Jump to content


Photo
- - - - -

Обсъждане на новите атомайзери Joye eGo-T, 510, 306


  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#21 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 16.02.11 г. в 16:46



здравейте ,от седмица притежавам Joye eGo-T и съм много доволен ,с двете батерии изкарвам три дена ,а резервоарчето за течност е много удобно.
четох в форума че зареждате резервоара на Joye eGo-T с спринцовка и се запитах защо ползвате спринцовка след като отдолу на резервоара има капаче което се отваря и спокоино се пълни с течност и с лекота се закопчава капачето.няма никакъв теч ,също с свалено капаче може да измивате контейнерчето с гореща вода когато използвате течности с различен аромат.
искам да попитам как се поддържа Атомайзера на Joye eGo-T,имам в предвит мие ли се с вода,спирт и др.


Със спринцовка защото рано или късно ще се изхаби капачето и ще има теч.
За почистването на този атомайзер погледни тук един от методите.

Edited by amji, На 16.02.11 г. в 17:02.


#22 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 17.02.11 г. в 17:25

Иска ми се да го пробвам тоя прочут 306 изпарител... Наистина ли е по-як от еГо атомайзерите откъм удар и пара?

#23 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 17.02.11 г. в 17:52

Карам втора седмица с такъв, единствена "модификация" е, че махнах нишките отвътре. dbrmr също взе, но не е писал доволен ли е - но пък щом не се обади, ще да е :smiley_emoticons_joint:

Ама за пълнители хич не стават, тея пълнителчета са супер малки.

#24 Lyudmil

Lyudmil

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 38 posts

Posted На 17.02.11 г. в 19:17

Мерси.

В крайна сметка, по-добро ли е от еГо изпарител :D

#25 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 18.02.11 г. в 16:12

Де да знам... въпрос на вкус, като повечето неща при тия цигари.

#26 WebDevil

WebDevil

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted На 18.02.11 г. в 16:49

Аз май вече свикнах с накапването,втори ден не ми е протичало eGO-то :smiley_emoticons_joint:

#27 dbrmr

dbrmr

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 11 posts

Posted На 19.02.11 г. в 00:28

Карам втора седмица с такъв, единствена "модификация" е, че махнах нишките отвътре. dbrmr също взе, но не е писал доволен ли е - но пък щом не се обади, ще да е :smiley_emoticons_joint:

Ама за пълнители хич не стават, тея пълнителчета са супер малки.

Дойде време да се обадя B)
Отне ми извесно време докато свикна да го използвам, досега бях свикнал да смуча 2-3 часа :smiley_emoticons_joint: , като спирам само за чаша вода/бира - за това стандартен eGo-T е страхотен, въпреки че не мога да го държа в устата си. Използвам комбинация с 306 LR atty когато имам нужда по-силен удар, работи страхотно. Но не предава вкуса на Ruyan4 добре, вкуса на MLB го предава доста по-добре, ще трябва да пробвам и други вкусове. На 5-тата мощна дръпка загрява супер много и парата става много гореща и никакъв вкус, затова по-полека с този atty, след 30 сек. е готов отново за използване.

Edited by dbrmr, На 19.02.11 г. в 00:29.

The future is function of the past.

#28 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.02.11 г. в 18:33

Моя обаче вчера го забих с три различни течности и нещо... ми нещо сега не ме кефи. Току що го "изпрах", после ще видим ще тръгне ли.

На 17-18 дена е, което всъщност е ок за LR атомайзер.

#29 amji

amji

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 176 posts

Posted На 20.02.11 г. в 22:02

Ако изпарявате без тях, тези две капачки от към сплеснатата част на пълнителя на E-Go T,ще забележете значително подобряване на вкуса и удара, и в пъти по-малко конденз, а също така по-лесно дърпане. Няма наличие на течност от атомайзера в тази камерка и нищо не попада в устата като течност,поне за един цял ден тестване от мен.

Attached Files



#30 VAKO vas

VAKO vas

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 41 posts

Posted На 21.02.11 г. в 10:05

Ако изпарявате без тях, тези две капачки от към сплеснатата част на пълнителя на E-Go T,ще забележете значително подобряване на вкуса и удара, и в пъти по-малко конденз, а също така по-лесно дърпане. Няма наличие на течност от атомайзера в тази камерка и нищо не попада в устата като течност,поне за един цял ден тестване от мен.


Ще пробвам малкия ти тест и аз ще публикувам моите впечатления .Не се бях сещал да го тествам това :)

#31 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 23.02.11 г. в 17:48

306-цата уж стана странна, измих я и пак си бачка. Корав е, само дето го повредих физически (спука се отстрани металното кожухче).

