Jump to content


Photo
- - - - -

Joye 510 XL/Mega атомайзер


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 25.02.10 г. в 23:39

Става въпрос за този изпарител за Joye 510 с повишената дълбочина на пълнителя:

Attached File  joye-510-stainless-steel-mega-xl-atomizer-mini-e-cigarette.jpg   66.64KB   248 downloads

В интерес на истината - аз очаквах да "препича" наред заради дълбочината на пълнителя, а това не се оказа така. Заедно с 280-милиамперчасовата батерия предава вкуса доста добре, прави обилно количество пара и засега няма признаци да суши твърде бързо пълнителя.

В интерес на истината, оригиналният атомайзер за 801, който взех заедно с батерията, доста по-бързо обръща вкуса на "препечено" при поредни всмуквания, отколкото този, но има едно съществено предимство - по-удобен е заради плоския мундщук.

Ползвах го и с батерията на 905, също се представя добре, макар че поради размера не успя да ме убеди да оставя 901 атомайзера и да ползвам този с преходник.

Някой друг има ли впечатления?

Edited by geniusloci, На 25.02.10 г. в 23:39.


#2 every me

every me

    Участник

  • Модератор
  • 33 posts

Posted На 26.02.10 г. в 12:54

Наистина прави обилно количество пара. За мен е достатъчна причина, за да съм доволна.
Нямаш електронна цигара? Поправимо е. Електронната цигара също.

#3 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 27.02.10 г. в 19:40

...и работи чудесно с автоматичните батерии за 801. Погледнато реално - май работи по-добре от собствения атомайзер на 801.

#4 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 6.03.10 г. в 22:26

Днес видях такъв атомайзер с пъхнат в грешна посока пълнител - става за няколко дръпки, преди да замирише на прегоряло. Силно ви препоръчвам да се съобразявате с посоката на отвора на пълнителя и тази на мрежичката, иначе свършвате с атомайзер с П-образна, опъната мрежичка, която гамо гори и не провежда добре течност. В никакъв случай не въртете пълнителите. :excl:

#5 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 6.03.10 г. в 23:12

...и работи чудесно с автоматичните батерии за 801. Погледнато реално - май работи по-добре от собствения атомайзер на 801.


По-добре в смисъл? Пара, удар, вкус-дай малко повече инфо.

#6 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 7.03.10 г. в 14:19

Чудя се какво да ти отговоря. Май от всички, с които съм се видял, ти си единствения, който се справя с повечето атомайзери. Аз лично с 801 не се справям добре, но от първи дръпки (т.е. преди да пресуша кечето) всичко е в полза на Mega атомайзера - на вкус е като 901, на пара си е типично 510 - има да се увиеш в дим, ударът е почти като на късия 510. Вчера обаче пробвах със същия атомайзер, вързан за Joye 510 280 mAh батерия - вярно, със смъкната мрежичка, та след първите дръпки замирисва на печено, но тези първи дръпки и с 11 мг течност бият в челото.

#7 NiOOH

NiOOH

    Silver потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPip
  • 477 posts

Posted На 7.03.10 г. в 15:40

Е, аз ползвам само два вида, 801 и 901. Мисля, другия път като мина да взема един 510 за проба.
Относно изсъхването при 801 и аз съм го забелязал и установих, че се получава в две ситуаци:
1. Не добре напълнен пълнител. При този огроен пълнител не е лесно да изгониш всичкия въздух.
2. Леко огънато навътре кече. Дори и с ниските мостове, след няколко пълнения се вдлъбва леко кечето и няма добър контакт с мрежичката.

При това положение ако дърпаш често и/или разпушваш здраво се получава изсъхване.

#8 dragi4

dragi4

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 26 posts

Posted На 12.03.10 г. в 20:38

Въпреки скромния ми опит като вейпър от 3 седмици.. :drag:
започнах да усещам разликите между 510/510 Mega и 901 атомайзерите,
510 е за първа цигара като използване е най-близка до тютюнева, вади вкус на прегоряло и постоянно допълвах пълнителя да седи влажен отгоре. После с Мега усетих както казва колегата по-малко прегоряло с повече вкус при същата пара и двете имат тротълхит многоздрав. Така сега ще откривам 901 първи впечатления - няма общо с 510 което не е много добре, техниката на дърпане е слабо колкото да не изгасва индикатора на батерията, задържане на парата 4-6 сек, до постигане на удара от 510 системата, като плюс по-малко изгорял вкус. Пълнителите и на трите не са съвместими та така, на 510 моделите са по-хлабави и по-зле замислени, също така при 510 е малко по-голям и по-трудно се вижда вътре мрежичката на атомайзера особено вечер, а това е важно като се позиционира успоредно на мрежичката..

Edited by dragi4, На 14.03.10 г. в 12:19.


#9 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 15.05.10 г. в 23:27

И аз си взех един такъв голям.....За сега го ползвам само на пастру-то,нещо страшно е....Пара,удар...каквото искаш.Пълнителя обаче само със спринцовка се пълни.Но опита ми е малък,имам го само от около седмица.

#10 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 16.05.10 г. в 18:52

Може да пълниш пълнителя лесно, когато слагаш ново/прано "кече" - първо пълниш, после набутваш кечето, или пък накланяш на една страна и стискаш бавно течност, като направо допираш носа на пипетката на бутилката (т.е. да не са капки, иначе няма да стане) - така въздуха си излиза чудесно. Това работи и при 801 пълнителите.

#11 snejan63

snejan63

    Участник

  • Участници
  • PipPip
  • 24 posts

Posted На 19.05.10 г. в 02:00

Продължавам да твърдя-този изпарител трябва да се ползва само с пастру...Вече успя да стопи на 2 филтъра пластмасата....Много трябва да се внимава как се поставя...Железен е...

#12 geniusloci

geniusloci

    PV-BG гуру

  • Администратори
  • 1,081 posts

Posted На 20.05.10 г. в 12:06

Защото още не са дошли low resistance атомайзерите :spiteful: