Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на J118


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 28.02.10 г. в 00:10

Здравейте,

Отскоро и аз с J-118. Преди това (имам си я още) използвах Intellicig EVO (M401). Сравненията ще са между тези два модела.

J-118 батерията издържа 4 часа (най- много 4 часа и 20 мин.). Тази на Intellicig EVO 3 часа и 50 (максимално 4 часа). Това сравнение е направено за 3 дена, както следва: по 15 дърпания, всяко от които по 5 секунди. Следващи 15 дърпания след 10мин.

Време за зареждане на батерията: J-118 2 часа. Intellicig EVO (за краткост ще я обозначвам като М401 по- надолу) 2 часа. Цилиндрите, в който са поставени батериите, светодиотите, електрониката, и които завършват от едната страна с фланец (резбата), а от другата с пластмасовото сиво капаче са абсолютно еднакви по признак: дължина и диаметър. На практика съм вадил батерия от М401 и в цилиндъра има около милиметър (0,8мм.) по дължина неизползвано място. Тоест, батерията може да се увеличи с милиметър в това пространство. Не съм вадил батерия на J-118, затова и не мога да кажа дали предоставеното от цилиндъра пространство е оползотворено на максимум. По спецификации дадени от производителите и двете имат еднаква мощност. М401 трябва да има 600+ презареждания докато тази на J-118 над 300 презареждания. На практика нито една от тях няма да достигне тея спецификации.

Изпарителя на J-118 е заострен с висок мост наподобяващ буквата V. При М401 е по- нисък (1/2 поне) от този на J-118 и наподобява буквата U. Макар, че един от първите ми си бе малка буквика V. От този последния няма да срещаме повече, освен ако няма застоял някъде на склад :) Без значение дали батерията на J-118 е напълно заредена или вече е на едно смукване от презареждането си отдава 3,85V към изпарителя. Тука някой друг да каже дали е занижено или завишено това количество ток в сравнение с другите модели. Ще сравня само на база опит. Тоест с М401, където при напълно заредена батерия изпарителя получава 4,21V, а на смукване от зареждане на батерия, напрежението, което получава изпарителя на М401 е 3,32V.
Това може би обуславя и полученото количеството пара в полза на J-118 при напълно заредени батерии срещу тази от М401. При спад на батериите М401 не е от печелившата страна. Казвам, може би, понеже и пространството, в което се помещава изпарителя на J-118 е далеч по- голямо от същото на М401, което (свободно пространство) знаете, има не малка роля за направената пара.
Въпреки, че поради заостреното и издължено 'V' на изпарителя на J-118 се предполага, че при напълнен до горе пълнител, ще има изтичане на течност това е на теория. На практика няма изтичане. Вярно е, че формата му е с цел пробиване на фолиото, което е на пълнителя, но даже и при предварително отстранено фолио и последващо 'слепване' на изпарителя към пълнителя 'изтичане' на течност не се наблюдава. Същото, все по- късия и заоблен изпарител 'U' при М401 довежда от изтичане на течността от пълнителя и последващото и протичане в устната кухина.
Накратко, това, което интересува пушача, а по късно и е- пушача за електронните цигари е: количество пара, удар в гърлото, усещане за вкус на течността, колко аналогови цигари се равняват не едно пълнине (един пълнител), както и колко време издържа батерията преди да се зареди. Това са основните неща според, които човек отддава предпочитанията си към един или друг модел електронна цигара. Всички други като PCC, USB pass и подобни са на по- късен етап. Може би, само външния изглед е към тея началните, но на по- късен етап той (вида на цигарата) вече не играе толкова голяма роля.
За батериите вече написах.
Пара и удар в гърлото М401 не може да се бори тука с J-118.
Усещане вкуса на течността М401. Все това има трик, с който може да достигните същото усещане и с J-118. Просто накапвате мрежата на изпарителя на J-118 с две, най- много три капки от течността, след което после само с мунщука без пълнителя изпарявате. Готиното на този вариант, е че и парата, и удара в гърлото се засилват, и заедно с това достигането усещането за вкус както това при М401. Лошият момент, е че на всеки 12-15 всмуквания трябва да 'накапвате' отново. Реално 6-8 'друпки' после вече се усеща металическия привкус, който си дразни. Все, че вкусовете на течностите са малко субективни, поради, че всеки човек има разлино възпритие за вкус и аромат мога да твърдя, че М401 предава с около 20% по- добре вкуса.

Пълнителите: J-118 побира 0.62мл. М401 побира 0,38мл. Тука се налага да припомня, че за краткост бележа с М401 Intellicig EVO продукта. И за двата продукта сравненията колко капки са това са безсмисленни. Капката зависи от плътността на течността, от отвора на капкомера, иглата или там с каквото си капвате. Милилитъра е точна мярка и не може да се измерва с понятието капка. За пример: колграм -> обем на кило желязо и такова вълна.

В заключение (как звучи само :) )М401 не е никак лоша цигара и аз няма да я изхвърля и ще продължа да си я ползвам, но J-118 ми става (стана) основната цигара за ползване.

Edited by Yogi--, На 28.02.10 г. в 00:19.

Чалгата много яко ги прецаква!

#2 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 28.02.10 г. в 09:39

Не забравяй плоския накрайник и много по лесното дърпане на J118 - също голям +.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.10 г. в 14:08

Аз имам няколко въпроса и коментара.

Вярно е, че формата му е с цел пробиване на фолиото, което е на пълнителя, но даже и при предварително отстранено фолио и последващо 'слепване' на изпарителя към пълнителя 'изтичане' на течност не се наблюдава.

Кое наричате фолио? На всички по-нормални размери цигари, които аз съм виждал, върху пълнителя има тънка гумичка, но предполагам, че не е тя, защото тя работа до нагревател няма. На J118 има друго?

Колко аналогови цигари се равняват не едно пълнине (един пълнител)

Този въпрос е супер надценен. Един пълнител, който на теория побира х цигари, ще доставя на практика 5-10 пъти повече никотин от същите. Аз спестявам такива обяснения, обръщайки го на количество течност - което пък е относително, защото това колко никотин има вътре с времето си го регулираш сам. Въобще, почти невъзможно ми се вижда да се мери пълнителя в тютюневи цигари.

...както и колко време издържа батерията преди да се зареди.

Също един безумен въпрос. С "разпушване" - 180-милиамперчасовите батерии ще ги хабиш по 3-4 на ден, че ако не и отгоре, дори с "пестелив" атомизатор. Като с телефоните е. 15 секунди разговори е едно, 3 минутни - друго.

Просто накапвате мрежата на изпарителя на J-118 с две, най- много три капки от течността, след което после само с мунщука без пълнителя изпарявате.

Не знам как го правите, аз нямам търпение да чакам между капките да се напои атомайзера, нито пък ми харесва на всеки няколко дърпания да ми става сухо. Дрипването май си е някаква мания, на която не мога да поддам -_-

Капката зависи

Е, колко да зависи, да зависи, повече от голяма капка не може да стане, а почти всички ползваме шишенцата от сокчета. С топче на върха на пипетка ще капнеш бая повече, на пък на M401 така може спокойно да "удавиш" пълнителя.

В заключение (как звучи само :) )М401 не е никак лоша цигара и аз няма да я изхвърля и ще продължа да си я ползвам, но J-118 ми става (стана) основната цигара за ползване.

Аз това с протичането не мога да го преживея. При 901 с плосък мундщук е почти невъзможно да се случи :wub: , защото отворът за въздуха е на 90 градуса спрямо посоката, в която стои нормално мундщука, т.е. обикновено течността, и да протече, просто отива другаде, и това другаде не е и в посока батерията, защото там също има голям праг и малък отвор. Но и аз си пазя атомайзера на M401, макар че няма изгледи да му купя батерия, та ако не ми сменят тези на intellicig, няма да ми трябва вече (преходници към него няма) и ще ходи дарение и той.

#4 kostedd

kostedd

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted На 28.02.10 г. в 15:26

Аз имам няколко въпроса и коментара.


Вярно е, че формата му е с цел пробиване на фолиото, което е на пълнителя, но даже и при предварително отстранено фолио и последващо 'слепване' на изпарителя към пълнителя 'изтичане' на течност не се наблюдава.

Кое наричате фолио? На всички по-нормални размери цигари, които аз съм виждал, върху пълнителя има тънка гумичка, но предполагам, че не е тя, защото тя работа до нагревател няма. На J118 има друго?


с фолиото е запечатан пълнителя

Attached Files

  • Attached File  J118.jpg   39.41KB   231 downloads

Edited by kostedd, На 28.02.10 г. в 15:27.


#5 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.02.10 г. в 19:30

Yogi , кефа с накапване "дрипване" на празен мундщук е супер,
обаче имай предвид че съкращава живота на атомизатора.От излишека на течност нагревателчето се обвива с една непробиваема преграда (въглен), която изолира топлината от капчиците течност при нормална употреба.С всички модели е така.
Препоръчвам го единствено за "втора цедка" атомизатори през "пасстру".
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#6 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 28.02.10 г. в 20:09

Един пълнител, който на теория побира х цигари, ще доставя на практика 5-10 пъти повече никотин от същите.


Не съм съгласен. Количеството абсорбиран никотин от една цигара е около 0.5-1.2mg в зависимост от силата. Една кутия от 20 цигари ще доставя 10-24mg. 1ml течност, капана от стандартните Dekang шишенца, ми излиза на около 36-40 капки. Ако 2-3 капки течност са около 10-ина дръпвания, както се получава при капане на атомайзера, те могат да се приемат за еквивалент на 1 обикновена цигара, т.е. 1ml течност ще е приблизително равен на 13-20 цигари и ще доставя приблизително толкова никотин, ако се ползва съответното отговарящо в mg съдържание никотин. Т.е., ако дневният разход е 1ml 18mg течност, това е еквивалент на никотина в 18 обикновени силни цигари. Няма такава разлика от 5-10 пъти. Ако имаше такава, щеше да има хора със сериозни натравяния, защото има е-пушачи с по 3ml/ден разход, че и от 24mg.

Edited by Valeri, На 28.02.10 г. в 20:12.

този потребител вече не участва на този форум

#7 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 28.02.10 г. в 22:00

Разликата не е толкова голяма, колкото казах, прав си. Макар че ми е трудно да приема, че усвояваш повече от 0.1-0.2 мг от цигара (освен някакви много корави пушачи, които не пускат цигарата от устата си).

При положение, че в средни като сила цигари (да речем най-масовите) има 0.7-0.8 mg никотин, е направо невъзможно да усвояваш 0.5 mg от него, освен при някакво изключително внимателно пушене И всъщност не, така де, не можеш - там голяма част от никотина прегаря, голяма част се издимява някъде и т.н. Дори да усвояваш една трета от това, пак правиш около 5 мг с една кутия. Ако приемем, че пълнител побира 50 капки, което е горе-долу равносилно на 20х10 дръпвания, това при средна сила ще са 20 и нагоре мг, които почти изцяло усвояваш, защото е-цигарата сама не дими.

Встрани от това - не ми харесва меренето в цигари, защото от момента, в който минеш на течност, меренето ти вече е в капки и милилитри (последното може по-лесно да се мери със спринцовки, между другото. И ще взема другата седмица да си измеря точно колко пуша на ден усреднено.

Ама така де, всичко това ми бие на теория - ако не знаем колко се усвоява от тютюневата цигара, всичко след това може да е сбъркана сметка.

Edited by geniusloci, На 28.02.10 г. в 22:17.


#8 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 1.03.10 г. в 01:23

Доколкото чета, означението за никотиново съдържание на обикновените цигари се отнася за дозата никотин, която се усвоява при изпушването на цигарата, не количеството никотин, което съдържа тютюна в цигарата. Ако в тютюна има 3mg, а след изпушването се усвояват 1/3, тази цигара трябва да е маркирана като 1mg.

Меренето на цигари улеснява начинаещите е-пушачи да разберат за какво става дума. Ако кажа на някого, че изпушвам 0.5ml/ден, това нищо няма да му говори. Ако му кажа обаче, че правя 10 пъти по 10-12 дръпвания, това веднага ще му заговори, че все едно изпушвам 10 цигари. Отделен е въпросът с никотиновото съдържание.
този потребител вече не участва на този форум

#9 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 14:32

На няколко места вече писахме по темата. Никотиновото съдържание в една цигара е 5-15 мг. Това, което е означено на кутията е количеството УСВОЕН (т.е. преминал в кръвта) никотин. Приема се, че разликата от 10 пъти се дължи на факта, че голяма част от никотина се окислява при високата температура на пламъка (около 800С по време дърпане), както и поради това, че не се дърпа постоянно. Колко верни са тези усреднения не е известно. Разбира се това зависи и от начина на пушене. Една цигара можеш да я дръпнеш три пъти, може и десет. Зависи и от това колко време задържаш дима в дробовете. Може да се предполага, че данните на кутиите са по-скоро занижени. Другото неизвестно е колко е УСВОЕНИЯТ никотин при е-пушене. Повечето сметки предполагат, че е 100%, но едва ли е така, т.е. съмнявам се издишваната пара да не съдържа никакъв никотин. Също така, pri всяка е-цигара определено количество от течността се губи като конденз/протичане по пълнителя и обикновено избърсва от ползвателя.
С една дума, за мен, няма как да се сметне дори и приблизително кое на колко отговаря. И в двата случая важи правилото-колкото по-малко, толкова по-добре.

Edited by NiOOH, На 1.03.10 г. в 14:43.


#10 adel

adel

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted На 1.03.10 г. в 22:15

Другото неизвестно е колко е УСВОЕНИЯТ никотин при е-пушене. Повечето сметки предполагат, че е 100%, но едва ли е така, т.е. съмнявам се издишваната пара да не съдържа никакъв никотин.


Ако е така значи пак може някой да ни изгони от стаята :)

Edited by adel, На 1.03.10 г. в 22:16.


#11 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 1.03.10 г. в 22:23

[quote name='adel' date='На 1.03.10 г. в 22:15' timestamp='1267474503' post='689']
[quote]
Ако е така значи пак може някой да ни изгони от стаята :)
[/quote]

И нас и хората с чаша вряло кафе в ръка, по причина, че изпаряват алкалоид-братовчед на никотина с подобно физиологично действие.

Edited by NiOOH, На 1.03.10 г. в 22:24.


#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.03.10 г. в 00:36

Да не говорим за греяна ракия, нали?

Абе нещо ми се струва, че писах днес в тая тема, но не съм натиснал публикуването ли, що ли...

Никотиновото съдържание в една цигара е 5-15 мг

Ако това е вярно, в една кутия трябва да има 100-300 мг никотин. А познайте дали изобщо щяха да се продават, защото може и да не го усвояваш при изгаряне, но при поглъщане директно ще си идеш. Някъде бъркате, според мен.

#13 Valeri

Valeri

    Guest

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 2.03.10 г. в 02:18

Ми дай да го сметнем: В обикновена 80mm цигара се събират около 0.8g тютюн, а най-восокото съдържание на никотин в обработен тютюн е около 2.9%, т.е. в цигарата може да има до 23.2mg никотин. Това на теория, защото толкова високоникотинов тютюн се ползва за някои пури, но не и за цигари. Поне аз такъв пример не намерих. Обикновено цигарите се произвеждат от тютюни с 1%-1.5% никотин, така че можем да приемем 10mg/цигара да е близко до реална цифра. Като изгори такава цигара, от нея ще останат 1mg или по-малко усвоени, което трябва да е написано на опаковката. Естествено, това е пак ориентировъчно количество, вероятно измерено с някакво "нормално изпушване" на цигарата. Не да изгори в пепелника и не да се изсмучи на 3 дръпки.

Готварска сол се продава свободно по магазините. Ако изядеш един пакет, ще се гътнеш. При такива продукти се разчита на недобрия вкус. Няма такъв, който да изяде с кеф пакет сол, нито пакет цигари. :)
този потребител вече не участва на този форум

#14 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 2.03.10 г. в 07:52

Tака си е. Дал съм 5-15 мг като най-общи граници, заради разнообразието не само в никотиновото съдържание, но и в размера (количество тютюн) в цигарите. Като изключим загубите от окисление при горенето, количеството усвоен никотин си зависи от начина на пушене. Не съм виждал изследвания по въпроса, но е логично да се предполага, че това, което е написано на кутията е по-скоро занижено.

А за готварската сол, и от доста по-малко от цял пакет ще се гътнеш.

#15 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 2.03.10 г. в 12:10

Звучи правдоподобно. :mellow:

#16 locoo

locoo

    Редовен посетител

  • Администратори
  • 345 posts

Posted На 2.03.10 г. в 13:08

Една цигара обикновено съдържа не повече от 10 mg никотин, но за 10 дръпвания пушачът приема само около 10 % от него. По-голямо количество никотин се съдържа в пурите и лулите, но съотношението между общото количество и поетия никотин при пушенето им остава приблизително същото.


Типичната доза никотин, която се поема при изпушване на една цигара, е около 1 mg. Смъртните случаи от свръхдоза са редки.


Източник:тук.
Biohazard

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 3.03.10 г. в 19:05

Прави сте, имал съм някаква много изкривена представа. Цигарата имала 8-10 мг никотин, усвоявали се до 2 от него. Което прави до 24 мг на кутия, т.е. колкото от повече от милилитър 24 мг течност (понеже и там ще има някакви загуби).

:google:

#18 Yogi--

Yogi--

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 44 posts

Posted На 4.03.10 г. в 02:11

Вай, вай,
През откровенно заяждане до чисто гадеане е преминала тая тема. Давайте да я местим в общи приказки :)
Чалгата много яко ги прецаква!

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 4.03.10 г. в 10:18

Няма заяждане, а за гадаенето - то в онзи мултимилиарден бизнес са оставали дупки в информацията, та за електронните цигари ли да няма... :smiley_emoticons_joint:

#20 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 4.03.10 г. в 12:55

И аз не разбрах, къде го видя заяждането, а и гадаенето. Всеки е постнал, кой каквато информация има. Не виждам необосновани изводи.