Jump to content


Photo
- - - - -

как се прави глава за Vivi nova 2.4 ом


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#21 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 15.10.12 г. в 21:03

Със сигурност не ползваш Джойска батерия от "Т" серията ;)

хахахааа

#22 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 15.10.12 г. в 21:06

Със сигурност не ползваш Джойска батерия от "Т" серията ;)

Всъщност имам на Мит на Смок и на Джой . Виви-то ми е навито с 0.2 на около 2-2,2 ома и не са работили лошо.

Едит:
Всъщност няма с електроника на Джой <_< . Батерията я взех повредена и направо сложих такава от Смок. Може това да ме подвежда
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#23 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 15.10.12 г. в 21:54

" 10 ЕЛЕКТРОТЕХНИКА Изпит отличен(6) " - не ми помогна да подкарам тая глава :closed:
просто ще ползвам вече 0,15 щото тя и проблемната батерия самата батерия е от менте не от зелените но пак си е менте само платката е от joyetech .
Другото нещо е че може би и уреда ми не е показвал вярно батерията му е била на издихания току що угасна :D значи излиза че ако ще ползвам 0,2 ще тряа да съм много добър че да успея да навия 6 сантима по добре да намеря 0,15 и мисля че всичко ще е на ред :)
Много благодаря на всички за съветите и отговорите :)

#24 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 16.10.12 г. в 08:49

" 10 ЕЛЕКТРОТЕХНИКА Изпит отличен(6) " - не ми помогна да подкарам тая глава :closed:
просто ще ползвам вече 0,15 щото тя и проблемната батерия самата батерия е от менте не от зелените но пак си е менте само платката е от joyetech .
Другото нещо е че може би и уреда ми не е показвал вярно батерията му е била на издихания току що угасна :D значи излиза че ако ще ползвам 0,2 ще тряа да съм много добър че да успея да навия 6 сантима по добре да намеря 0,15 и мисля че всичко ще е на ред :)
Много благодаря на всички за съветите и отговорите :)



А освен това с 0,15 ще работи в пъти по добре от колкото с 0,18 или 0,20
Самия изпарител ще е по-бърз. Няма да има голям лаг

Edited by pioneer 306c, На 16.10.12 г. в 08:49.


#25 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:07

Намерих си днес кантал 0.15 но по малка глава от 2.8-9 немога да направя мн малко парченце кантал е 2.5-3см едвам го навивам после най-големия зор да изкарам тия къси жички отдолу пък за защипването не ми се говори :( някакъв пиниз няма ли по лесно да ги изкарам и защипя че тва парченце докато почна да го навивам и то земе че свърши и останат 2 къси крачета .

#26 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:26

Намерих си днес кантал 0.15 но по малка глава от 2.8-9 немога да направя мн малко парченце кантал е 2.5-3см едвам го навивам после най-големия зор да изкарам тия къси жички отдолу пък за защипването не ми се говори :( някакъв пиниз няма ли по лесно да ги изкарам и защипя че тва парченце докато почна да го навивам и то земе че свърши и останат 2 къси крачета .

Ами първо навивай...после режи. Започни с парче проводник 8-10см. Не е златен да му се не види.После като свикнеш ще се подобрят нещата.Направи 5 витки и премери....после 6...и т.н. щом стане 2,4 Ома ще знаеш колко витки трябват и ще преценяш :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#27 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 21:36

Така е много по лесно пробвах но ми минава над 4 ом и нагоре затова викам дай ще го правя по сметките точно .
Ше го срежа ама пак мн тегаво що фитил и кантал съсипах той и фитила става на нищо като натегна намотката и тя го реже
.
Пак ще пробвам сега с голямо парче ще го врътна 3 пъти и режа и мера .Като не стане после тва парче на боклука щото вече съм го окъсил

Edited by Seomancer, На 16.10.12 г. в 21:37.


#28 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 16.10.12 г. в 22:09

Така е много по лесно пробвах но ми минава над 4 ом и нагоре затова викам дай ще го правя по сметките точно .
Ше го срежа ама пак мн тегаво що фитил и кантал съсипах той и фитила става на нищо като натегна намотката и тя го реже
.
Пак ще пробвам сега с голямо парче ще го врътна 3 пъти и режа и мера .Като не стане после тва парче на боклука щото вече съм го окъсил

Абе човек ти с какъв уред мериш ? И колко намотки правиш?
Как ги събираш тези 4 ома с 0,15 кантал. :unsure:
Тренирай на "сухо" с канап бе ти вярно ще изпорежеш 1 метър фитил на вятъра.

ЕДИТ
PepiSuni към 3 сантиметра "на изуст го казвам" му трябват.
Как ги събира останалите идея нямам.
Изчаках те за 0.15 :)

Edited by batko32, На 16.10.12 г. в 22:25.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#29 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 16.10.12 г. в 22:30

Абе пич,направи четири намотки през игла и премери–мисля,че ще ти стигнат !

От прочетеното до тук знам :

Нихром – 3/3.5 см.

Кантал – 2.5 см.


Като и двете са : 0.15

:drinks:

Edited by PepiSuni, На 16.10.12 г. в 22:28.


chelsea f.c.


#30 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 22:44

мултицета меря на 200ома тва ми е най малкото разликата като допра пръчките е 0.8 и както и да го въртя тва чудо не докарвам 3.2 най-често 3.7-8 някой път на 4.2 отива някой път като сръчкам намотките с някоя игла да ги раздалеча и спада до 3.5 нещо такова тия неща ги меря на сглобена глава без гумената тапа .направо немам нерви вече ще го изтръшкам след малко тва виви :die: последни 2 опита прая с голямо парче на 3-4 врътки и 1нъж ще пробвам с 2.5 парче да го му го напъхам по дупките :D


EДИТ: получих една 3.2 демек 2.4 но ми е само с 2 фитила (2 ката) ще ми свърши ли работа така

Edited by Seomancer, На 16.10.12 г. в 22:51.


#31 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 16.10.12 г. в 22:53

мултицета меря на 200ома тва ми е най малкото разликата като допра пръчките е 0.8 и както и да го въртя тва чудо не докарвам 3.2 най-често 3.7-8 някой път на 4.2 отива някой път като сръчкам намотките с някоя игла да ги раздалеча и спада до 3.5 нещо такова тия неща ги меря на сглобена глава без гумената тапа .направо немам нерви вече ще го изтръшкам след малко тва виви :die: последни 2 опита прая с голямо парче на 3-4 врътки и 1нъж ще пробвам с 2.5 парче да го му го напъхам по дупките :D


EДИТ: получих една 3.2 демек 2.4 но ми е само с 2 фитила 2 ката ще ми свърши ли работа така

Да ще ти свърши работа.
И като съвет.....не се вживявай да е "точно" 2,4 оМа. И 2,5 да е и 2,3.....няма как да "усетиш " моментално разликата. Аз също не правя разлика в толкова малки граници при това съпротивление.
Желая успех
П.П.
Ако ти харесва повече сложи и един фитил над намотката да станат 3 . Уж ставало по-добре . Аз пак не мога да усетя супер разлика.
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#32 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 16.10.12 г. в 23:12

Seomancer,
Виж това дали няма да ти е от полза.

Здраве и късмет!

Edited by puf-paf, На 16.10.12 г. в 23:38.


#33 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 23:14

Вече разполагам с 2 броя ~2.4 :sSig_goodjob2: много взеха да ми връзват :)
Майстора на намотки отива за бира :drinks:
:drinks: Благодаря на всички

#34 puf-paf

puf-paf

    Байзъъ

  • Участници
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted На 16.10.12 г. в 23:22

Бирата на 2 - 2,5 ома литра мнооооого добре "мокри намотката" :)
:drinks:

#35 Seomancer

Seomancer

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 16.10.12 г. в 23:25

хахахах да после ще мигна 3 пъти и отивам в режим на зареждане :D

#36 Pana

Pana

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted На 24.10.12 г. в 20:32

Колеги, здравейте...къде за да се похваля, къде за да споделя...вече съм собственик на вариоволтов мод и голямото Вижън Виви. Тази комбинация направо хвърля вайпването в друго измерение. Подкарвам вече 6-тия месец и явно съм 1 от 10-те според статистиката на last_hope. Между другото докато се разпуши , направо може да те откаже от занаята, обаче след около 2мл. разбираш закакво си дал..."тези 10-15лв." в повече. Засега съм със стокова глава, но рано или късно ще се наложи да има интервенция. Моля ви за съвет...какъв фитил слагате и колко ката. Имам от фитила на този магазин ( 1мм) и силикатното въже от Пловдив. До онзи ден бях с Т2 и батерия Его и така и не успях да направя читаво пренавиване с въпросното въже...много опити извъртях, в крайна сметка пропуши, но вкусът си остана странен и си карах на бинт. Въпросната глава с въжето я мъчих и на вариото, но проблемът с вкуса си остана. Та:
1) какъв фитил слагате и колко ката при рециклиране на главата на Виви-то?
2) има ли някаква особенност при пренавиването със силикатно въже( миена преди употреба, прогаряне и т.н.) и трябва ли му време за разработка като при Виви-то?
Благодаря ви предваарително :drinks:

ПП Сигурно и тази глава би станала с бинт, ама бърненето е по-бърза процедура, а и не може само аз да си имам проблем с фитилите :pardon: Като ви чета милилитрите, които прекарвате през фитил...така да се каже "и аз искам".

Edited by Pana, На 24.10.12 г. в 20:35.


#37 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.10.12 г. в 21:50

Колеги, здравейте...къде за да се похваля, къде за да споделя...вече съм собственик на вариоволтов мод и голямото Вижън Виви. Тази комбинация направо хвърля вайпването в друго измерение. Подкарвам вече 6-тия месец и явно съм 1 от 10-те според статистиката на last_hope. Между другото докато се разпуши , направо може да те откаже от занаята, обаче след около 2мл. разбираш закакво си дал..."тези 10-15лв." в повече. Засега съм със стокова глава, но рано или късно ще се наложи да има интервенция. Моля ви за съвет...какъв фитил слагате и колко ката. Имам от фитила на този магазин ( 1мм) и силикатното въже от Пловдив. До онзи ден бях с Т2 и батерия Его и така и не успях да направя читаво пренавиване с въпросното въже...много опити извъртях, в крайна сметка пропуши, но вкусът си остана странен и си карах на бинт. Въпросната глава с въжето я мъчих и на вариото, но проблемът с вкуса си остана. Та:
1) какъв фитил слагате и колко ката при рециклиране на главата на Виви-то?
2) има ли някаква особенност при пренавиването със силикатно въже( миена преди употреба, прогаряне и т.н.) и трябва ли му време за разработка като при Виви-то?
Благодаря ви предваарително :drinks:

ПП Сигурно и тази глава би станала с бинт, ама бърненето е по-бърза процедура, а и не може само аз да си имам проблем с фитилите :pardon: Като ви чета милилитрите, които прекарвате през фитил...така да се каже "и аз искам".


Палиш колата някой ден и си правиш една разходка до Филибето и ще ти бъде показано, обяснено с подробности, пък и по някоя бира може да споделим

#38 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 21:56


Колеги, здравейте...къде за да се похваля, къде за да споделя...вече съм собственик на вариоволтов мод и голямото Вижън Виви. Тази комбинация направо хвърля вайпването в друго измерение. Подкарвам вече 6-тия месец и явно съм 1 от 10-те според статистиката на last_hope. Между другото докато се разпуши , направо може да те откаже от занаята, обаче след около 2мл. разбираш закакво си дал..."тези 10-15лв." в повече. Засега съм със стокова глава, но рано или късно ще се наложи да има интервенция. Моля ви за съвет...какъв фитил слагате и колко ката. Имам от фитила на този магазин ( 1мм) и силикатното въже от Пловдив. До онзи ден бях с Т2 и батерия Его и така и не успях да направя читаво пренавиване с въпросното въже...много опити извъртях, в крайна сметка пропуши, но вкусът си остана странен и си карах на бинт. Въпросната глава с въжето я мъчих и на вариото, но проблемът с вкуса си остана. Та:
1) какъв фитил слагате и колко ката при рециклиране на главата на Виви-то?
2) има ли някаква особенност при пренавиването със силикатно въже( миена преди употреба, прогаряне и т.н.) и трябва ли му време за разработка като при Виви-то?
Благодаря ви предваарително :drinks:

ПП Сигурно и тази глава би станала с бинт, ама бърненето е по-бърза процедура, а и не може само аз да си имам проблем с фитилите :pardon: Като ви чета милилитрите, които прекарвате през фитил...така да се каже "и аз искам".


Палиш колата някой ден и си правиш една разходка до Филибето и ще ти бъде показано, обяснено с подробности, пък и по някоя бира може да споделим

Много тънко ще мине а ?


chelsea f.c.


#39 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.10.12 г. в 21:59



Колеги, здравейте...къде за да се похваля, къде за да споделя...вече съм собственик на вариоволтов мод и голямото Вижън Виви. Тази комбинация направо хвърля вайпването в друго измерение. Подкарвам вече 6-тия месец и явно съм 1 от 10-те според статистиката на last_hope. Между другото докато се разпуши , направо може да те откаже от занаята, обаче след около 2мл. разбираш закакво си дал..."тези 10-15лв." в повече. Засега съм със стокова глава, но рано или късно ще се наложи да има интервенция. Моля ви за съвет...какъв фитил слагате и колко ката. Имам от фитила на този магазин ( 1мм) и силикатното въже от Пловдив. До онзи ден бях с Т2 и батерия Его и така и не успях да направя читаво пренавиване с въпросното въже...много опити извъртях, в крайна сметка пропуши, но вкусът си остана странен и си карах на бинт. Въпросната глава с въжето я мъчих и на вариото, но проблемът с вкуса си остана. Та:
1) какъв фитил слагате и колко ката при рециклиране на главата на Виви-то?
2) има ли някаква особенност при пренавиването със силикатно въже( миена преди употреба, прогаряне и т.н.) и трябва ли му време за разработка като при Виви-то?
Благодаря ви предваарително :drinks:

ПП Сигурно и тази глава би станала с бинт, ама бърненето е по-бърза процедура, а и не може само аз да си имам проблем с фитилите :pardon: Като ви чета милилитрите, които прекарвате през фитил...така да се каже "и аз искам".


Палиш колата някой ден и си правиш една разходка до Филибето и ще ти бъде показано, обяснено с подробности, пък и по някоя бира може да споделим

Много тънко ще мине а ?


Само с обяснения не става.Трябва си и нагледно

#40 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 24.10.12 г. в 22:10

Да така е ! Прав си ! :hi:

Edited by PepiSuni, На 25.10.12 г. в 20:15.


chelsea f.c.