Jump to content


Photo
- - - - -

Vmax (реплика)


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 19:36

Дойде и моето време. Да се похваля и аз съм в отбора с модовете. Преди малко си получихме с LxD репликата на Vmax-а от Васко (да е жив и здрав).

Малко ми е натопорчено в момента, за това ще пиша повече по-нататък.

Само да помоля, ако някой има под ръка менуал за Vmax (което не е клипче), да го метне, та да почета.

Забравих да си взема преходник и сега единствено мога да навия мини вивито, което имам.

Почвам да си търся нирваната!

#2 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 13.11.12 г. в 20:10

ЧЕСТИТО!!! Да си изпарявате със здраве и огромно удоволствие! :smiley_emoticons_joint:
Дай малко инфо, ако има такова, може и без линкове - кой е производителя, версия на мода, с какви батерии работи. Ей такива полезни нещица. И да споделяш челен опит, какво ти харесва и какво не ти харесва.
Аз също оглеждам Vmax репликите, но някак си още не мога да се убедя, че имам нужда. За ниските съпротивления определено ми трябва вари мод с ниски напрежения, но още се ослушвам като глухо прасе в тръстика. Колебая се дали да не почакам, да спестя кинти и за истински Zmax или ProVari. За това ми е ценно да знам как се държат подобни модове.
Отново поздрави за ценната придобивка!

#3 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 21:15

Ще споделя, ама са ме налегнали едни проекти сега. По-късно, утре ... всичко ще си кажем, няма страшно.

#4 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 13.11.12 г. в 21:51

Ето малко снимчици, кофти са защото съм ги правил с телефона утре ще изразя менение как се държи защото нямам все още батерии. Утре пристигат!

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

ПС: Утре също пристига Lamboto(репликата на Lavatube) на един приятел(delux от форума) пак от Васко та очаквайте и на него снимчици скоро.

Edited by LxD, На 13.11.12 г. в 21:53.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#5 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:17

Сложи и една снимка как свети де. Аз през цялото време се чудех как свети, щото и на предишните снимки от Васко пак нямаше такава със светещ екран.

#6 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:20

Йок батерии. Утре сутринта пристигат. :Koshechka_08: Ще сложа утре най-вероятно, а и мисля че свети червено.

Ето и едно клипче за репликата което изнамерих в тубата:

Едит: Васко ми каза че някаде в форума имало указания за ползването на репликата на VMax-а когато ми се обади да пита дали всичко е точно, но това указание не можах да го намеря никъде.

Edited by LxD, На 13.11.12 г. в 22:25.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#7 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:22

Ааааа, верно бе! :)))) :Koshechka_08:

#8 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:43

Сложил съм ви линкче към менуала на оригиналния VMax. Всичко е същото!
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#9 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 22:52

Я да поплача. Имам (както споделих по-горе) само едно виви нова, с което тествам модчето. Сложил съм му глава 2,8 ома, а напрежението съм го пуснал на 3 волта. Дава ми изгоряли дръпки.
Някой да даде някаква идея, защо така?

#10 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:04

Търси по-дебел фитил! 3 волта на Макса са малко по-различни 3 волта...Сложи си някоя разработена глава независимо че е на по-малко съпротивление.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#11 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:06

Аааа, верно че тая не съм я ползвал досега. Сега ще върна 2.4 омовата да видим как е. Мерси.

#12 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:22

Aз на моя 1.8омовите ги карам на 3.2-3.3 волта, нагоре почват да бият на изгоряло. 2.4омовите на 3.5в, а тея 2.8омовите така и не ми харесаха на никакъв волтаж и не ги ползвам

#13 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:38

Ами аз сложих разработена 2.4 ома глава, ама пак ми е изгоряло на 3 волта. Та не знам какво да правя.

#14 Vlad

Vlad

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted На 13.11.12 г. в 23:53

Ами аз сложих разработена 2.4 ома глава, ама пак ми е изгоряло на 3 волта. Та не знам какво да правя.

Що така? Аз с моя нямам грижи.. най- добре влизат омажи 1,8-2.. може би не си свикнал още с макса.. наистина няма нищо общо с всичко останало което си пушил до сега.. непременно пробвай дуалки с вата (ДЦТ, ДКГ и т.н..) На мен сега като пробвам на лавата даден карт ми се струва че е супер слабо, ама едвам едвам..
Разцъкай го с различни картове, омажи и дебелини на фитила.. рано или късно ще си намериш собствената нирвана ;)

#15 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 14.11.12 г. в 00:10

ДЦТ е абсолютно задължителен карт за Вмакса :smiley_emoticons_joint:
Нося си винаги по едно дцт в чантата, като реша да има с какво да си отрежа главата :smiley_emoticons_joint:

#16 Destiny

Destiny

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted На 14.11.12 г. в 15:16

А дали бихте могли да снимате Vmax-а до една еговска батерия (650 или 1000 mAh)? Благодаря предварително! :)

#17 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 14.11.12 г. в 15:54

Някъде Тукима снимка на WOO, Еговска батерия, VV Gripper и очуканият ми VMax(Смоков)в комплект с Малък Генчо.
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#18 vladimirh

vladimirh

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 252 posts

Posted На 14.11.12 г. в 16:00

а колко струва вапросния мод:smoking-8570:

#19 LxD

LxD

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted На 14.11.12 г. в 17:11

А дали бихте могли да снимате Vmax-а до една еговска батерия (650 или 1000 mAh)? Благодаря предварително! :)


Репликата на VMax и Lavatube с късия удължител:

Posted Image
Ето ги и трите:

Posted Image

Едит: Има малък проблем с ImageShack и скоро ще се появят снимките. Сложил съм 510-eGo накраиника на VMaxa защото нещо резбата на V-core не иска да се завие за фланеца на Max-a. С мини вивито нямам такъв проблем. Ама тези сухи дръпки които изкарвам са много отвратителни въпреки, че съм на 3.0V с 2.8om изпарител разработен на седмица и малко. Днес може с yass да опитаме да пренавием няколко глави с новото въженце с кантал 0.2 да видим какво ще стане. Също ще опитам и да резна малко силиконовата шапчица да видя дали ще помогне.

Edited by LxD, На 14.11.12 г. в 17:29.

Ихаааааа... от последната ми аналогова цигара е минало ... и съм спестил ...

#20 yass

yass

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 349 posts

Posted На 14.11.12 г. в 18:15

Аааа, аз вчера си реших проблема със сухите дръпки. Васко ме посъветва да освободя малко подаването на течност към реотана. Т.е. да подрежа малко силиконовата тапичка, та да влиза през фитилите повечко течност. И всичко заспа. 2.4 омова глава на 3.8 волта. Много съм доволен.

И докато събера още впечатления, да споделя негативите, които виждам. Много вкусно става изпаряването с тоя мод и вчера за един-два часа съм изпарил 1.5 мл. УжасТ. Голям разход на течност, голямо нещо.

Другия негатив - и тия батерии рано или късно свършват. Ей го на, вчера като съм зачадил и днес по някое време фабричния заряд свърши. Та сега чакам да се заредят батериите (че имам само един комплект).

И трети негатив - жена ми ми се смя цяла вечер на новата играчка. Колко голяма била. Слага я до нейната 650мач батерийка, гледа ги двете и се залива от смях. Но пък сина ми я хареса - приличала на дръжка на лазерен меч от междузвездни войни.

Та така, 'убаво нещо е туй, Vmax-а. Няма нищо общо, наистина, с обикновените батерии.