Jump to content


Photo
- - - - -

въпрос относно батерия


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 торбалан

торбалан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 31.03.13 г. в 10:07

Имам батерия eGo-C Upgrade и снощи си поиграх да замеря напрежението което дава.При стабилизирания уж режим дава 4.17 волта а по спецификация трябва да е 3.3.При другия режим(жълтия индикатор)напрежението е с 2-3 процента повече.На заредена батерия дава 4.27 волта.Измервания правих и на 50 процента разряд на батерията там стойностите бяха около 3.60 за стабилизирания режим и 3.7 за другия режим.Въпроса ми е защо се получава така.Бъгната ли е батерията?Нямам необходимата техника да замеря какви са стойностите под товар но мисля че и там нещата ще са същите.Защо се получава така и проблем ли е?Моля ако някой има информация или идея да я сподели.

#2 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 31.03.13 г. в 10:42

Най-вероятно не ти е верен уреда. Или мериш неправилно. Няма как тази батерия да изкара над 4.2V.

#3 торбалан

торбалан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 31.03.13 г. в 11:17

Възможни са леки отклонения до една десета предполагам,но почти няма разлика в стойностите между стабилизирания режим и другия.Този режим на 3.3 волта отсъства.Ако меря неправилно няма въобще да ми покаже напрежение.Дали тази промяна на режимите уж,не са само маркетингов трик или просто батерията ми е дефектна или дефектирала.Иначе никакви забележки по нея.Държи доста работа,докато я мерех я окъсих няколко пъти неволно и защитата си сработваше.

#4 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 31.03.13 г. в 12:46

Премерих какво ще покаже моята. Стойностите са с по 0.1V надолу и в двата режима, но 3.3V отсъства. Може да се задейства само под товар.

ПП: Направих замерване и под товар (AGA-T 1.7Ω). Жълт режим - 3.6V, син режим - 3.34V.

Edited by asiyaolo, На 31.03.13 г. в 18:33.


#5 торбалан

торбалан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 31.03.13 г. в 14:37

Ясно,сериозен участник си.И режимите не са само светлинен ефект.Голям пад на напрежение има при "жълтия режим" ама може би е нормално.Благодаря че намери време и желание да се включиш.

#6 nCuXaPa

nCuXaPa

    Летящият холандец

  • Участници
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted На 31.03.13 г. в 18:04

Да се включа и аз. Това, че "жълтия режим" е условно наречен 4,2V изобщо не означава, че ще държи този волтаж през цялото време. Зависи единствено от това колко е заредена батерията. Електрониката на его-то не рзаполага с бустер, който да поддържа висок волтаж. "Синият режим" е ограничен и стабилизиран от електрониката на 3,3V с цел щадене на батерията и по-дълго изпаряване с едно зареждане. При "жълтият режим" електронното ограничение просто се премахва, т.е. получаваш точно толкова, колкото е способен да ти даде елемента под товар.

#7 BranniKKK

BranniKKK

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 147 posts

Posted На 1.04.13 г. в 03:19

Да се включа и аз. Това, че "жълтия режим" е условно наречен 4,2V изобщо не означава, че ще държи този волтаж през цялото време. Зависи единствено от това колко е заредена батерията. Електрониката на его-то не рзаполага с бустер, който да поддържа висок волтаж. "Синият режим" е ограничен и стабилизиран от електрониката на 3,3V с цел щадене на батерията и по-дълго изпаряване с едно зареждане. При "жълтият режим" електронното ограничение просто се премахва, т.е. получаваш точно толкова, колкото е способен да ти даде елемента под товар.


Ти май напоследък навсякъде се включваш... безуспешно разбира се,не казваш нищо ново,само оспамваш темите :(
Всъщност не си написал нищо което го няма в самото описание на батерията в магазина,ама само ей така,и ти 1 мнение да оставиш...........

Edited by BranniKKK, На 1.04.13 г. в 03:21.


#8 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 1.04.13 г. в 11:28

Ясно,сериозен участник си.И режимите не са само светлинен ефект.Голям пад на напрежение има при "жълтия режим" ама може би е нормално.Благодаря че намери време и желание да се включиш.

Е, в "жълтия" падът е само 0.1V :)

#9 торбалан

торбалан

    Нов участник

  • Участници
  • Pip
  • 10 posts

Posted На 1.04.13 г. в 12:41


Ясно,сериозен участник си.И режимите не са само светлинен ефект.Голям пад на напрежение има при "жълтия режим" ама може би е нормално.Благодаря че намери време и желание да се включиш.

Е, в "жълтия" падът е само 0.1V :)


С това 0.1 волт човека имаше предвид че се различават стойностите на моите замери и неговите.Аз изкарах 4.27 волта замер без товар което е невъзможно,е уреда не е професионален и си има леки отклонения особено при прецизните замери.Иначе пада на "жълтия режим" е измерен от него е на 3.6 волта но имай предвид че е от 4.1,4.00 волта най-малко.Интересно ще стане ако някой сподели замери за пад на напрежение при натоварване при по новите Ego Twist 1100mAh,при различни волтове.Това мисля че ще е интересно при колебания за избор на батерия.

Edited by торбалан, На 1.04.13 г. в 17:28.


#10 asiyaolo

asiyaolo

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 142 posts

Posted На 2.04.13 г. в 09:15

Със същият товар, до 3.8V, показанията на мултиметъра и индикацията на батерията почти съвпадат. Над 3.8V по индикатора, напрежението не се повишава, но това вероятно е за да се ограничи тока.
Измерено на заредена Joye twist 1000mAh с аматьорски мултимерър.