Jump to content


Photo
- - - - -

Kanger T2 срещу Vision CE4 V3 срещу Smok Redux


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Kanger T2 vs Vision CE4 V3 vs Smok Redux (119 member(s) have cast votes)

Кой от трите картомайзера харесвате най-много

  1. Kanger T2 (52 votes [43.70%] - View)

    Percentage of vote: 43.70%

  2. Vision CE4 V3 (22 votes [18.49%] - View)

    Percentage of vote: 18.49%

  3. Smok Redux (45 votes [37.82%] - View)

    Percentage of vote: 37.82%

Vote Guests cannot vote

#1 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 13:18

Posted Image
Кой картомайзер от изброените ви харесва най-много - Kanger T2, Vision CE4 V3 или Smok Redux.
Моля да гласувате и ако искате да оставите коментар, защо предпочитате избрания картомайзер спрямо другите два.
Благодаря ви!

Attached Files



#2 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 10.10.12 г. в 13:29

Vision CE4 V3 за мен е идеален,понеже съм доста отплеснат от време на времме :laugh: и като намалее течноста веднага го усещам ( благодарение на късите фитили). Знам ,че мога да сложа къс фитил и на други картове, но все още предпочитам готовите продукти. ^_^
П.П.: Обмислям вариянта да пробвам Kanger T2, но не съм решил още кога :smiley_emoticons_joint:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#3 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:23

Хората, които са гласували за Вижъна, съм сигурен, че никога не са пробвали друго.

В момента тая класация трябва да изглежда така:

1. Редукс
2. Т2
3. Вижън

#4 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:27

Просто вижъна са по-разпространени в стационарните магазини :)
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#5 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:31

Ехеее, супер сте! Започвам и аз да се ориентирам какъв да ми е следващия избор на карт за его-батериите.
Нарочно оставих анкетата отворена, за да се виждат предпочитанията и коментарите на потребители с повечко опит и такива, които имат възможност да опитват повече хардуер.

#6 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 10.10.12 г. в 14:36

(Mini) Vivi Nova умишлено ли го няма в анкетата?

#7 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 10.10.12 г. в 15:43

(Mini) Vivi Nova умишлено ли го няма в анкетата?

Абсолютно преднамерено и умишлено. Щото цената на минито е колкото барем 2-3 от другите и май поради тая причина повечето потребители няма да са го пробвали. То е от друг клас.

#8 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 10.10.12 г. в 15:47


(Mini) Vivi Nova умишлено ли го няма в анкетата?

Абсолютно преднамерено и умишлено. Щото цената на минито е колкото барем 2-3 от другите и май поради тая причина повечето потребители няма да са го пробвали. То е от друг клас.

Да де,ама е с три глави ! :drinks:

Та от там и цената !


chelsea f.c.


#9 missy

missy

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 165 posts

Posted На 10.10.12 г. в 16:38

Аз предпочитам T2-то пред C4, но пък още не съм пробвала Redux... манджа с грозде :smiley_emoticons_joint:

#10 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 10.10.12 г. в 17:23

Аз гласувах за вижъна.

От Т2 съм доволен като работа, ама кел файда като се пука корпуса и трябва да го хвърлям. Ентусиазирано си взех и 5 глави с покупката му, ама сега седи настрани с лепенки и каноконлит и не се ползва, а главите си седят в кутийката. Няма да споменавам, че ми е и грозен на его-т батерията.

След препоръките на колеги си взех и редукс. Останах много изненадан, че ми даде вкус на изгоряло още в началото. Иначе според мен е еднакъв с вижъна (поне на външен вид).

Най-забавното е, че вижъна ми харесва като предаване на сила и аромат повече от виви-нова-та. Колкото и да чаках да се разработи - не се получава толкова добре. Специално държах еднаква течност и в двата за да мога да тествам. Е, с вижъна ми харесва повече. Смених с друга течност - пак същото.

Само ме е яд, че вижъна трябва да си го взимам от пуШЕСТкома, а от там мразя да пазарувам. Надявах се, че редукса ще замести вижъна и няма да се налага да купувам от там, ама нейсе...

#11 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 10.10.12 г. в 21:53

Анкетата е малко безмисленна понеже повечето потребители, които гласуват не са ползвали и трите карта, и реално нямат впечатления от всички тях за да дадат реална оценка.

#12 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 10.10.12 г. в 22:08

И какво се оказа? Старите кучета гласуват за редукса, тия с най-малко опит - за вижъна.

#13 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 10.10.12 г. в 22:28

И какво се оказа? Старите кучета гласуват за редукса, тия с най-малко опит - за вижъна.


щото е най добър от към пара,аромат и удар въпреки, че си има и минуси като малкия обем чат пат оксъсяващи глави

#14 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 11.10.12 г. в 02:20

Аз си извадих следните изводи от моя скромен опит:
Kanger T2 ми даваше странен отмит вкус, сякаш минал през водна баня. Ползвах два и не можах да се насиля да ми харесат. А и фактът, че трябва постоянно да накланям цигарата, за да се напоява късият фитил, ме дразнеше.