#32 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 24.02.11 г. в 09:13

Здравейте!
Притежавам Его-Т, откакто го пуснаха в HG. По-късно реших ,че трябва да си поръчам още един атомизатор. Е,направих го, пристигна вече, но според мен имам голям проблем с него.
Ужасно трудно влизат в него пълнителите, до положение, че се чудя кое ще се пръсне в момента на слагане - атомизатора, или пълнителя. Всъщност с ръце не мога да го направя, а се налага да го подпра на бюрото и да натисна неверояно силно,за да влезне пълнителя. Още по трудно и бавно е ваденето на пълнителя – с въртеливи движения и силно дърпане едновременно. Убедена съм, че по този начин ще „се изяде” пластмасата около дупчицата на пълнителя и ще започне да тече. Пробвах с няколко пълнителя - все едно и също.

Някой имал ли е такъв проблем? Посъветвайте ме какво да правя – да го върна, или да продължавам да се мъча.


Имам още един въпрос свързан с атомизаторите.
Колкото и да четох не намерих отговора му в коментираните теми.
Сложих салфетка в по-горе упоменатия, чисто нов атомизатор, обърнах го и след 5 минути тя беше мокра. Уверявам ви ,че не е ползван въобще. Пробите с пълнителите за които писах по-горе я правих с нови, неупотребявани пълнители.

Какво правите с чисто нов атомизатор – директно започвате да го ползвате, или го почиствате преди това?

Edited by sarik, На 24.02.11 г. в 09:33.


#33 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 24.02.11 г. в 12:20

Аз не ги чистя. Всички нови атомайзери идват "промазани" с глицерин или PEG.

#34 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 25.02.11 г. в 00:42

Здравейте!
Притежавам Его-Т, откакто го пуснаха в HG. По-късно реших ,че трябва да си поръчам още един атомизатор. Е,направих го, пристигна вече, но според мен имам голям проблем с него.
Ужасно трудно влизат в него пълнителите, до положение, че се чудя кое ще се пръсне в момента на слагане - атомизатора, или пълнителя. Всъщност с ръце не мога да го направя, а се налага да го подпра на бюрото и да натисна неверояно силно,за да влезне пълнителя. Още по трудно и бавно е ваденето на пълнителя – с въртеливи движения и силно дърпане едновременно. Убедена съм, че по този начин ще „се изяде” пластмасата около дупчицата на пълнителя и ще започне да тече. Пробвах с няколко пълнителя - все едно и също.

Някой имал ли е такъв проблем? Посъветвайте ме какво да правя – да го върна, или да продължавам да се мъча.


Имам още един въпрос свързан с атомизаторите.
Колкото и да четох не намерих отговора му в коментираните теми.
Сложих салфетка в по-горе упоменатия, чисто нов атомизатор, обърнах го и след 5 минути тя беше мокра. Уверявам ви ,че не е ползван въобще. Пробите с пълнителите за които писах по-горе я правих с нови, неупотребявани пълнители.

Какво правите с чисто нов атомизатор – директно започвате да го ползвате, или го почиствате преди това?


Здравейте!
и аз притежавам Его-Т комплект, също много трудно влиза пълнителя но само в единия атомизатор другия си е нормален, с доста усилия го пъхам пълнителя, имам и от белите и от сините пълнители и двата вида трудно влизат, също като теб и аз на масата го подпирам да да влезне - остъргва се яко пласмасата покрай него, за вадене да не говорим, даже един пълнител си счупих докато го слагах в атомизатора, явно има дефектни атомизатори - правени на различни преси

#35 windnfog

windnfog

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 39 posts

Posted На 25.02.11 г. в 01:27

А оригиналните пълнители, които идват със стартовия комплект нормално ли влизаха? Дали само изпарителите са различни или има цели серии с различни Его-Т компоненти.

#36 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.11 г. в 11:32

А оригиналните пълнители, които идват със стартовия комплект нормално ли влизаха? Дали само изпарителите са различни или има цели серии с различни Его-Т компоненти.

От един комплект и двата може да са различни, също както с 510 атомайзерите. Говорим за четвърт милиметър разлика, сигурно.

#37 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 25.02.11 г. в 22:14

Да така е, разликата е съвсем малка но все пак се затруднява човек, но като влезне няколко пъти се оправя/остъргва се/, и се свиква - след като счупиш някои друг ще пазиш. Аз комплект си купих от тук, единия изпарител е нормален, а другият е по-тесен, трудно влиза пълнителя било то оригинален или допалнитено закупен.
А защо замирисва отвреме на време на изгоряло след като няма вата, а това фитилче не е ли вид вата?

#38 pinko

pinko

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted На 25.02.11 г. в 23:38

Няма вата, но има пластмаса. Без да съм го пробвал лично, но четох, че може напправо да стопи пълнителя в екстремни случай. Не случайно във версия 2 пълнителят е леко повдигнат и не ляга плътно върху метала на изпарителя, поне според тази таблица е така:

Posted Image

#39 Rado

Rado

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 26.02.11 г. в 01:06

Мерси, разгледах таблицата - ми то май има корекции на доста места, и е възможно да е от пласмасата, но все пак има фитил които предполагам опира и в нагревателя.

#40 sarik

sarik

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 21 posts

Posted На 26.02.11 г. в 09:31

Аз лично установих, че топи пластмасата на пълнителя. Това ме хвърли в ужас. Защото, когато гори пластмасата тя отделя силно отровни вещества.