Jump to content


Photo
- - - - -

Joyetech Ego-T MOD или Smoktech Ego-T Mod - търся си по-евтин мод


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 21.09.12 г. в 21:14

Здравейте,

Искам да си купя някакъв по-евтин мод, но все още се колебая какъв да е. Всички предпочитат марките Joyetech и Smoktech, за това се спрях на модовете, които предлагат тези 2 производителя. От заглавието на темата е ясно, че съм си харесал моделите E-Power, които работят с батерии 18650.
Това е модела на SmokTech eGo-T 18650 (E-power) V2 MOD:
Posted Image
Цената варира между $23-25 (примерно тук) без нищо допълнително (няма батерия или зарядно), само мода. За да се направи пълен комплект ще трябва поне още USB зарядно $5 и батерия 2200-2800mAh около $6-9. Има комплекти с кутия и всичко необходимо по $43. Но не знам колко ще ми струва доставката до БГ. Предполагам грубо $50, ако е подарък.

Другия модел е Joyetech eGo-T Mod 18650:
Posted Image
Този мод излиза малко по-евтино и може да се сглоби, защото на доста места продават компонентите отделно (примерно с кабинката - тръба + контролер = общо $15.5). Батерия мога да си взема и от тук, както и зарядно. Четох различни ревюта за този мод на Joyetech и хората пишат, че за стартов мод е предостатъчен. Отгоре на всичкото позволява и два режима на работа с твърдо и променливо напрежение.
Има и видео в YouTube:

Какво е вашето мнение за двата мода. Знам, че Smoktech са по-скъпи заради името си, щото работят с американците ProVari. Но пък струва ли си двойната цена за такъв стартов мод.
Не ми трябва да мога да контролирам напрежението. По-скоро искам да не си зареждам батерията всеки ден, като турбо-луд. Мисля, че с батериите от по 2200mAh ще карам поне 4-5 дни. Мислите ли, че мода на Joyetech ще задоволи нуждите ми?

Предварително ви благодаря за съветите!

#2 last_hope

last_hope

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 511 posts

Posted На 21.09.12 г. в 21:59

Щом не те интересува вариране на напрежението си вземи Телескоп-а на Смок. Чисто механичен мод, можеш да слагаш каквито батерии намериш (включително и по двойки). Достъпен е и си струва парите до всеки лев. А е и по-красив според моя извратен вкус ;).
Save the future from degenerates,chlorinating the Gene pool!!! www.darwinawards.com

#3 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 21.09.12 г. в 22:30

Аз пък да задам един такъв (може би тъп) въпрос. Защо искаш мод без контролиране на волтажа? Какъв е смисъла, освен сменяемата батерия? :)

#4 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 21.09.12 г. в 22:41

Аз пък да задам един такъв (може би тъп) въпрос. Защо искаш мод без контролиране на волтажа? Какъв е смисъла, освен сменяемата батерия? :)

Може би аз също ще успея да отговоря.Всеки иска батерията да кара повечко време. Това за сега е най-лесния вариант . Електроника на еГо с елемент 18650 "предлагат ги и с късо тяло за 18350" . Работата е там , че после почти на 100% съм сигурен за постъпки към Lava, GS VV , V-max ... или в най-лека форма Gripper . Без да ми се обижда колегата ама все едно аз се гледам от страни. Повтаря на 90% моите стъпки за сега . А Joyetech eGo-T Mod е със електроника "upgrade eGo" .
Но тук цената е определяща. около 40 лева за батериен мод срещу минимум 80 лева Lava или GS VV.Разликата може да се реализира с Vivi Nova и/или база VPG/PG/VG .
:smiley_emoticons_joint:
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#5 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 21.09.12 г. в 22:54


Аз пък да задам един такъв (може би тъп) въпрос. Защо искаш мод без контролиране на волтажа? Какъв е смисъла, освен сменяемата батерия? :)

Може би аз също ще успея да отговоря.Всеки иска батерията да кара повечко време. Това за сега е най-лесния вариант . Електроника на еГо с елемент 18650 "предлагат ги и с късо тяло за 18350" . Работата е там , че после почти на 100% съм сигурен за постъпки към Lava, GS VV , V-max ... или в най-лека форма Gripper . Без да ми се обижда колегата ама все едно аз се гледам от страни. Повтаря на 90% моите стъпки за сега . А Joyetech eGo-T Mod е със електроника "upgrade eGo" .
Но тук цената е определяща. около 40 лева за батериен мод срещу минимум 80 лева Lava или GS VV.Разликата може да се реализира с Vivi Nova и/или база VPG/PG/VG .
:smiley_emoticons_joint:

Да де, ама то живота на батерията зависи най-вече от начина на изпаряване. Приятелката ми има джой 1000 батерия и кара с нея по 5-6 дни, аз батериите на Вмакс-а ги стапям за по-малко от ден
В смисъл то като си смучеш като смок, освен да ходиш с акумулатора на гърба друг вариант не виждам :spiteful:

#6 gogo63

gogo63

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 275 posts

Posted На 21.09.12 г. в 23:05

Всеки иска батерията да кара повечко време. Това за сега е най-лесния вариант . Електроника на еГо с елемент 18650

Да ме прощаваш, ама най-лесният вариант е батерия с доволно количество милиамперчасове и копче. В края на краищата трябва да загрееш една жица до определена температура за определено време

Приятелката ми има джой 1000 батерия и кара с нея по 5-6 дни, аз батериите на Вмакс-а ги стапям за по-малко от ден

Това с дните е много разтегливо понятие. Една батерия от 2400мАч/декларирано от производителя/ изпарява около 12-14 мл чорба. Това без никаква електроника. Има и кой да го потвърди от форума. Ако нещо се "стапя" за един ден и не отговаря на това количество, то повредата е в телевизора на комшията.

ПП Аре, за да съм по-точен..Това количество се изпарява на съпротивление 2 Ома

Edited by gogo63, На 21.09.12 г. в 23:16.


#7 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 22.09.12 г. в 01:42

Всеки иска батерията да кара повечко време. Това за сега е най-лесния вариант . Електроника на еГо с елемент 18650

Да ме прощаваш, ама най-лесният вариант е батерия с доволно количество милиамперчасове и копче. В края на краищата трябва да загрееш една жица до определена температура за определено време

Приятелката ми има джой 1000 батерия и кара с нея по 5-6 дни, аз батериите на Вмакс-а ги стапям за по-малко от ден

Това с дните е много разтегливо понятие. Една батерия от 2400мАч/декларирано от производителя/ изпарява около 12-14 мл чорба. Това без никаква електроника. Има и кой да го потвърди от форума. Ако нещо се "стапя" за един ден и не отговаря на това количество, то повредата е в телевизора на комшията.

ПП Аре, за да съм по-точен..Това количество се изпарява на съпротивление 2 Ома

Електротехниката никога не ми е била интересна, но тука ми запали интереса. 2х600мач (написани така от производителя) на карт 1.8 ома колко течност трябва да прекарат преди да клекнат?

Edited by gstavrev, На 22.09.12 г. в 01:43.


#8 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 22.09.12 г. в 10:14

Да ме прощаваш, ама най-лесният вариант е батерия с доволно количество милиамперчасове и копче. В края на краищата трябва да загрееш една жица до определена температура за определено време

Ами за това говоря де. Стандартна еГо батерия наД 1100Ма няма. Варианта е 18650 .Амперите според това колко пари ти се дават :)
Аз съм с 4000мА и я тръшкам за два дена. Ама Китайска била...., че аз не си говоря с нея :)
....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#9 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 22.09.12 г. в 10:19



Аз пък да задам един такъв (може би тъп) въпрос. Защо искаш мод без контролиране на волтажа? Какъв е смисъла, освен сменяемата батерия? :)

Може би аз също ще успея да отговоря.Всеки иска батерията да кара повечко време. Това за сега е най-лесния вариант . Електроника на еГо с елемент 18650 "предлагат ги и с късо тяло за 18350" . Работата е там , че после почти на 100% съм сигурен за постъпки към Lava, GS VV , V-max ... или в най-лека форма Gripper . Без да ми се обижда колегата ама все едно аз се гледам от страни. Повтаря на 90% моите стъпки за сега . А Joyetech eGo-T Mod е със електроника "upgrade eGo" .
Но тук цената е определяща. около 40 лева за батериен мод срещу минимум 80 лева Lava или GS VV.Разликата може да се реализира с Vivi Nova и/или база VPG/PG/VG .
:smiley_emoticons_joint:

Да де, ама то живота на батерията зависи най-вече от начина на изпаряване. Приятелката ми има джой 1000 батерия и кара с нея по 5-6 дни, аз батериите на Вмакс-а ги стапям за по-малко от ден
В смисъл то като си смучеш като смок, освен да ходиш с акумулатора на гърба друг вариант не виждам :spiteful:


Модовете с регулиране на напрежението имат загуби и това е нормално. Основен параметър на преобразувателите е КПД. За всеки кеф (регулиране) си има цена (загуби). Вземи си Лава, да видиш как с читава батерия, като Панасоник CGR от Пловдив, ще караш по 2-2 1/2 дни при консумация от 4-5мл на ден.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#10 gstavrev

gstavrev

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted На 22.09.12 г. в 11:58

По-скоро ми се ще да пробвам Змакса, ама ще изчакам да му падне цената малко.
А да питам нещо друго, амакр и офтопик. Някой пробвал ли е атомайзери от типа на Пенелопето? Скъпи са много, но много ги хвалят та ми е интересно

#11 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 22.09.12 г. в 22:16

Чета, чета и най-накрая ви разбрах или поне така си мисля.
Значи има нещо като знак за подобие между:
По-високо напрежение на батерията (~4.5V+) + голямо съпротивление (~ 3Ohm+)
=
По-ниско напрежение (~3.7V) + ниско съпротивление (1.5-1.8Ohm)

Т.е. мога да получавам една и съща пара и в двата случая - теоретично!
Тогава за какво ми е променливо напрежение, ако ниско-съпротивителните глави са ми евтини? В единия случай скапваш по бързо батерията, а в другия главата. Или нещо бъркам някъде логиката :search: .

#12 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 23.09.12 г. в 10:58

Нещата са малко по-сложни. Като почнеш от резултантната мощност (което на практика е важния параметър за изпарението) и стигнеш до там, че вариволт/вариватите работят в различни импулсни режими, поне по-качествените, и това води до значително подобрение на работата на намотката, на източването на батериите, на живота на батериите и т.н. и т.н.

ПП:Има дори модове, който непрекъснато подават импулси към намотката, за да поддържат в някакъв близък до работния температурен режим майзера ;)
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#13 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 23.09.12 г. в 17:54

Някой поръчвал ли е доставка с транспорт през DHL? Дали пратките поръчани през DHL (от Китай към България) задължително минават митница?

#14 PepiSuni

PepiSuni

    Супер потребител

  • Супер потребители
  • PipPipPipPip
  • 880 posts

Posted На 23.09.12 г. в 18:00

Няма ли да е малко скъпо ?


chelsea f.c.


#15 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 23.09.12 г. в 18:47

Няма ли да е малко скъпо ?

Не, даже идва евтино при по-голямо количество. Обаче как стои въпроса с митниците и DHL. Някой имал ли е ядове?

#16 batko32

batko32

    хауптбанобергрупенфюрер

  • Участници
  • PipPipPip
  • 370 posts

Posted На 23.09.12 г. в 19:32


Няма ли да е малко скъпо ?

Не, даже идва евтино при по-голямо количество. Обаче как стои въпроса с митниците и DHL. Някой имал ли е ядове?

Body Joyetech 18650 Upgrade
Общо продукти (с ДДС).: 79,00 Зл
Общо доставка (с ДДС).: 16,20 Зл
Общо (данък ДДС.): 77,40 Зл
Общо данък: 17,80 Зл
Общо (с ДДС).: 95,20 Зл
Прибл. Евро: € 23.04

Това е цена до вратата у вас :)
п.п.
обаче без батерии колега
с батерия :
Диаметър - осемнадесет милионамилиметра
Производител SAMSUNG 3000mAh
Гаранция 3 месеца
Дължина - 65мм
или още
€ 8.96 с ДДС.
ТОТАЛ: 32 €

Колега пиши ми на лично да не правим реклама на други магазини пък били те и извън БГ.

Edited by batko32, На 23.09.12 г. в 19:39.

....Тури му Мента и ще се оправи.... гаранция :)
www.audio-spirit.eu........................www.opelclub-bg.com

#17 J_O_I_N_T

J_O_I_N_T

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 150 posts

Posted На 23.09.12 г. в 21:09

Някой поръчвал ли е доставка с транспорт през DHL? Дали пратките поръчани през DHL (от Китай към България) задължително минават митница?


Аз съм получавал стоки с DHL и ако сумата надхвърля лимита, който не знам колко е, минава през митницата. Иначе пристига доста бързо за 2-3 дни, но после оформянето на документите може да се забави :)

#18 Topper

Topper

    Изпарител-тарикат :)

  • Супер потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted На 24.09.12 г. в 10:58

Над 30$ минава през митница.
eGO USB 1000mAh/650mAh,eGo atom LR,eGo-T atom,DCT-mod,DCT Tank v1/v2,CE2-mod,Smok Dual coil,OA self made,Genesis self made,CE2 Gigantomizer, KR eGo CC, KR 510 CE2,CE4+,Clear Giant,Smok Skrew,Smok Vivi Tank,R-tank,LavaTube(Sanyo 1800mAh, Samsung 2200mAh),Dream Atomizer,
BaDaNarka VV, BGGen II mod,T2,Vision Vivi Nova V2,Vision STV Nova, Кайфун 3.1 ES,VMax IMR Efest, SilkS VV, APV Vamo :D
http://goo.gl/NYLbA

#19 pioneer 306c

pioneer 306c

    Ветеран

  • Участници
  • PipPipPip
  • 406 posts

Posted На 24.09.12 г. в 18:54

Над 30$ минава през митница.



+1

#20 PhrozenCrew

PhrozenCrew

    Редовен посетител

  • Участници
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted На 24.09.12 г. в 19:22

Иначе пристига доста бързо за 2-3 дни, но после оформянето на документите може да се забави :)

Да речем, че съм си харесал някакви продукти от Китай. Разбрали сме се с търговеца да ми ги прати като подарък през DHL. Продуктите общо струват $60, но това няма да го пише никъде по доставката. Самата доставка ще ми струва около $35 с DHL.
Какво ще стане в DHL? Какви документи ще се обработват. Ще плащам ли нещо допълнително?