С Vision V3 имам най-богат опит. Главите които купувах в началото бяха чудесни. Добър удар, добър вкус, никакви течове. Но последните две партиди с резервни глави на които случих, бяха с кофти конци и май ме отказаха.

Redux така и не пробвах, макар че itsofar много ми го похвали. Просто вече си бях поръчал Mini Vivi Nova.

Ех, Mini Vivi Nova... Четох какви ли не ревюта за него - и позитивни, и негативни. Накрая просто реших, че единственият начин да добия реална представа, е да си поръчам. Та от една седмица съм с такъв карт. Първият ден бях разочарован, но ми беше ясно, че трябва време да се разработи. От втория ден досега съм много доволен от избора си, чудесен продукт и оправдава по-високата цена. Удар, вкус, хубав солиден дизайн, а и 2мл ми е точно дневната доза, та не ми се налага да презареждам през деня.

Не твърдя, че мнението ми е меродавно, крайно субективно е. Но аз си намерих моя продукт, надявам се и ти да го направиш.

Edited by Sisq0, На 11.10.12 г. в 03:28.


#15 mugiwara

mugiwara

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted На 11.10.12 г. в 09:58


И какво се оказа? Старите кучета гласуват за редукса, тия с най-малко опит - за вижъна.

Защо предполагате ,че хора с "дълъг" опит не биха предпочели вижъна ? Всеки има право на избор и няма нужда от категоризиране :drinks:
ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!

#16 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 11.10.12 г. в 10:29

Така си е! Както yass казва, може T2-то да е супер, обаче горчивия опит, който той конкретно е имал с него, не би му позволил да го номинира. Други пък са имали проблеми с Redux-а и батерията, което не означава, че Redux-a е кофти, просто мал-шанс.
За това е добре, че коментирате. Аз до събота трябва да взема 4 комплекта цигари за колеги и приятели кандидат-изпарители и искам да си изградя представя какви са предимствата и недостатъчците на всеки от посочените модели. Моите пристрастия клонят към T2, защото имам най-много опит с него. От Redux съм дърпал няколко пъти и много ми хареса парата, която прави, но не знам дали няма да се появят ядове (с пълнене, презатягане на батерията и т.н.) при човек, който за пръв път хваща подобно устройство.
Конкретно за Kanger T2 мога да кажа, че реотана му сравнително бързо хваща нагар. Чат-пат се появява вкус на изгоряло, който се оправя с няколко дртпки на сухо. Много е сложна манипулацията за смяна фитил и реотан, за мен направо си е mission impossible, causa perduta и подобни метафори. Т.е. трябва да си завършил в Сорбоната специалност "Rewick и Recoil", за да се справиш или да имаш 45 годишен стаж в ремонт на ръчни часовници или 35 годишен стаж в сглобяване на корабчета в бутилка. За това 2 кинта - нова глава и :whistle2: .

#17 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 11.10.12 г. в 12:45

В момента тая класация трябва да изглежда така:

1. Редукс
2. Т2
3. Вижън

Редукс - обаче да не сядаш на него, аз съвсем леко се подпрях и се разлепи в основата - на вкус обаче е перфектен, след като се разработи
Вижън - както и обикновените CE4+ без сменяеми глави, понеже най-много ми допадат на вкус
T2... абе само аз ил не го харесвам, пуша го пак от снощи (счупих Редукса) и... парата твърде топла, пресъхва твърде лесно... да, може главата ми да 1.8 ома и затова да е така, но е наистина досаден. Единственото хубаво - май не го пълня толкова често.

#18 Туранага

Туранага

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted На 11.10.12 г. в 12:53

А слагате ли цената на консумативите в оценката? Цена на глава за Вижън - 3.9лв, цена за глава на Т2 - 2лв. Разлика в цената - двойна. Дори и Вижъна да има по-добър вкус от Т2, което не е така, но е субективно и зависи от човека, надали разликата в усещането е двойна.

#19 Sisq0

Sisq0

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 302 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:06

А трябва ли при положение, че невинаги цената е основен фактор? И вместо да се изказваш с категоризма на герой от книга на Карл Май, бива да сложиш и малко обосновка, за да е полезно и за останалите.

#20 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 11.10.12 г. в 13:47

Не е основен фактор ли?
Това пък е ново 20-е. Ми защо тогава си купуваш СС, ми не взимаш еднодневки?
Че аз пък мога да кажа - как така преди година всички се смеехте, когато 2-3 ненормалници обслужвахме СЕ2-ки, сменяхме корпуси, фитили, намотки, сега пък е мода, едва ли не.
Не било определящо, глупости.
Искаш ли да ти кажа кога не е определящо? Когато си взех Виви Нова за 25лв и приключих със всички експерименти. Дори и с пренавиването на глави, защото ЕДНА пренавите ми служи вярно вече 400+мл, заедно с другите 2 стокови и всичко е прекрасно.
Тогава вече цената няма значение.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA