Jump to content


Photo
- - - - -

Ревю на "PushCom" (NAVS) Mod


  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#81 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 28.11.12 г. в 19:49

Аз да кажа, че такъв държач няма в наличност, та не можах да взема оферта :(

И да питам как се разглобява Генчо, че искам да му сменя течността, че стана много тъмна. Аз доливам през фитила и си работи чудно, но стана наситена на вкус и тъмна.

Има 2 болтчета отгоре, но като ги развих, не се отвори. Как се прави?

П.с. така съм се закачила по Шейд на ФА, домашно правен, че не съм пипвала друго вече почти месец :)
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#82 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 28.11.12 г. в 21:17

Ако искаш да го разглобиш правиш следното:
- махаш "шапката"
- махаш О ринга който уплътнява шапката.
- избутваш поликарбонатната тръбичка на горе - докато излезе от О-ринговете. ( малко е плътно но излиза.
- измиваш.
- пак надяваш тръбичката.
слагаш горния О ринг.
- сменяш си намотката или бърниш старата до пълно избелване.
Щом е взела да потъмнява течността значи намотката е станала на бучка вече.
Реално тялото е едно цяло, единственото което се маха е резервоарната тръба и то не е задължително.
П.П. Държачи намерих. Сега търся колега в зъботехническия бизнес за една друга хрумка. Ако има някой да се обади моля!

Edited by last_hope, На 28.11.12 г. в 21:19.

Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#83 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 28.11.12 г. в 22:14

Все си казвам да ти подметна - защо не с обратен "пин" на генчо, главата отдолу като +, през цялото тяло, и горе М2 резба, с 2-3 гайки с накадка ?
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#84 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 29.11.12 г. в 06:39

Мислил съм го това още на първия Генчо за обратна шпилка. Но реших че като стъпвам на стандартен детаил е по-доброто решение. В този вариант винтче горе е идеалния вариант.
А това с накатени месингови гайки горе при целия вой за неръждаемо изделие ми се струва доста безпредметно.
Имам претенция че това с цял пин за контакт и клема едновременно си е наша хрумка. Още преди две години в първи Генчо го направихме с кухо краче през резервоара и директен привод на плюса. По това време западняшките Генезиси бяха с кабелчета плуващи в течността и спойки към контактите, а за закрепване на кантала на "навиване" към две "стръчки" без фиксация.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#85 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 29.11.12 г. в 14:45

То все още ги има такива със "стръчки" :)
Но нали виждаш какъв проблем става с този детайл... освен ако не вземеш ос за диск от дремел, ама той пък ще се окаже къс :smiley_emoticons_joint:
Докато обратния пин някак си се поддава и на изработка, не е бог знае какво.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#86 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 29.11.12 г. в 22:21

Справих се :) обяснението помогна :D
Измих го и бърних. Фитила си беше черен отгоре и по намотката, аз си знам, че е за чистене ама все отлагам, пък и не знаех как, а отвиването на винтчетата не проработи и реших да питам как става :p

Бърних доста време и фитила избеля, но не стана абсолютно бял, доби един сивкав нюанс около намотката и сега ми се промени вкуса. Един такъв метален вкус има. Опасявах се, че нещо ще му бъгна и затова отлагах всякакви "намеси" :blush:

Какво не правя правилно :blink:

Не е толкова фатален металния вкус, ще пиша като мина някой милилитър през него как е.

Edited by Tsvetik, На 29.11.12 г. в 22:22.

eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#87 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.11.12 г. в 22:27

"Бърн" до бяло,нема се плашиш !


chelsea f.c.


#88 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 29.11.12 г. в 22:37

Аз питам като индианец, ама колко секунди се държи бутона на батерията? Аз държа няколко секунди в началото, после като светне намотката пак 3-4 и така през няколко секунди около 10 минути. По колко време бърните? Никога не ми е ставал напълно бял фитила с другите картове, дори вивито го съсипах и фитила тогава от сив стана черен около намотката и се накъса

Другото нещо, което наблюдавам е, че докато си изпарявам да прочистя вкуса, много загря :o
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#89 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 29.11.12 г. в 22:57

Ами аз в частност не мога да кажа,първо: ползвам Смоковият ВМакс/уникална пръчка,второ: и с него стана бял фитила,трето намокри фитила преди дърпане,капка или две на намотката !


chelsea f.c.


#90 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 29.11.12 г. в 23:10

Аз пък бърня до кът оф на батерията. Като спре - отново. И така докато загрее карта много (сигурно поне десетина пъти). Изчаквам да изтине - и пак. Докато спре да пуши, муши и други работи.

Вие ще кажете - прав ли, крив ли съм. Ама обикновено фитила си ми става беличък и съм много доволен. А ми се налага да бърня често, защото изпарявам само капучино, а то прави бая нагар.

#91 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 3.12.12 г. в 23:12

Нещо не мога да се оправя, пак бърних и пак не става абсолютно бял фитила. Вкуса е с примес, дръпките са трудни, сякаш нещо е запушено, парата е малко и ми дращи гърлото :( дали да не сменя фитила? Всичко беше супер като си дойде настроен, но като се намесих с мойта поразяваща ръка, направо не знам :(
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#92 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 3.12.12 г. в 23:24

А добре ли е напоен фитила ? Може и да смениш системата,ако не се справиш тук : http://www.pv-bg.com...t=0 на мероприятието ще го нагласим ! Ако все пак решиш да сменяш,преди пълнене на течност активирай десетина пъти батерията на сухо,да обгори хубаво фитила. За да няма Уау,какво е това !

Edited by PepiSuni, На 3.12.12 г. в 23:24.


chelsea f.c.


#93 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 3.12.12 г. в 23:47

Смених фитила с нов, развих леко винтчетата, за да навия и вкарам крайчетата на намотката, активирах няколко пъти батерията преди да сложа пластмасовия цилиндър, после го сложих, напълних, намокрих горната част със течност и пак активирах батерията да видя дали някъде не свети намотката и не се допира до фитила, сложих капачката и дрипа и стана дори по-зле :( сега е стария вкус, но с примес и на изгоряло :(
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#94 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 4.12.12 г. в 07:17

Гледам,че много бързо се справяш :hi: . Ама от това бързане няма време да се напои фитила. Аз го оставям поне 30–тина минути да поеме добре,а лошият вкус се получава от не достатъчно обгаряне – предполагам !


chelsea f.c.


#95 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 4.12.12 г. в 10:35

Айде да опитам и аз да помогна:
1. Слагаш новата намотка и фиксираш към винтечата. При тая операция опитай кантала да не прегъва фитила. Т.е. фитила да си остане вертикален без да е впит в него кантала - особено на най-долната намотка - там където отива към минусовото винтче.
Ако случайно се е понабуклил при стягането - отпусни винтчето - намести фитила във вертикална позиция и фиксирай отново.
2.Вкарваш една игла в средата на фитила, вертикално от горе на долу, като с това допълнително го донаместваш - идеята е да може течността да си върви капилярно нагоре с минимум сгъвки и чупки. Това също помага да се разтвори фитила и да се опре по кантала а и в средата се отваря капилярно "коминче" за течността.Също така вторично дооформя намотките.
3.Преглеждаш след тая операция дали намотките са равномерно разположени - в смисъл да не са се допрели една до друга.
4. Бърниш намотката на сухо до няколко кратно зачервяване, докато спре да пуши и още малко след това.
5. Вкарваш течност в резервоара - ако всички е наред с фитилчето и не е пресъцнато някъде - ще се намокри само до горе.Ако това се случи е готово за употреба. Ако в резервоара има течност а горе остава неомокрено самоволно се мушка с иглицата пак от горе докато се освободят капилярките и започне да качва.
6.С иглата при пълнене се попритиска фитила който минава през площадката - така че да остане свободно пространсто в дупката- да не е изцяло запълнена с фитила, за да може да влиза въздух в резервоара - в противен случай ще засушава
Хортехския фитил който имаш със сетчето по мои наблюдения е малко муден в омокрянето. По-дебеличък е по-добре - примерно троен фитил на два ката - така че да станат 6 фитилчета , но да не запушат дупката напълно.
Кабинковския 3 мм е идеален на два ката, но е леко дефицитен напоследък.

Това е моята процедура за преобуване на Генчо. не че няма случаи да ме накара три пъти да го преобувам преди да получа "сатисфакция" , но като се хване системата отнема точно 2 минути на всеки две седмици да му сменя папмерса.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#96 Tsvetik

Tsvetik

    Ентусиаст vaper

  • Участници
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted На 5.12.12 г. в 18:16

Благодаря ти! :) канталчето го понамачках като слагах фитила и да, факт е, че не е много равномерно :wacko:

Днес ще си отделя 1 час с "нетреперещи ръце" и ще докладвам какво съм направила
eGo-C Twist + Bg-Gen III A :)

#97 d-f0rmati0n

d-f0rmati0n

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted На 6.12.12 г. в 00:09

което си е красиво си е красиво:
Posted Image

Просто работи невероятно с това модче на 4 волта и 2.0 ohm-а намотка
Sigelei Zmax Rev2 + (BgGen3, Vision Vivi Nova, Smoktech Vivi Nova, Vision Eternity)

#98 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 13.12.12 г. в 13:29

Къде мога да видя този мод? и вече пуснат ли е в продажба

#99 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 13.12.12 г. в 13:31

Къде мога да видя този мод? и вече пуснат ли е в продажба

http://e-pushcom.net
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#100 cuban

cuban

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 224 posts

Posted На 23.12.12 г. в 11:48


Къде мога да видя този мод? и вече пуснат ли е в продажба

http://e-pushcom.net



Искам и аз да си взема един BG-GEN малък, видях че има A и B по ми харесва тоя с престилката каква друга е разликата, кой е като за мен, ще го ползвам със EGO-V6 и EGO-T батерия по нататък и с друго:)
И също така видях на някой от снимките тук че горната му капачка е супер яка а в снимките в пушком е тип биберон гумена, което малко не ме кефи, не съм запознат предполагам че са стандарти и вече мога да си купя друг тип капачка и дрип тип стандартен ще пасва ли на тоя Генчо.

Сега пиша тук, защото видях че в няма наличност на този изпарител, а и както е ясно до сега не съм ползвал обслужваем не съм пренавил нито една намотка нито съм сменял фитили и прочие, но след като и жените се справят няма начин да не мога ако ми се покаже или обясни, как се прави.