Jump to content


Photo
- - - - -

J118


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:11

J118 е еволюирана версия на DSE 901,съчетаваща устойчивата работа и ергономичните параметри на 901 със засилено ( но не прекалено) действие на атомизатора подобно на 510.Модел от 2009 година.
Разработена е от JSB (JSB и SLB са с един и същ собственик,като JSB е фокусусирана върху иновативни разработки).
Разликата с 901 е следната:
1.Обърнат стандарт на резбата мъжко-женско (батерия/атомизатор),подобно на 510.
2.Удължен фланец на атомизатора,ограничаващ "пренавиваннето" и осигуряващ по-леко вдишване,съчетано с достатъчна сила на "troat hit"-a.
3.По-голям обем на резервоара.
4.Резервоар отделящ се от мундщука,даващ възможност за почистване при евентуално "презареждане" с течност.
5.Запечатани с фолио,оригинално заредени патрони.
6.Висок и остър свод на атомизатора,който "изсмуква" до капка съдържанието на контейнера за течност.


Разлики с 510 са следните:
1.Малко по-слаб "ритник"
2.Винаги чист вкус,дори и при почти изчерпен контейнер.
3.Плосък мундщук.
4.Много по-безшумна работа.


Техническите параметри могат да бъдат виденио на снимката по-долу.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   181.51KB   359 downloads

Edited by last_hope, На 7.02.10 г. в 20:28.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#2 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 19:49

5.Невероятно удобен дизайн.


Ще помоля тези, които пишат за характеристиките на даден модел, да не вкарват собствената си субективна оценка на продукта като някакво предимство над други модели. Звучи несериозно и тенденциозно в стил "аз имам такова и е най-доброто". Обикновено най-добрите продукти са тези, които се коментират най-много и се купуват най-много, а конкретния модел J118 по някаква причина не е измежду тях.
този потребител вече не участва на този форум

#3 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.02.10 г. в 20:49

Приемам забележката за дизайна и съм го махнал.
Скромният ми опит включва следните модели:
J118,J510,Joye510,KR808D-1,DSE901, JKY N901,DSE701,M401,т.е.това са модели ползвани и тествани лично.
Всички заключения които правя са в следствие на реално сравнение между всички тях.
Не мога да си позволя не давам мнение за модел който не съм пробвал лично.

Популярноста в търговски аспект е сложен въпрос ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#4 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 21:07

Хубаво, но като даваш информация за определен модел, каквото подзаглавие си сложил на темата си, не вкарвай личните си предпочитания и не прави сравнения с друг модел. Напиши какви са приликите и разликите без вкарване на лично мнение кое е по-добро или по-лошо.

Примерно:

- "засилено действие на атомайзера" не значи нищо конкретно. Съпротивлението на атомайзера и напрежението на батерията (особено, ако е работното напрежение, не това на Li-ION елемента, което е номинално 3.7V) са вече нещо конкретно.

- "фокусирана върху иновативни разработки" оставя впечатление, че SLB са фокусирани върху "традиционни разработки", което съвсем не е така, виждайки новите модели на SLB, вкл. тип Battery Mod.

- "по-голям обем на резервоара" не указва колко точно е обемът на този резервоар. На DSE-901 e 0.5ml, примерно.

- "висок и остър свод на атомизатора" не е задължително да "изсмуква" цялата течност. На много модели е-цигари е точно обратното - високият мост не дава по-добри резултати, защото притиска повече задържащия материал, което води до прекалено намокряне при поставяне, по-трудно презареждане или потичане при пълно зареждане. На DSE-801, примерно, low bridge атомайзерите са предпочитани. Атомайзера на J118 е направен така, че да може да пробие фолиото, т.е. специфика на дизайна, но не е задължително да е предимство.

- "плосък мундщук" не е разлика с 510, защото такива има и за 510, при това дори са предпочитани, четейки мненията на ползващи основно такава е-цигара. Моите, примерно, са само с плосък край. Никога не съм имал от кръглите.

- "Винаги чист вкус и много по-безшумна работа" са отново субективни величини, които нямат място в описанието на една електронна цигара. Въпрос на вкус и усещания. Много хора предпочитат вкуса на 510 пред този на 801, примерно. Аз предпочитам 801 пред 510.

Не се сърди, но твоят текст не е "информация", а по-скоро "впечатления от" J118. Това ме спира да го закача като важна тема, което смятам да правя с всяка информация за модел, която не съдържа личното мнение на автора. По този начин съм написал и моите текстове за някои е-цигари. Когато дойде време, ще споделя моите впечатления от един модел или друг, както и защо смятам, че една разлика е предимство или недостатък.

Edited by Valeri, На 7.02.10 г. в 21:17.

този потребител вече не участва на този форум

#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 7.02.10 г. в 22:08

Съжалявам ,че всях смут ;).
Техническата информация си е описана точно в снимчицата.
Мисля да приключим темата,не е и толкова важна,няма смисъл да се препираме.
Поздрави и успешна работа ;)

пп.Премести темата в раздел за сравнения и лични мнения.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 7.02.10 г. в 23:00

Техническата информация си е описана точно в снимчицата.


Щом минахме на лично мнение, позволи ми да изразя съмнения относно коректността на техническата информация на снимката:

- нова батерия (на няколко цикъла) 180mAh на 901 изкарва около 150-170 "не особено дълбоки" вдишвания. При положение, че атомайзера на 118 бил "засилен", няма начин същата батерия да изкарва 250 вдишвания. Ако наистина изкарва толкова, значи атомайзерът е "заслабен" всъщност. Атомайзерите работят с нагряване. Нямат разлика в КПД (от иновативната изработка). По-малко ток през него - по-малко топлина. Повече ток през него - повече топлина.

- твърдят, че пълнителят от 0.65g (да кажем, 0.65ml предвид плътността на PG от 1.036 g/cm³) изкарва 200-250 вдишвания, което няма начин да е вярно, защото подобен 0.5ml на 901 реално изкарва към 100 без презареждане, при това почти до сухо с Blue Foam Mod. Малко по-надолу пък казват, че една батерия може да изкара 2 пълнителя или 250 вдишвания. Последно? Един пълнител ли е 250 вдишвания или два?

- батерията НЕ може да изкара 300 презареждания. Доказано многократно на практика, без значение какво пишат производителите. Средният живот на батериите на много е-цигари е под 100 цикъла. Причината е в неправилното използване на такъв малък Li-ION елемент при такъв голям разряден ток, но за сега няма решение този проблем, особено в опитите да се произведе изделието на минимална цена.

:rolleyes:

Edited by Valeri, На 7.02.10 г. в 23:02.

този потребител вече не участва на този форум

#7 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 8.02.10 г. в 12:13

Е определено не си броя вдишванията;).
Това (от снимката) е стандартна характеристика на е-цигара от този тип.
Ако карам само на J -ката - 2-батерии на ден,и ако съм решил да ползвам оригинално пълнителче едно не ми стига за цял ден.(За сега единствено картомайзер ме изкарва почти цял ден.)
Ако се кара на "пасстру" пълнителчето свършва доста по-бързо;).
В интерес на истината преди да давам положителни отзиви за даден модел, го експлоатирам минимум 1 месец.
Като през това време не трябва да ми даде дефект ,нито батерия ,нито атомизатор.
118 ката ми даде най-стабилна работа.За да бъда абсолютно коректен,прецаках собственоръчно едната батерия,като се опитах да почиствам контактите по-силово и превъртях централният контакт.
Относно високия свод и сбиването на пълнежа - ако се ползва нов пълнител влакната са прилепени към фолиото и няма никакъв проблем.Сбиване се появява след няколко цикъла на презареждане.От там на татък модове има различни;)
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#8 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 11.02.10 г. в 09:10

Да си кажа мнението за J118(като я сравнявам с IntellicigEVO). Ползвам я вече 20 дена. Комплекта ми е 2бр. бат.+2бр.атомайзери; USB Pass; PCC.Добра пара и силен удар.Лесно дърпане(както при аналогова цигара).Деня го изкарвам с 2-3 батерии и 3-4 зареждания на пълнителя, с EVOто 4-батерии и 4-5 зареждания.Като недостатък батериите са чуствителни на вибрации. Общо взето това е . Мога да кажа ,че според мен J118 e по добра от IntellicigEVO

#9 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.02.10 г. в 06:50

Мога да кажа ,че според мен J118 e по добра от IntellicigEVO


Най-вероятно е така, но сравнението не е много коректно, защото EVO е super mini тип цигара, докато J118 е mini, т.е. има чисто технически предпоставки втората да има по-добро представяне.

Edited by Valeri, На 12.02.10 г. в 06:51.

този потребител вече не участва на този форум

#10 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 12.02.10 г. в 12:24

Прав си. Но мен ме интересува крайния резултат(удар,димния ефект и брой зареждания),а не техническите спецификации дадени от производителя,които реално се разминават с действителноста и заблуждават.Не казвам че J118 e най добрата а IntellicigEVO е най-лошата,просто такива имам в момента и пиша мнението си за тях. Ако имам възможност да се върна назад не бих си взел IntellicigEVO.

Edited by kostedd, На 12.02.10 г. в 14:02.


#11 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 12.02.10 г. в 14:18

Данните от производителя са обикновено от към "пожелателната страна" на скалата. :)
Мисълта ми беше, че J118 с по-големия си размер позволява да се ползва по-голяма батерия, както и по-голям атомайзер, които вече създават предпоставки за по-добро представяне.
този потребител вече не участва на този форум

#12 Aseila

Aseila

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 2 posts

Posted На 19.02.10 г. в 14:01

Здравейте...да ви попитам откъде мога да си взема J118, защото в Heaven-gifts и Healthcabin не видях да я предлагат? И още едино въпросче - с колко капки се презарежда пълнителят?

#13 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 19.02.10 г. в 16:43

Пълнителя събира около 0,6 милилитра.Това са около 12-14 капки ако капеш директно от тубичката.Най добрият вариант е да си изтеглиш със спринцовка около 0.6 мл ( аз ползвам 2 кубикова спринцовка и по-голям номер игла), и да си напълниш резервоарчето като вкараш иглата почти до дъното.Резервоара се отделя от мундщука,почти прозрачен е и се вижда много добре нивото на запълване.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com