въздух и да се насладите на една истинска цигара. Има много мнения, въпроси, коментари и т.н. по тази тема.

- Повечето хора успяват да се преборят с желанието за истинска цигара като увеличат никотиновото съдържание на течността. Например ако по принцип пушите течност с 18мг високо съдържание на никотин, то тези хора биха ви препоръчали сутрин с кафето/ или с ракийката и салатата/ да не се притеснявате и да заредите една ударна доза с най-силната никотинова течност, която имате. Тя ще ви удари по-силно и ще ви достави прилично удоволствие. След това естествено минете на по-слаба течност.

- При мен метода с по-силна течност не работи. Аз открих за себе си, че всичко е до лична настройка. Имах най-голям проблем, когато хванех чашката с облак (мастика с мента) или пък ракийката, и тогава ще видите и вие, че докато пушите електронна цигара ви се струва , че просто си взимате глътка въздух и нищо повече. На мен в тези моменти ми се пушеше наистина много. Но вътрешното ми желание ме накара да се преборя с това чувство, просто волята ми помагаше и продължавах да си пуша „глътките въздух”. След известно време това чувство просто изчезна и от много време насам не се е появявало желание в мен да запаля цигара.

- Силните и ароматни течности помагат при тези случай – за мен Ментол бе спасението. За вас може да е друг аромат…

5. Когато нещо от точки 1,2 и 3 липсва за повече от 2 часа:

Все още не знам защо, но за мен това увеличава шансовете да искам цигара. За вас естествено може да не е така. Относно точка 4 – тук ще трябва да намерите вашата лична нирвана.

--------------------------------------

Надявам се да съм бил полезен, също така и другите да се включат с още съвети към начинаещите потребители ;)
Ruyan #4 + Menthol + Cuba Cigar = Yum!

#2 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 24.02.10 г. в 02:23

(офтопик: как можа да сложиш този шрифт ^_^ )

Онова, което не разбирам, и го казвам като човек, който пуши точно половината от живота си, и през целия "смислен" живот, е как може да искате нормална цигара след електронната, особено след първите няколко дена. Определено има значение и аромата, разбира се, защото със стандартните "измити" вкусове по-скоро няма да сте доволни. Но пък "вкусът" на тютюневата цигара е нещо, което 99% от дългогодишните пушачи въобще не помнят, камо ли да жадуват за него, както много от тях ми обясняват. Според мен е и воля - винаги съм казвал, че ако искам да ги спра, просто трябва да искам да ги спра (но не искам и не съм искал). Сега си навих, че искам електронни, ако утре си навия, че ще пуша навита и напоена с никотинов разтвор тоалетна хартия, вероятно и тя ще ми харесва. Нищо друго, освен никотиновата зависимост, не е трудно преодолимо, а електронните цигари се справят чудесно с другата "зависимост" - навика.


Електронните цигари не се "пушат" като обикновени
Разбира се - винаги може да ги "разпалвате" (особено по-големите модели), за да поемете повече пара, но бързите, резки дърпания не носят нищо, освен разочарование. Тъй като виждам, че и доста други хора бъркат с дърпането, а по никакъв начин не успявам да им го предам като знание, не съм сигурен как да обясня метода на дърпане от електронна цигара. Аз лично сякаш дърпам точно, колкото да създам достатъчна тяга, която да: а) активира батерията, ако съм с автоматична такава, което е по-лесно с някои модели; и б) да създам "място" за парата в празните пространства на изпарителя и пълнителя, като постепенно я изсмуквам в устата си. Резултатът е плътна "глътка" пара, която при гълтане дава удар, дори с течности с ниско съдържание на никотин.

Разликата между правилното и грешното дърпане се усеща дори в звука. Например с 801, ако изкарвате "свистене" от е-цигарата, е силно съмнително, че ще направите "кълбо дим". Ако успявате да направите плавна, слаба тяга с леко изпускане на пара, вероятността да извадите сериозен удар и въобще - повече пара, е огромна. Аз винаги изпускам малко от парата (както правех и с тютюневите цигари).

Трудно е да го обясня, но дайте шанс на електронните, най-вероятно вие самите не правите нещо като хората, ако не ви се получава в началото и не е въпрос на дефект.


След пиене, след ядене, след секс...
Въпросът с ракийката и мастиката се решава точно с ароматни течности. Аз напоследък пия метакса - в сравнение с нея повечето ракии са като водка на вкус - т.е. нямат, да не говоря, че тя оставя и нечовешки послевкус. Нямах никакъв проблем да я пия с Cuba Cigar течност, например, но някой по-слаб вкус би ме подразнил. След ядене отидете си измийте зъбите, по-полезно е и после ще може да пушите каквото поискате, тъй като ще е минал момента с "кефа". Не знам друго решение, понеже нямам проблем да се опъна след хапване и да си попуша електронна.


Пийте много течности!
Това важи и за обикновените цигари, но с електронните е направо "изискване" - пийте много течности, по възможност така, че да минават през целия ви език и небце, където минава обикновено парата. Не е фатално и да не го правите, но винаги е било полезно да се отърсите от чувството за сухота. Пък и е полезно по принцип, така че няма лошо да го съчетаете с приятното.

Изплакнете с вода или направо пийте течност, ако разтворът попадне в устата ви. Бърсането със салфетка е безполезно, понеже само попивате слюнката и вкуса, а никотинът вече е успял да мине през лигавицата.


Живот на батериите

По въпроса с батериите - след първоначалната еуфория и препушване, 2-3 батерии дневно за M401/084 и 3-4 стандартни или две 280 mAh за 901/510 и подобните цигари би трябвало да е достатъчно на пушачи, пушили около кутия-кутия и половина на ден. Това може да служи и като реглаж във времето, защото повече обикновено означава и повече изпушена течност, а този вид пушачи налитат на 18 и 24 мг. Ако "разпушвате" - четвърта батерия, няма начин.

Аз лично реших проблема с DSE-905 - чудата е на вид, но при положение, че в продължение на 48 часа забравям за батерията, мисля, че ще преживея вида. То и няма нужда, понеже на мен ми харесва, пък и ми е удобен. а не говоря, че електронната цигара не се пуши като нормална, т.е. все е "увиснала", така че и микро да е, пак повечето време няма да я държите като цигара, а като лула...

Виждам, че други решават проблема с "втора цигара" - някоя от супер-мини цигарите тип M401, intellicig и дори DSE-103 или DSE-084, . Така имате "дълбок резерв" и нещо, което е равносилно на 2 до 5 цигари. Много полезно, ако ви е трудно да регулирате количеството и препушвате.

Редактирано от www.PV-BG.com: На 27.02.10 г. в 21:38


#3 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПип
  • 511 Мнения:

От: На 25.02.10 г. в 13:30

Супер обзор на е-пушаческите страсти!
Поздравления на колегите отделили време !
Аз също реших проблема с "...ама много ми се пуши точно сега..." с Ментол.
В началото изпадах в тиха лудост в такива моменти,въртях като обезумял изпарителчета и течности и унищожавах батерия която при нормална употреба изкарва почти цял ден за 1 час.
Събуждах се дори през ноща да "вайпвам"
След вече три месеца пълен отказ на нормална цигара усещам че рефлекса "...много ми се пуши..." почти изчесна.Усещам се, че дори забравям за цигарка след накои от гореописаните случаи ;).
От друга страна "хардуера" винаги е на една ръка разстояние незвисимо къде се намирам.
Или си стои в ръка или в устата ми,като всмуквам от време на време.Това е остатък от пушаческата треска "да не остана случайно без цигари"
Върши чудесна работа за заместване на рефлекса "нещо в ръката".
Идеално разделя страниците на книжката например ;).
Като материално осигуряване - 2 батерии ,2 изпарителя и ПСС + 2-3 пълнителя е доволно за всякакъв случай.

Ако забравя по някаква причина за цигарката,си ме гони никотиновото желание,но го усещам по-скоро като "нещо важно, което съм забравил".Преди това просто изключвах от всичко.Единствено желанието да пуша намираше място в мозъка ми.
Е-пушенето за мен си остава идеалният вариант за разделяне с тютюна.
Все още не съм решил дали да се разделя и с него,въпреки че се прокрадват и такива мисли.
За момента ме радва и оставям нещата така ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#4 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 210 Мнения:

От: На 25.02.10 г. в 21:32

Електронните цигари са съвсем реален шанс да се спре пушенето на традиционните. Чудесен заместител са но не става автоматично, човек трябва да дадене малко и от себе си. :rolleyes:

Редактирано от adel: На 25.02.10 г. в 21:49


#5 Popov

Popov

    Участник

  • Участници
  • ПипПип
  • 44 Мнения:

От: На 2.07.10 г. в 18:30

Мога само да се съглася с adel и да препоръчам Е-цигарата, като най-добрата алтернатива за отказване на тютюневите такива. След като ви преминат първоначалните съмнения от типа "Абе къв е тоя дудук..", купете си Е-цигара. Може да е най-евтината. Аз започнах с добре известните Е health, които има и по еднолевките - 18 - 20 лв. /къде не сте дали тези пари, пробата си заслужава/. Веднага ще ви стане ясно, че потребността да "опъвате" нещо в устата си е напълно задоволена. Преди пушех по две кутии и половина силни цигари от типа на жълт Camel. Взех Е-цигарата, седнах в колата и изминах 50 км. извънградско, като пушех само нея. За това разстояние, щях да съм изпушил поне 4 тютюневи цигари. И тогава ми светна. Казах си "Еее, половин час не съм пушил Камилата. Хайде сефте". :lol: От тогава до сега /около месец и половина/ пуших само няколко пъти по една тютюнева цигара. Вече ми беше гадна, но нямах заредена батерия /Е health става само за евтина проба, но следващите проблеми с нея и качеството й, могат да ви отчаят/. Последното "издъхване" на батерията за има-няма един час ме накара да зарежа Ehealth и да си взема истинска Е-цигара - 801. Така попаднах и в "страната на ароматите", с които все още експериментирам. Някои недостатъци на 801 /които тук са коментирани/ доведоха до смяната й с Joue Ego. Сега вече съм в мир със себе си. :beach: Парите, които похарчих до момента заради експериментите /около 400 лв./, разглеждам като инвестиция и не съжалявам. За сравнение, при пушене на Camel в този ритъм, за месец и половина щях да съм похарчил около 530 лв., но щях да имам само празни картонени кутийки, а сега имам два комплекта напълно оборудвани Е-цигари /не броя тази от еднолевката/ + резервни компоненти и няколко шишета с Е-течности. При това положение, през следващия месец няма да похарча за пушенето нито лев, освен ако не реша да пробвам някой нов аромат. :smiley_emoticons_joint: Поувлякох се, но изводът е следния: По-скоро захвърляйте "горящите листа" и си купете Е-цигара. Ще ви засити, каквото и да сте пушли преди това. За предпочитане, не започвайте с нещо евтино и трудно за обслужване /с бързо умираща батерия и готови пълнители/, а направо си купете скъпа Е-цигара, с големи батерии и пълнители, който да пълните с капки. Купете резервни компоненти. Купете си и силна Е-течност - 24 милиграма /ще я намалите при нужда/. Прочетете съветите на колегите от форума. Първоначалният харч ще ви спести много следващи такива /по-доброто дишане и кондицията са допълнителни екстри/. ;)

#6 teati

teati

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 3 Мнения:

От: На 13.09.10 г. в 13:45

Страхотни препоръки !!
Има да чета и да се ограмотявам !
МЕрси на авторите !

#7 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 275 Мнения:

От: На 13.09.10 г. в 16:03

Интересни неща се случват с мен!
Седми месец изпарявам вместо да пуша. Здрав пушач. Та по темата. Бях около седмица в Родопите. Естествено здраво зареден. Три!!! цигари 901 и съотвентото странично оборудване. Мисълта да остана без нещо за пушене ме хвърля в тих потрес. Един ден планирано трябваше да се вдигнем високо из каманаците. В цялата тарапана, не знам как стана, забравих и трите цигари в стаята си.Разбрах го като бях чак на 30 км когато извадих едно шишенце течност, ма цигарите-нъцки. След първоначалната паника и след много здрав размисъл стигнах до извода, че бих могъл да се справя и едно връщане ще ме направи за мезе пред останалите.
И наистина стана. 6 часа нищо не смуках. Откровено казано това въздържание нямаше нищо общо с въздържанието при липсата на аналогови цигари. Никакъв проблем не ми беше.
Изводи!
Ако някой желае да откаже пушенето-след няколкомесечно изпаряване не виждам причина да не стане.
Аз не съм от тези. Признавам, че с тази идея започнах е-цигарите, но с времето ми хареса и не мисля да се отказвам. Просто разбрах, че абстиненцията няма нищо общо с тази от тютюневите листа.

#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1081 Мнения:

От: На 15.09.10 г. в 17:41

В интерес на истината, аз напоследък пуша доста по-малко (или поне така става, щом ходя цял ден с една 280 mAh 801 батерия на 510 изпарителя, само че с 24мг течност), но в момента, в който забравя цигарата някъде, се побърквам от желание да пуша...

И продължавам да правя повече пара от онези с eGo-тата, муахаха... :D

#9 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 275 Мнения:

От: На 15.09.10 г. в 21:09

Да, и аз определено съм с мнението, че 24мг точната концентрация. С няколко дръпвания се тушира меракът за никотин. Преди време пробвах 11мг. Направо ми се събраха очите от непрекъснато смукане.
Относно парата, смятам, че 901 е страхотно нещо за правене на пара. Онзи ден засрамих едни дърти пушачи, дето смърдяха с некви цигари. Скрих им топката :smoking-8570:

#10 etgecata

etgecata

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 8 Мнения:

От: На 27.11.10 г. в 08:44

Аз също реших проблема с "...ама много ми се пуши точно сега..." с Ментол.


А откъде мога да си поръчам Ментол 24 мг???
В pv-bg.com има само 18 мг, а тя ми е слаба.

Редактирано от etgecata: На 27.11.10 г. в 08:44


#11 Mapuo

Mapuo

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 1 Мнения:

От: На 8.11.11 г. в 15:49

Здравейте и от мен :)
Дали искам да спра цигарите ? Когато адът замръзне, може и да обмисля идеята :D

Утре става една седмица от както си взех eGo-Т.
Батерията (USB Pass-through 650 mAh батерия за eGo/eGo-T - черна) без да я дозареждам изкара 24 часа. Мислех да купя 1000 mAh, но като видях каква тояга е... :nea:
Атомайзер за Joye eGo-Т - Type A - Хареса ми като дизаин, но пичагата от магазина просто ме заби в земята с пушека от неговото атомайзерче... беше малко като размер, и не ми хареса единствено това...
Никотиновата течност - Turkish Blended 18 мг Отначало ми беше гадна сигурно заради новят атомайзер, но сега ми харесва. Леко сладникав с вкус на лешник (поне според мен :) )

За една седмица съм запалил само 2 цигари заради забравена е-цигара и изтощена батерия.
Не ми е гадно от старите цигари, но да припалвам егото си е цяло удоволствие.

Със 70-80 лв. можете съвсем спокойно да си купите цигарата и да пушите поне седмица. Единственият минус при мен е, че вече надушвам пушачите...

#12 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 176 Мнения:

От: На 8.11.11 г. в 16:02

Единственият минус при мен е, че вече надушвам пушачите...


То това е голям плюс ,а не минус.възвръщаш обонянието си :thumbup1:

#13 Митко

Митко

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 17 Мнения:

От: На 8.11.11 г. в 18:07

Здравейте,
Аз съм съвсем начинаещ /от 2 седмици спрях аналоговите/. Имах идея да си взема електронна за да може особено зимата като съм в заведения и други местенца на топло да си павкам спокойно а не да подскачам нервно или да ходя на студа. Но още първия ден така ми хареса, че без да искам спрях истинските цигари и сега даже ми е неприятен цигарения дим. Както и да е..., като начинаещ и на базата на моя скромен опит имам две забележки към общо витаещите мнения, които даже бих казал леко ме заблудиха при избора ми на е-цигара, та те са следните /преди това пуших по около 12-15 цигари Виктори Лайт на ден/ -
1. Според това което изчетох си взех Joe 510, да ама дори и с тези 12-15 цигари дето пуших този комплект не е за мен, сигурно е за такива пушещи по 7-8 цигари на ден. Батериите са слаби /180 мАч/ и двете /включени в комплекта/ минаваха по 2-3 зарядки на ден, което си е доста досадно. Смених ги с 650 мАч и о чудо, освен издържливост по цял ден, атомайзера работи като нов и парата и удара са много по-големи. Да и самите батерии като размер са по-големи, но оригиналните от 510-та направо може да те откажат от е-пушенето ако си начинаещ.
2. Това с никотиновото съдържание според цигарите които си пушил не е съвсем точна работа - на бялото Виктори, което е с 0.7мг. никотин трябва да отговарят сокчетата с 18 мг.никотин . Да ама ми идват силнички, не само като удар в гърлото от който на моменти мога да се замаям или дори закашлям /все едно съм си дръпнал от онези цигари- Житан/, ами и съм на мнение, че понеже е-цигарите може да се пушат на всякъде и отделно те не свършват като обикновените и да загасиш фаса, а си дърпаш колкото искаш и се получава, че човек дефакто пуши доста повече от обикновенно, от там приема и повече никотин. Та моето лично мнение е, че никотиновото съдържание на сокчетата когато спираш цигарите трябва да е с една идея /и то не малка/ по-ниско от това на цигарите които си пушил до момента за да не се "дрогираш".
Това е по моя скромен опит, с цел да споделя с какво се сблъсках в самото начало.

#14 evilution

evilution

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 59 Мнения:

От: На 8.11.11 г. в 19:39

Здравейте,
Аз съм съвсем начинаещ /от 2 седмици спрях аналоговите/. Имах идея да си взема електронна за да може особено зимата като съм в заведения и други местенца на топло да си павкам спокойно а не да подскачам нервно или да ходя на студа. Но още първия ден така ми хареса, че без да искам спрях истинските цигари и сега даже ми е неприятен цигарения дим. Както и да е..., като начинаещ и на базата на моя скромен опит имам две забележки към общо витаещите мнения, които даже бих казал леко ме заблудиха при избора ми на е-цигара, та те са следните /преди това пуших по около 12-15 цигари Виктори Лайт на ден/ -
1. Според това което изчетох си взех Joe 510, да ама дори и с тези 12-15 цигари дето пуших този комплект не е за мен, сигурно е за такива пушещи по 7-8 цигари на ден. Батериите са слаби /180 мАч/ и двете /включени в комплекта/ минаваха по 2-3 зарядки на ден, което си е доста досадно. Смених ги с 650 мАч и о чудо, освен издържливост по цял ден, атомайзера работи като нов и парата и удара са много по-големи. Да и самите батерии като размер са по-големи, но оригиналните от 510-та направо може да те откажат от е-пушенето ако си начинаещ.
2. Това с никотиновото съдържание според цигарите които си пушил не е съвсем точна работа - на бялото Виктори, което е с 0.7мг. никотин трябва да отговарят сокчетата с 18 мг.никотин . Да ама ми идват силнички, не само като удар в гърлото от който на моменти мога да се замаям или дори закашлям /все едно съм си дръпнал от онези цигари- Житан/, ами и съм на мнение, че понеже е-цигарите може да се пушат на всякъде и отделно те не свършват като обикновените и да загасиш фаса, а си дърпаш колкото искаш и се получава, че човек дефакто пуши доста повече от обикновенно, от там приема и повече никотин. Та моето лично мнение е, че никотиновото съдържание на сокчетата когато спираш цигарите трябва да е с една идея /и то не малка/ по-ниско от това на цигарите които си пушил до момента за да не се "дрогираш".
Това е по моя скромен опит, с цел да споделя с какво се сблъсках в самото начало.



Отначало е нормално да препушваш, не е заради никотиновото съдържание, заради многото пушене е. В първите дни вероятно съм пушил 3 пъти повече отколкото сега. Имай предвид, че ако не ти стига никотина, може да се върнеш към аналогови.
Аз първия месец пуших 24мг, след като опатках за нула време 6х5мл 18мг, които ми бяха дали да пробвам вкусове.
Имай предвид, че удара в гърлото зависи от вида на течността повече, отколкото от никотиновото съдържание. Cuba Cigar си удря яко, дори да е 11мг, така, че можеш да пробваш с друг по-лек вкус. Аз имах обратния проблем - след червено боро 80мм и червен L&M 80мм почти не усещах повечето течности. За батериите според мен, дори да пушиш по 5 цигари, 650mAh не е излишна. 510 има 280mAh, която е по-адекватна най-вече от естетически съображения. Някои жени не могат да приемат голямата eGo.
Сега пуша 11мг и даже съжалявам, че няма по-малко.

#15 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПип
  • 880 Мнения:

От: На 13.02.12 г. в 20:35

колеги,без да имам за цел отказване от цигарите а само намаляване защото пушех 40+ на ден от 24 години,днес не съм запалил и една а съм минал 300км и вече 6 бири което е анормално за мен,благодарение на всички вас от форума!!! Мерси за помоща за постигане на нещо немислимо за мен.Благодаря!!!


chelsea f.c.


#16 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 406 Мнения:

От: На 13.02.12 г. в 21:30

колеги,без да имам за цел отказване от цигарите а само намаляване защото пушех 40+ на ден от 24 години,днес не съм запалил и една а съм минал 300км и вече 6 бири което е анормално за мен,благодарение на всички вас от форума!!! Мерси за помоща за постигане на нещо немислимо за мен.Благодаря!!!



След някой месец на електронна ще си викаш "Аз съм бил голям заплес толкоз време да смуча тия фъшкии" :smoking-8570:

#17 Fado

Fado

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 81 Мнения:

От: На 13.02.12 г. в 23:37

След някой месец на електронна ще си викаш "Аз съм бил голям заплес толкоз време да смуча тия фъшкии" :smoking-8570:

Взимаш ми думите от устата. Ще добавя само, че не съм предполагала, че ще стане толкова лесно. :smiley_emoticons_joint:

#18 zeroed

zeroed

    Редовен посетител

  • Участници
  • ПипПипПип
  • 163 Мнения:

От: На 22.02.12 г. в 14:51

По-лесно е,отколкото който и да е си мисли,4 месеца вече не съм пускал електронната,да не говорим покрай мен колко хора "зарибих" :)Малко кофти да нацелиш ароматите,ама после идва вечния кеф :)
Не е лесно душата да търси романтика, а дупето приключения ...

#19 vilpeda

vilpeda

    Нов участник

  • Участници
  • Пип
  • 8 Мнения:

От: На 27.04.12 г. в 09:35

Честно казано, не съм искала да спирам цигарите, харесва ми да пуша, и бая стаж съм навъртяла, но нещо много започна да ме бие по джоба. Викам си, аз трябва да съм луда в края на месеца особено, да нямам пари за хляб, и да ги давам за цигари. Това беше и причината да поискам назаем от една отказала се е-пушачка цигара и... О, чудо! - пети ден не съм палила тютюнева цигара.
В работата ми трима си купиха навремето е-цигари и ги зарязаха, кой след 3 дни, кой след седмица, затова в момента никой не ме подкрепя, и ми се подиграват. Ама не ми дреме. Още повече, че колегите дебнат да ги няма шефовете и тичат навън да пушат, а аз най-нахално докато си връткам колбите, си поемам доза "свежест" :smiley_emoticons_joint:
Вчера един колега ми вика: Ти знаеш ли колко е вредна тази цигара, знаеш ли какво поглъщаш с парата? Аз: А ти знаеш ли какво поглъщаш с цигарения дим? :) След първите два дни вече се научих и как да си дърпам, и свикнах с аромата, така че хич не ми липсва онази смрад. Вече сутрин не кашля до пълно изкарване на остатъците от белия ми дроб, не смърдя, лошото е, че имам обоняние, и сутрин в градския транспорт ми се повдига от мириса на цигара и снощен алкохолен дъх :aggressive:

#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • ПипПипПипПипПип
  • 1041 Мнения:

От: На 28.04.12 г. в 19:07

Честно казано, не съм искала да спирам цигарите, харесва ми да пуша, и бая стаж съм навъртяла, но нещо много започна да ме бие по джоба. Викам си, аз трябва да съм луда в края на месеца особено, да нямам пари за хляб, и да ги давам за цигари. Това беше и причината да поискам назаем от една отказала се е-пушачка цигара и... О, чудо! - пети ден не съм палила тютюнева цигара.
В работата ми трима си купиха навремето е-цигари и ги зарязаха, кой след 3 дни, кой след седмица, затова в момента никой не ме подкрепя, и ми се подиграват. Ама не ми дреме. Още повече, че колегите дебнат да ги няма шефовете и тичат навън да пушат, а аз най-нахално докато си връткам колбите, си поемам доза "свежест" :smiley_emoticons_joint:
Вчера един колега ми вика: Ти знаеш ли колко е вредна тази цигара, знаеш ли какво поглъщаш с парата? Аз: А ти знаеш ли какво поглъщаш с цигарения дим? :) След първите два дни вече се научих и как да си дърпам, и свикнах с аромата, така че хич не ми липсва онази смрад. Вече сутрин не кашля до пълно изкарване на остатъците от белия ми дроб, не смърдя, лошото е, че имам обоняние, и сутрин в градския транспорт ми се повдига от мириса на цигара и снощен алкохолен дъх :aggressive:

Всичко е точно така, и аз след 25 години тютюн (не казвам никотин, че явно не сме пушили много много никотин, май само 10% и то от качествени цигари) вече питам - бе това пиле с какви подправки е, та толкова вкусно!! На което ми отговарят - че ти 40 години го ядеш това пиле, сега ли разбра :)
А за "вредните" е-цигари мисля, че сме говорили много пъти - също толкова вредни като енергоспестяващите крушки, соларните панели и хибридните двигатели. Ама много, много са вредни. За монополистите за милиарди, милиарди евро!
Справка: Хванат тир с контрабандни цигари на Калотина. Загуби за държавата "само" 2.5 млн. лева от акциз.
Така че много ще са вредни. Особено като ги правят китайци като хардуер и течности, съответно няма кой да ги конкурира като количество и цена...много са лоши.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA