Jump to content


Photo
- - - - -

Как зареждате батерията на eGo-T?


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 23.02.12 г. в 22:19

Здравейте,
вчера си закупих eGo-T. Понеже карах 20 дена с "електронна цигара" от 8лв ми е много трудно да изразя щастието и удоволствието от новата. Разликата е от земята до луната и обратно :) Имам един въпрос, обаче. Дали батерията е Li-ion или Nimh? Знам, че моята цигара е копие, а не оригинал тъй-като я закупих от продавалника за 65лв. Знам, че на оригиналните е литиево йонна, но се чудя дали е така и с копията. Просто не искам да я зареждам когато свърши, а вечер преди да си легна, за да ми е готова на сутринта. Въпреки че е копие (поне си мисля, че е такава за тази цена) съм изключително доволен от количеството дим, начина по който се усеща в дробовете, както и аромата. След първоначалното зареждане батерията издържа общо 14 часа интензивно пушене, но последните няколко часа нямаше такъв наситен дим, какъвто беше в началото, затова искам когато стане така да я слагам да се зарежда, а не да я чакам да се изтощи напълно. Смятате ли, че това ще съкрати живота и? Плюс това мисля да редувам един ден едната батерия и един ден другата. Дайте малко съвети за правилна експлоатация на батерията и изобщо цигарата :) Благодаря!
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#2 Leny

Leny

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 23.02.12 г. в 22:25

Колега не си уточнил колко MaH e батерията но предполагам ,че е 650.Тези батерии са с Литиево Йон и ако незнаеш от долу батерията се отвърта и има изход за USB ,за да си пушиш директно през порта на лаптопа/ПС-то .Така ,че вземай един USB кабел и си я зареждай през него ,няма никакъв проблем.Дори докато пушиш тя се зарежда :Koshechka_08:

#3 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 23.02.12 г. в 22:40

Колега не си уточнил колко MaH e батерията но предполагам ,че е 650.Тези батерии са с Литиево Йон и ако незнаеш от долу батерията се отвърта и има изход за USB ,за да си пушиш директно през порта на лаптопа/ПС-то .Така ,че вземай един USB кабел и си я зареждай през него ,няма никакъв проблем.Дори докато пушиш тя се зарежда :Koshechka_08:

Да 650 милиамперчаса е, но няма тази опция pass-trought за USB-то . Също така като я замеря с мултицета едната батерия ми дава 3.77v, а другата 3.60v, но предполагам, че просто едната съм я използвал повече и затова.
Сега видях, че имало цяла тема с полезна информация за батериите, а не я открих с търсачката по-рано, така че се извинявам за моята. Ако сметнат за редно модераторите да я изтрият.
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#4 DRN

DRN

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 24.02.12 г. в 01:16

Всички стандартни китайски батерии са литиево йонн. Нямат мемори ефект, зареждаш си когато ти е кеф. Просто носиш другата в джоба. Цикъла на живот им е 100-150 заряда, поради големият ток на разряд.

#5 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.12 г. в 18:50

Всички стандартни китайски батерии са литиево йонн. Нямат мемори ефект, зареждаш си когато ти е кеф. Просто носиш другата в джоба. Цикъла на живот им е 100-150 заряда, поради големият ток на разряд.

Бе да ти кажа, две от моите са на по година и 3 месеца (от ноември по-миналата година), и съм им тровил много живота - е, не са като нови, но 150-те си цикъла са ги минали отдавна.

Както пише и из сайта - батериите се зареждат както и когато искате :)

#6 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 25.02.12 г. в 02:47

Не знам, обаче изобщо не съм доволен от батериите вече. Направо в чудо се видях. 4-5 часа и свършват, като през последния час-два пушека е много слаб и рядък. Първия път когато комплекта ми пристигна всяка батерия имаше определен заряд в себе си. Едната я сложих да се зареди докрай, а другата я метнах веднага. Тази която започнах да пуша веднага издържа около 12 часа без проблеми, а на следващия ден другата дето уж е прясно заредена ме изкара едва 5, после пробвах и първата и резултата същия. Какво става не разбирам. Зарядното ли е нещо калпаво? Ама ако е от зарядното защо тогава лампичката изгасва на батерията? Утре като махна батерията ще го замеря да видя колко волта е напрежението. Дано да се окаже от него, а не от батериите. Също така когато я сложа да се зарежда не я махам веднага като изгасне лампата, защото заспивам или не съм вкъщи, а си стои на зарядното 10-12 часа. Може ли от това да е проблема според вас? Сблъсквал ли се е някой с подобни несгоди?
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#7 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 25.02.12 г. в 09:32

Пробвай с другия изпарител. Може при него да е проблема.

#8 Von

Von

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.02.12 г. в 09:49

От вчера имам и аз eGo-T и съм на едно зареждане на батерията, но експериментирах с няколко зарядни включително и на iPhone, тъй като батерията е стандартен вотаж 3,7V.Стандартното зарядно заедно с USB преходника показва рекордните 5,88V при условие че на етикетчето пише изходно 4,2V.При него синия диод на батерията изгасна най-рано. От компютъра волтажа е 5,3V и е по-добре от оригиналното зарядно, но зареждането е горе-долу същото. Пробвах със зарядно на един MP4 player на DIVA, което е идентично с това на eGo-T с тази разлика , че диода му светва в зелено когато се зареди и ... изненада батерията продължи да се зарежда още около 2-2,5 часа.Напрежението на зарядното на MP4-ката с USB преходника e 4.3V и батерията се зареди на 4,18V, коeто според мен е перфектно за нея.
Батерията има електроника, която прекъсва зареждането когато сметне, че е заредена, но спред мен на оригиналното зарядно това става по-рано отколкото трябва.

#9 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 25.02.12 г. в 10:31

принципно казват,че батериите достигат пълният си капацитет след пето-шесто зареждане.Моята 650 мач кара цял ден и не свършва,атомайзерите да не са LR и от там да идва проблема?Казват,че хабели повече батерията


chelsea f.c.


#10 Von

Von

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.02.12 г. в 11:56

От вчера имам и аз eGo-T и съм на едно зареждане на батерията, но експериментирах с няколко зарядни включително и на iPhone, тъй като батерията е стандартен вотаж 3,7V.Стандартното зарядно заедно с USB преходника показва рекордните 5,88V при условие че на етикетчето пише изходно 4,2V.При него синия диод на батерията изгасна най-рано. От компютъра волтажа е 5,3V и е по-добре от оригиналното зарядно, но зареждането е горе-долу същото. Пробвах със зарядно на един MP4 player на DIVA, което е идентично с това на eGo-T с тази разлика , че диода му светва в зелено когато се зареди и ... изненада батерията продължи да се зарежда още около 2-2,5 часа.Напрежението на зарядното на MP4-ката с USB преходника e 4.3V и батерията се зареди на 4,18V, коeто според мен е перфектно за нея.
Батерията има електроника, която прекъсва зареждането когато сметне, че е заредена, но спред мен на оригиналното зарядно това става по-рано отколкото трябва.


И ето какво се случи малко по-късно с така нар. ОРИГИНАЛНО ЗАРЯДНО :)Attached File  25022012365.jpg   47.35KB   660 downloads

Просто гръмна в контакта, докато зареждаше!

Edited by Von, На 25.02.12 г. в 11:59.


#11 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 25.02.12 г. в 12:32

Нормално е с по-нисък заряд (по-дълго време за заряд) да издържи по-дълго време литиева батерия, все пак зависимоста заряд/разряд е право пропорционална за тях.
Иначе щяхме да ги "лепим" на 12в за 30мин :)
Както е нормално да има такива зарядни, все пак са 10лв, включително ДДС и търговската печалба. Грамотните зарядни зарежда по специлани режими, не мога да кажа и синусоида, защото те почват примерно с 80% от зарядния ток, след това свалят на 50% след определен интервал от време, след това на 100% и така, схемата не е проста и зависи от клетки, от заряден ток и т.н.
Та каквото си купим, това ще ползваме ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#12 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 25.02.12 г. в 16:24

Само да вметна, че оригиналните батерии на Джойтеч- его са литиево полимерни, а не литиево йонни.

Към автора на темата: Друг път като решиш да взимаш батерии гледай да са със стабилизация.
Примерно на его са на 3,3в
Тогава няма да имаш проблем с парата. При заредена батерия и почти разредена дима и удара е един и същ.

Edited by pioneer 306c, На 25.02.12 г. в 16:25.


#13 Von

Von

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 4 posts

Posted На 25.02.12 г. в 19:17

Нормално е с по-нисък заряд (по-дълго време за заряд) да издържи по-дълго време литиева батерия, все пак зависимоста заряд/разряд е право пропорционална за тях.
Иначе щяхме да ги "лепим" на 12в за 30мин :)
Както е нормално да има такива зарядни, все пак са 10лв, включително ДДС и търговската печалба. Грамотните зарядни зарежда по специлани режими, не мога да кажа и синусоида, защото те почват примерно с 80% от зарядния ток, след това свалят на 50% след определен интервал от време, след това на 100% и така, схемата не е проста и зависи от клетки, от заряден ток и т.н.
Та каквото си купим, това ще ползваме ;)


Приятелю, тук говорим за Li батерии от 650 милиамперчаса, а не за оловни акумулатори за танк Т-34... 650Ah

Edited by Von, На 26.02.12 г. в 12:24.


#14 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 25.02.12 г. в 19:47

Като махнеш "0," ще стане работата, и то доста относително

#15 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 26.02.12 г. в 18:07

Това която забелязах след няколко дни наблюдения е, че батерията не трябва да стои на зарядното след като се е заредила. Дори ме държи повече след като я откача около четвъртия час. Нямам си и на идея защо, но определено има пряка зависимост. Атомайзерите ми не са с ниско съпротивление. Докато си пробвам разни различни варианти и си прецаках единия атомайзер. Изчистих го както показват в клипчетата в ютуб, но сега пуска много малко пушек каквото и да правя. Цял ден дърпам от него, но пушека си е все малко, а уж направих всичко според указанията, които четох на хиляда места. Май не трябваше да го чистя, но... Всичко е проба-грешка както се казва :)
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#16 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 26.02.12 г. в 22:47

Това която забелязах след няколко дни наблюдения е, че батерията не трябва да стои на зарядното след като се е заредила. Дори ме държи повече след като я откача около четвъртия час. Нямам си и на идея защо, но определено има пряка зависимост. Атомайзерите ми не са с ниско съпротивление. Докато си пробвам разни различни варианти и си прецаках единия атомайзер. Изчистих го както показват в клипчетата в ютуб, но сега пуска много малко пушек каквото и да правя. Цял ден дърпам от него, но пушека си е все малко, а уж направих всичко според указанията, които четох на хиляда места. Май не трябваше да го чистя, но... Всичко е проба-грешка както се казва :)



След като си го промил му направи драй бърн докато спре да цвърчи и после като погледнеш към намотката трябва да се зачервява почти мигновенно след натискане на бутона.
И друг път не се занимавай с промивка на атомайзер ама никога. Само ги скапваш.
Имам атомайзер ЛР който е над 230-240мл течност и не съм го промивал.
С предишните съм изкарвал най-най много по 100мл течност и всичките съм ги промивал.

#17 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 26.02.12 г. в 23:45

Имам атомайзер ЛР който е над 230-240мл течност и не съм го промивал.
^^^^^^^^^^^
Така и не разбрах как стават тия работи, НО...
Имам един колега, който пред очите ми изкара с един 901 LR над 6 месеца и ако ми го беше разказал някой друг никога нямаше да повярвам. Пича изпарява около 100мл на месец и никога не промива или прави бърнене

Сори за офтопика.
По темата-Ясно е че има зарядни и зарядни.
Аз лично зареждам батерии 2400 и 3000мАч със зарядно от 901-приспособено/над 12-15 часа/.
Зареждал съм и с GSM/премахвам батерията, но оставям нейната платка и извеждам жички за е-циг батерията. това работеше най-добре, но го изплющях от голям майсторлък
Зареждал съм с какво ли не. Имам и съсипани батерии.
Препоръката ми е да се използва фабричното към цигарата и да се наблюдава какво става първите 2-3 цикъла преди да ѝ се доверим напълно.
Също така оставам постоянно скептичен към USB зарядните. Така и не успях да ги припозная като правилните зарядни/или поне масовките от тоя тип/
Относно това, че батерията била най-добре на еди си кой час от зареждането....така или иначе трябва да светне индикатора, че зареждането е свършило. Това се следи от електрониката и обикновено ТРЯБВА ДА става около 4,2 волта/тук има и стотни от волта, но да не влизаме в подробности/. Тогава батерията трябва да е най-добре. От там нататък остават споровете дали след индициране на края на цикъла батерията продължава да добива още капацитет или зарядното започва да я изпразва. По мое мнение са вероятни и двата варианта, според зарядното, каето сте имали късмета да добиете. Просто е въпрос на проба-грешка...най-добре мултицет
Успех на колегата

Edited by gogo63, На 26.02.12 г. в 23:55.


#18 gamen

gamen

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 20 posts

Posted На 27.02.12 г. в 03:34

Имам атомайзер ЛР който е над 230-240мл течност и не съм го промивал.
^^^^^^^^^^^
Така и не разбрах как стават тия работи, НО...
Имам един колега, който пред очите ми изкара с един 901 LR над 6 месеца и ако ми го беше разказал някой друг никога нямаше да повярвам. Пича изпарява около 100мл на месец и никога не промива или прави бърнене

Сори за офтопика.
По темата-Ясно е че има зарядни и зарядни.
Аз лично зареждам батерии 2400 и 3000мАч със зарядно от 901-приспособено/над 12-15 часа/.
Зареждал съм и с GSM/премахвам батерията, но оставям нейната платка и извеждам жички за е-циг батерията. това работеше най-добре, но го изплющях от голям майсторлък
Зареждал съм с какво ли не. Имам и съсипани батерии.
Препоръката ми е да се използва фабричното към цигарата и да се наблюдава какво става първите 2-3 цикъла преди да ѝ се доверим напълно.
Също така оставам постоянно скептичен към USB зарядните. Така и не успях да ги припозная като правилните зарядни/или поне масовките от тоя тип/
Относно това, че батерията била най-добре на еди си кой час от зареждането....така или иначе трябва да светне индикатора, че зареждането е свършило. Това се следи от електрониката и обикновено ТРЯБВА ДА става около 4,2 волта/тук има и стотни от волта, но да не влизаме в подробности/. Тогава батерията трябва да е най-добре. От там нататък остават споровете дали след индициране на края на цикъла батерията продължава да добива още капацитет или зарядното започва да я изпразва. По мое мнение са вероятни и двата варианта, според зарядното, каето сте имали късмета да добиете. Просто е въпрос на проба-грешка...най-добре мултицет
Успех на колегата


Какво предлагаш да замеря с мултицета? Аз зарядното вече го замерих, както и баериите, които са със заряд едната - 3.69V, а другата - 3.74V.
Сребърна вода- Всичко за сребърната вода. Приложения, дозировка, цени.

#19 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.12 г. в 08:35

Изчистих го както показват в клипчетата в ютуб, но сега пуска много малко пушек каквото и да правя. Цял ден дърпам от него, но пушека си е все малко, а уж направих всичко според указанията, които четох на хиляда места. Май не трябваше да го чистя, но... Всичко е проба-грешка както се казва :)

Всъщност просто му е дошло времето - това да съжаляваш за прецакан атомайзер - може, ако е карал 3-4 месеца...

При мен един 306, които са известни, че греят "до бяло" вътре, изкара 5 или 6 месеца. Ей за него съжалявах, щото до последно си димеше зверски. Оттогава - пак съм на месец-два или на боклука при първата дръпка.

Само да вметна, че оригиналните батерии на Джойтеч- его са литиево полимерни, а не литиево йонни.

Малко е все тая, но информацията ти е грешна, всички eGo батерии са Li-Ion.

От вчера имам и аз eGo-T и съм на едно зареждане на батерията, но експериментирах с няколко зарядни включително и на iPhone, тъй като батерията е стандартен вотаж 3,7V.Стандартното зарядно заедно с USB преходника показва рекордните 5,88V при условие че на етикетчето пише изходно 4,2V.

Съвсем нормално е да е повече напрежението, макар че 5,9V е малко множко. На батериите им няма нищо от това, де.

#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 27.02.12 г. в 10:04


Нормално е с по-нисък заряд (по-дълго време за заряд) да издържи по-дълго време литиева батерия, все пак зависимоста заряд/разряд е право пропорционална за тях.
Иначе щяхме да ги "лепим" на 12в за 30мин :)
Както е нормално да има такива зарядни, все пак са 10лв, включително ДДС и търговската печалба. Грамотните зарядни зарежда по специлани режими, не мога да кажа и синусоида, защото те почват примерно с 80% от зарядния ток, след това свалят на 50% след определен интервал от време, след това на 100% и така, схемата не е проста и зависи от клетки, от заряден ток и т.н.
Та каквото си купим, това ще ползваме ;)


Приятелю, тук говорим за Li батерии от 650 милиамперчаса, а не за оловни акумулатори за танк Т-34... 650Ah

Приятелю, не ти разбрах точно коментара ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA